ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 15 maj 2022

Tävlingar

51

Resultat/matcher

168/168

Status

100%

Uppdaterad:
Måndag 16 maj 2022 18:36

 

Dominica
3-1
St. Vincent / Grenadinerna
Mästerskapsserien
Inter Club d'Escaldes
1-3
UE Santa Coloma
Atlètic Club d'Escaldes
1-2
Sant Julià
Alashkert
2-1
Ararat
Pyunik
1-1
Urartu
Zira
1-0
Neftçi
Səbail
0-3
Qarabag
Sabah
2-2
Sumqayit
Shamakhi
0-1
Qəbələ
Mästerskapsserien
Royal Antwerp
1-3
Club Brugge
Anderlecht
0-2
Union Saint-Gilloise
Europacupserien
Genk
0-2
Gent
Sloboda Tuzla
2-1
Borac Banja Luka
Posušje
2-2
Zrinjski
Isloch
0-2
Slavia Mozyr
Slutsk
2-2
Dnepr Mogilev
Neman Grodno
2-0
Arsenal
Kvalomgång
Malorita
1-0
Krechet
Ivatsevichi
3-7
Niva Dolbizno
Senno
4-5 f
Miory
Shchuchyn
2-1 f
Grodnensky
Vertykal
0-4
MNPZ
Stenles Pinsk
2-0
Novaya Pripyat
Gazovik Vitebsk
1-0
Veles 2020
Tekhnolog
3-0
Krasnapolle
Svislach
3-1
Chayka Zelva
Drogichin
0-2
Neman Belkard
Zhodino Yuzhnoe
9-1
Berezino
Spartak Shklov
2-6
Gorki
Spartak Slutsk
0-2
Edinstvo Dzerzhinsk
Starye Dorogi
2-1 f
Viktoriya Maryina Horka
Bobovnya
3-0
Partizan Salihorsk
Traktor Minsk
0-5
Krumkachy
Final
CSKA Sofia
0-1
Levski Sofia
Mästerskapsserien
Aris
1-4
Apollon
APOEL
1-1
Anorthosis
Mästerskapsserien
Randers
0-2
FC København
AaB
1-3
Brøndby
Nedflyttningsserien
Nordsjælland
2-1
Vejle
OB
1-1
SønderjyskE
Viborg
1-0
AGF
Tottenham Hotspur
1-0
Burnley
Aston Villa
1-1
Crystal Palace
Leeds United
1-1
Brighton & Hove Albion
Watford
1-5
Leicester City
West Ham United
2-2
Manchester City
Wolverhampton Wanderers
1-1
Norwich City
Everton
2-3
Brentford
League Two, playoff, semifinal, match 1:2
Swindon Town
2-1
Port Vale
FCI Levadia
1-0
Paide
Semifinal
Trans
0-1
Nõmme Kalju
Ilves
1-0
IFK Mariehamn
Fjärde omgången
NouLa
0-2
KJP
Skála
1-1
HB
07 Vestur
0-6
NSÍ
1-4
AB
Nedflyttningsserien
Asteras Tripolis
2-2
Apollon Smirnis
Ionikos
3-1
Panaitolikos
Lamia
0-0
Atromitos
FH
2-0
ÍBV
ÍA
0-3
KA
Stjarnan
1-0
Valur
Bologna
1-3
Sassuolo
Napoli
3-0
Genoa
Milan
2-0
Atalanta
Cagliari
1-3
Internazionale
Maqtaaral
2-1
Kaspiy
Taraz
2-0
Akzhayik
Prishtina
0-1
Drita
Drenica Skënderaj
3-1
Ballkani
Gjilani
3-4
Malisheva
Ulpiana
6-2
Feronikeli
Dukagjini
3-2
Llapi
Osijek
1-0
Lokomotiva Zagreb
Šibenik
0-2
Dinamo Zagreb
Auda
0-1
Rigas FS
Metta
0-3
Valmiera
Panevezys
1-0
Džiugas Telšiai
FA Šiauliai
0-0
Hegelmann Litauen
Progrès Niederkorn
2-1
Wiltz
F91 Dudelange
7-0
RM Hamm Benfica
Jeunesse d'Esch
1-0
Rodange
Hostert
1-3
Swift Hesperange
Racing Union Luxembourg
6-1
UNA Strassen
UT Pétange
0-1
Fola Esch
Mondorf-les-Bains
3-1
Victoria Rosport
Etzella Ettelbrück
0-2
Differdange 03
Final
Valletta
1-2 f
Floriana
AZ
1-3
RKC Waalwijk
Feyenoord
1-2
Twente
Groningen
2-3
Cambuur
Heracles
1-3
Sparta Rotterdam
Heerenveen
3-1
Go Ahead Eagles
NEC
0-1
Fortuna Sittard
PEC Zwolle
1-2
PSV
Vitesse
2-2
Ajax
Willem II
3-0
Utrecht
Rabotnički
2-1
Pelister
Borec
1-5
Renova
Skopje
4-1
Bregalnica Štip
Tikveš
2-1
Makedonija GjP
Struga
1-1
Shkendija
Shkupi
3-0
Akademija Pandev
Stal Mielec
1-1
Slask Wroclaw
Górnik Zabrze
4-2
Górnik Łęczna
Radomiak Radom
4-2
Wisła Kraków
Famalicão
3-2
Sporting Braga
Vitoria Guimaraes
5-0
Gil Vicente
Mästerskapsserien
CFR Cluj
2-1
Universitatea Craiova
Ural
3-0
Rubin Kazan
Spartak Moskva
1-1
Zenit Sankt-Petersburg
FK Krasnodar
1-0
CSKA Moskva
Kvartsfinaler, match 2:2
Pennarossa
1-1
Virtus
Faetano
1-1
Tre Fiori
Fiorentino
0-2
La Fiorita
Libertas
1-0
Tre Penne
Final
Lugano
4-1
St. Gallen
Mästerskapsserien
Vojvodina
0-3
Cukaricki
Napredak
0-1
Crvena Zvezda
Nedflyttningsserien
Novi Pazar
0-1
Radnik Surdulica
Nedflyttningsserien
Aberdeen
0-0
St. Mirren
Hibernian
4-0
St. Johnstone
Livingston
2-1
Dundee FC
DAC 1904
2-3
Ružomberok
Domzale
1-1
Celje
Olimpija
3-3
Mura
Athletic Club
2-0
Osasuna
Atlético Madrid
1-1
Sevilla
Real Betis
2-0
Granada
Celta Vigo
1-0
Elche
Mallorca
2-1
Rayo Vallecano
Getafe
0-0
Barcelona
Cádiz
1-1
Real Madrid
Levante
3-1
Deportivo Alavés
Villarreal
1-2
Real Sociedad
Alcorcón
0-2
Las Palmas
Mirandés
4-0
Ibiza
Sporting Gijón
2-1
Girona
Tenerife
0-2
Málaga
Häcken
3-1
Kalmar FF
Hammarby
3-3
AIK
Degerfors
2-1
Helsingborg
IFK Göteborg
1-1
Varberg
IFK Norrköping
5-1
GIF Sundsvall
Landskrona BoIS
3-3
Brommapojkarna
Östersund
1-3
Brage
Göztepe
0-2
Beşiktaş
Trabzonspor
2-1
Altay
Alanyaspor
3-0
Gaziantep FK
Fenerbahçe
0-0
Fatih Karagümrük
Kasımpaşa
2-4
Antalyaspor
Giresunspor
1-1
İstanbul Başakşehir
Konyaspor
3-1
Hatayspor
Werder Bremen
2-0
Jahn Regensburg
Darmstadt
3-0
Paderborn
1. FC Heidenheim
2-0
Karlsruhe
St. Pauli
2-0
Fortuna Düsseldorf
1. FC Nürnberg
1-2
Schalke 04
Hannover 96
3-2
Ingolstadt
Sandhausen
3-1
Holstein Kiel
Dynamo Dresden
0-1
Erzgebirge Aue
Hansa Rostock
2-3
Hamburger SV
Puskas
1-2
Honvéd
Kisvárda
2-1
Zalaegerszegi TE
MTK
3-0
Debrecen
Mästerskapsserien
Sturm Graz
1-4
Wolfsberger AC
Austria Klagenfurt
1-2
Austria Wien
Rapid Wien
0-1
Salzburg

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn