ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 7 maj 2022

Tävlingar

55

Resultat/matcher

171/171

Status

100%

Uppdaterad:
Måndag 9 maj 2022 22:30

 

Partizani Tirana
1-2
Tirana
Europacupserien
Gent
1-0
Mechelen
Posušje
2-0
Leotar
Arsenal
1-3
Isloch
Dnepr Mogilev
0-1
Torpedo BelAZ
Belshina Bobruisk
0-2
Slutsk
Slavia Mozyr
3-1
Dinamo Brest
Europacupserien
Arda
4-4
Lokomotiv Plovdiv
CSKA 1948 Sofia
2-2
Beroe
Nedflyttningsserien
Omonia
3-2
AEL
Brentford
3-0
Southampton
Burnley
1-3
Aston Villa
Chelsea
2-2
Wolverhampton Wanderers
Crystal Palace
1-0
Watford
Brighton & Hove Albion
4-0
Manchester United
Liverpool
1-1
Tottenham Hotspur
AFC Bournemouth
1-0
Millwall
Birmingham City
1-2
Blackburn Rovers
Derby County
0-1
Cardiff City
Huddersfield Town
2-0
Bristol City
Hull City
1-1
Nottingham Forest
Luton Town
1-0
Reading
Peterborough United
5-0
Blackpool
Preston North End
4-1
Middlesbrough
Sheffield United
4-0
Fulham
Stoke City
1-1
Coventry City
Swansea City
0-1
Queens Park Rangers
West Bromwich Albion
4-0
Barnsley
Barrow
1-3
Northampton Town
Bradford City
2-0
Carlisle United
Bristol Rovers
7-0
Scunthorpe United
Exeter City
0-1
Port Vale
Harrogate Town
0-2
Sutton United
Hartlepool United
0-2
Colchester United
Leyton Orient
0-1
Tranmere Rovers
Mansfield Town
2-2
Forest Green Rovers
Newport County
0-2
Rochdale
Oldham Athletic
3-3
Crawley Town
Stevenage
4-2
Salford City
Walsall
0-3
Swindon Town
Tallinna Kalev
0-1
FCI Levadia
Legion
1-0
Trans
SJK
1-2
Lahti
Oulu
1-1
HIFK
Haka
0-2
VPS
Honka
2-1
Inter Turku
Fjärde omgången
FC Espoo
0-4
Kiffen
Stade brestois 29
0-1
Strasbourg
Amiens
1-2
Paris FC
Bastia
0-1
Rodez
Caen
2-0
Quevilly Rouen
Dijon
2-3
Nancy Lorraine
Dunkerque
1-3
EA Guingamp
Grenoble Foot 38
1-1
Ajaccio
Le Havre
1-2
Auxerre
Pau
2-2
Chamois niortais
Toulouse
2-1
Nîmes Olympique
Valenciennes
1-0
Sochaux-Montbéliard
Final
Nice
0-1
Nantes
Skála
0-0
EB / Streymur
Final
Lincoln Red Imps
2-1
Magpies
Nedflyttningsserien
Apollon Smirnis
0-0
Lamia
Atromitos
0-1
Ionikos
Panaitolikos
0-0
Volos NFC
ÍA
1-5
Breiðablik
Keflavík
3-3
ÍBV
KR
0-0
KA
Stjarnan
1-1
Fram
Mästerskapsserien
Bnei Sakhnin
0-0
Hapoel Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
2-1
Maccabi Netanya
Hapoel Be'er Sheva
1-0
Maccabi Haifa
Torino
0-1
Napoli
Sassuolo
1-1
Udinese
Lazio
2-0
Sampdoria
Kyzyl-Zhar
1-1
Taraz
Ordabasy
1-2
Astana
Kairat
0-3
Atyrau
Tobol
2-0
Aksu
HNK Gorica
3-3
Lokomotiva Zagreb
Istra 1961
1-2
Šibenik
Kvalomgång
JFC Jelgava
2-0
Cēsis
Sigulda
*2-2 f
Union

Sigulda vidare efter 5-4 på straffar.

Andra omgången
FKS Ukmergė
0-2
TransINVEST Vilnius
Utenis Utena
0-5
Panevezys
Atmosfera
0-3
Jonava
Ekranas
0-3
Suduva
Ataka Vilnius
3-2
Dembava
Klaipėdos FM
1-4
Kauno Zalgiris
Etzella Ettelbrück
1-1
Progrès Niederkorn
Fola Esch
2-0
Racing Union Luxembourg
RM Hamm Benfica
0-6
Wiltz
Mästerskapsserien
Birkirkara
0-1
Hamrun Spartans
Gzira United
2-1
Hibernians
Sfîntul Gheorghe
3-0
Floreşti
Milsami
1-1
Sheriff
Twente
1-2
Fortuna Sittard
PEC Zwolle
1-1
Utrecht
Willem II
2-0
Heracles
Groningen
1-2
Sparta Rotterdam
Final
Ballymena United
1-2 f
Crusaders
Sarpsborg 08
1-0
Odd
Molde
3-4
Viking
Wisła Płock
0-3
Warta Poznań
Slask Wroclaw
1-1
Pogon Szczecin
Wisła Kraków
0-0
Jagiellonia Białystok
Estoril
1-0
Moreirense
Benfica
0-1
Porto
Portimonense
2-3
Sporting CP
Mästerskapsserien
FCV Farul Constanţa
1-1
Voluntari
Argeș
0-6
CFR Cluj
Nedflyttningsserien
UTA Arad
1-0
Mioveni
Ural
1-3
Spartak Moskva
Zenit Sankt-Petersburg
1-0
Khimki
Nizhny Novgorod
0-1
Akhmat Grozny
CSKA Moskva
0-1
Sochi
Slutspel, första omgången, match 2:2
Murata
1-2
Pennarossa

Pennarossa vidare med sammanlagt 3-2.

San Giovanni
1-2
Faetano

Faetano vidare med sammanlagt 3-2.

Domagnano
0-3
Libertas

Libertas vidare med sammanlagt 8-0.

Fiorentino
1-2
Folgore

Fiorentino vidare med sammanlagt 3-2.

Lugano
3-1
Young Boys
St. Gallen
1-2
Zürich
Mästerskapsserien
Partizan
2-1
Vojvodina
Crvena Zvezda
4-1
Radnički Niš
Nedflyttningsserien
Metalac GM
0-3
Novi Pazar
Mästerskapsserien
Celtic
4-1
Hearts
Ross County
0-1
Motherwell
Nedflyttningsserien
Hibernian
1-1
Aberdeen
Livingston
1-1
St. Johnstone
St. Mirren
2-0
Dundee FC
Radomlje
2-1
Celje
Bravo
3-1
Maribor
Mallorca
2-6
Granada
Athletic Club
0-0
Valencia
Celta Vigo
4-0
Deportivo Alavés
Cádiz
3-0
Elche
Real Betis
1-2
Barcelona
Fuenlabrada
1-2
Real Sociedad B
Huesca
1-1
Sporting Gijón
Málaga
0-0
Real Oviedo
Almería
3-0
Amorebieta
Ponferradina
3-1
Burgos
AIK
1-0
IFK Göteborg
Malmö FF
2-0
Mjällby
Brommapojkarna
4-2
Trelleborgs FF
AFC Eskilstuna
5-2
Västerås SK
Öster
2-0
Norrby
Mästerskapsserien
Baník Ostrava
3-1
Hradec Králové
Nedflyttningsserien
Teplice
0-1
Jablonec
Zlín
1-4
Bohemians 1905
Pardubice
2-0
Karviná
Sivasspor
1-3
Kasımpaşa
Fatih Karagümrük
3-1
Göztepe
İstanbul Başakşehir
0-0
Galatasaray
Adana Demirspor
1-2
Alanyaspor
Freiburg
1-4
1. FC Union Berlin
1899 Hoffenheim
2-4
Bayer Leverkusen
1. FC Köln
0-1
Wolfsburg
Greuther Fürth
1-3
Borussia Dortmund
Hertha BSC
1-2
Mainz 04
Hamburge SV
2-1
Hannover 96
Jahn Regensburg
0-2
1. FC Heidenheim
Ingolstadt
0-0
Hansa Rostock
Schalke 04
3-2
St. Pauli
Debrecen
1-1
Puskas
Honvéd
0-0
Mezőkövesd-Zsóry
Ferencváros
0-3
MTK
Wales Wales » Kval
Playoff, Europa Conference League, semifinaler
Flint Town United
*1-1 f
Penybont

Flint Town United vidare efter 3-1 på straffar.

Caernarfon Town
1-0
Cardiff MU
Nedflyttningsserien
LASK
3-3
Hartberg
Rheindorf Altach
1-1
Ried
Admira
1-1
WSG Tirol

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn