ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 8 maj 2022

Tävlingar

55

Resultat/matcher

152/152

Status

100%

Uppdaterad:
Måndag 9 maj 2022 22:30

 

Laçi
4-1
Kastrioti Krujë
Mästerskapsserien
UE Santa Coloma
1-2
Sant Julià
Inter Club d'Escaldes
4-1
Atlètic Club d'Escaldes
Nedflyttningsserien
FC Santa Coloma
1-2
Carroi
Ordino
2-1
Engordany
Final
Noravank
2-0
Urartu
Səbail
0-2
Sabah
Qarabag
0-0
Zira
Mästerskapsserien
Union Saint-Gilloise
0-2
Club Brugge
Royal Antwerp
0-4
Anderlecht
FK Minsk
3-2
Neman Grodno
BATE Borisov
2-1
Vitebsk
Energetyk-BGU
0-1
Shakhtyor Soligorsk
Gomel
0-1
Dinamo Minsk
Nedflyttningsserien
Botev Vratsa
1-1
Lokomotiv Sofia 1929
Tsarsko selo
3-0
Pirin Blagoevgrad
Mästerskapsserien
AEK
1-1
Aris
Apollon
3-2
APOEL
Mästerskapsserien
Brøndby
1-1
FC København
AaB
1-2
Midtjylland
Nedflyttningsserien
Nordsjælland
1-1
OB
AGF
1-1
SønderjyskE
Arsenal
2-1
Leeds United
Leicester City
1-2
Everton
Norwich City
0-4
West Ham United
Manchester City
5-0
Newcastle United
League One, playoff, semifinal, match 2:2
Milton Keynes Dons
1-0
Wycombe Wanderers

Wycombe Wanderers vidare med sammanlagt 2-1.

Nõmme Kalju
3-1
Tammeka
Flora
0-0
Paide
HJK
2-1
Ilves
IFK Mariehamn
1-1
KuPS
Fjärde omgången
HaPK Edustus
*1-1 f
PKKU

HaPK Edustus vidare efter 4-3 på straffar.

EPS II
0-3
EPS
Metz
3-2
Olympique lyonnais
Angers
4-1
Girondins Bordeaux
Clermont
2-1
Montpellier
Stade Reims
1-2
Lens
Lorient
0-3
Olympique Marseille
Paris Saint-Germain
2-2
Troyes
Víkingur
3-0
NSÍ
2-0
HB
B36
3-0
07 Vestur
AB
4-1
B68
Sioni
3-7
Dinamo Tbilisi
Torpedo Kutaisi
0-1
Saburtalo
Dinamo Batumi
3-0
Dila
Mästerskapsserien
PAS Giannina
1-0
PAOK
AEK
0-0
Panathinaikos
Aris
0-1
Olympiakos
Nedflyttningsserien
OFI
1-0
Asteras Tripolis
Leiknir
0-0
Víkingur
Nedflyttningsserien
Hapoel Jerusalem
1-0
Maccabi Petah Tikva
Ironi Kiryat Shmona
2-0
Hapoel Nof HaGalil
Hapoel Hadera
1-2
Beitar Jerusalem
Spezia
1-3
Atalanta
Venezia
4-3
Bologna
Salernitana
1-1
Cagliari
Hellas Verona
1-3
Milan
Akzhayik
0-0
Maqtaaral
Kaspiy
2-0
Aktobe
Turan Turkistan
2-0
Shakhter Karagandy
Llapi
2-4
Gjilani
Drita
0-0
Dukagjini
Ulpiana
0-3
Prishtina
Malisheva
0-0
Drenica Skënderaj
Feronikeli
0-2
Ballkani
Rijeka
0-3
Hajduk Split
Dinamo Zagreb
3-0
Osijek
Kvalomgång
Augšdaugava
2-1
Ogre United
Dobele Allegro
3-0
Bauskas / Mēmele
Kengaroos
4-2 f
Varakļāni
Andra omgången
Be1 NFA
0-3
Hegelmann Litauen
Žalgiris
3-1
Džiugas Telšiai
Medžiai Vilnius
1-2
Banga
Differdange 03
1-0
Mondorf-les-Bains
UNA Strassen
4-0
Hostert
Swift Hesperange
1-1
Jeunesse d'Esch
Rodange
0-2
F91 Dudelange
Petrocub
5-0
Dinamo-Auto
CSF Bălți
1-0
Zimbru
Zeta
2-2
Buducnost
Podgorica
0-1
Jezero
Mornar
2-0
Rudar
Petrovac
0-4
Iskra
Sutjeska
1-2
Decic
NEC
1-0
Go Ahead Eagles
AZ
2-2
Ajax
Vitesse
1-2
Heerenveen
Feyenoord
2-2
PSV
Akademija Pandev
2-1
Rabotnički
Shkendija
0-0
Shkupi
Makedonija GjP
1-3
Struga
Bregalnica Štip
1-0
Tikveš
Renova
2-0
Skopje
Pelister
2-1
Borec
Bodø / Glimt
1-1
Lillestrøm
Haugesund
2-0
Kristiansund
Jerv
1-1
Tromsø
Strømsgodset
3-0
Rosenborg
Sandefjord
1-3
Vålerenga
HamKam
0-0
Aalesund
Lechia Gdańsk
3-2
Stal Mielec
Raków Częstochowa
1-1
Cracovia
Piast Gliwice
1-2
Lech Poznań
Gil Vicente
3-0
Tondela
Vizela
1-1
Marítimo
Sporting Braga
1-0
Arouca
Santa Clara
2-0
Paços Ferreira
Mästerskapsserien
Universitatea Craiova
0-1
FCSB
Nedflyttningsserien
Sepsi
2-1
Chindia Târgovişte
Ufa
0-0
Rostov
Arsenal Tula
1-1
FK Krasnodar
Lokomotiv Moskva
1-0
Rubin Kazan
Grasshopper
0-1
Sion
Lausanne Sport
0-0
Basel
Luzern
4-0
Servette
Nedflyttningsserien
Radnički Kragujevac
2-1
Proleter Novi Sad
Spartak Subotica
2-1
Kolubara
Mladost Lučani
2-3
Radnik Surdulica
Mästerskapsserien
Rangers
2-0
Dundee United
Final
Slovan Bratislava
1-2 f
Spartak Trnava
Mura
3-1
Domzale
Aluminij
2-3
Olimpija
Getafe
0-0
Rayo Vallecano
Villarreal
1-1
Sevilla
Espanyol
1-1
Osasuna
Atlético Madrid
1-0
Real Madrid
FC Cartagena
0-0
Leganés
Eibar
0-2
Real Valladolid
Ibiza
1-1
Lugo
Real Zaragoza
0-3
Alcorcón
Kalmar FF
2-0
Hammarby
Varberg
0-2
Sirius
Brage
4-0
Örgryte
Utsikten
3-0
Dalkurd
Mästerskapsserien
Viktoria Plzeň
3-0
Sparta Praha
Slavia Praha
3-0
Slovacko
Altay
1-1
Giresunspor
Yeni Malatyaspor
1-3
Rizespor
Beşiktaş
1-1
Fenerbahçe
Eintracht Frankfurt
1-1
Borussia Mönchengladbach
Bayern München
2-2
VfB Stuttgart
RB Leipzig
4-0
Augsburg
Holstein Kiel
3-0
1. FC Nürnberg
Karlsruhe
2-2
Dynamo Dresden
Erzgebirge Aue
0-3
Werder Bremen
Paksi SE
0-1
Kisvárda
Zalaegerszegi TE
0-1
Gyirmót
Újpest
1-1
Fehervar
Mästerskapsserien
Salzburg
4-0
Wolfsberger AC
Austria Klagenfurt
1-2
Sturm Graz
Austria Wien
1-1
Rapid Wien

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn