Säsong
2021-22
Antal lag
47
Omgångar
1+5
Spelade matcher
48/48
Omgång
K
1
2
SF
KF
F
Lag
30
32
16
8
4
2
Matcher
15
16
8
4
4
1
Spelade
15
16
8
4
4
1
Final
1 matcher
2 lag
Uppdaterad: 15.05.2022, 23:59
Söndag 15 maj 2022
CSKA Sofia
0-1
Levski Sofia
1 matcher
2 lag
Semifinaler
4 matcher
4 lag
Uppdaterad: 22.04.2022, 23:59
Match 2:2
Torsdag 21 april 2022
CSKA Sofia
*0-2 f
Slavia Sofia
CSKA Sofia vidare med sammanlagt 2-2 och 7-6 på straffar.
Fredag 22 april 2022
Levski Sofia
1-0
Ludogorets
Levski Sofia vidare med sammanlagt 4-2.
Match 1:2
Tisdag 12 april 2022
Slavia Sofia
0-2
CSKA Sofia
Onsdag 13 april 2022
Ludogorets
2-3
Levski Sofia
4 matcher
4 lag
Kvartsfinaler
4 matcher
8 lag
Uppdaterad: 03.03.2022, 22:37
Tisdag 1 mars 2022
CSKA Sofia
2-0
Lokomotiv Plovdiv
Onsdag 2 mars 2022
Montana
0-5
Ludogorets
Septemvri Sofia
0-2
Levski Sofia
Torsdag 3 mars 2022
Slavia Sofia
2-1
Beroe
4 matcher
8 lag
Andra omgången
8 matcher
16 lag
Uppdaterad: 17.11.2021, 20:56
Tisdag 26 oktober 2021
Lokomotiv Sofia 1929
0-2
Lokomotiv Plovdiv
Levski Sofia
7-0
Septemvri Simitli
Onsdag 27 oktober 2021
Slavia Sofia
1-0
Pirin Blagoevgrad
Beroe
1-9
Cherno more
Torsdag 28 oktober 2021
Septemvri Sofia
4-1
Etar
Ludogorets
3-1
Lokomotiv GO
CSKA Sofia
2-0
Arda
Onsdag 17 november 2021
Levski Krumovgrad
2-2* f
Montana
Montana vidare efter 3-1 på straffar.
8 matcher
16 lag
Första omgången
16 matcher
32 lag
Uppdaterad: 08.10.2021, 23:06
Tisdag 21 september 2021
Rodopa Smolyan
0-4
Lokomotiv Plovdiv
Yambol 1915
0-3
Arda
Rozova dolina
0-6
Beroe
Levski Krumovgrad
1-0 f
Tsarsko selo
Montana
1-0
CSKA 1948 Sofia
Etar
1-0 f
Botev Plovdiv
Onsdag 22 september 2021
Marek
0-2
Levski Sofia
Levski Lom
Inst
Lokomotiv Sofia 1929
Bansko
1-2
Pirin Blagoevgrad
Sportist Svoge
0-1
Septemvri Sofia
Septemvri Tervel
0-1
Septemvri Simitli
CSKA Sofia
3-0
Hebar 1918
Torsdag 23 september 2021
Minyor Pernik
0-2
Cherno more
Spartak Varna
0-1
Ludogorets
Maritsa Plovdiv
1-3
Slavia Sofia
Lokomotiv GO
3-2
Botev Vratsa
Fredag 8 oktober 2021
Levski Lom
0-1
Lokomotiv Sofia 1929
16 matcher
32 lag
Kvalomgång
15 matcher
30 lag
Uppdaterad: 08.09.2021, 21:35
Lördag 4 september 2021
Dunav
1-1* f
Maritsa Plovdiv
Maritsa Plovdiv vidare efter 4-2 på straffar.
Chernomorets Balchik
0-2
Minyor Pernik
Tisdag 7 september 2021
Nadezhda Dobroslavtsi
0-3
Spartak Varna
Septemvri Tervel
*0-0 f
Yantra 2019
Septemvri Tervel vidare efter 4-1 på straffar.
Yambol 1915
1-0
Strumska slava
Vitosha Bistritsa
1-4 f
Hebar 1918
Lokomotiv GO
2-1 f
Neftohimik
Onsdag 8 september 2021
Lokomotiv Mezdra
1-3
Montana
Balkan Botevgrad
0-0* f
Etar
Etar vidare efter 5-4 på straffar.
Bansko
3-1
Sozopol
Levski Krumovgrad
1-0
Lovech
Partizan
0-4
Levski Lom
Sevlievo
0-1
Sportist Svoge
Rodopa Smolyan
*0-0 f
Dobrudzha 1919
Rodopa Smolyan vidare efter 4-2 på straffar.
Chernolomets 1919
0-3
Marek
15 matcher
30 lag
Skytteliga
Uppdaterad: -