ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 14 maj 2022

Tävlingar

49

Resultat/matcher

141/141

Status

100%

Uppdaterad:
Söndag 15 maj 2022 02:32

 

Skënderbeu Korçë
1-2
Laçi
Kastrioti Krujë
0-1
Teuta Durrës
Egnatia Rrogozhinë
0-1
Partizani Tirana
Tirana
3-1
Vllaznia Shkodër
Kukësi
2-1
Dinamo Tirana
Nedflyttningsserien
Ordino
2-3
FC Santa Coloma
Engordany
1-2
Carroi
Ararat-Armenia
1-0
Van
Nedflyttningsserien
Sporting Charleroi
3-2
Mechelen
Leotar
2-0
Rudar Prijedor
Velež
1-0
Tuzla City
Siroki Brijeg
2-0
FK Sarajevo
Energetyk-BGU
2-0
FK Minsk
Dinamo Brest
1-1
Belshina Bobruisk
Shakhtyor Soligorsk
1-0
Dinamo Minsk
Kvalomgång
Uni Minsk
5-4
Tarpeda
Bumprom
3-1
Leskhoz
Mästerskapsserien
Ludogorets
1-0
Cherno more
Mästerskapsserien
AEK
2-0
Pafos
Nedflyttningsserien
PAEEK
2-5
Omonia
Championship, playoff, semifinal, match 1:2
Sheffield United
1-2
Nottingham Forest
League Two, playoff, semifinal, match 1:2
Mansfield Town
2-1
Northampton Town
Final
Chelsea
0-0* f
Liverpool

Liverpool vinnare efter 6-5 på straffar.

Kuressaare
1-0
Tallinna Kalev
Inter Turku
2-2
HIFK
Girondfins Bordeaux
0-0
Lorient
Olympique lyonnais
3-2
Nantes
Metz
1-0
Angers
Monaco
4-2
Stade brestois 29
Montpellier
0-4
Paris Saint-Germain
Nice
1-3
Lille
Stade rennais
2-0
Olympique Marseille
Saint-Étienne
1-2
Stade Reims
Strasbourg
1-0
Clermont
Troyes
1-3
Lens
Ajaccio
1-0
Toulouse
Auxerre
2-1
Amiens
EA Guingamp
2-1
Le Havre
Nancy Lorraine
2-3
Pau
Nîmes Olympique
0-2
Bastia
Chamois niortais
1-2
Valenciennes
Paris FC
2-0
Grenoble Foot 38
Quevilly Rouen
3-1
Dunkerque
Rodez
2-0
Caen
Sochaux-Montbéliard
2-2
Dijon
EB / Streymur
1-5
B36
B68
0-6
Víkingur
Mästerskapsserien
Aris
3-2
AEK
Olympiakos
1-1
PAOK
Panathinaikos
4-0
PAS Giannina
Nedflyttningsserien
Volos NFC
5-0
OFI
Sligo Rovers
1-1
St Patrick's Athletic
Nedflyttningsserien
Beitar Jerusalem
3-3
Ironi Kiryat Shmona
Ashdod
0-1
Hapoel Jerusalem
Hapoel Nof HaGalil
1-0
Hapoel Haifa
Maccabi Petah Tikva
4-3
Hapoel Hadera
Empoli
1-1
Salernitana
Hellasd Verona
0-1
Torino
Udinese
2-3
Spezia
Roma
1-1
Venezia
Uppflyttningskval, omg 1:3, match 1:1
Brescia
3-2 f
Perugia
Shakhter Karagandy
1-0
Ordabasy
Atyrau
3-3
Kyzyl-Zhar
Astana
6-0
Kairat
Aksu
2-0
Turan Turkistan
Aktobe
2-1
Tobol
Slaven Koprivnica
2-2
Rijeka
Hajduk Split
3-1
Istra 1961
BFC Daugavpils
0-4
Liepaja
Spartaks Jūrmala
0-4
Riga
Tukums
1-1
Super Nova
Kauno Žalgiris
0-3
Suduva
Riteriai
0-1
Žalgiris
Banga
1-1
Jonava
Buducnost
4-2
Sutjeska
Decic
2-1
Petrovac
Iskra
1-0
Mornar
Rudar
1-1
Podgorica
Jezero
9-9
Zeta
Kval, omg 1:3, match 2:2
ADO Den Haag
2-1
NAC Breda
Roda JC
0-2 f
Excelsior
Nieciecza
0-1
Piast Gliwice
Warta Poznań
1-2
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
1-0
Raków Częstochowa
Lechia Gdańsk
0-0
Pogon Szczecin
Arouca
0-0
Belenenses
Tondela
2-2
Boavista
Moreirense
4-1
Vizela
Marítimo
0-1
Portimonense
Porto
2-0
Estoril
Sporting CP
4-0
Santa Clara
Mästerskapsserien
FCV Farul Constanţa
1-0
Argeș
Voluntari
2-2
FCSB
Ufa
2-1
Arsenal Tula
Rostov
2-1
Khimki
Lokomotiv Moskva
3-3
Dinamo Moskva
Akhmat Grozny
1-0
Krylya Sovetov
Nedflyttningsserien
Kolubara
1-0
Proleter Novi Sad
Metalac GM
0-3
Mladost Lučani
Spartak Subotica
2-1
Radnički Kragujevac
Mästerskapsserien
Celtic
6-0
Motherwell
Hearts
1-3
Rangers
Ross County
1-2
Dundee United
Mästerskapsserien
Zilina
1-2
Spartak Trnava
Sereď
0-3
Slovan Bratislava
Nedflyttningsserien
Zlaté Moravce
1-3
Pohronie
Senica
0-3
Trenčín
Tabor Sežana
0-1
Bravo
Maribor
3-1
Aluminij
Espanyol
1-1
Valencia
Amorebieta
1-0
Huesca
Burgos
1-1
Cartagena
Lugo
1-3
Fuenlabrada
Real Valladolid
2-0
Ponferradina
Leganés
2-3
Eibar
Mjällby
1-1
IFK Värnamo
Sirius
2-0
Elfsborg
Örebro
2-1
Öster
Trelleborgs FF
3-0
Västerås SK
Jönköpings Södra
5-2
Utsikten
Halmstad
2-1
AFC Eskilstuna
Norrby
1-1
Örgryte
Nedflyttningsserien
Zlín
1-1
Jablonec
Teplice
0-2
Pardubice
Bohemians 1905
4-0
Karviná
Kayserispor
3-0
Yeni Malatyaspor
Borussia Dortmund
2-1
Hertha BSC
Wolfsburg
2-2
Bayern München
Bayer Leverkusen
2-1
Freiburg
1. FC Union Berlin
3-2
Bochum
Borussia Mönchengladbach
5-1
1899 Hoffenheim
VfB Stuttgart
2-1
1. FC Köln
Mainz 05
2-2
Eintracht Frankfurt
Augsburg
2-1
Greuther Fürth
Arminia Bielefeld
1-1
RB Leipzig
Gyirmót
1-2
Ferencváros
Fehervar
2-2
Paksi SE
Wales Wales » Kval
Omg 2:2, match 1:1
Caernarfon Town
2-1 f
Flint Town United
Nedflyttningsserien
Ried
1-1
LASK
Admira
0-3
Rheindorf Altach
WSG Tirol
4-2
Hartberg

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn