ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

?

Omgångar

1+7

Spelade matcher

91/102

Omgång
Kv
1
2
3
Lag
68
36
32
32
Matcher
37
18
16
16
Spelade
34
18
16
16
Omgång
4
KF
SF
F
Lag
16
8
4
2
Matcher
8
4
2
1
Spelade
7
-
-
-

Final

1 matcher

2 lag

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

4 matcher

8 lag

Fjärde omgången

8 matcher

16 lag

Spelas 30-31 juli 2022.

Uppdaterad: 31.07.2022, 21:21

8 matcher

16 lag

Spelas 30-31 juli 2022.

Tredje omgången

16 matcher

32 lag

Spelas 21-23 juni 2022.

Uppdaterad: 23.06.2022, 20:00

Tisdag 21 juni 2022
Tredje omgången
Smorgon
1-3
Slutsk
ML Rogachev
2-3 f
Vitebsk
Osipovichy
1-3
Neman Grodno
Stenles Pinsk
1-2
BATE Borisov
Onsdag 22 juni 2022
Tredje omgången
Baranovichi
1- 3 f
Energetyk-BGU
Zhodino Yuzhnoe
0-2
Torpedo BelAZ
Molodechno
0-3
Slavia Mozyr
Lokomotiv Gomel
0-1
Dinamo Brest
Krumkachy
0-3
Isloch
Orsha
1-3
Gomel
Ostrovets
1-2
Shakhtyor Soligorsk
Tekhnolog-BGUT
2-4
Belshina Bobruisk
Volna
2-2* f
Dinamo Minsk

Dinamo Minsk vidare efter 5-4 på straffar.

Torsdag 23 juni 2022
Tredje omgången
Gazovik Vitebsk
0-5
Dnepr Mogilev
Lida
1-3
Arsenal
Naftan
0-1
FK Minsk

16 matcher

32 lag

Spelas 21-23 juni 2022.

Andra omgången

16 matcher

32 lag

Spelas 28-29 maj 2022.

Uppdaterad: 29.05.2022, 23:59

Söndag 29 maj 2022
Edinstvo Dzerzhinsk
0-2
Gazovik Vitebsk
Niva Dolbizno
1-1* f
Lida

Lida vidare efter 5-3 på straffar.

Polotsk
0-9
ML Rogachev
Krumkachy
4-3 f
Slonim
Starye Dorogi
1-2
Osipovichy
Svislach
0-9
Volna
Lördag 28 maj 2022
Bobovnya
2-3
Lokomotiv Gomel
Malorita
1-2
Ostrovets
MNPZ
0-1
Orsha
Stenles Pinsk
3-2
Zhlobin
Shchuchyn
2-5
Smorgon
Gorki
1-2
Baranovichi
Bumprom
0-1
Molodechno
Neman Belkard
1-6
Zhodino Yuzhnoe
Uni Minsk
0-4
Naftan
Tekhnolog
3-0
Miory

16 matcher

32 lag

Spelas 28-29 maj 2022.

Första omgången

18 matcher

36 lag

Spelas 14-15 maj 2022.

Uppdaterad: 15.05.2022, 23:59

Lördag 14 maj 2022
Uni Minsk
5-4
Tarpeda
Bumprom
3-1
Leskhoz
Söndag 15 maj 2022
Malorita
1-0
Krechet
Ivatsevichi
3-7
Niva Dolbizno
Senno
4-5 f
Miory
Shchuchyn
2-1 f
Grodnensky
Vertykal
0-4
MNPZ
Stenles Pinsk
2-0
Novaya Pripyat
Gazovik Vitebsk
1-0
Veles 2020
Tekhnolog
3-0
Krasnapolle
Svislach
3-1
Chayka Zelva
Drogichin
0-2
Neman Belkard
Zhodino Yuzhnoe
9-1
Berezino
Spartak Shklov
2-6
Gorki
Spartak Slutsk
0-2
Edinstvo Dzerzhinsk
Starye Dorogi
2-1 f
Viktoriya Maryina Horka
Bobovnya
3-0
Partizan Salihorsk
Traktor Minsk
0-5
Krumkachy

18 matcher

36 lag

Spelas 14-15 maj 2022.

Kvalomgång

37 matcher

68 lag

Spelas 30 april-5 maj 2022.

Uppdaterad: 11.05.2022, 23:59

Lördag 30 april 2022
Krechet
3 - 0
Granit
Serebryanka
Inst
Tarpeda
Krupki
Inst
Bobovnya
Krasnapolle
Inst
Kirovsk
Miory
5-2
Postavy
Chayka Zelva
1-0
Fakel Novogrudok
Viliya
1-5
Zhodino Yuzhnoe
Leskhoz
5-0
Dnepr Rogachev
Nadezhda Baranovichy
1-4
Novaya Pripyat
Senno
4-1
Niva Tolochin
Kolos Cherven
1-1* f
Partizan Salihorsk

Partizan Salihorsk vidare efter straffar.

Gorki
8-1
Zarya Krugloe
Zhlobin
3-1
Svetlogorsk
Edinstvo Dzerzhinsk
4-0
Uzda
SOZh Krichev
0-2
Tekhnolog
Vetka DYuSSh
0-4
Vertykal
Svislach
6-4
FSK Dyatlovo
Smena Vawkavysk
0-1
Grodnensky
Berezino
2-1
Kletsk
Iput DYuSSh
1-17
Bumprom
MNPZ
2-1
DYuSSh-2 Rechitsa
Falko
2-2* f
Spartak Slutsk

Spartak Slutsk vidare efter straffar.

Niva Dolbizno
4-0
Luninets
Ivanovo
2-3
Drogichin
Söndag 1 maj 2022
Ivatsevichi
1-0
Pogranichnaya
Atlant Kobrin
1-4
Malorita
Gorodokskiye L'vy
2-4
Gazovik Vitebsk
Lepel
1-6
Veles 2020
DYuSSh Stolin
0-5
Stenles Pinsk
Krumkachy
5-1
Energosbyt-BSATU
Neman Belkard
9-1
Mosty
Kronon
2-5 f
Viktoriya Maryina Horka
Shchuchyn
6-2 f
Slonim City
Starye Dorogi
1-0
Respect
Spartak Shklov
5-1
Niva Chausy
BGU Minsk
1-2
Uni Minsk
Torsdag 5 maj 2022
Urozhaynaya
1-2
Traktor Minsk
Onsdag 11 maj 2022
Spartak Slutsk
3-1 f
Falko

37 matcher

68 lag

Spelas 30 april-5 maj 2022.

Skytteliga

Uppdaterad: -