ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 30 april 2022

Tävlingar

62

Resultat/matcher

207/207

Status

100%

Uppdaterad:
Måndag 2 maj 2022 08:17

 

Kastrioti Krujë
2-1
Egnatia Rrogozhinë
Vllaznia Shkodër
1-0
Skënderbeu Korçë
Noah
1-1
BKMA
Match 2:2
RFC Seraing
0-0
RWDM

RFC Seraing vinnare med sammanlagt 1-0.

Radnik Bijeljina
0-0
Posušje
Rudar Prijedor
1-0
Sloboda Tuzla
Borac Banja Luka
1-0
FK Sarajevo
Tuzla City
0-0
Željezničar
Torpedo BelAZ
1-3
Belshina Bobruisk
Slutsk
1-0
Slavia Mozyr
Kvalomgång
Krechet
3 - 0
Granit
Serebryanka
Inst
Tarpeda
Krupki
Inst
Bobovnya
Krasnapolle
Inst
Kirovsk
Miory
5-2
Postavy
Chayka Zelva
1-0
Fakel Novogrudok
Viliya
1-5
Zhodino Yuzhnoe
Leskhoz
5-0
Dnepr Rogachev
Nadezhda Baranovichy
1-4
Novaya Pripyat
Senno
4-1
Niva Tolochin
Kolos Cherven
1-1* f
Partizan Salihorsk

Partizan Salihorsk vidare efter straffar.

Gorki
8-1
Zarya Krugloe
Zhlobin
3-1
Svetlogorsk
Edinstvo Dzerzhinsk
4-0
Uzda
SOZh Krichev
0-2
Tekhnolog
Vetka DYuSSh
0-4
Vertykal
Svislach
6-4
FSK Dyatlovo
Smena Vawkavysk
0-1
Grodnensky
Berezino
2-1
Kletsk
Iput DYuSSh
1-17
Bumprom
MNPZ
2-1
DYuSSh-2 Rechitsa
Falko
2-2* f
Spartak Slutsk

Spartak Slutsk vidare efter straffar.

Niva Dolbizno
4-0
Luninets
Ivanovo
2-3
Drogichin
Levski Sofia
2-0
Botev Plovdiv
Ludogorets
5-0
CSKA Sofia
Mästerskapsserien
Anorthosis
1-1
Apollon
Nedflyttningsserien
Ethnikos Achna
0-0
PAEEK
Newcastle United
0-1
Liverpool
Aston Villa
2-0
Norwich City
Southampton
1-2
Crystal Palace
Watford
1-2
Burnley
Wolverhampton Wanderers
0-3
Brighton & Hove Albion
Leeds United
0-4
Manchester City
Barnsley
1-3
Preston North End
Blackburn Rovers
0-3
AFC Bournemouth
Blackpool
0-2
Derby County
Bristol City
5-0
Hull City
Cardiff City
1-1
Birmingham City
Coventry City
1-2
Huddersfield Town
Middlesbrough
3-1
Stoke City
Millwall
3-0
Peterborough United
Nottingham Forest
5-1
Swansea City
Reading
0-1
West Bromwich Albion
AFC Wimbledon
3-4
Accrington Stanley
Bolton Wanderers
4-2
Fleetwood Town
Burton Albion
1-2
Wycombe Wanderers
Cambridge United
2-2
Cheltenham Town
Gillingham
0-2
Rotherham United
Ipswich Town
4-0
Charlton Athletic
Lincoln City
2-1
Crewe Alexandra
Morecambe
0-1
Sunderland
Oxford United
1-1
Doncaster Rovers
Plymouth Argyle
0-5
Milton Keynes Dons
Sheffield Wednesday
4-1
Portsmouth
Shrewsbury Town
0-3
Wigan Athletic
Carlisle United
2-1
Stevenage
Colchester United
2-2
Walsall
Crawley Town
0-2
Leyton Orient
Forest Green Rovers
1-3
Harrogate Town
Northampton Town
1-1
Exeter City
Rochdale
3-4
Bristol Rovers
Scunthorpe United
1-1
Hartlepool United
Sutton United
1-4
Bradford City
Swindon Town
2-1
Barrow
Tranmere Rovers
2-0
Oldham Athletic
Kval till Europa Conference League
Vaprus
0-1
Nõmme Kalju
FCI Levadia
6-0
Trans
Lens
2-2
Nantes
Stade rennais
2-0
Saint-Étienne
Auxerre
1-0
Dunkerque
Ajaccio
2-1
Le Havre
Grenoble Foot 38
1-1
Amiens
EA Guingamp
2-1
Caen
Nancy Lorraine
1-3
Nîmes Olympique
Chamois niortais
1-3
Dijon
Paris FC
1-1
Valenciennes
Quevilly Rouen
1-2
Pau
Sochaux Montbéliard
2-1
Bastia
EB / Streymur
2-1
B68
AB
0-3
B36
1-0
Víkingur
Mästerskapsserien
Glacis United
1-3
Lincoln Red Imps
Mons Calpe
0-4
Europa
Nedflyttningsserien
OFI
0-1
Panaitolikos
Volos NFC
1-1
Atromitos
Valur
2-1
KR
Mästerskapsserien
Bnei Sakhnin
1-0
Maccabi Tel Aviv
Nedflyttningsserien
Hapoel Haifa
0-2
Hapoel Jerusalem
Hapoel Nof HaGalil
0-2
Hapoel Hadera
Beitar Jerusalem
2-2
Maccabi Petah Tikva
Cagliari
1-2
Hellas Verona
Napoli
6-1
Sassuolo
Sampdoria
1-0
Genoa
Spezia
3-4
Lazio
Parma
2-2
Alessandria
Cremonese
0-1
Ascoli
Monza
3-0
Benevento
Cittadella
1-0
Brescia
Pordenone
3-3
Crotone
SPAL
3-0
Frosinone
Vicenza
1-1
Lecce
Ternana
1-0
Perugia
Pisa
1-1
Cosenza
Reggina
1-4
Como
Prishtina
0-1
Dukagjini
Ulpiana
0-4
Gjilani
Slaven Koprivnica
2-1
HNK Gorica
Šibenik
3-5
Rijeka
Tukums
0-1
BFC Daugavpils
Hegelmann Litauen
4-0
Jonava
Kauno Žalgiris
2-1
Panevezys
FA Šiauliai
0-1
Žalgiris
Racing Union Luxembourg
2-1
Victoria Rosport
Mästerskapsserien
Floriana
0-0
Hamrun Spartans
Nedflyttningsserien
Valletta
2-3
Mosta
Sirens
2-3
Balzan
Sfîntul Gheorghe
0-1
Zimbru
Petrocub
3-2
CSF Bălți
Rudar
1-0
Petrovac
Jezero
1-2
Mornar
Zeta
1-0
Podgorica
Iskra
0-3
Sutjeska
Buducnost
1-2
Decic
Ajax
3-0
PEC Zwolle
Heracles
1-1
Twente
Sparta Rotterdam
1-1
AZ
Mästerskapsserien
Crusaders
1-2
Larne
Glentoran
1-2
Cliftonville
Linfield
2-0
Coleraine
Nedflyttningsserien
Dungannon Swifts
1-2
Ballymena United
Glenavon
1-2
Warrenpoint Town
Portadown
0-5
Carrick Rangers
Shkendija
1-0
Rabotnički
Bregalnica Štip
4-1
Shkupi
Viking
5-1
Haugesund
Jagiellonia Białystok
1-1
Slask Wroclaw
Zagłębie Lubin
2-2
Lechia Gdańsk
Stal Mielec
2-1
Legia Warszawa
Arouca
1-0
Portimonense
Marítimo
0-1
Benfica
Porto
4-2
Vizela
Belenenses
0-1
Sporting Braga
Mästerskapsserien
Universitatea Craiova
1-0
Voluntari
Nedflyttningsserien
Dinamo Bucureşti
5-1
Academica Clinceni
Dinamo Moskva
2-3
Ural
Rubin Kazan
0-6
Sochi
FK Krasnodar
2-1
Rostov
Zenit Sankt-Petersburg
3-1
Lokomotiv Moskva
Final
Tre Fiori
3-1
Folgore
Lugano
1-1
Grasshopper
Servette
0-2
St. Gallen
Novi Pazar
2-1
Radnički Kragujevac
Kolubara
3-0
Mladost Lučani
Mästerskapsserien
Dundee United
1-0
Motherwell
Hearts
0-0
Ross County
Nedflyttningsserien
Aberdeen
1-0
Dundee FC
Livingston
1-0
Hibernian
St. Johnstone
0-1
St. Mirren
Sereď
0-0
DAC 1904
Nedflyttningsserien
Pohronie
1-2
Zemplín Michalovce
Trenčín
5-2
Liptovský Mikuláš
Senica
0-0
Zlaté Moravce
Tabor Sežana
1-2
Radomlje
Maribor
1-1
Koper
Deportivo Alavés
2-1
Villarreal
Real Madrid
4-0
Espanyol
Valencia
1-1
Levante
Athletic Club
2-0
Atlético Madrid
Real Oviedo
3-0
Mirandés
Eibar
2-0
Real Zaragoza
Burgos
0-2
Almeria
Djurgården
4-0
Sirius
Brommapojkarna
2-1
Jönköpings Södra
AFC Eskilstuna
1-2
Skövde AIK
Trelleborgs FF
2-2
Brage
Slovacko
3-1
Baník Ostrava
Sparta Praha
1-1
Hradec Králové
Mästerskapsserien
Mladá Boleslav
1-0
České Budějovice
Slovan Liberec
0-2
Sigma Olomouc
Konyaspor
1-2
Fatih Karagümrük
Kasımpaşa
2-3
İstanbul Başakşehir
Trabzonspor
2-2
Antalyaspor
Hatayspor
0-1
Altay
Borussia Dortmund
3-4
Bochum
VfB Stuttgart
1-1
Wolfsburg
Mainz 05
3-1
Bayern München
Augsburg
1-4
1. FC Köln
Arminia Bielefeld
1-1
Hertha BSC
1899 Hoffenheim
3-4
Freiburg
Dynamo Dresden
1-1
Jahn Regensburg
Hansa Rostock
0-0
Paderborn
Ingolstadt
0-4
Hamburger SV
Darmstadt
6-0
Erzgebirge Aue
Puskas
3-1
Mezőkövesd-Zsóry
Honvéd
1-1
Kisvárda
Debrecen
0-3
Fehervar

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn