ecst.se fotboll

 

Säsong

2021-22

Antal lag

736

Omgångar

6+8

Spelade matcher

551/843

Omgång
FK1
FK2
K1
K2
K3
K4
1
Lag
368
310
232
160
80
64
80
Matcher
203
186
145
99
40
32
40
Spelade
203
186
145
99
-
-
-
Omgång
2
3
4
5
KF
SF
F
Lag
40
64
32
16
8
4
2
Matcher
20
32
16
8
4
2
1
Spelade
-
-
-
-
-
-
-

Final

1 matcher

2 lag

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

4 matcher

8 lag

Femte omgången

8 matcher

16 lag

8 matcher

16 lag

Fjärde omgången

16 matcher

32 lag

16 matcher

32 lag

Tredje omgången

32 matcher

64 lag

32 matcher

64 lag

Andra omgången

20 matcher

40 lag

20 matcher

40 lag

Första omgången

40 matcher

80 lag

40 matcher

80 lag

Fjärde kvalomgången

32 matcher

64 lag

32 matcher

64 lag

Tredje kvalomgången

40 matcher

80 lag

40 matcher

80 lag

Andra kvalomgången

99 matcher

160 lag

Spelas 18-19 september 2021.

Uppdaterad: 21.09.2021, 23:59

Lördag 18 september 2021
Longlevens
1-3
Gloucester City
Omspel
Tisdag 21 september 2021
Jersey Bulls
3-2
Sutton Common Rovers
Hadley
1-2
Enfield Town
Southport
1-0
Chorley
United of Manchester
0-2
Blyth Spartans
Chester
1-0
Darlington
Spennymoor Town
1-0
Fylde
Kettering Town
2-0
Spalding United
Needham Market
2-3
East Thurrock United
Stowmarket Town
0-1
AFC Sudbury
St Albans City
2-0
Concord Rangers
Leiston
3-1
Kings Langley
Hemel Hempstead Town
0-1
Ware
Horsham
1-0
Kingstonian
Farnborough
0-1
Metropolitan Police
Corinthian-Casuals
3-0
Leatherhead
Chippenham Town
1-0
Poole Town
Hereford
4-0
Lymington Town

99 matcher

160 lag

Spelas 18-19 september 2021.

Första kvalomgången

145 matcher

232 lag

Spelas 4-7 september 2021. Omspel 7-8 september.

Uppdaterad: 08.09.2021, 23:59

Lördag 4 september 2021
Squires Gate
1-0
North Shields
Ashton United
0-1
Hebburn Town
West Allotment Celtic
2-7
Bamber Bridge
Bootle
2-2
United of Manchester
Radcliffe
2-0
Skelmersdale United
Runcorn Linnets
2-0
Liversedge
Barnoldswick Town
0-3
Pontefract Collieries
Marske United
6-0
Seaham Red Star
Sunderland RCA
2-4
Stockton Town
Atherton Collieries
1-1
Bridlington Town
Warrington Rylands
0-4
Whitby Town
Shildon AFC
1-3
South Shields
Lancaster City
1-0
1874 Northwich
Scarborough Athletic
0-2
Witton Albion
Mossley
1-0
Newton Aycliffe
City of Liverpool
1-0
Clitheroe
Kendal Town
0-1
Warrington Town
Stalybridge Celtic
0-1
Colne
Charnock Richard
2-3
Prescot Cables
Dunston UTS
1-2
Marine
Morpeth Town
6-1
Hyde United
Sherwood Colliery
2-2
Buxton
Stamford
2-0
Redditch United
Worksop Town
3-0
Newport Pagnell Town
Basford United
1-0
Stourbridge
Rushall Olympic
2-2
Stafford Rangers
Leek Town
0-2
Mickleover
Halesowen Town
2-1
Ilkeston Town
Anstey Nomads
0-1
Stone Old Alleynians
Nantwich Town
2-0
Grantham Town
Leicester Road
1-1
Hanley Town
Bromsgrove Sporting
2-0
Loughborough University
Sporting Khalsa
2-1
Gainsborough Trinity
Carlton Town
1-3
Stratford Town
Matlock Town
0-3
Belper Town
Bedworth United
4-1
Winterton Rangers
Chasetown
2-1
Barwell
Hednesford Town
1-1
Cleethorpes Town
Tamworth
3-1
Alvechurch
Long Eaton United
2-1
Coleshill Town
Coalville Town
5-2
AFC Rushden & Diamonds
Handsworth
2-0
Coventry United
Tividale
0-1
Spalding United
Hadley
1-1
Enfield
Cambridge City
1-3
East Thurrock United
Enfield Town
2-1
Dereham Town
Bury Town
1-4
Norwich United
Wingate & Finchley
1-1
Basildon United
Potton United
0-1
AFC Sudbury
Colney Heath
0-4
Ware
Corby Town
1-0
Hendon
Felixstowe & Walton Utd
1-3
Great Wakering Rovers
Leiston
3-2
Brightlingsea Regent
Hornchurch
1-1
Barton Rovers
Biggleswade Town
0-3
Hitchin Town
Kings Langley
3-2
Romford
Little Oakley
2-1
Kirkley & Pakefield
Stowmarket Town
2-1
Potters Bar Town
Mulbarton Wanderers
2-2
Welwyn Garden City
Arlesey Town
0-5
Bowers & Pitsea
Walthamstow
1-0
Berkhamsted
Peterborough Sports
2-1
Haringey Borough
Brentwood Town
0-2
Cheshunt
Needham Market
1-0
St Ives Town
Royston Town
1-2
Mildenhall Town
Bedford Town
0-0
Canvey Island
Bishop's Stortford
3-0
Lowestoft Town
Walton Casuals
2-1
Hartley Wintney
Abbey Rangers
5-0
Chatham Town
Phoenix Sports
2-1
Chipstead
Redhill
1-1
Sevenoaks Town
Whitstable Town
2-2
Leatherhead
Kennington
0-3
Carshalton Athletic
Harefield United
0-4
Hastings United
Haywards Heath Town
1-1
Horsham
Harrow Borough
4-2
Ramsgate
Margate
2-2
Thame United
Hythe Town
1-0
Ascot United
Uxbridge
2-2
Chesham United
Corinthian
2-3
Folkestone Invicta
Northwood
2-3
Chichester City
Fleet Town
0-2
Hanwell Town
Farnborough
4-0
Peacehaven & Telscombe
Jersey Bulls
5-1
VCD Athletic
Sheppey United
0-1
Marlow
Ashford Town (Middlesex)
2-1
Tilbury
Cray Wanderers
1-3
Sutton Common Rovers
Hayes & Yeading United
4-3
Bognor Regis Town
Beaconsfield Town
2-2
Walton & Hersham
Lewes
1-2
Metropolitan Police
Broadfields United
2-2
South Park
Oxhey Jets
2-2
Kingstonian
Worthing
1-1
Corinthian-Casuals
Burgess Hill Town
2-0
Bracknell Town
Spelthorne Sports
1-1
Bedfont Sports
Merthyr Town
0-0
Hamworthy United
Frome Town
1-0
Mangotsfield United
Aylesbury United
4-1
Willand Rovers
Kidlington
2-3
Bishop's Cleeve
Basingstoke Town
4-1
Bridgwater United
Highworth Town
1-1
Shaftesbury Town
Weston-super-Mare
2-2
Flackwell Heath
Banbury United
1-0
Ardley United
Gosport Borough
2-1
Plymouth Parkway
Shepton Mallet
1-8
Taunton Town
Barnstaple Town
0-1
Lymington Town
Poole Town
5-0
Swindon Supermarine
Dorchester Town
1-3
Yate Town
Longlevens
2-1
Alresford Town
Cirencester Town
3-0
Easington Sports
Blackfield & Langley
0-3
Wimborne Town
Truro City
3-1
Exmouth
Alton
1-3
Sholing
Salisbury
0-2
Tiverton Town
Lichfield City
1-3
Nuneaton Borough
Söndag 5 september 2021
Erith & Belvedere
0-4
Chertsey Town
Biggleswade
0-1
AFC Dunstable
Baldock Town
1-0
Wisbech Town
Balham
0-2
Merstham
Littlehampton Town
4-5
Whitehawk
Tisdag 7 september 2021
Barking
1-1
Aveley
Omspel
Tisdag 7 september 2021
United of Manchester
3-2
Bootle
Bridlington Town
1-3
Atherton Collieries
Buxton
5-1
Sherwood Colliery
Stafford Rangers
0-2
Rushall Olympic
Hanley Town
2-1
Leicester Road
Cleethorpes Town
2-1
Hednesford Town
Basildon United
1-6
Wingate & Finchley
Barton Rovers
1-4
Hornchurch
Canvey Island
2-3
Bedford Town
Leatherhead
1-0
Whitstable Town
Horsham
2-0
Haywards Heath Town
Thame United
2-4
Margate
Chesham United
2-1
Uxbridge
Walton & Hersham
2-5
Beaconsfield Town
South Park
1-2
Broadfields United
Corinthian-Casuals
3-1
Worthing
Hamworthy United
2-0
Merthyr Town
Shaftesbury Town
4-2
Highworth Town
Flackwell Heath
0-1
Weston-super-Mare
Welwyn Garden City
2-1
Mulbarton Wanderers
Onsdag 8 september 2021
Sevenoaks Town
3-4
Redhill
Enfield
2-3 f
Hadley
Kingstonian
8-1
Oxhey Jets
Bedfont Sports
2-0
Spelthorne Sports

145 matcher

232 lag

Spelas 4-7 september 2021. Omspel 7-8 september.

Förkval

186 matcher

310 lag

Spelas 20-22 augusti 2021. Omspel 24-25 augusti.

Uppdaterad: 25.08.2021, 22:46

Fredag 20 augusti 2021
West Allotment Celtic
4-2
Whitley Bay
Wantage Town
1-2
Highworth Town
Walton & Hersham
2-0
Guildford City
AFC Liverpool
2-3
Bootle
Lördag 21 augusti 2021
Sheffield
1-2
Sherwood Colliery
Newhaven
0-4
Jersey Bulls
Marske United
7-0
Pickering Town
Goole
0-2
Pontefract Collieries
Stockton Town
1-0
Ossett United
Newcastle Benfield
1-2
Dunston UTS
Liversedge
5-0
Knaresborough Town
North Shields
2-0
Guisborough Town
Shildon AFC
2-1
Brighouse Town
Consett
2-3
Bridlington Town
Seaham Red Star
2-2
Redcar Athletic
Frickley Athletic
0-3
Sunderland RCA
Tadcaster Albion
1-2
Newton Aycliffe
Yorkshire Amateur
0-7
Hebburn Town
Avro
1-1
Runcorn Linnets
Prescot Cables
3-2
Campion
Squires Gate
6-4
Macclesfield
Glossop North End
0-1
Kendal Town
Lower Breck
2-2
Mossley
Eccleshill United
1-1
Charnock Richard
Wythenshawe Town
1-2
1874 Northwich
City of Liverpool
2-0
AFC Emley
Workington
1-1
Marine
Barnoldswick Town
5-4
Ramsbottom United
Prestwich Heys
0-3
Warrington Rylands
Irlam
1-5
Skelmersdale United
Trafford
2-2
Colne
Halesowen Town
3-0
Sutton Coldfield Town
Gresley Rovers
0-2
Leek Town
Bedworth United
2-1
Kidsgrove Athletic
Tividale
2-1
AFC Wulfrunians
Chasetown
7-0
Uttoexter Town
Stone Old Alleynians
4-2
Rugby Town
Sporting Khalsa
3-2
Market Drayton Town
Westfields
0-1
Coventry United
Highgate United
1-4
Coleshill Town
Haughmond
0-5
Hanley Town
Belper Town
3-1
Whitchurch Alport
Newcastle Town
0-1
Leicester Road
Evesham United
2-4
Lichfield City
Loughborough University
3-2
Newark FC
Maltby Main
1-1
Carlton Town
Cleethorpes Town
3-1
Loughborough Dynamo
Quorn
1-2
Ilkeston Town
Handsworth
5-2
Stocksbridge Park Steels
Worksop Town
4-4
Eastwood Community
Winterton Rangers
4-1
Deeping Rangers
Lincoln United
0-3
Stamford
Anstey Nomads
2-1
Skegness Town
Norwich United
1-0
Newmarket Town
Yaxley
1-1
Mildenhall Town
Harborough Town
0-3
Biggleswade
Potton United
5-1
Walsham Le Willows
Fakenham Town
0-1
Bury Town
Cogenhoe United
0-2
Dereham Town
Arlesey Town
Inst
March Town United
Kirkley & Pakefield
0-1
Northampton ON Chenecks
Wisbech Town
2-0
Whitton United
Bedford Town
3-0
St Neots Town
Newport Pagnell Town
4-1
Histon
Brantham Athletic
0-3
Spalding United
Corby Town
3-3
Soham Town Rangers
Mulbarton Wanderers
1-0
Hadleigh United
Long Eaton United
4-0
Shepshed Dynamo
Daventry Town
1-5
Cambridge City
Brentwood Town
1-0
Leighton Town
FC Romania
1-1
Welwyn Garden City
Coggeshall Town
0-1
Berkhamsted
Walthamstow
2-0
Hullbridge Sports
Canvey Island
2-1
Waltham Abbey
Great Wakering Rovers
3-1
Heybridge Swifts
Felixstowe & Walton Utd
5-3
Southend Manor
Little Oakley
0-0
Hertford Town
Saffron Walden Town
0-4
Hadley
Maldon & Tiptree
0-1
Aveley
Barton Rovers
3-0
West Essex
Cockfosters
1-2
AFC Sudbury
Barking
2-3
Ilford
Ware
1-0
Hashtag United
Stowmarket Town
4-0
Witham Town
Colney Heath
3-0
Harlow Town
Stanway Rovers
1-1
Enfield
Clapton
1-3
AFC Dunstable
Basildon United
1-0
White Ensign
North Greenford United
0-7
Tilbury
Marlow
3-0
Slimbridge
Longlevens
3-2
Chalfont St Peter
Roman Glass St George
0-2
Cirencester Town
Northwood
1-1
Burnham
Tuffley Rovers
2-2
Flackwell Heath
Royal Wootton
2-2
Ardley United
Oxhey Jets
1-0
Didcot Town
Broadfields United
0-0
Reading City
Harefield United
2-1
Binfield
Thame United
2-0
Thatcham Town
North Leigh
1-2
Kidlington
Risborough Rangers
1-1
Ascot United
Cinderford Town
3-3
Easington Sports
Lingfield
0-1
Chertsey Town
Bishop's Cleeve
2-0
Tring Athletic
Sheppey United
*wo
Saltdean United

Sheppey United vidare på walkover.

Hanwell Town
5-0
Athletic Newham
Farnham Town
2-3
Spelthorne Sports
Ashford Town (Middlesex)
1-1
Knaphill
Whyteleafe
wo*
Whitehawk

Whitehawk vidare på walkover.

South Park
3-3
Three Bridges
Chipstead
0-3
Faversham Town
Raynes Park Vale
2-3
VCD Athletic
Steyning Town
0-0
Sutton Common Rovers
Abbey Rangers
1-0
Loxwood
Beckenham Town
0-3
Hastings United
Peacehaven & Telscombe
2-1
Crawley Down Gatwick
Hythe Town
3-3
Westfield
Redhill
1-1
Deal Town
Chatham Town
1-1
Ashford United
Balham
3-0
K Sports
Hollands & Blair
1-2
Ramsgate
Bedfont Sports
3-1
Herne Bay
Sevenoaks Town
2-2
Erith Town
Bearsted
0-3
Burgess Hill Town
Badshot Lea
2-4
Corinthian
Sittingbourne
2-2
Littlehampton Town
Phoenix Sports
7-0
Punjab United
Kennington
2-0
Little Common
Lancing
0-4
Haywards Heath Town
Whitstable Town
5-0
Alfold
Uxbridge
1-0
Cray Valley PM
Bracknell Town
1-0
Bashley
Shaftesbury Town
6-1
AFC Stoneham
Westbury United
0-2
Hamworthy United
Corsham Town
1-5
Fleet Town
Winchester City
1-3
Chichester City
Basingstoke Town
2-1
AFC Totton
Bradford Town
1-1
Alton
Blackfield & Langley
1-1
AFC Portchester
Alresford Town
1-0
Fareham Town
Lymington Town
2-1
Bournemouth FC
Baffins Milton Rovers
2-4
Sholing
Melksham Town
0-1
Shepton Mallet
Mangotsfield United
3-0
Tavistock
Bridgwater United
3-0
Ilfracombe Town
Willand Rovers
3-3
Millbrook
Exmouth
2-1
Bristol Manor Farm
Frome Town
3-1
Paulton Rovers
Bideford
1-3
Barnstaple Town
Mousehole
1-3
Plymouth Parkway
Söndag 22 augusti 2021
Aylesbury United
8-0
Brimscombe & Thrupp
Northwich Victoria
1-2
Clitheroe
Baldock Town
2-1
Grays Athletic
Kensington Borough
0-1
Romford
Erith & Belvedere
0-0
AFC Croydon Athletic
Tisdag 24 augusti 2021
Arlesey Town
3-2
March Town United
Omspel
Tisdag 24 augusti 2021
Ardley United
3-1
Royal Wootton
Easington Sports
*2-2 f
Cinderford Town

Easington Sports vidare efter 4-2 på straffar.

Millbrook
2-1
Willand Rovers
Runcorn Linnets
4-1 f
Avro
Mossley
Inst
Lower Breck
Charnock Richard
5-1
Eccleshill United
Marine
2-1 f
Workington
Colne
2-1
Trafford
Carlton Town
1-0
Maltby Main
Mildenhall Town
1-0 f
Yaxley
Soham Town Rangers
2-4 f
Corby Town
Welwyn Garden City
3-2
FC Romania
Hertford Town
1-2
Little Oakley
Burnham
1-4
Northwood
Flackwell Heath
6-0
Tuffley Rovers
Ascot United
3-2
Risborough Rangers
Deal Town
0-1
Redhill
Ashford United
1-1* f
Chatham Town

Chatham Town vidare efter straffar.

Alton
3-0
Bradford Town
AFC Portchester
1-3
Blackfield & Langley
Reading City
1-3
Broadfields United
Knaphill
1-2 f
Ashford Town (Middlesex)
Three Bridges
2-4
South Park
AFC Croydon Athletic
2-3
Erith & Belvedere
Westfield
1-3
Hythe Town
Onsdag 25 augusti 2021
Redcar Athletic
1-3
Seaham Red Star
Erith Town
1-2
Sevenoaks Town
Littlehampton Town
4-0
Sittingbourne
Eastwood Community
2-5
Worksop Town
Enfield
2-1
Stanway Rovers
Sutton Common Rovers
4-0
Steyning Town

186 matcher

310 lag

Spelas 20-22 augusti 2021. Omspel 24-25 augusti.

Extra förkval

203 matcher

368 lag

368 lag från nionde- och tiondedivisionen.

Spelas 6-11 augusti 2021. Omspel 10-12 augusti.

Uppdaterad: 17.08.2021, 23:25

Fredag 6 augusti 2021
Whickham
2-3
Consett
West Essex
4-2
St. Panteleimon
New Salamis
1-3
Kensington Borough
Ascot United
3-0
Holyport
Lördag 7 augusti 2021
Harborough Town
2-0
Rothwell Corinthians
Ashington AFC
3-4
Newcastle Benfield
Shildon AFC
1-0
Garforth Town
Redcar Athletic
4-1
Hemsworth MW
Penrith AFC
1-2
Guisborough Town
Whitley Bay
1-1
North Ferriby
Billingham Town
2-3
West Allotment Celtic
Seaham Red Star
3-1
Crook Town AFC
Newton Aycliffe
4-3
Thornaby
Sunderland RCA
5-1
Bishop Auckland
North Shields
3-1
West Auckland Town
Goole
1-1
Sunderland Ryhope CW
Knaresborough Town
2-1
Northallerton Town
Irlam
3-0
Albion Sports
Macclesfield
4-0
Burscough
Athersley Recreation
1-4
Campion
Glossop North End
3-0
Widnes
Lower Breck
0-0
Penistone Church
Longridge Town
1-2
Northwich Victoria
Barnoldswick Town
6-1
Runcorn Town
Padiham
2-3
AFC Liverpool
Ashton Athletic
0-2
Squires Gate
West Didsbury & Chorlton
1-3
Avro
Prestwich Heys
3-1
Litherland Remyca
Vauxhall Motors
0-0
Skelmersdale United
Thackley
2-3
Wythenshawe Town
Silsden
0-4
Eccleshill United
Winsford United
0-2
Charnock Richard
Tividale
2-0
Shifnal Town
Sporting Khalsa
4-3
Coventry Sphinx
Lye Town
2-3
Hanley Town
Rugby Town
1-0
Boldmere St. Michaels
Highgate United
3-1
Malvern Town
Westfields
3-0
Heather St Johns
Hereford Lads Club
0-0
Haughmond
Walsall Wood
0-2
Leicester Road
Whitchurch Alport
2-1
Wolverhampton Casuals
Racing Club Warwick
0-4
Stone Old Alleynians
Gresley Rovers
3-0
Bewdley Town
Romulus
1-2
Uttoxeter Town
AFC Wulfrunians
2-1
Heanor Town
Stourport Swifts
0-4
Lichfield City
Quorn
5-1
Selston
Barton Town Old Boys
2-3
Maltby Main
Pinchbeck United
0-1
Skegness Town
Oadby Town
0-2
Stamford
Sherwood Colliery
1-1
Boston Town
Newark FC
0-0
Lutterworth Town
Bottesford Town
1-0
Eastwood Community
Anstey Nomads
1-0
Sleaford Town
Long Eaton United
4-1
Holbeach United
Winterton Rangers
6-2
Grimsby Borough
Leicester Nirvana
1-1
Deeping Rangers
Handsworth
2-0
AFC Mansfield
Staveley MW
1-2
Loughborough University
Cleethorpes Town
4-0
Melton Town
Lakenheath
2-2
Mulbarton Wanderers
Swaffham Town
0-3
Walsham Le Willows
Mildenhall Town
1-0
Wroxham
Fakenham Town
1-0
Ely City
Cogenhoe United
0-0
Haverhill Rovers
Newport Pagnell Town
4-1
Peterborough N Star
Corby Town
3-1
Woodbridge Town
Potton United
2-1
Eynesbury Rovers
Norwich United
2-1
Long Buckby
Brantham Athletic
4-3
Gorleston
Hadleigh United
2-0
Desborough Town
Kirkley & Pakefield
1-1
Long Melford
Arlesey Town
4-3
Thetford Town
Bugbrooke St Michaels
4-2
March Town United
AFC Kempston Rovers
1-1
Whitton United
Godmanchester Rovers
1-1
Northampton ON Chenecks
Wellingborough Town
1-3
Newmarket Town
Harpenden Town
1-1
Romford
Ware
2-1
Takeley
Redbridge
1-2
Ilford
Stanway Rovers
1-0
Leverstock Green
Biggleswade United
0-7
Saffron Walden Town
Little Oakley
2-0
St Margaretsbury
Edgware Town
0-3
Hadley
Witham Town
3-2
Woodford Town
Clacton
0-1
Leighton Town
Enfield
2-1
Milton Keynes Irish
Sawbridgeworth Town
0-3
Cockfosters
Basildon United
4-0
Stansted
Dunstable Town
1-5
North Greenford United
Southend Manor
1-0
London Colney
Easington Sports
1-1
Wokingham & Emmbrook
Bishop's Cleeve
6-1
Clevedon Town
Brislington
3-3
Brimscombe & Thrupp
Shrivenham
1-1
Burnham
Chipping Sodbury Town
1-2
Harefield United
Risborough Rangers
1-0
Lydney Town
Aylesbury Vale Dynamos
0-1
Longlevens
Thornbury Town
0-4
Royal Wootton
Aylesbury United
2-0
Fairford Town
Broadfields United
4-1
Cribbs
Ardley United
2-0
Ashton & Backwell United
Oxhey Jets
2-0
Bitton
Cadbury Heath
0-2
Flackwell Heath
Tring Athletic
3-0
Keynsham Town
Reading City
3-1
Hallen
Roman Glass St George
2-1
Holmer Green
K Sports
3-1
Rusthall
Walton & Hersham
2-1
Tunbridge Wells
Beckenham Town
0-0
Colliers Wood United
Varndeanians
1-2
Farnham Town
Steyning Town
2-2
Pagham
Badshot Lea
3-3
East Preston
Jersey Bulls
10-1
Horsham YMCA
Chatham Town
6-2
Eastbourne United
Hollands & Blair
3-0
Holmesdale
Staines Town
1-2
Little Common
Cobham
2-2
Sevenoaks Town
CB Hounslow United
0-3
Redhill
Kennington
5-0
Horley Town
Broadbridge Heath
2-6
Littlehampton Town
Glebe
2-3
Abbey Rangers
Deal Town
1-0
Southall
Eastbourne Town
2-4
Guildford City
Newhaven
6-1
Camberley Town
Bexhill United
0-1
Peacehaven & Telscombe
Lingfield
2-1
Egham Town
Ashford Town (Middlesex)
2-1
Uckfield Town
Tower Hamlets
1-4
Sheppey United
Hanworth Villa
1-3
Loxwood
Virginia Water
1-1
Athletic Newham
Lordswood
0-0
Knaphill
East Grinstead Town
1-2
Alfold
Sheerwater
0-2
Erith Town
Crawley Down Gatwick
3-2
Welling Town
Tooting & Mitcham United
1-1
Erith & Belvedere
Fisher
0-1
Raynes Park Vale
Molesey
0-1
Phoenix Sports
Saltdean United
4-0
Frimley Green
Mile Oak
0-2
Punjab United
Balham
3-0
Canterbury City
Crowborough Athletic
1-3
AFC Croydon Athletic
AFC Portchester
4-2
Horndean
Amesbury Town
1-4
Shaftesbury Town
Westbury United
4-2
Christchurch
Hythe & Dibden
1-7
Bradford Town
Blackfield & Langley
5-1
Cowes Sports
Portland United
2-2
Bournemouth FC
Calne Town
1-1
Bashley
Moneyfields
1-3
AFC Stoneham
Brockenhurst
1-2
Hamworthy United
United Services
0-3
Alton
Larkhall Athletic
1-2
Lymington Town
Bridport
1-2
Fleet Town
Alresford Town
3-0
Odd Down
Tadley Calleva
0-2
Baffins Milton Rovers
Shepton Mallet
0-0
Andover New Street
Hamble Club
2-3
Corsham Town
Fareham Town
8-0
Street
Millbrook
2-2
Saltash United
Mousehole
3-1
Helston Athletic
Brixham
1-2
Bridgwater United
Buckland Athletic
1-2
Exmouth
St Austell
2-3
Tavistock
Ilfracombe Town
4-3
Wellington AFC
Söndag 8 augusti 2021
AFC Emley
3-2
Congleton Town
Coventry United
4-1
Worcester City
Baldock Town
1-0
Wembley
Hoddesdon Town
0-1
Clapton
Tuffley Rovers
3-2
Windsor
Onsdag 11 augusti 2021
Sporting Bengal United
0-3
White Ensign
Tisdag 17 augusti 2021
Bridgwater United
2-1
Brixham
Omspel
Tisdag 10 augusti 2021
Lutterworth Town
1-3
Newark FC
Pagham
2-3
Steyning Town
East Preston
0-2
Badshot Lea
Wokingham & Emmbrook
0-0* f
Easington Sports

Easington Sports vidare efter 4-3 på straffar.

Saltash United
2-5
Millbrook
North Ferriby
2-5
Whitley Bay
Haughmond
1-0
Hereford Lads Club
Boston Town
0-1
Sherwood Colliery
Deeping Rangers
3-1
Leicester Nirvana
Mulbarton Wanderers
3-1
Lakenheath
Whitton United
2-1
AFC Kempston Rovers
Brimscombe & Thrupp
3-1
Brislington
Burnham
4-0
Shrivenham
Knaphill
*2-2 f
Lordswood

Knaphill vidare efter 4-3 på straffar.

Bournemouth FC
3-1
Portland United
Bashley
2-1
Calne Town
Andover New Street
0-4
Shepton Mallet
Skelmersdale United
2-0
Vauxhall Motors
Onsdag 11 augusti 2021
Saltash United
4-6
Millbrook
Sevenoaks Town
3-1
Cobham
Northampton ON Chenecks
1-0
Godmanchester Rovers
Erith & Belvedere
3-1 f
Tooting & Mitcham United
Sunderland Ryhope CW
2-3 f
Goole
Penistone Church
1-2
Lower Breck
Haverhill Rovers
0-2
Cogenhoe United
Romford
1-3
Harpenden Town
Colliers Wood United
1-3
Beckenham Town
Athletic Newham
3-1
Virginia Water
Long Melford
0-4
Kirkley & Pakefield
Tisdag 17 augusti 2021
Bearsted
2-1
Banstead Athletic

203 matcher

368 lag

368 lag från nionde- och tiondedivisionen.

Spelas 6-11 augusti 2021. Omspel 10-12 augusti.

Skytteliga

Uppdaterad: -

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn