ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 12 september 2021

Tävlingar

53

Resultat/matcher

175/176

Status

99%

Uppdaterad:
Måndag 13 september 2021 20:10

 

Egnatia Rrogozhinë
1-3
Kukësi
Kastrioti
0-2
Dinamo Tiranë
Inter Club d'Escaldes
2-1
Sant Julià
Van
1-2
Ararat-Armenia
Səbail
1-0
Sumqayıt
Neftçi
1-2
Qarabağ
Anderlecht
7-2
Mechelen
Gent
2-3
Sporting Charleroi
Seraing
0-1
Standard Liège
Genk
1-1
Union Saint-Gilloise
Leuven
2-1
Kortrijk
Rudar Prijedor
3-0
Posušje
Široki Brijeg
0-0
Željezničar
Smorgon
1-3
BATE Borisov
Slavia Mozyr
1-1
Ruh Brest
Energetyk-BGU
0-1
Dinamo Minsk
CSKA 1948 Sofia
5-1
Botev Vratsa
Lokomotiv Plovdiv
2-2
Levski Sofia
Doxa
2-0
Anorthosis
AEK
2-1
Omonia
Viborg
2-3
AaB
Randers
0-2
FC København
AGF
1-0
Vejle
Leeds United
0-3
Liverpool
Nottingham Forest
1-2
Cardiff City
Vaprus
0-6
Flora
Paide
0-3
FCI Levadia
Montpellier
2-0
Saint-Étienne
Girondins Bordeaux
2-3
Lens
Stade brestois 29
1-1
Angers
Metz
0-2
Troyes
Stade rennais
0-2
Stade Reims
Nantes
0-2
Nice
Olympique lyonnais
3-1
Strasbourg
TB
0-6
Víkingur
EB / Streymur
1-0
ÍF
07 Vestur
2-2
B36
B68
0-5
HB
4-0
NSÍ
Shukura
0-0
Samgurali
Telavi
1-0
Dinamo Tbilisi
Dila
1-2
Torpedo Kutaisi
Saburtalo
1-1
Dinamo Batumi
Volos NFC
2-1
Lamia
PAOK
0-1
PAS Giannina
AEK
3-0
Ionikos
Olympiakos
0-0
Atromitos
Andra omgången
Kozani
2-0
Pandramaikos
Edessaikos
3-0
Aris Avato
Anagennisi Plagia
0-2
Poseidon Nea Michaniona
Ethnikos Sochos
3-0
Agrotikos Asteras EM
Fikis
1-0
Amvrysseas
Antheias-Aristinou
1-1* f
Acheron Kanalaki

Acheron Kanalaki vidare efter straffar.

Giouchtas
*1-1 f
Aittitos Spata

Giouchtas vidare efter förlängning.

Ethnikos Piraeus
3-0
Keratsini
Diavolitsi
15:00
PAO Rouf
Aias Salamina
0-2
Panachaiki
Proodeftiki
2-1
Aris Skalas
Atsalenios
3-3* f
Ilioupoli

Ilioupoli vidare efter straffar.

Agios Nikolaos
3-2
Panelefsiniakos
Atalanti
0-1
Nea Artaki
Aris Soudas
2-1
Charavgiakos
Ashdod
1-3
Hapoel Haifa
Hapoel Be'er Sheva
2-2
Hapoel Hadera
Sampdoria
2-2
Internazionale
Cagliari
2-3
Genoa
Spezia
0-1
Udinese
Torino
4-0
Salernitana
Milan
2-0
Lazio
Roma
2-1
Sassuolo
Cosenza
2-1
Vicenza
Cremonese
2-0
Cittadella
Pordenone
0-4
Parma
Shakhter Karagandy
3-1
Zhetysu
Aktobe
0-0
Taraz
Ordabasy
2-1
Kairat
Tobol
2-1
Kaspiy
Gjilani
0-0
Dukagjini
Llapi
0-2
Feronikeli
Istra 1961
1-3
Hajduk Split
Lokomotiva Zagreb
1-1
Osijek
Metta / LU
0-3
Liepaja
Valmiera / BSS
1-1
Rigas FS
Dainava
3-1
Banga
Kauno Žalgiris
0-2
Žalgiris
Victoria Rosport
1-2
UNA Strassen
Differdange 03
0-0
Swift Hesperange
Etzella Ettelbrück
3-0
Rodange
Mondorf-les-Bains
3-2
RM Hamm Benfica
UT Pétange
0-1
Wiltz
Racing Union Luxembourg
3-4
F91 Dudelange
Hostert
0-3
Jeunesse d'Esch
Sirens
1-3
Hibernians
Balzan
1-2
Birkirkara
Gudja United
2-2
Santa Lucia
Sfîntul Gheorghe
0-1
Dinamo-Auto
Sheriff
2-0
Petrocub
NEC
0-0
Willem II
Sparta Rotterdam
3-1
Fortuna Sittard
Groningen
1-1
Heerenveen
RKC Waalwijk
1-2
Vitesse
Struga
1-0
Skopje
Borec
2-1
Pelister
Akademija Pandev
4-1
Makedonija GjP
Rabotnički
2-0
Bregalnica Štip
Tikveš
0-2
Renova
Bodø / Glimt
1-1
Odd
Haugesund
2-1
Sarpsborg 08
Molde
4-0
Mjøndalen
Sandefjord
3-0
Vålerenga
Strømsgodset
1-2
Kristiansund
Rosenborg
3-2
Tromsø
Piast Gliwice
0-1
Zagłębie Lubin
Wisła Kraków
2-2
Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa
2-2
Lech Poznań
Moreirense
2-2
Famalicão
Gil Vicente
2-2
Vizela
Boavista
1-1
Portimonense
Vitória Guimarães
0-0
Belenenses
Första omgången
Damaiense
3-1
Lusitânia
Vila Real
*1-1 f
Tirsense

Vila Real vidare efter straffar.

União Lamas
1-1* f
Espinho

Espinho vidare efter straffar.

Arronches e Benfica
*2-2 f
Vasco Gama VF do Campo

Arronches e Benfica vidare efter straffar.

Leça
1-0
Lusitânia Lourosa
Gaz Metan Mediaş
1-2
Voluntari
FCSB
6-0
Dinamo Bucureşti
Arsenal Tula
2-2
CSKA Moskva
Sochi
3-1
Ufa
Dinamo Moskva
1-2
Nizhny Novgorod
Servette
5-1
St. Gallen
Lausanne Sport
1-1
Sion
Lugano
1-1
Basel
Kolubara
3-0
Novi Pazar
Radnički Niš
1-0
Voždovac
Mladost Lučani
0-0
Čukarički
Hearts
0-0
Hibernian
DAC 1904
1-1
Slovan Bratislava
Bravo
0-2
Tabor Sežana
Radomlje
1-4
Koper
Aluminij
3-0
Maribor
Espanyol
1-2
Atlético Madrid
Osasuna
1-4
Valencia
Cádiz
0-2
Real Sociedad
Real Madrid
5-2
Celta Vigo
Real Oviedo
2-0
FC Cartagena
Real Valladolid
0-2
Tenerife
Ponferradina
1-0
Almería
Fuenlabrada
1-1
Real Zaragoza
Málaga
2-0
Girona
Djurgården
4-1
Hammarby
Kalmar FF
4-1
Degerfors
IFK Göteborg
2-0
Halmstad
Öster
2-0
IFK Värnamo
České Budějovice
0-1
Hradec Králové
Jablonec
1-0
Karviná
Mladá Boleslav
3-3
Sigma Olomouc
Slavia Praha
2-1
Slovacko
Fenerbahçe
1-1
Sivasspor
Rizespor
0-2
Hatayspor
Trabzonspor
2-2
Galatasaray
Göztepe
2-1
İstanbul Başakşehir
Eintracht Frankfurt
1-1
VfB Stuttgart
Bochum
1-3
Hertha Berlin
Borussia Mönchengladbach
3-1
Arminia Bielefeld
1. FC Heidenheim
2-1
Dynamo Dresden
Paderborn
0-1
Schalke 04
Erzgebirge Aue
0-1
Fortuna Düsseldorf
Jahn Regensburg
2-2
1. FC Nürnberg
Hansa Rostock
2-1
Darmstadt 98
Minai
2-2
Chornomorets Odesa
Kolos Kovalivka
1-3
Mariupol
Vorskla Poltava
2-2
Desna
Puskas
0-1
Kisvárda
LASK
0-2
Austria Wien
Rheindorf Altach
1-1
Ried
Sturm Graz
2-1
Austria Klagenfurt

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn