ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 11 september 2021

Tävlingar

59

Resultat/matcher

251/251

Status

100%

Uppdaterad:
Måndag 13 september 2021 20:10

 

Tirana
4-2
Skënderbeu Korçë
Laçi
3-5
Vllaznia
Kvalomgång
Labëria
3-0
Devolli
Sopoti Librazhd
1-2
Luzi 2008
Noravank
1-1
Noah
Ararat
3-2
Alashkert
Sabah
0-2
Qəbələ
Keşlə
0-2
Zirə
Eupen
0-1
Royal Antwerp
Zulte-Waregem
2-4
Cercle Brugge
Leotar
0-1
Zrinjski
Radnik Bijeljina
1-3
Tuzla City
Sloboda Tuzla
1-1
Borac Banja Luka
Isloch
2-0
Neman Grodno
FK Minsk
0-2
Torpedo BelAZ
Dinamo Brest
0-0
Slutsk
Gomel
4-1
Vitebsk
Ludogorets
2-0
Cherno more
CSKA Sofia
1-1
Slavia Sofia
Ethnikos Achna
1-3
PAEEK
Aris
0-1
Apollon
Crystal Palace
3-0
Tottenham Hotspur
Arsenal
1-0
Norwich City
Brentford
0-1
Brighton & Hove Albion
Leicester City
0-1
Manchester City
Manchester United
4-1
Newcastle United
Southampton
0-0
West Ham United
Watford
0-2
Wolverhampton Wanderers
Chelsea
3-0
Aston Villa
Bournemouth
3-0
Barnsley
Blackburn Rovers
2-2
Luton Town
Blackpool
1-0
Fulham
Bristol City
0-0
Preston North End
Coventry City
2-0
Middlesbrough
Reading
3-3
Queens Park Rangers
Sheffield United
6-2
Peterborough United
Stoke City
2-1
Huddersfield Town
Swansea City
0-0
Hull City
West Bromwich Albion
1-1
Millwall
Burton Albion
1-1
Gillingham
Cambridge United
1-5
Lincoln City
Charlton Athletic
1-2
Cheltenham Town
Ipswich Town
2-5
Bolton Wanderers
Milton Keynes Dons
1-0
Portsmouth
Morecambe
3-4
Wimbledon
Oxford United
0-0
Wycombe Wanderers
Plymouth Argyle
3-0
Sheffield Wednesday
Rotherham United
2-4
Fleetwood Town
Shrewsbury Town
1-1
Crewe Alexandra
Sunderland
2-1
Accrington Stanley
Wigan Athletic
2-1
Doncaster Rovers
Crawley Town
2-1
Carlisle United
Forest Green Rovers
1-0
Northampton Town
Hartlepool United
1-0
Bristol Rovers
Leyton Orient
4-0
Oldham Athletic
Rochdale
1-0
Tranmere Rovers
Salford City
1-0
Bradford City
Scunthorpe United
0-4
Exeter City
Sutton United
2-1
Stevenage
Swindon Town
1-2
Port Vale
Walsall
3-1
Mansfield Town
Trans
1-0
Tulevik
Nõmme Kalju
0-3
Kuressaare
Inter Turku
1-3
HJK
KuPS
3-0
SJK
Honka
3-1
KTP
Ilves
1-0
Lahti
HIFK
3-1
Oulu
Haka
1-2
IFK Mariehamn
Paris Saint-Germain
4-0
Clermont Foot 63
Monaco
0-2
Marseille
Paris FC
0-1
EA Guingamp
Ajaccio
1-0
Sochaux-Montbéliard
Amiens SC
0-1
Rodez
Auxerre
4-0
Chamois niortais
Caen
1-2
Pau
Dijon
2-1
Bastia
Dunkerque
0-0
Nancy Lorraine
Grenoble Foot 38
2-1
Nîmes Olympique
Valenciennes
1-2
Quevilly-Rouen
Tilikratis
4-4* f
Lefkimmi

Lefkimmi vidare efter 5-3 på straffar.

Panagriniakos
2-0
Elassona
Thiseas Agria
1-0
M. Alexandros Trikala
Makedonikos Neapolis
0-1
Ypatou
Diagoras Vrachneikon
3-0
Ermis Meligous
Longford Town
1-0
Dundalk
ÍA
3-1
Leiknir
KA
2-0
Fylkir
Keflavík
0-2
KR
Víkingur
3-0
HK
Breiðablik
3-0
Valur
Ironi Kiryat Shmona
0-2
Hapoel Tel Aviv
Maccabi Netanya
1-3
Hapoel Nof HaGalil
Maccabi Tel Aviv
1-1
Maccabi Petah Tikva
Maccabi Haifa
2-1
Bnei Sakhnin
Empoli
1-2
Venezia
Napoli
2-1
Juventus
Atalanta
1-2
Fiorentina
Alessandria
1-3
Brescia
Como
0-1
Ascoli
Frosinone
0-0
Perugia
SPAL
1-1
Monza
Ternana
1-4
Pisa
Crotone
1-1
Reggina
Kyzyl-Zhar
2-0
Kaisar
Akzhayik
0-1
Astana
Atyrau
2-2
Turan Turkistan
Malisheva
0-1
Drita
Drenica Skënderaj
2-1
Prishtina
Ballkani
3-2
Ulpiana
Dinamo Zagreb
2-0
Šibenik
Rijeka
2-1
Slaven Koprivnica
Spartaks Jūrmala
3-0
BFC Daugavpils
Džiugas Telšiai
2-3
Sūduva
Nevėžis
1-3
Panevėžys
Fola Esch
2-0
Progrès Niederkorn
Mosta
1-2
Hamrun Spartans
Floriana
3-0
Valletta
Gzira United
1-1
Sliema Wanderers
Floreşti
1-3
Zimbru
Milsami
1-1
CSF Bălți
Sutjeska
1-0
Budućnost
Petrovac
3-2
Dečić
Mornar
0-1
Iskra
Podgorica
0-1
Rudar
Zeta
1-2
Jezero
Twente
1-0
Utrecht
PEC Zwolle
0-2
Ajax
Cambuur
5-2
Go Ahead Eagles
AZ
0-3
PSV
Crusaders
1-0
Cliftonville
Glenavon
0-4
Carrick Rangers
Larne
3-0
Warrenpoint Town
Portadown
2-3
Linfield
Dungannon Swifts
0-5
Coleraine
Lillestrøm
2-3
Brann
Stabæk
1-3
Viking
Warta Poznań
0-0
Nieciecza
Cracovia
2-2
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
1-1
Stal Mielec
Śląsk Wrocław
1-0
Legia Warszawa
Paços Ferreira
0-0
Sporting Braga
Santa Clara
0-5
Benfica
Sporting CP
1-1
Porto
Första omgången
Santa Marta Penaguião
0-3
Camacha
Gondomar
2-3
Salgueiros
União Santarém
0-0* f
Loures

Loures vidare efter 3-1 på straffar.

Felgueiras 1932
3-0
Câmara de Lobos
Mirandela
0-1
Fafe
Machico
0-5
AR São Martinho
Praiense
0-1
Ideal
O Elvas
0-2
Sacavenense
Valenciano
2-4
Merelinense
Cerva
1-3
Maria da Fonte
Macedo Cavaleiros
1-0
Forjães SC
Vianense
2-1
Âncora Praia
Berço
2-1
Joane
Vila Meã
*3-3 f
Amarante

Vila Meã vidare efter straffar.

Canelas 2010
12-0
Régua
Pedroso
0-2
Paredes
Moimenta da Beira
2-3
Cinfães
Estarreja
1-2
Águias do Moradal
UD Oliveirense
6-0
Guarda Desportiva
Ançã
1-0
Sanjoanense
GR Vigor Mocidade
0-0* f
União de Coimbra

União de Coimbra vidare efter straffar.

Castro Daire
1-0
Trancoso
Santa Cruz de Alvarenga
3-1
Gouveia
Marinhense
1-2
União Idanhense
Sertanense
2-0
Peniche
Vila Velha de Ródão
0-3
Vitória de Sernache
Benfica Castelo Branco
1-0
Matamourisquense
Alverca
6-0
Eléctrico
Desportos de Glória
0-4
Sintrense
Lusitano Évora 1911
1-2
Oriental Dragon
Pinhalnovense
0-2
Amora
Ferreiras
1-0
Penedo Gordo
Culatrense
1-2
Louletano
Moncarapachense
1-1* f
União de Tomar

União de Tomar vidare efter straffar.

Vasco da Gama Vidigueira
1-2
Imortal Albufeira
Olhanense
1-0
Juventude Évora
Abrantes e Benfica
2-4 f
Caldas
Argeș Pitești
1-0
U Craiova 1948
Botoşani
1-0
CFR Cluj
Lokomotiv Moskva
2-0
Krylya Sovetov
Zenit Sankt-Petersburg
3-1
Akhmat Grozny
Spartak Moskva
3-1
Khimki
Folgore
2-3
La Fiorita
Luzern
1-1
Grasshopper
Young Boys
4-0
Zürich
Vojvodina
2-2
Metalac GM
Radnički Kragujevac
1-3
Partizan
Crvena Zvezda
3-0
Proleter Novi Sad
St. Johnstone
1-2
Rangers
Celtic
3-0
Ross County
Dundee FC
0-0
Livingston
Motherwell
2-0
Aberdeen
St. Mirren
0-0
Dundee United
Žilina
1-3
Trenčín
Zemplín Michalovce
1-2
Spartak Trnava
Senica
1-0
Pohronie
Sereď
2-0
Liptovský Mikuláš
Celje
3-1
Domžale
Mura
1-0
Olimpija
Levante
1-1
Rayo Vallecano
Athletic Club
2-0
Mallorca
Real Sociedad B
2-3
Eibar
Las Palmas
1-1
Ibiza
Amorebieta
2-2
Burgos
Mirandés
1-3
Alcorcon
Sirius
1-0
Östersund
Malmö FF
1-1
IFK Norrköping
Örgryte
3-1
Akropolis
Trelleborgs FF
3-1
Brage
Jönköpings Södra
2-1
Falkenberg
Landskrona BoIS
2-1
GAIS
Västerås SK
1-1
Norrby
AFC Eskilstuna
2-2
Helsingborg
Pardubice
2-2
Slovan Liberec
Fastav Zlín
1-3
Bohemians 1905
Teplice
1-2
Baník Ostrava
Viktoria Plzeň
3-2
Sparta Praha
Fatih Karagümrük
4-0
Adana Demirspor
Konyaspor
3-1
Altay
Beşiktaş
3-0
Yeni Malatyaspor
Kayserispor
2-0
Kasımpaşa
Bayer Leverkusen
3-4
Borussia Dortmund
1. FC Union Berlin
0-0
Augsburg
Freiburg
1-1
1. FC Köln
1899 Hoffenheim
0-2
Mainz 05
Greuther Fürth
0-2
Wolfsburg
RB Leipzig
1-4
Bayern München
Karlsruhe
2-2
Holstein Kiel
Hannover 96
1-0
St. Pauli
Ingolstadt
0-3
Werder Bremen
Hamburger SV
2-1
Sandhausen
Rukh Vynnyky
1-1
Zorya Luhansk
Metalist 1925 Kharkiv
0-2
Dynamo Kyiv
Shakhtar Donetsk
2-0
Dnipro-1
Honvéd
0-1
Ferencváros
Paksi SE
3-2
MTK
Mezőkövesd-Zsóry
2-2
Fehervar
Bala Town
6-2
Haverfordwest County
Barry Town United
1-0
Connah's Quay
Flint Town United
4-1
Newtown
Penybont
1-1
The New Saints
Aberystwyth Town
0-1
Cardiff MU
WSG Tirol
1-3
Salzburg
Rapid Wien
1-2
Admira
Wolfsberger AC
1-3
Hartberg

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn