ecst.se fotboll

 

Säsong

2021-22

Antal lag

154

Omgångar

8

Spelade matcher

150/155

Omgång
1
2
3
4
Lag
120
92
64
32
Matcher
44
46
32
16
Spelade
44
46
32
16
Omgång
5
KF
SF
F
Lag
16
8
4
2
Matcher
8
4
4
1
Spelade
8
4
-
-

Final

1 matcher

2 lag

Spelas 22 maj 2022.

1 matcher

2 lag

Spelas 22 maj 2022.

Semifinaler

4 matcher

4 lag

Spelas 1.3 mars 2022 med returer 19-21 april.

4 matcher

4 lag

Spelas 1.3 mars 2022 med returer 19-21 april.

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

Spelas 11-13 januari 2022.

Uppdaterad: 13.01.2022, 23:59

Tisdag 11 januari 2022
Leça
0-4
Sporting CP
Onsdag 12 januari 2022
Rio Ave
0-1 f
Tondela
Vizela
1-3
Porto
Torsdag 13 januari 2022
Portimonense
2-4
Mafra

4 matcher

8 lag

Spelas 11-13 januari 2022.

Femte omgången

8 matcher

16 lag

Spelas 21-23 december 2021.

Uppdaterad: 23.12.2021, 23:50

Tisdag 21 december 2021
Tondela
3-1
Estoril
Famalicão
1-1* f
Portimonense

Portimonense vidare efter 4-2 på straffar.

Onsdag 22 december 2021
Leça
*1-1 f
Paredes

Leça vidare efter 6-5 på straffar.

Casa Pia
1-2
Sporting CP
Torsdag 23 december 2021
Mafra
3-1
Moreirense
Rio Ave
*1-1 f
Belenenses

Rio Ave vidare efter 6-5 på straffar.

Vizela
1-0
Sporting Braga
Porto
3-1
Benfica

8 matcher

16 lag

Spelas 21-23 december 2021.

Fjärde omgången

16 matcher

32 lag

Spelas 21 november 2021.

Uppdaterad: 22.11.2021, 23:59

Torsdag 18 november 2021
Sporting CP
2-1
Varzim
Fredag 19 november 2021
Casa Pia
3-1
Farense
Penafiel
0-3
Portimonense
Benfica
4-1
Paços Ferreira
Lördag 20 november 2021
Leça
1-0
Gil Vicente
Vizela
2-0
Estrela
Rio Ave
2-1
Olhanense
Sporting Braga
6-0
Santa Clara
Alverca
1-2
Famalicão
Porto
5-1
Feirense
Söndag 21 november 2021
FC Serpa
0-5
Estoril
Vilafranquense
0-1
Mafra
Paredes
1-0
Torreense
Caldas
3-5
Belenenses
Moreirense
3-2
Vitória Guimarães
Måndag 22 november 2021
Tondela
3-1
Leixões

16 matcher

32 lag

Spelas 21 november 2021.

Tredje omgången

32 matcher

64 lag

Spelas 17 oktober 2021.

Uppdaterad: 17.10.2021, 23:59

Fredag 15 oktober 2021
Académica
0-4
Famalicão
Sintrense
0-5
Porto
CF Os Belenenses
0-4
Sporting CP
Lördag 16 oktober 2021
Oliveira Hospital
0-1
Vitória Guimarães
Oriental Dragon
2-3 f
Moreirense
Berço
1-2 f
Belenenses
Camacha
1-2
Tondela
Valadares Gaia
1-3
Casa Pia
Vilafranquense
3-2 f
Real
Espinho
0-1 f
Caldas
Leixões
5-1
Vilaverdense
Paredes
3-1
Academico Viseu
União de Leiria
0-2
Santa Clara
Louletano
1-2
Estrela
Trofense
1-2
Benfica
Söndag 17 oktober 2021
Varzim
*2-2 f
Marítimo

Varzim vidare efter 3-2 på straffar.

Vitória Setúbal
0-2
Vizela
Águias do Moradal
0-3
Paços Ferreira
Condeixa
0-5
Gil Vicente
Moitense
0-5
Sporting Braga
Leça
*1-1 f
Arouca

Leça vidare efter 2-1 på straffar.

Felgueiras 1932
0-1
Estoril
Cinfães
0-4
Farense
Feirense
3-1 f
Nacional
Alverca
4-1
Anadia
Mafra
3-0
União de Coimbra
Torreense
*1-1 f
Fafe

Torreense vidare efter 3-1 på straffar.

Castro Daire
2-2* f
Olhanense

Olhanense vidare efter 4-1 på straffar.

FC Serpa
*0-0 f
Sporting Covilhã

FC Serpa vidare efter straffar.

Benfica Castelo Branco
1-2
Penafiel
UD Oliveirense
3-3* f
Portimonense

Portimonense vidare efter 5-4 på straffar.

Rio Ave
4-0
Boavista

32 matcher

64 lag

Spelas 17 oktober 2021.

Andra omgången

46 matcher

92 lag

Spelas 26 september 2021.

Uppdaterad: 26.09.2021, 23:59

Torsdag 23 september 2021
Real
2-1 f
Cova Piedade
Fredag 24 september 2021
Alverca
3-1
Vila Real
Lördag 25 september 2021
União de Coimbra
2-1
Graciosa
Vianense
0-2
Vitória Setúbal
São João Ver
1-3
Leixões
Ferreira de Aves
0-1
Academico Viseu
Canelas 2010
2-4
Casa Pia
Vila Meã
1-5
Feirense
Vinhais
0-3
Nacional
União Idanhense
0-2
Sporting Covilhã
Sertanense
0-1
Mafra
Imortal Albufeira
0-2
Vilafranquense
Alpendorada
1-2
Académica
Pevidém
1-3
Trofense
Espinho
1-0
Merelinense
Condeixa
4-3
Lagos
CF Os Belenenses
5-3
Pêro Pinheiro
Estrela Vendas Novas
0-2
Paredes
Loures
2-2
Oriental Dragon

Oriental Dragon vidare efter 10-9 på straffar.

Olhanense
1-0
Santa Cruz de Alvarenga
Camacha
6-1
Ribeirão
União Montemor
0-2
Vilaverdense
Sintrense
1-1
Macedo Cavaleiros

Sintrense vidare efter 7-6 på straffar

Águias do Moradal
2-1
Damaiense
Comércio Indústria
1-1
União de Leiria

União de Leiria vidare efter 6-5 på straffar.

FC Serpa
4-0
CD Olivais e Moscavide
Oliveira Hospital
4-0
União Madeira
Fontinhas
0-1
Torreense
Caldas
1-0
Amora
Moitense
2-1
Ançã
Rebordelo
1-2
Cinfães
Pombal
0-4
Leça
UD Oliveirense
3-0
Arronches e Benfica
AR São Martinho
0-1
Benfica Castelo Branco
Sacavenense
0-4
Fafe
Os Limianos
0-1
Berço
São Roque (Açores)
0-3
Farense
Anadia
3-1
Coruchense
Ferreiras
0-3
Estrela
Louletano
3-1
Salgueiros
Rabo Peixe
2-3
Castro Daire
Felgueiras 1932
2-0
Chaves
Söndag 26 september 2021
Oleiros
0-2
Varzim
Ideal
0-3
Valadares Gaia
Vitória de Sernache
1-3
Rio Ave
Maria da Fonte
0-1
Penafiel

46 matcher

92 lag

Spelas 26 september 2021.

Första omgången

44 matcher

120 lag

Spelas 9-12 september 2021.

Uppdaterad: 10.09.2021, 23:52

Torsdag 9 september 2021
Os Limianos
3-2
Montalegre
Fredag 10 september 2021
Real
1-0
FC Barreirense
Lördag 11 september 2021
Santa Marta Penaguião
0-3
Camacha
Gondomar
2-3
Salgueiros
União Santarém
0-0* f
Loures

Loures vidare efter 3-1 på straffar.

Felgueiras 1932
3-0
Câmara de Lobos
Mirandela
0-1
Fafe
Machico
0-5
AR São Martinho
Praiense
0-1
Ideal
O Elvas
0-2
Sacavenense
Valenciano
2-4
Merelinense
Cerva
1-3
Maria da Fonte
Macedo Cavaleiros
1-0
Forjães SC
Vianense
2-1
Âncora Praia
Berço
2-1
Joane
Vila Meã
*3-3 f
Amarante

Vila Meã vidare efter straffar.

Canelas 2010
12-0
Régua
Pedroso
0-2
Paredes
Moimenta da Beira
2-3
Cinfães
Estarreja
1-2
Águias do Moradal
UD Oliveirense
6-0
Guarda Desportiva
Ançã
1-0
Sanjoanense
GR Vigor Mocidade
0-0* f
União de Coimbra

União de Coimbra vidare efter straffar.

Castro Daire
1-0
Trancoso
Santa Cruz de Alvarenga
3-1
Gouveia
Marinhense
1-2
União Idanhense
Sertanense
2-0
Peniche
Vila Velha de Ródão
0-3
Vitória de Sernache
Benfica Castelo Branco
1-0
Matamourisquense
Alverca
6-0
Eléctrico
Desportos de Glória
0-4
Sintrense
Lusitano Évora 1911
1-2
Oriental Dragon
Pinhalnovense
0-2
Amora
Ferreiras
1-0
Penedo Gordo
Culatrense
1-2
Louletano
Moncarapachense
1-1* f
União de Tomar

União de Tomar vidare efter straffar.

Vasco da Gama Vidigueira
1-2
Imortal Albufeira
Olhanense
1-0
Juventude Évora
Abrantes e Benfica
2-4 f
Caldas
Söndag 12 september 2021
Damaiense
3-1
Lusitânia
Vila Real
*1-1 f
Tirsense

Vila Real vidare efter straffar.

União Lamas
1-1* f
Espinho

Espinho vidare efter straffar.

Arronches e Benfica
*2-2 f
Vasco Gama VF do Campo

Arronches e Benfica vidare efter straffar.

Leça
1-0
Lusitânia Lourosa

44 matcher

120 lag

Spelas 9-12 september 2021.

Skytteliga

Uppdaterad: -

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn