ecst.se fotboll

Resultatservice

Tisdag 7 september 2021

Tävlingar

16

Resultat/matcher

68/ 68

Status

100%

Uppdaterad:
Tisdag 7 september 2021 23:03

 

Grupp A
Azerbajdzjan
0-3
Portugal
Irland
1-1
Serbien
Grupp D
Bosnien-Hercegovina
2-2
Kazakstan
Frankrike
2-0
Finland
Grupp F
Österrike
0-1
Skottland
Danmark
5-0
Israel
Färöarna
2-1
Moldavien
Grupp G
Montenegro
0-0
Lettland
Nederländerna
6-1
Turkiet
Norge
5-1
Gibraltar
Grupp H
Kroatien
3-0
Slovenien
Ryssland
2-0
Malta
Slovakien
2-0
Cypern
Zambia
0-2
Tunisien
Malawi
1-0
Mocambique
Tanzania
1-0
Madagaskar
Ekvatorialguinea
3-2
Mauritanien
Kap Verde-öarna
1-0
Nigeria
Etiopien
1-2
Zimbabwe
Kongo-Brazzaville
1-3
Senegal
Burkina Faso
1-1
Algeriet
Angola
0-1
Libyen
Sudan
2-4
Guinea-Bissau
Sydkorea
1-0
Libanon
Vietnam
0-1
Australien
Kina
0-1
Japan
Syrien
1-1
Förenade Arabemiraten
Oman
0-1
Saudiarabien
Irak
0-3
Iran
Kirgisistan
4-1
Bangladesh
Luxemburg
1-1
Qatar
Bahrain
1-2
Jordanien
Kvalomgång
Nadezhda Dobroslavtsi
0-3
Spartak Varna
Septemvri Tervel
*0-0 f
Yantra 2019

Septemvri Tervel vidare efter 4-1 på straffar.

Yambol 1915
1-0
Strumska slava
Vitosha Bistritsa
1-4 f
Hebar 1918
Lokomotiv GO
2-1 f
Neftohimik
Andra omgången
Vordingborg
0-2
Vejle
Fjordager
2-3
Lyseng
Första kvalomgången
Barking
1-1
Aveley
Första kvalomgången, omspel
United of Manchester
3-2
Bootle
Bridlington Town
1-3
Atherton Collieries
Buxton
5-1
Sherwood Colliery
Stafford Rangers
0-2
Rushall Olympic
Hanley Town
2-1
Leicester Road
Cleethorpes Town
2-1
Hednesford Town
Basildon United
1-6
Wingate & Finchley
Barton Rovers
1-4
Hornchurch
Canvey Island
2-3
Bedford Town
Leatherhead
1-0
Whitstable Town
Horsham
2-0
Haywards Heath Town
Thame United
2-4
Margate
Chesham United
2-1
Uxbridge
Walton & Hersham
2-5
Beaconsfield Town
South Park
1-2
Broadfields United
Corinthian-Casuals
3-1
Worthing
Hamworthy United
2-0
Merthyr Town
Shaftesbury Town
4-2
Highworth Town
Flackwell Heath
0-1
Weston-super-Mare
Welwyn Garden City
2-1
Mulbarton Wanderers
HIFK
1-0
SJK
Fjärde omgången
Şomuz Fălticeni
1-0
Aerostar Bacău
Șoimii Lipova
1-2
SSU Poli Timişoara
Odorheiu Secuiesc
0-0* f
Hermannstadt

Hermannstadt vidare efter 3-1 på straffar.

Hunedoara
*2-2 f
1599 Şelimbăr

Hunedoara vidare efter 6-5 på straffar.

Filiaşi
3-2
Viitorul P. Târgu Jiu
Andra omgången
Baník Souš
0-1
Příbram
Första omgången
Batman Petrolspor
0-1
Hendek Spor

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn