ecst.se fotboll

 

Säsong

2021-22

Antal lag

128

Omgångar

9

Spelade matcher

114/135

Omgång
1
2
3
4
5
Lag
78
48
56
28
24
Matcher
39
20
23
9
12
Spelade
39
20
23
9
12
Omgång
6
13
14
15
Lag
16
8
4
2
Matcher
16
8
2
1
Spelade
16
4
-
-

Final

1 matcher

2 lag

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

8 matcher

8 lag

Uppdaterad: 20.01.2022, 22:37

Match 2:2
Match 1:2

8 matcher

8 lag

Sjätte omgången

16 matcher

16 lag

Uppdaterad: 23.12.2021, 20:31

Match 2:2
Onsdag 22 december 2021
Anagennisi Karditsas
5-0
Agios Nikolaos

Anagennisi Karditsas vidare med sammanlagt 6-0.

PAOK
3-1
AEL

PAOK vidare med sammanlagt 4-2.

Panaitolikos
1-0
Niki Volos

Panaitolikos vidare med sammanlagt 2-0.

Olympiakos
2-0
Levadiakos

Olympiakos vidare med sammanlagt 4-3.

Torsdag 23 december 2021
OFI
0-2
Aris

Aris vidare med sammanlagt 5-1.

Volos NFC
0-0
Panathinaikos

Panathinaikos vidare med sammanlagt 2-1.

Ionikos
0-1
Lamia

Lamia vidare med sammanlagt 3-0.

Kifisia
1-1
AEK

AEK vidare med sammanlagt 5-1.

Match 1:2
Onsdag 1 december 2021
Niki Volos
0-1
Panaitolikos
Aris
3-1
OFI
Levadiakos
3-2
Olympiakos
Panathinaikos
2-1
Volos NFC
AEK
4-0
Kifisia
AEL
1-1
PAOK
Torsdag 2 december 2021
Agios Nikolaos
0-1
Anagennisi Karditsas
Lamia
2-0
Ionikos

16 matcher

16 lag

Femte omgången

12 matcher

24 lag

Uppdaterad: 03.11.2021, 22:11

Tisdag 26 oktober 2021
Levadiakos
1-0
Asteras Tripolis
Anagennisi Karditsas
*0-0 f
Kallithea

Anagennisi Karditsas vidare efter 5-4 på straffar.

AEL
*1-1 f
PAS Giannina

Onsdag 27 oktober 2021
Lefkimmi
1-2
Agios Nikolaos
Xanthi
1-2
Ionikos
Ilioupoli
0-3
Lamia
Panserraikos
1-3
Volos NFC
Atromitos
0-1
Panathinaikos
Panachaiki
1-2
Panaitolikos
Torsdag 28 oktober 2021
Acheron Kanalaki
0-1
OFI
Trikala
0-1
Niki Volos
Onsdag 3 november 2021
Kifisia
1-0
Apollon Smirnis

12 matcher

24 lag

Fjärde omgången

9 matcher

28 lag

Uppdaterad: 06.10.2021, 21:43

Onsdag 6 oktober 2021
Panachaiki
1-0
Egaleo
Diagoras
1-2 f
Larissa
Anagennisi Karditsas
*1-1 f
Almopos

Anagennisi Karditsas vidare efter 2-0 på straffar.

Proodeftiki
0-2
Xanthi
Niki Volos
2-0
Ergotelis
Ypatou
0-1 f
Trikala
Panserraikos
2-1
Iraklis 1908
Kozani
1-1* f
Agios Nikolaos

Agios Nikolaos vidare efter 5-4 på straffar.

Levadiakos
2-0
Kalamata

9 matcher

28 lag

Tredje omgången

23 matcher

56 lag

Uppdaterad: 29.09.2021, 23:59

Lördag 25 september 2021
Ethnikos Piraeus
2-2* f
Proodeftiki

Proodeftiki vidare efter 4-2 på straffar.

Aris Soudas
0-1
Diagoras
Söndag 26 september 2021
OF Ierapetra
1-1* f
Kalamata

Kalamata efter 4-3 på straffar.

Acheron Kanalaki
2-1
Olympiakos Volos
Edessaikos
1-3
Kozani
Lefkimmi
2-1
Apollon Pontou
Poseidon Nea Michaniona
0-5
Levadiakos
Thiseas Agria
2-2* f
Panserraikos

Panserraikos vidare efter 4-2 på straffar.

Fikis
0-1
Niki Volos
Panagriniakos
0-2
Trikala
Ethnikos Sochos
0-1
Ypatou
PAO Rouf
0-3
Ergotelis
Nea Artaki
1-2
Kifisia
Giouchtas
1-2 f
Agios Nikolaos
Diagoras Vrachneikon
0-1
Panachaiki
Kallithea
2-1 f
Episkopi
Ilioupoli
2-0
Asteras Vlachioti
Karaiskakis
0-2
Xanthi
Apollon Larissa
0-3
Larissa
Pierikos
1-2
Iraklis 1908
Veria
0-1 f
Anagennisi Karditsas
Thesprotos
1-2
Almopos
Onsdag 29 september 2021
Egaleo
2-1 f
Chania

23 matcher

56 lag

Andra omgången

20 matcher

48 lag

Uppdaterad: 12.09.2021, 23:59

Lördag 11 september 2021
Panagriniakos
2-0
Elassona
Thiseas Agria
1-0
M. Alexandros Trikala
Tilikratis
4-4* f
Lefkimmi

Lefkimmi vidare efter 5-3 på straffar.

Makedonikos Neapolis
0-1
Ypatou
Diagoras Vrachneikon
3-0
Ermis Meligous
Söndag 12 september 2021
Kozani
2-0
Pandramaikos
Edessaikos
3-0
Aris Avato
Anagennisi Plagia
0-2
Poseidon Nea Michaniona
Ethnikos Sochos
3-0
Agrotikos Asteras EM
Fikis
1-0
Amvrysseas
Antheias-Aristinou
1-1* f
Acheron Kanalaki

Acheron Kanalaki vidare efter 4-3 på straffar.

Giouchtas
*1-1 f
Aittitos Spata

Giouchtas vidare efter 4-2 på straffar..

Ethnikos Piraeus
3-0
Keratsini
Diavolitsi
1-3 f
PAO Rouf
Aias Salamina
0-2
Panachaiki
Proodeftiki
2-1
Aris Skalas
Atsalenios
3-3* f
Ilioupoli

Ilioupoli vidare efter 4-3 på straffar.

Agios Nikolaos
3-2
Panelefsiniakos
Atalanti
0-1
Nea Artaki
Aris Soudas
2-1
Charavgiakos

20 matcher

48 lag

Första omgången

39 matcher

78 lag

Uppdaterad: 05.09.2021, 23:59

Lördag 28 augusti 2021
Lefkimmi
3-2
Atromitos Palamas
Poros
0-0* f
Aias Salamina

Aias Salamina vidare efter 4-3 på straffar.

Kozani
2-1 f
Dimitra Efxeinoupolis
Agios Nikolaos
2-0
Asteras Varis
Söndag 29 augusti 2021
AE Neapolis
0-3
Aittitos Spata
Proodeftiki
2-0
Santorini 2020
Panionios
wo*
Atalanti

Atalanti vidare på walkover.

Nafpaktiakos
0-3
Tilikratis
Ypatou
7-1
Amvrakikos Loutrou
Ermis Meligous
3-2
Foinikas N. Epidavrou
Aris Skalas
1-0
Ermionida
Diagoras Vrachneikon
*wo
Zakynthos

Diagoras Vrachneikon vidare på walkover.

Nea Artaki
1-0
PAO Vardas
Ilioupoli
4-0
Aias Gastounis
Fostiras
1-2
Panachaiki
Poseidon Nea Michaniona
4-1
Apollon Paralimniou
Apollon Pontou
wo*
Makedonikos Neapolis

Makedonikos Neapolis vidare på walkover.

Edessaikos
2-0
Ethnikos Neou Keramidiou
M. Alexandros Trikala
1-0
Iraklis Ampelokipon
Antheias-Aristinou
2-0
Thermaikos Thermis
Orfeas Xanthi
0-4
Agrotikos Asteras EM
AS Giannitsa
1-2
Aris Avato
Ethnikos Sochos
1-0
Nestos Chrisoupolis
Thyella Sarakinoi
1-3
Pandramaikos
Anagennisi Plagia
2-1
M. Alexandros Orfaniou
Panagriniakos
4-3
Iraklis Larissa
Fikis
1-0
Anagennisi Artas
Acheron Kanalaki
2-0
Aetos Makrychoriou
Agios Matthaios
0-1
Thiseas Agria
Asteras Kalirachis
1-2 f
Amvrysseas
Giouchtas
1-0
Almyros Gaziou
Söndag 5 september 2021
Anagennisi Ierapetra
0-1
Keratsini
Ano Meras
1-4
Ethnikos Piraeus
Ethnikos Skoulikadou
1-3
Diavolitsi
Aiolikos
1-1* f
Panelefsiniakos

Panelefsiniakos vidare efter 7-6 på straffar.

Aris Soudas
3-0
Karavas
Atsalenios
3-2
Pyliou
PAO Rouf
4-0
Panegialios
Kozani
0-3
Elassona

39 matcher

78 lag

Skytteliga

Uppdaterad: -

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn