ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 10 april 2022

Tävlingar

58

Resultat/matcher

194/194

Status

100%

Uppdaterad:
Måndag 11 april 2022 06:21

 

Skënderbeu Korçë
0-4
Tirana
Mästerskapsserien
Atlètic Club d'Escaldes
1-1
Inter Club d'Escaldes
Sant Julià
2-1
UE Santa Coloma
Nedflyttningsserien
Engordany
0-2
Ordino
Carroi
0-4
FC Santa Coloma
Sumqayit
0-3
Qarabag
Səbail
3-0
Qəbələ
Club Brugge
2-0
Mechelen
Gent
5-0
Leuven
Kortrijk
2-3
Anderlecht
RFC Seraing
0-2
Genk
Union Saint-Gilloise
0-0
Beerschot
Sint-Truiden
3-0
Standard Liège
Sporting Charleroi
3-0
Zulte Waregem
FK Sarajevo
6-0
Rudar Prijedor
Sloboda Tuzla
1-2
Velež
Široki Brijeg
1-1
Posušje
Neman Grodno
2-1
Dinamo Brest
Dnepr Mogilev
0-3
BATE Borisov
Isloch
1-1
Shakhtyor Soligorsk
Arda
0-0
CSKA 1948 Sofia
Botev Plovdiv
2-0
Lokomotiv Sofia 1929
APOEL
2-1
Pafos
Aris
1-1
Anorthosis
Mästerskapsserien
Silkeborg
3-0
Brøndby
FC København
1-0
Midtjylland
Nedflyttningsserien
SønderjyskE
2-2
OB
Nordsjælland
2-2
AGF
Brentford
2-0
West Ham United
Leicester City
2-1
Crystal Palace
Norwich City
2-0
Burnley
Manchester City
2-2
Liverpool
Fulham
1-3
Coventry City
Nõmme Kalju
2-1
Tallinna Kalev
Paide
0-1
FCI Levadia
Tredje omgången
HaPK Edustus
3-1
LaPa
OLS
1-2
SJK Akatemia
PeKa
4-3
KajHa
VIFK
2-0
JS Hercules
GrIFK
0-1
Gnistan
KaPa Kajaani
0-1
KJP
Girondins Bordeaux
3-1
Metz
Angers
1-1
Lille
Stade brestois 29
1-1
Nantes
Monaco
2-1
Troyes
Lens
3-0
Nice
Strasbourg
1-1
Olympique lyonnais
Olympique Marseille
2-0
Montpellier
6-1
AB
HB
2-2
EB / Streymur
07 Vestur
1-0
B68
NSÍ
0-2
B36
Gagra
0-2
Torpedo Kutaisi
Samgurali
0-3
Dinamo Batumi
Telavi
1-1
Dinamo Tbilisi
Saburtalo
3-3
Sioni
PAS Giannina
0-0
Panathinaikos
AEK
1-2
Aris
Första omgången
Þróttur Vogar
0-1
ÍR
Smári
2-4
KFS
Afríka
0-5
Úlfarnir
Reynir Hellissandur
Inst
Skallagrímur
Stokkseyri
0-1
Hvíti riddarinn
KÁ Ásvellir
4-0
KB
Hafnir
0-1
KM
Víkingur
1-0
Breiðablik
Mästerskapsserien
Bnei Sakhnin
1-1
Maccabi Netanya
Hapoel Be'er Sheva
2-2
Hapoel Tel Aviv
Genoa
1-4
Lazio
Napoli
2-3
Fiorentina
Sassuolo
2-1
Atalanta
Venezia
1-2
Udinese
Roma
2-1
Salernitana
Torino
0-0
Milan
Benevento
1-0
Vicenza
Ascoli
2-0
Reggina
Crotone
1-2
Ternana
Cosenza
0-2
Monza
Perugia
1-1
Pisa
Shakhter Karagandy
5-1
Maqtaaral
Aksu
1-2
Aktobe
Turan Turkistan
0-0
Kyzyl-Zhar
Astana
2-1
Taraz
Prishtina
3-2
Malisheva
Ulpiana
0-2
Llapi
Feronikeli
0-5
Drita
Slaven Koprivnica
0-1
Osijek
Rijeka
1-2
Dinamo Zagreb
Auda
1-3
Valmiera / BSS
BFC Daugavpils
0-0
Riga
Metta / LU
1-5
Liepaja
Kauno Zalgiris
0-0
FA Šiauliai
Riteriai
1-0
Banga
Sūduva
0-1
Hegelmann Litauen
UT Pétange
0-0
Progrès Niederkorn
Mondorf-les-Bains
2-3
Racing Union Luxembourg
Etzella Ettelbrück
1-0
Hostert
Differdange 03
1-0
Jeunesse d'Esch
Victoria Rosport
0-5
F91 Dudelange
Fola Esch
2-1
Wiltz
UNA Strassen
4-0
RM Hamm Benfica
Swift Hesperange
2-0
Rodange
Mästerskapsserien
Gzira United
1-1
Birkirkara
Gudja United
1-0
Hamrun Spartans
Nedflyttningsserien
Valletta
3-1
Sliema Wanderers
Heerenveen
3-1
Groningen
PSV
2-0
RKC Waalwijk
Vitesse
1-0
Cambuur
Heracles
1-4
Feyenoord
PEC Zwolle
2-1
AZ
Heerenveen
3-1
Groningen
PSV
2-0
RKC Waalwijk
Vitesse
1-0
Cambuur
Heracles
1-4
Feyenoord
PEC Zwolle
2-1
AZ
Rabotnički
1-0
Tikveš
Struga
1-0
Skopje
Shkupi
3-1
Borec
Akademija Pandev
2-0
Pelister
Shkendija
1-1
Renova
Makedonija GjP
1-1
Bregalnica Štip
Sandefjord
1-2
Bodø / Glimt
Kristiansund
2-3
Sarpsborg 08
Strømsgodset
1-3
Molde
Rosenborg
1-0
Odd
Tromsø
2-1
HamKam
Vålerenga
2-1
Haugesund
Viking
1-0
Aalesund
Warta Poznań
1-0
Cracovia
Wisła Kraków
4-1
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
1-1
Śląsk Wrocław
Portimonense
1-0
Famalicão
Santa Clara
2-0
Estoril
Vitoria Guimaraes
0-1
Porto
Vizela
19 : 30
Sporting Braga
Mästerskapsserien
Universitatea Craiova
3-2
CFR Cluj
Nedflyttningsserien
Botoşani
0-1
Sepsi
Ural
0-1
Krylya Sovetov
Ufa
1-2
Sochi
Spartak Moskva
3-0
Arsenal Tula
Rostov
4-1
Lokomotiv Moskva
Folgore
0-0
San Giovanni
Cailungo
0-2
Virtus
Domagnano
2-3
Tre Penne
Servette
1-0
Zürich
Lugano
1-3
Sion
St. Gallen
2-2
Basel
Bačka Topola
2-1
Voždovac
Crvena Cvezda
4-1
Radnički Kragujevac
Cukaricki
0-0
Partizan
St. Mirren
0-4
Rangers
Mästerskapsserien
Slovan Bratislava
3-1
DAC 1904
Sereď
1-3
Ružomberok
Tabor Sežana
2-1
Domzale
Koper
3-1
Celje
Osasuna
1-0
Deportivo Alavés
Espanyol
1-0
Celta Vigo
Elche
1-2
Real Sociedad
Levante
2-3
Barcelona
Fuenlabrada
2-3
Huesca
Real Zaragoza
1-0
Girona
Ibiza
2-0
Eibar
Mirandés
3-1
Burgos
Real Oviedo
1-0
Leganés
Helsingborg
0-1
IFK Göteborg
Varberg
0-3
Kalmar FF
AIK
1-0
IFK Norrköping
Mjällby
1-0
Djurgården
Öster
1-2
Brage
Utsikten
3-2
Brommapojkarna
Baník Ostrava
0-0
Hradec Králové
Mladá Boleslav
2-0
České Budějovice
Jablonec
1-1
Zlín
Slavia Praha
4-0
Pardubice
Yeni Malatyaspor
0-1
Giresunspor
Sivasspor
0-2
İstanbul Başakşehir
Adana Demirspor
3-1
Altay
Fenerbahçe
2-0
Galatasaray
Bochum
0-0
Bayer Leverkusen
Eintracht Frankfurt
1-2
Freiburg
RB Leipzig
3-0
1899 Hoffenheim
Holstein Kiel
1-0
Hamburger SV
Paderborn
2-2
Karlsruhe
Sandhausen
2-1
Dynamo Dresden
Paksi SE
1-3
Újpest
MTK
1-1
Fehervar
Mästerskapsserien
Rapid Wien
2-1
Wolfsberger AC
Austria Klagenfurt
0-6
Salzburg
Sturm Graz
1-0
Austria Wien

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn