ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 23 april 2022

Tävlingar

56

Resultat/matcher

189/189

Status

100%

Uppdaterad:
Måndag 25 april 2022 20:35

 

Vllaznia Shkodër
0-0
Partizani Tirana
Kukësi
0-0
Laçi
Alashkert
0-2
Noah
Ararat
1-1
Van
Mechelen
1-0
Sporting Charleroi
Match 1:2
RWDM
0-1
RFC Seraing
Siroki Brijeg
1-3
Rudar Prijedor
Sloboda Tuzla
1-0
Leotar
FK Sarajevo
0-1
Tuzla City
Borac Banja Luka
1-0
Radnik Bijeljina
Energetyk-BGU
1-2
Isloch
Slavia Mozyr
2-2
Torpedo BelAZ
FK Minsk
2-0
Dinamo Brest
Dnepr Mogilev
0-2
Dinamo Minsk
Arsenal
3-1
Manchester United
Leicester City
0-0
Aston Villa
Manchester City
5-1
Watford
Norwich City
0-3
Newcastle United
Brentford
0-0
Tottenham Hotspur
Luton Town
1-1
Blackpool
AFC Bournemouth
1-1
Fulham
Birmingham City
2-2
Millwall
Derby County
1-3
Bristol City
Hull City
3-0
Reading
Peterborough United
0-1
Nottingham Forest
Sheffield United
1-0
Cardiff City
Stoke City
1-0
Queens Park Rangers
Swansea City
1-1
Middlesbrough
West Bromwich Albion
0-0
Coventry City
Accrington Stanley
2-1
Lincoln City
Charlton Athletic
2-0
Shrewsbury Town
Cheltenham Town
1-2
Bolton Wanderers
Crewe Alexandra
1-1
Ipswich Town
Doncaster Rovers
2-0
Burton Albion
Fleetwood Town
1-1
AFC Wimbledon
Milton Keynes Dons
2-0
Morecambe
Portsmouth
3-1
Gillingham
Rotherham United
2-1
Oxford United
Sunderland
5-1
Cambridge United
Wigan Athletic
1-1
Plymouth Argyle
Wycombe Wanderers
1-0
Sheffield Wednesday
Barrow
1-0
Sutton United
Bradford City
2-1
Scunthorpe United
Bristol Rovers
0-0
Forest Green Rovers
Exeter City
2-0
Rochdale
Harrogate Town
3-0
Carlisle United
Hartlepool United
0-3
Swindon Town
Leyton Orient
2-4
Northampton Town
Mansfield Town
2-0
Crawley Town
Oldham Athletic
1-2
Salford City
Stevenage
2-0
Tranmere Rovers
Walsall
2-0
Port Vale
Legion
3-0
Vaprus
Kuressaare
2-1
Paide
Nõmme Kalju
3-0
Trans
HJK
1-4
Inter Turku
Ilves
3-2
VPS
Olympique lyonnais
5-2
Montpellier
Saint-Étienne
1-4
Monaco
Paris Saint-Germain
1-1
Lens
Caen
1-1
Auxerre
Samgurali
0-0
Dila
Gagra
1-0
Dinamo Tbilisi
Lokomotivi Tbilisi
1-2
Sioni
Telavi
0-2
Saburtalo
Torpedo Kutaisi
0-3
Dinamo Batumi
Mästerskapsserien
Magpies
2-4
Lincoln Red Imps
Nedflyttningsserien
Manchester 62
0-2
Lynx
Sligo Rovers
3-2
Drogheda United
Andra omgången
Þróttur Reykjavík
0-3
HK
Sindri
2-0
KFA
KV
2-3
Grindavík
KÁ Ásvellir
0-5
Haukar
Völsungur
2-5
Dalvík / Reynir
Hamar
0-2
Selfoss
Vestri
2-0
Vídir
Kári
2-1
Víkingur Ólafsvík
Mästerskapsserien
Maccabi Netanya
3-0
Maccabi Haifa
Nedflyttningsserien
Maccabi Petah Tikva
0-4
Hapoel Nof HaGalil
Ironi Kiryat Shmona
4-0
Hapoel Haifa
Hapoel Jerusalem
0-1
Beitar Jerusalem
Torino
2-1
Spezia
Venezia
1-3
Atalanta
Internazionale
3-1
Roma
Hellas Verona
1-1
Sampdoria
Shakhter Karagandy
0-1
Akzhayik
Aktobe
1-0
Maqtaaral
Ordabasy
3-1
Kyzyl-Zhar
Kairat
0-1
Turan Turkistan
Aksu
1-2
Taraz
Drita
3-1
Malisheva
Ulpiana
1-1
Ballkani
Feronikeli
0-2
Llapi
Istra 1961
2-2
Lokomotiva Zagreb
Rijeka
3-1
Osijek
Riga
1-0
Tukums
Liepaja
2-3
Rigas FS
Super Nova
1-5
Valmiera / BSS
Panevezys
2-0
Banga
Džiugas Telšiai
0-0
FA Šiauliai
Hegelmann Litauen
2-2
Žalgiris
Pakruojo SC
2-5
Tauras
Šilutė
2-4
Saned Joniškis
Sveikata
0-3 f
BFA
Minija
0-2
Dainava
Trivartis Vilnius
0-4
Venta
TransINVEST Vilnius
6-0
Radviliškis
Kazlų Rūda Kaunas
1-7
Babrungas
Sendvaris
1-2 f
Šturmas
Mästerskapsserien
Birkirkara
0-0
Floriana
Nedflyttningsserien
Balzan
1-1
Valletta
Sliema Wanderers
0-5
Sirens
NEC
0-1
Ajax
AZ
2-1
Heerenveen
RKC Waalwijk
0-2
PEC Zwolle
Cambuur
1-2
PSV
Mästerskapsserien
Coleraine
3-2
Glentoran
Crusaders
3-3
Cliftonville
Linfield
0-0
Larne
Nedflyttningsserien
Ballymena United
3-0
Carrick Rangers
Glenavon
1-0
Portadown
Dungannon Swifts
2-0
Warrenpoint Town
Tikveš
5-0
Borec
Struga
4-0
Pelister
Shkupi
2-0
Renova
Shkendija
3-1
Makedonija GjP
Odd
2-3
Aalesund
Strømsgodset
0-5
Sandefjord
Slask Wroclaw
0-4
Nieciecza
Piast Gliwice
2-1
Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk
2-0
Warta Poznań
Portimonense
1-0
Moreirense
Benfica
0-0
Famalicão
Santa Clara
2-2
Marítimo
Gil Vicente
1-1
Paços Ferreira
UTA Arad
1-0
Chindia Târgovişte
Rapid
1-0
Sepsi
Ural
2-1
Ufa
Lokomotiv Moskva
2-1
Nizhny Novgorod
Sochi
3-2
Akhmat Grozny
Zürich
5-1
Sion
Young Boys
3-1
Servette
Mästerskapsserien
Motherwell
1-3
Rangers
Nedflyttningsserien
Aberdeen
1-2
Livingston
Dundee FC
1-1
St. Johnstone
St. Mirren
0-1
Hibernian
Mästerskapsserien
Zilina
1-1
Sereď
Nedflyttningsserien
Zlaté Moravce
0-2
Trenčín
Liptovský Mikuláš
1-0
Pohronie
Zemplín Michalovce
1-0
Senica
Tabor Sežana
1-2
Maribor
Radomlje
3-2
Mura
Real Sociedad B
2-1
Amorebieta
Fuenlabrada
2-3
Ponferradina
FC Cartagena
3-0
Girona
Málaga
1-3
Eibar
Final
Real Betis
*1-1 f
Valencia

Real Betis vinnare efter 5-4 på straffar.

Östersund
1-0
Dalkurd
Jönköpings Södra
2-3
Trelleborgs FF
Utsikten
2-3
AFC Eskilstuna
Mästerskapsserien
Sparta Praha
3-1
Baník Ostrava
Nedflyttningsserien
Karviná
1-1
Zlín
Teplice
2-2
Bohemians 1905
Jablonec
0-1
Pardubice
Fatih Karagümrük
2-1
Giresunspor
Gaziantep FK
1-1
Göztepe
Adana Demirspor
1-3
Trabzonspor
RB Leipzig
1-2
1. FC Union Berlin
Eintracht Frankfurt
2-2
1899 Hoffenheim
Freiburg
3-3
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
3-1
Arminia Bielefeld
Greuther Fürth
1-4
Bayer Leverkusen
Bayern München
3-1
Borussia Dortmund
Schalke 04
1-4
Werder Bremen
Holstein Kiel
1-1
1. FC Heidenheim
Jahn Regensburg
2-4
Hamburger SV
St. Pauli
1-2
Darmstadt
Kisvárda
1-0
Debrecen
Zalaegerszegi TE
2-3
Paksi SE
Fehervar
2-2
Puskas
Mästerskapsserien
Bala Town
11-0
Penybont
Flint Town United
1-1
Newtown
The New Saints
3-1
Caernarfon Town
Nedflyttningsserien
Aberystwyth Town
1-1
Connah's Quay
Cefn Druids
1-0
Barry Town United
Haverfordwest County
1-2
Cardiff MU
Nedflyttningsserien
LASK
2-1
Rheindorf Altach
Admira
1-3
Hartberg
WSG Tirol
2-0
Ried

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.