ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 23 januari 2021

Uppdaterad

23:39

Lördag 23 januari 2021

Tävlingar

32

Matcher

116

Resultat

116

Status

100%

Resultatservice Januari 2021

 

Mechelen
3-0
AS Eupen
Kortrijk
1-2
Cercle Brugge
Sint-Truiden
0-2
Excel Mouscron
Toyal Antwerp
1-2
KV Oostende
Olympiakos Nicosia
1-2
Ethnikos Achna
Enosis
0-1
Omonia Nicosia
Aston Villa
2-0
Newcastle United
Queens Park Rangers
0-1
Derby County
Charlton Athletic
2-2
Swindon Town
Crewe Alexandra
1-1
AFC Wimbledon
Gillingham
2-2
Rochdale
Ipswich Town
0-1
Peterborough United
Lincoln City
2-1
Northampton Town
Oxford United
2-0
Bristol Rovers
Portsmouth
0-4
Hull City
Sunderland
1-0
Shrewsbury Town
Wigan Athletic
0-0
Fleetwood Town
Exeter City
3-1
Stevenage
Scunthorpe United
3-0
Grimsby Town
Cambridge United
0-0
Bradford City
Leyton Orient
0-1
Forest Green Rovers
Morecambe
3-0
Colchester United
Oldham Athletic
3-2
Newport County
Port Vale
1-3
Walsall
Southend United
0-1
Mansfield Town
Tranmere Rovers
2-1
Bolton Wanderers
Fjärde omgången
Southampton
1-0
Arsenal
Brighton & Hove Albion
2-1
Blackpool
Sheffield United
2-1
Plymouth Argyle
West Ham United
4-0
Doncaster Rovers
Swansea City
5-1
Nottingham Forest
Barnsley
1-0
Norwich City
Millwall
0-3
Bristol City
Cheltenham Town
1-3
Manchester City
Fjärde omgången
Kuressaare
0-4
Flora
Lens
0-1
Nice
Monaco
3-1
Olympique Marseille
Clermont Foot 63
1.0
Auxerre
Caen
1-2
Rodez
LB Châteauroux
3-3
Valenciennes
Dunkerque
3-1
Ajaccio
Grenoble Foot 38 Foot 38
2-0
Chambly
Le Havre
1-1
EA Guingamp
Nancy-Lorraine
2-2
Chamois niortais
Paris FC
4-2
Amiens SC
Pau
0-1
Troyes
Asteras Tripolis
1-0
Larissa
Apollon Smirnis
0-1
Aris
Panathinaikos
2-0
OFI
Hapoel Tel Aviv
2-2
Hapoel Haifa
Maccabi Petah Tikva
2-1
Ashdod
Ironi Kiryat Shmona
0-2
Beitar Jerusalem
Maccabi Haifa
3-0
Bnei Sakhnin
Maccabi Netanya
1-3
Maccabi Tel Aviv
Roma
4-3
Spezia
Milan
0-3
Atalanta
Udinese
0-0
Internazionale
Fiorentina
2-1
Crotone
Ascoli
0-0
Chievo
Cosenza
0-0
Pordenone
Frosinone
1-1
Reggina
Reggiana
2-1
Vicenza
Venezia
1-0
Cittadella
Salernitana
2-0
Pescara
Prishtina
3-1
Drita
Varaždin
2-1
Rijeka
HNK Gorica
3-4
Dinamo Zagreb
Floriana
1-1
Hibernians
Lija Athletic
0-1
Gudja United
Zejtun Corinthians
3-1
Senglea Athletic
Sliema Wanderers
1-3
Sirens
ADO Den Haag
0-0
Emmen
Vitesse
1-0
Groningen
PSV
2-0
RKC Waalwijk
Heracles
1-0
Heerenveen
Crusaders
3-3
Larne
Coleraine
2-0
Dungannon Swifts
Linfield
6-0
Warrenpoint Town
Final
Sporting CP
1-0
Sporting Braga
Sepsi
4-1
Astra
UTA Arad
1-2
Argeș
Universitatea Craiova
1-1
Viitorul
Lausanne Sport
0-1
Sion
Basel
1-4
Zürich
Aberdeen
2-0
Motherwell
Rangers
5-0
Ross County
Semifinal
St. Johnstone
3-0
Hibernians
Huesca
0-0
Villarreal
Sevilla
3-0
Cádiz
Real Sociedad
2-2
Real Betis
Deportivo Alavés
1-4
Real Madrid
Rayo Vallecano
1-3
Mallorca
Girona
1-0
Espanyol
Lugo
2-0
Tenerife
Málaga
0-2
Ponferradina
Sigma Olomouc
4-1
Opava
Bohemians 1905
1-3
Slovácko
Zlín
1-1
Baník Ostrava
Karviná
1-3
Slavia Praha
Gençlerbirliği
1-2
Trabzonspor
Istanbul Basaksehir
1-1
Rizespor
Bayer Leverkusen
0-1
Wolfsburg
Freiburg
2-1
VfB Stuttgart
Mainz 05
3-2
RB Leipzig
Augsburg
2-1
1. FC Union Berlin
Arminia Bielefeld
1-5
Eintracht Frankfurt
Hertha BSC
1-4
Werder Bremen
Paderborn
1-0
Würzburger Kickers
Karlsruher SC
1-1
Heidenheim
Eintracht Braunschweig
2-4
Hamburger SV
Kisvárda
0-0
Mezőkövesd-Zsóry
Puskás
1-1
Ferencvaros
Újpest
0-5
Fehérvár
Wolfsberger AC
0-0
Hartberg
St. Pölten
2-2
Admira
Ried
0-1
Austria Wien

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn