ecst.se fotboll

 

Säsong

2020-21

EFL League Two

Omgångar

46

Spelade matcher

552 av 552

100,00 %

Målsnitt

2,36

Totalt 1303 mål

Hemma/borta

49,5 - 41,4

Poängutdelning (%) på hemma-/bortaplan

Publiksnitt

-

Totalt - åskådare

Grundserien. Start: 12 september 2020 . Slut: - .

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46

Aktuella matcher

Fredag 30 april 2021
Harrogate Town
5-4
Cambridge United
Lördag 1 maj 2021
Barrow
1-2
Southend United
Bolton Wanderers
1-2
Exeter City
Bradford City
0-0
Scunthorpe United
Colchester United
1-0
Salford City
Forest Green Rovers
2-1
Tranmere Rovers
Grimsby Town
1-0
Port Vale
Leyton Orient
2-3
Carlisle United
Mansfield Town
4-1
Oldham Athletic
Newport County
1-0
Cheltenham Town
Stevenage
3-3
Crawley Town
Walsall
0-2
Morecambe
Lördag 8 maj 2021
Cambridge United
3-0
Grimsby Town
Carlisle United
0-0
Walsall
Cheltenham Town
4-1
Harrogate Town
Crawley Town
1-4
Bolton Wanderers
Exeter City
1-1
Barrow
Morecambe
2-0
Bradford City
Oldham Athletic
0-3
Forest Green Rovers
Port Vale
0-3
Mansfield Town
Scunthorpe United
0-1
Stevenage
Southend United
1-1
Newport County
Tranmere Rovers
0-0
Colchester United
Salford City
3-0
Leyton Orient

Tabell

Uppdaterad: 08.05.2021, 21:30

 
*
Totalt
Hemma
Borta
1
Cheltenham Town Cheltenham Town
4
46
24
10
12
61
- 39
22
82
 
 
13
5
5
37
- 21
 
44
 
 
11
5
7
24
- 18
 
38
2
Cambridge United Cambridge United
16
46
24
8
14
73
- 49
24
80
 
 
12
5
6
30
- 20
 
41
 
 
12
3
8
43
- 29
 
39
3
Bolton Wanderers Bolton Wanderers
ny3
46
23
10
13
59
- 50
9
79
 
 
11
5
7
27
- 23
 
38
 
 
12
5
6
32
- 27
 
41
4
Morecambe Morecambe
22
46
23
9
14
69
- 58
11
78
 
 
13
5
5
38
- 27
 
44
 
 
10
4
9
31
- 31
 
34
5
Newport County Newport County
14
46
20
13
13
57
- 42
15
73
 
 
13
5
5
27
- 17
 
44
 
 
7
8
8
30
- 25
 
29
6
Forest Green Rovers Forest Green Rovers
10
46
20
13
13
59
- 51
8
73
 
 
10
7
6
31
- 27
 
37
 
 
10
6
7
28
- 24
 
36
7
Tranmere Rovers Tranmere Rovers
ny3
46
20
13
13
55
- 50
5
73
 
 
11
5
7
30
- 22
 
38
 
 
9
8
6
25
- 28
 
35
8
Barnet Salford City
11
46
19
14
13
54
- 34
20
71
 
 
11
11
1
36
- 15
 
44
 
 
8
3
12
18
- 19
 
27
9
Exeter City Exeter City
5
46
18
16
12
71
- 50
21
70
 
 
11
7
5
38
- 20
 
40
 
 
7
9
7
33
- 30
 
30
10
Carlisle United Carlisle United
18
46
18
12
16
60
- 51
9
66
 
 
12
5
6
38
- 25
 
41
 
 
6
7
10
22
- 26
 
25
11
Leyton Orient Leyton Orient
17
46
17
10
19
53
- 55
-2
61
 
 
9
7
7
32
- 25
 
34
 
 
8
3
12
21
- 30
 
27
12
Crawley Town Crawley Town
13
46
16
13
17
56
- 62
-6
61
 
 
10
6
7
30
- 27
 
36
 
 
6
7
10
26
- 35
 
25
13
Port Vale Port Vale
8
46
17
9
20
57
- 57
0
60
 
 
9
5
9
27
- 25
 
32
 
 
8
4
11
30
- 32
 
28
14
Stevenage Stevenage
23
46
14
18
14
41
- 41
0
60
 
 
8
8
7
26
- 20
 
32
 
 
6
10
7
15
- 21
 
28
15
Bradford City Bradford City
9
46
16
11
19
48
- 53
-5
59
 
 
9
7
7
22
- 19
 
34
 
 
7
4
12
26
- 34
 
25
16
Mansfield Town Mansfield Town
21
46
13
19
14
57
- 55
2
58
 
 
6
10
7
33
- 31
 
28
 
 
7
9
7
24
- 24
 
30
17
Harrogate Town Harrogate Town
ny5
46
16
9
21
52
- 61
-9
57
 
 
8
5
10
24
- 29
 
29
 
 
8
4
11
28
- 32
 
28
18
Oldham Athletic Oldham Athletic
19
46
15
9
22
72
- 81
-9
54
 
 
6
2
15
31
- 42
 
20
 
 
9
7
7
41
- 39
 
34
19
Walsall Walsall
12
46
11
20
15
45
- 53
-8
53
 
 
7
6
10
20
- 27
 
27
 
 
4
14
5
25
- 26
 
26
20
Colchester United Colchester United
6
46
11
18
17
44
- 61
-17
51
 
 
10
7
6
32
- 26
 
37
 
 
1
11
11
12
- 35
 
14
21
Barrow Barrow
ny5
46
13
11
22
53
- 59
-6
50
 
 
7
8
8
32
- 32
 
29
 
 
6
3
14
21
- 27
 
21
22
Scunthorpe United Scunthorpe United
20
46
13
9
24
41
- 64
-23
48
 
 
7
6
10
22
- 28
 
27
 
 
6
3
14
19
- 36
 
21
23
Southend United Southend United
ny3
46
10
15
21
29
- 58
-29
45
 
 
5
6
12
16
- 29
 
21
 
 
5
9
9
13
- 29
 
24
24
Grimsby Town Grimsby Town
15
46
10
13
23
37
- 69
-32
43
 
 
5
8
10
17
- 30
 
23
 
 
5
5
13
20
- 39
 
20

* Slutplacering föregående säsong.

Placeringar: Lag 1-3 flyttas upp, lag 4-7 till uppflyttningskval. Lag 23-24 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål. 4. Inbördes möten (poäng, mål på bortaplan). 5. Playoff (gäller endast streckstrider).

Skytteliga

Uppdaterad: 08.05.2021, 21:30

Namn
Klubb
Mål
Paul Mullin
Cambridge United
30
Ian Henderson
Salford City
20
Eoin Doyle
Bolton Wanderers
18
James Vaughan
Tranmere Rovers
18
Matt Jay
Exeter City
17
Danny Johnson
Leyton Orient
17
Conor McAleny
Oldham Athletic
17
Jamille Matt
Forest Green Rovers
16
Carlos Mendes Gomes
Morecambe
15
Scott Quigley
Barrow
14
Joe Ironside
Cambridge United
14
Ryan Bowman
Exeter City
14
Jack Muldoon
Harrogate Town
14
Max Watters
Crawley Town
13

Publiksnitt

Uppdaterad: -

-
-
-
-

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 08.05.2021, 21:30

Snabblänkar | September | Oktober | November | December | Januari | Februari | Mars | April | Maj

September 2020

Lördag 12 september 2020
Barrow
1-1
Stevenage
Bolton Wanderers
0-1
Forest Green Rovers
Bradford City
0-0
Colchester United
Cambridge United
3-0
Carlisle United
Cheltenham Town
1-3
Morecambe
Mansfield Town
0-0
Tranmere Rovers
Oldham Athletic
0-1
Leyton Orient
Port Vale
2-0
Crawley Town
Salford City
2-2
Exeter City
Scunthorpe United
1-1
Newport County
Southend United
0-4
Harrogate Town
Walsall
1-0
Grimsby Town
Lördag 19 september 2020
Carlisle United
2-0
Southend United
Colchester United
2-0
Bolton Wanderers
Crawley Town
1-0
Scunthorpe United
Exeter City
0-2
Port Vale
Forest Green Rovers
2-2
Bradford City
Grimsby Town
0-4
Salford City
Harrogate Town
2-2
Walsall
Leyton Orient
2-2
Mansfield Town
Morecambe
0-5
Cambridge United
Newport County
2-1
Barrow
Stevenage
3-0
Oldham Athletic
Tranmere Rovers
0-3
Cheltenham Town
Lördag 26 september 2020
Barrow
1-1
Colchester United
Bolton Wanderers
0-2
Newport County
Bradford City
2-1
Stevenage
Cambridge United
0-0
Tranmere Rovers
Mansfield Town
1-2
Exeter City
Oldham Athletic
2-3
Crawley Town
Port Vale
0-0
Harrogate Town
Salford City
0-0
Forest Green Rovers
Scunthorpe United
1-0
Carlisle United
Southend United
1-2
Morecambe

Oktober 2020

Lördag 3 oktober 2020
Carlisle United
1-0
Barrow
Colchester United
3-3
Oldham Athletic
Crawley Town
1-1
Southend United
Exeter City
2-0
Cambridge United
Forest Green Rovers
1-1
Walsall
Harrogate Town
1-2
Bolton Wanderers
Leyton Orient
0-2
Cheltenham Town
Morecambe
1-0
Port Vale
Newport County
2-1
Mansfield Town
Stevenage
0-1
Salford City
Tranmere Rovers
2-0
Scunthorpe United
Lördag 10 oktober 2020
Barrow
1-1
Leyton Orient
Bolton Wanderers
0-0
Grimsby Town
Cambridge United
2-1
Newport County
Cheltenham Town
2-0
Crawley Town
Mansfield Town
0-0
Stevenage
Oldham Athletic
2-3
Morecambe
Port Vale
0-1
Carlisle United
Salford City
2-2
Tranmere Rovers
Scunthorpe United
1-4
Forest Green Rovers
Southend United
2-2
Exeter City
Walsall
1-1
Colchester United
Måndag 12 oktober 2020
Bradford City
0-1
Harrogate Town
Tisdag 13 oktober 2020
Cheltenham Town
1-3
Grimsby Town
Walsall
2-1
Leyton Orient
Lördag 17 oktober 2020
Bolton Wanderers
1-2
Oldham Athletic
Carlisle United
3-2
Colchester United
Crawley Town
4-0
Morecambe
Forest Green Rovers
1-0
Stevenage
Harrogate Town
1-0
Barrow
Mansfield Town
1-3
Bradford City
Newport County
1-0
Tranmere Rovers
Port Vale
1-0
Salford City
Scunthorpe United
0-5
Cambridge United
Southend United
0-2
Cheltenham Town
Walsall
0-0
Exeter City
Leyton Orient
2-3
Grimsby Town
Tisdag 20 oktober 2020
Cheltenham Town
1-0
Scunthorpe United
Morecambe
1-1
Mansfield Town
Cambridge United
3-1
Port Vale
Exeter City
2-1
Crawley Town
Oldham Athletic
1-1
Carlisle United
Stevenage
0-1
Newport County
Barrow
3-3
Bolton Wanderers
Colchester United
1-0
Forest Green Rovers
Tranmere Rovers
0-1
Leyton Orient
Bradford City
1-1
Walsall
Grimsby Town
1-2
Harrogate Town
Salford City
3-0
Southend United
Lördag 24 oktober 2020
Exeter City
3-1
Scunthorpe United
Barrow
2-2
Walsall
Bradford City
0-3
Newport County
Cambridge United
1-1
Bolton Wanderers
Cheltenham Town
0-0
Mansfield Town
Colchester United
2-1
Harrogate Town
Grimsby Town
1-1
Carlisle United
Morecambe
1-2
Forest Green Rovers
Oldham Athletic
1-2
Port Vale
Salford City
1-1
Crawley Town
Stevenage
0-2
Leyton Orient
Tranmere Rovers
2-0
Southend United
Tisdag 27 oktober 2020
Crawley Town
4-0
Tranmere Rovers
Leyton Orient
1-1
Exeter City
Port Vale
2-1
Cheltenham Town
Southend United
1-2
Oldham Athletic
Walsall
0-2
Cambridge United
Carlisle United
3-1
Morecambe
Forest Green Rovers
1-0
Grimsby Town
Harrogate Town
0-0
Stevenage
Mansfield Town
2-4
Barrow
Newport County
2-1
Colchester United
Bolton Wanderers
1-0
Bradford City
Fredag 30 oktober 2020
Scunthorpe United
20:45
Colchester United
Lördag 31 oktober 2020
Exeter City
1-0
Carlisle United
Barrow
1-0
Bradford City
Cheltenham Town
2-1
Forest Green Rovers
Crawley Town
2-1
Cambridge United
Leyton Orient
4-0
Bolton Wanderers
Mansfield Town
1-1
Walsall
Newport County
2-1
Harrogate Town
Salford City
2-0
Oldham Athletic
Southend United
0-2
Port Vale
Stevenage
0-0
Grimsby Town
Tranmere Rovers
0-1
Morecambe

November 2020

Tisdag 3 november 2020
Oldham Athletic
2-1
Cheltenham Town
Morecambe
2-2
Exeter City
Bolton Wanderers
1-1
Mansfield Town
Bradford City
3-0
Southend United
Cambridge United
2-1
Salford City
Carlisle United
3-2
Newport County
Colchester United
3-1
Stevenage
Forest Green Rovers
2-1
Leyton Orient
Grimsby Town
1-0
Barrow
Harrogate Town
0-1
Tranmere Rovers
Walsall
1-0
Crawley Town
Fredag 13 november 2020
Bolton Wanderers
2-0
Salfrod City
Lördag 14 november 2020
Bradford City
2-2
Exeter City
Cambridge United
1-1
Barrow
Carlisle United
1-2
Cheltenham Town
Colchester United
2-1
Leyton Orient
Forest Green Rovers
1-2
Mansfield Town
Harrogate Town
1-1
Crawley Town
Morecambe
1-1
Stevenage
Oldham Athletic
0-2
Scunthorpe United
Port Vale
3-4
Tranmere Rovers
Walsall
0-1
Southend United
Tisdag 17 november 2020
Port Vale
0-1
Scunthorpe United
Fredag 20 november 2020
Mansfield Town
20:00
Colchester United
Lördag 21 november 2020
Crawley Town
0-3
Carlisle United
Barrow
2-2
Forest Green Rovers
Cheltenham Town
3-0
Walsall
Exeter City
1-2
Oldham Athletic
Leyton Orient
3-0
Harrogate Town
Newport County
1-0
Port Vale
Salford City
3-0
Bradford City
Scunthorpe United
1-1
Morecambe
Stevenage
1-2
Bolton Wanderers
Tranmere Rovers
5-0
Grimsby Town
Tisdag 24 november 2020
Barrow
3-4
Oldham Athletic
Cheltenham Town
1-1
Cambridge United
Crawley Town
1-2
Grimsby Town
Exeter City
6-1
Colchester United
Leyton Orient
1-0
Bradford City
Mansfield Town
0-1
Harrogate Town
Salford City
2-1
Morecambe
Scunthorpe United
0-1
Bolton Wanderers
Stevenage
2-1
Port Vale
Tranmere Rovers
1-0
Carlisle United
Newport County
1-1
Walsall
Southend United
0-1
Forest Green Rovers
Lördag 28 november 2020
Bolton Wanderers
3-0
Southend United
Port Vale
2-3
Leyton Orient

December 2020

Tisdag 1 december 2020
Morecambe
1-0
Barrow
Bradford City
1-2
Cheltenham Town
Forest Green Rovers
1-1
Newport County
Grimsby Town
1-4
Exeter City
Harrogate Town
2-5
Scunthorpe United
Oldham Athletic
0-1
Tranmere Rovers
Colchester United
1-1
Crawley Town
Onsdag 2 december 2020
Carlisle United
2-1
Salford City
Walsall
1-1
Stevenage
Cambridge United
0-1
Mansfield Town
Lördag 5 december 2020
Scunthorpe United
2-0
Leyton Orient
Barrow
0-1
Salford City
Bolton Wanderers
3-6
Port Vale
Bradford City
0-1
Carlisle United
Cambridge United
1-2
Oldham Athletic
Cheltenham Town
5-3
Exeter City
Harrogate Town
0-1
Forest Green Rovers
Mansfield Town
3-3
Crawley Town
Newport County
2-1
Morecambe
Stevenage
0-0
Southend United
Tranmere Rovers
1-3
Walsall
Colchester United
2-1
Grimsby Town
Tisdag 8 december 2020
Scunthorpe United
0-1
Colchester United
Grimsby Town
0-2
Newport County
Lördag 12 december 2020
Carlisle United
4-0
Stevenage
Crawley Town
4-2
Barrow
Exeter City
5-0
Tranmere Rovers
Forest Green Rovers
2-0
Cambridge United
Grimsby Town
1-1
Mansfield Town
Leyton Orient
2-1
Newport County
Morecambe
1-0
Harrogate Town
Oldham Athletic
3-1
Bradford City
Port Vale
1-1
Colchester United
Salford City
0-0
Cheltenham Town
Southend United
1-0
Scunthorpe United
Walsall
2-1
Bolton Wanderers
Tisdag 15 december 2020
Morecambe
2-1
Leyton Orient
Carlisle United
1-0
Mansfield Town
Oldham Athletic
2-3
Walsall
Port Vale
1-1
Forest Green Rovers
Salford City
1-1
Newport County
Scunthorpe United
2-1
Barrow
Cambridge United
2-1
Colchester United
Cheltenham Town
0-1
Bolton Wanderers
Southend United
3-1
Grimsby Town
Crawley Town
1-1
Bradford City
Exeter City
1-2
Harrogate Town
Lördag 19 december 2020
Barrow
3-0
Cheltenham Town
Bolton Wanderers
0-3
Tranmere Rovers
Bradford City
1-0
Cambridge United
Colchester United
1-2
Morecambe
Forest Green Rovers
1-0
Carlisle United
Grimsby Town
1-0
Scunthorpe United
Harrogate Town
0-1
Salford City
Leyton Orient
1-2
Crawley Town
Mansfield Town
1-1
Southend United
Newport County
2-4
Oldham Athletic
Walsall
4-3
Port Vale
Tisdag 22 december 2020
Grimsby Town
1-2
Bradford City
Tisdag 29 december 2020
Bolton Wanderers
20:00
Morecambe
Bradford City
20:00
Port Vale
Forest Green Rovers
20:00
Crawley Town
Mansfield Town
20:00
Salford City
Newport County
20:00
Exeter City
Walsall
20:00
Scunthorpe United
Barrow
20:45
Tranmere Rovers
Colchester United
20:45
Cheltenham Town
Grimsby Town
20:45
Oldham Athletic
Harrogate Town
20:45
Carlisle United
Leyton Orient
20:45
Southend United
Stevenage
20:45
Cambridge United

Januari 2021

Lördag 2 januari 2021
Bolton Wanderers
0-1
Crawley Town
Forest Green Rovers
1-1
Oldham Athletic
Grimsby Town
1-2
Cambridge United
Leyton Orient
1-0
Salford City
Mansfield Town
4-0
Port Vale
Stevenage
3-1
Scunthorpe United
Walsall
0-2
Carlisle United
Tisdag 5 januari 2021
Mansfield Town
2-1
Salford City
Lördag 9 januari 2021
Cambridge United
2-1
Harrogate Town
Port Vale
3-0
Grimsby Town
Southend United
1-0
Barrow
Tisdag 12 januari 2021
Scunthorpe United
0-1
Salford City
Exeter City
1-1
Bolton Wanderers
Onsdag 13 januari 2021
Oldham Athletic
2-3
Mansfield Town
Lördag 16 januari 2021
Barrow
1-0
Scunthorpe United
Bolton Wanderers
1-1
Cheltenham Town
Colchester United
1-1
Cambridge United
Forest Green Rovers
1-1
Port Vale
Grimsby Town
0-0
Southend United
Leyton Orient
2-0
Morecambe
Newport County
0-0
Salford City
Stevenage
0-0
Tranmere Rovers
Walsall
1-1
Oldham Athletic
Tisdag 19 januari 2021
Harrogate Town
0-0
Exeter City
Southend United
1-2
Cambridge United
Cheltenham Town
1-1
Newport County
Morecambe
1-1
Walsall
Tranmere Rovers
3-2
Forest Green Rovers
Fredag 22 januari 2021
Salford City
2-2
Harrogate Town
Lördag 23 januari 2021
Exeter City
3-1
Stevenage
Scunthorpe United
3-0
Grimsby Town
Cambridge United
0-0
Bradford City
Leyton Orient
0-1
Forest Green Rovers
Morecambe
3-0
Colchester United
Oldham Athletic
3-2
Newport County
Port Vale
1-3
Walsall
Southend United
0-1
Mansfield Town
Tranmere Rovers
2-1
Bolton Wanderers
Tisdag 26 januari 2021
Exeter City
0-2
Morecambe
Cheltenham Town
2-0
Oldham Athletic
Scunthorpe United
2-0
Port Vale
Southend United
1-3
Bradford City
Stevenage
0-0
Colchester United
Tranmere Rovers
3-2
Harrogate Town
Fredag 29 januari 2021
Colchester United
0-1
Scunthorpe United
Lördag 30 januari 2021
Carlisle United
1-0
Exeter City
Bolton Wanderers
2-0
Leyton Orient
Bradford City
2-1
Barrow
Cambridge United
3-1
Crawley Town
Forest Green Rovers
0-0
Cheltenham Town
Grimsby Town
1-2
Stevenage
Harrogate Town
2-1
Newport County
Morecambe
0-1
Tranmere Rovers
Oldham Athletic
2-1
Salford City
Port Vale
5-1
Southend United

Februari 2021

Tisdag 2 februari 2021
Carlisle United
1-2
Forest Green Rovers
Stevenage
0-1
Exeter City
Crawley Town
0-0
Leyton Orient
Lördag 6 februari 2021
Barrow
0-2
Cambridge United
Crawley Town
1-3
Harrogate Town
Exeter City
3-2
Bradford City
Leyton Orient
0-0
Colchester United
Newport County
1-0
Grimsby Town
Stevenage
2-2
Morecambe
Tranmere Rovers
3-1
Port Vale
Tisdag 9 februari 2021
Salford City
4-1
Cambridge United
Harrogate Town
0-1
Cheltenham Town
Tranmere Rovers
0-1
Stevenage
Bolton Wanderers
1-1
Morecambe
Newport County
0-1
Southend United
Scunthorpe United
Avbr.
Bradford City
Walsall
1-1
Mansfield Town
Lördag 13 februari 2021
Bolton Wanderers
1-0
Stevenage
Cambridge United
0-0
Southend United
Söndag 14 februari 2021
Colchester United
2-2
Mansfield Town
Tisdag 16 februari 2021
Harrogate Town
1-0
Carlisle United
Newport County
1-1
Exeter City
Bradford City
2-1
Morecambe
Forest Green Rovers
4-3
Oldham Athletic
Crawley Town
0-1
Stevenage
Walsall
1-2
Cheltenham Town
Salford City
1-0
Barrow
Onsdag 17 februari 2021
Mansfield Town
2-3
Bolton Wanderers
Lördag 20 februari 2021
Barrow
1-2
Morecambe
Cheltenham Town
0-2
Bradford City
Crawley Town
1-0
Colchester United
Leyton Orient
1-1
Port Vale
Mansfield Town
0-3
Cambridge United
Salford City
1-1
Carlisle United
Scunthorpe United
3-1
Harrogate Town
Southend United
0-1
Bolton Wanderers
Stevenage
1-1
Walsall
Tranmere Rovers
2-2
Oldham Athletic
Söndag 21 februari 2021
Newport County
0-2
Forest Green Rovers
Tisdag 23 februari 2021
Morecambe
2-1
Salford City
Bolton Wanderers
2-0
Scunthorpe United
Bradford City
1-0
Leyton Orient
Cambridge United
0-1
Cheltenham Town
Carlisle United
2-3
Tranmere Rovers
Colchester United
1-2
Exeter City
Grimsby Town
2-1
Crawley Town
Harrogate Town
1-0
Mansfield Town
Oldham Athletic
0-1
Barrow
Port Vale
0-0
Stevenage
Onsdag 24 februari 2021
Walsall
0-1
Newport County
Forest Green Rovers
1-3
Southend United
Lördag 27 februari 2021
Crawley Town
2-0
Exeter City
Bolton Wanderers
1-0
Barrow
Carlisle United
1-3
Oldham Athletic
Harrogate Town
1-0
Grimsby Town
Leyton Orient
1-3
Tranmere Rovers
Mansfield Town
1-0
Morecambe
Newport County
0-0
Stevenage
Scunthorpe United
0-2
Cheltenham Town
Southend United
0-0
Salford City
Walsall
1-2
Bradford City
Port Vale
0-1
Cambridge United
Forest Green Rovers
3-0
Colchester United

Mars 2021

Tisdag 2 mars 2021
Morecambe
3-1
Crawley Town
Barrow
0-1
Harrogate Town
Bradford City
1-0
Mansfield Town
Cambridge United
0-1
Scunthorpe United
Cheltenham Town
1-0
Southend United
Colchester United
2-1
Carlisle United
Exeter City
0-0
Walsall
Oldham Athletic
0-2
Bolton Wanderers
Salford City
1-0
Port Vale
Stevenage
3-0
Forest Green Rovers
Tranmere Rovers
1-0
Newport County
Grimsby Town
0-1
Leyton Orient
Lördag 6 mars 2021
Exeter City
4-0
Leyton Orient
Barrow
2-0
Mansfield Town
Bradford City
1-1
Bolton Wanderers
Cambridge United
1-0
Walsall
Cheltenham Town
3-2
Port Vale
Colchester United
0-2
Newport County
Grimsby Town
1-2
Forest Green Rovers
Morecambe
3-1
Carlisle United
Oldham Athletic
0-0
Southend United
Salford City
1-1
Scunthorpe United
Stevenage
1-0
Harrogate Town
Tranmere Rovers
0-1
Crawley Town
Tisdag 9 mars 2021
Bolton Wanderers
2-1
Cambridge United
Carlisle United
1-1
Grimsby Town
Crawley Town
1-0
Salford City
Forest Green Rovers
2-2
Morecambe
Harrogate Town
3-0
Colchester United
Leyton Orient
0-0
Stevenage
Mansfield Town
3-1
Cheltenham Town
Newport County
2-1
Bradford City
Port Vale
0-0
Oldham Athletic
Scunthorpe United
0-2
Exeter City
Southend United
0-2
Tranmere Rovers
Fredag 12 mars 2021
Walsall
0-1
Barrow
Lördag 13 mars 2021
Leyton Orient
1-1
Scunthorpe United
Carlisle United
3-1
Bradford City
Crawley Town
1-0
Mansfield Town
Exeter City
0-1
Cheltenham Town
Forest Green Rovers
2-1
Harrogate Town
Morecambe
1-3
Newport County
Oldham Athletic
2-4
Cambridge United
Port Vale
0-1
Bolton Wanderers
Southend United
0-0
Stevenage
Grimsby Town
0-0
Colchester United
Tisdag 16 mars 2021
Salford City
0-0
Colchester United
Cheltenham Town
0-2
Barrow
Crawley Town
1-1
Walsall
Scunthorpe United
1-1
Oldham Athletic
Port Vale
2-1
Newport County
Mansfield Town
1-1
Carlisle United
Onsdag 17 mars 2021
Grimsby Town
0-0
Tranmere Rovers
Lördag 20 mars 2021
Newport County
0-1
Leyton Orient
Stevenage
3-1
Carlisle United
Barrow
3-2
Crawley Town
Bolton Wanderers
2-1
Walsall
Bradford City
0-0
Oldham Athletic
Cambridge United
1-0
Forest Green Rovers
Cheltenham Town
2-0
Salford City
Colchester United
0-1
Port Vale
Harrogate Town
0-1
Morecambe
Mansfield Town
2-2
Grimsby Town
Scunthorpe United
1-1
Southend United
Tranmere Rovers
2-1
Exeter City
Tisdag 23 mars 2021
Mansfield Town
0-0
Forest Green Rovers
Carlisle United
0-1
Leyton Orient
Colchester United
2-2
Tranmere Rovers
Scunthorpe United
2-0
Bradford City
Barrow
0-1
Grimsby Town
Southend United
0-0
Walsall
Oldham Athletic
2-1
Exeter City
Lördag 27 mars 2021
Forest Green Rovers
0-1
Bolton Wanderers
Exeter City
1-0
Salford City
Carlisle United
1-2
Cambridge United
Colchester United
1-2
Bradford City
Crawley Town
1-3
Port Vale
Grimsby Town
1-1
Walsall
Harrogate Town
0-1
Southend United
Leyton Orient
2-1
Oldham Athletic
Morecambe
1-0
Cheltenham Town
Stevenage
2-1
Barrow
Tranmere Rovers
1-1
Mansfield Town
Tisdag 30 mars 2021
Carlisle United
2-0
Crawley Town

April 2021

Fredag 2 april 2021
Bolton Wanderers
0-0
Colchester United
Scunthorpe United
0-0
Crawley Town
Barrow
2-1
Newport County
Bradford City
4-1
Forest Green Rovers
Cambridge United
2-1
Morecambe
Cheltenham Town
4-0
Tranmere Rovers
Mansfield Town
0-2
Leyton Orient
Oldham Athletic
0-1
Stevenage
Port Vale
1-0
Exeter City
Salford City
1-1
Grimsby Town
Walsall
0-0
Harrogate Town
Lördag 3 april 2021
Southend United
0-2
Carlisle United
Måndag 5 april 2021
Colchester United
1-1
Barrow
Crawley Town
1-4
Oldham Athletic
Exeter City
0-0
Mansfield Town
Forest Green Rovers
0-2
Salford City
Grimsby Town
1-1
Cheltenham Town
Harrogate Town
0-2
Port Vale
Leyton Orient
0-0
Walsall
Newport County
1-0
Bolton Wanderers
Stevenage
1-1
Bradford City
Tranmere Rovers
1-1
Cambridge United
Tisdag 6 april 2021
Carlisle United
2-0
Scunthorpe United
Morecambe
1-1
Southend United
Fredag 9 april 2021
Mansfield Town
1-1
Newport County
Oldham Athletic
5-2
Colchester United
Lördag 10 april 2021
Barrow
2-2
Carlisle United
Bolton Wanderers
2-1
Harrogate Town
Bradford City
1-0
Grimsby Town
Cambridge United
1-4
Exeter City
Cheltenham Town
1-0
Leyton Orient
Port Vale
1-0
Morecambe
Salford City
2-1
Stevenage
Scunthorpe United
0-0
Tranmere Rovers
Southend United
0-0
Crawley Town
Walsall
2-1
Forest Green Rovers
Tisdag 13 april 2021
Morecambe
4-1
Scunthorpe United
Barrow
2-1
Exeter City
Bradford City
0-2
Crawley Town
Newport County
0-0
Carlisle United
Salford City
0-1
Bolton Wanderers
Harrogate Town
2-2
Leyton Orient
Walsall
1-0
Tranmere Rovers
Fredag 16 april 2021
Crawley Town
1-0
Cheltenham Town
Lördag 17 april 2021
Carlisle United
0-0
Port Vale
Exeter City
0-0
Southend United
Forest Green Rovers
3-2
Scunthorpe United
Grimsby Town
2-1
Bolton Wanderers
Harrogate Town
2-1
Bradford City
Leyton Orient
2-0
Barrow
Morecambe
4-3
Oldham Athletic
Newport County
0-1
Cambridge United
Stevenage
0-1
Mansfield Town
Tranmere Rovers
0-0
Salford City
Colchester United
2-1
Walsall
Tisdag 20 april 2021
Barrow
0-2
Port Vale
Bolton Wanderers
1-0
Carlisle United
Bradford City
0-1
Tranmere Rovers
Colchester United
2-0
Southend United
Forest Green Rovers
0-0
Exeter City
Grimsby Town
0-3
Morecambe
Harrogate Town
0-3
Oldham Athletic
Leyton Orient
2-4
Cambridge United
Mansfield Town
3-0
Scunthorpe United
Newport County
2-0
Crawley Town
Stevenage
0-1
Cheltenham Town
Walsall
0-2
Salford City
Lördag 24 april 2021
Cambridge United
0-1
Stevenage
Carlisle United
1-1
Harrogate Town
Cheltenham Town
1-0
Colchester United
Crawley Town
0-0
Forest Green Rovers
Exeter City
0-0
Newport County
Morecambe
0-1
Bolton Wanderers
Oldham Athletic
1-2
Grimsby Town
Port Vale
2-1
Bradford City
Salford City
2-0
Mansfield Town
Scunthorpe United
0-2
Walsall
Southend United
2-1
Leyton Orient
Tranmere Rovers
1-0
Barrow
Tisdag 27 april 2021
Newport County
4-0
Scunthorpe United
Cheltenham Town
1-1
Carlisle United
Bradford City
0-1
Salford City
Forest Green Rovers
0-2
Barrow
Exeter City
3-2
Grimsby Town
Fredag 30 april 2021
Harrogate Town
5-4
Cambridge United

Maj 2021

Lördag 1 maj 2021
Barrow
1-2
Southend United
Bolton Wanderers
1-2
Exeter City
Bradford City
0-0
Scunthorpe United
Colchester United
1-0
Salford City
Forest Green Rovers
2-1
Tranmere Rovers
Grimsby Town
1-0
Port Vale
Leyton Orient
2-3
Carlisle United
Mansfield Town
4-1
Oldham Athletic
Newport County
1-0
Cheltenham Town
Stevenage
3-3
Crawley Town
Walsall
0-2
Morecambe
Lördag 8 maj 2021
Cambridge United
3-0
Grimsby Town
Carlisle United
0-0
Walsall
Cheltenham Town
4-1
Harrogate Town
Crawley Town
1-4
Bolton Wanderers
Exeter City
1-1
Barrow
Morecambe
2-0
Bradford City
Oldham Athletic
0-3
Forest Green Rovers
Port Vale
0-3
Mansfield Town
Scunthorpe United
0-1
Stevenage
Southend United
1-1
Newport County
Tranmere Rovers
0-0
Colchester United
Salford City
3-0
Leyton Orient
Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn