ecst.se fotboll

 

Säsong

2023-24

Start: 28 juli 2023
Slut: 18 maj 2024

Spelade matcher

121 / 192

63,02 %

Målsnitt

2,81

Totalt: 340 mål

Publiksnitt

2 481

Totalt: 297 697 åskådare

Omgångar

32

Grundserien: 22
Mästerskapsserien: 32
Nedflyttningsserien: 32

Omgång för omgång - grundserien

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Mästerskapsserien

23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

Nedflyttningsserien

23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

Slovan Bratislava
Žilina Spartak Trnava
DAC 1904 Dunajská Streda Dukla Banská Bystrica Trenčín
Podbrezová Ružomberok Skalica Košice
Zemplin Michalovce
Zlaté Moravce

Aktuella matcher

Fredag 16 februari 2024
Dukla Banská Bystrica
1-1
Trenčín
Lördag 17 februari 2024
Skalica
1-1
Zilina
Zemplín Michalovce
0-1
Ružomberok
FC Košice
0-0
Podbrezová
Söndag 18 februari 2024
Slovan Bratislava
4-1
Zlaté Moravce
Spartak Trnava
1-2
DAC 1904
Fredag 23 februari 2024
FC Košice
2-1
Skalica
Lördag 24 februari 2024
Zilina
15:00
Zemplín Michalovce
Spartak Trnava
15:00
Dukla Banská Bystrica
Zlaté Moravce
15:00
Ružomberok
Söndag 25 februari 2024
Trenčín
15:00
Slovan Bratislava
Podbrezová
17:30
DAC 1904

Tabell

Uppdaterad: 23.02.2024, 23:59

Grundserien
 
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Slovan Bratislava
Slovan Bratislava
1
20
20
16
3
1
53
- 16
37
51
 
8
2
0
27
- 9
26
 
8
1
1
26
- 7
25
2
 
Žilina
Žilina
6
20
20
12
3
5
38
- 28
10
39
 
8
0
2
26
- 18
24
 
4
3
3
12
- 10
15
3
 
Spartak Trnava
Spartak Trnava
3
20
20
11
3
6
29
- 20
9
36
 
5
1
4
14
- 10
16
 
6
2
2
15
- 10
20
4
 
DAC 1904 Dunajská Streda
DAC 1904 Dunajská Streda
2
20
20
10
5
5
30
- 20
10
35
 
6
2
2
19
- 10
20
 
4
3
3
11
- 10
15
5
 
Dukla Banská Bystrica
Dukla Banská Bystrica
5
20
20
9
6
5
37
- 27
10
33
 
3
4
3
14
- 16
13
 
6
2
2
23
- 11
20
6
 
Trenčín
Trenčín
10
20
20
9
6
5
31
- 21
10
33
 
6
2
2
19
- 8
20
 
3
4
3
12
- 13
13
7
 
Podbrezová
Podbrezová
4
20
20
10
3
7
38
- 32
6
33
 
6
2
2
21
- 16
20
 
4
1
5
17
- 16
13
8
 
Ružomberok
Ružomberok
7
20
20
7
7
6
22
- 28
-6
28
 
6
2
2
11
- 7
20
 
1
5
4
11
- 21
8
9
 
Skalica
Skalica
8
21
21
6
4
11
19
- 25
-6
22
 
5
2
3
11
- 8
17
 
1
2
8
8
- 17
5
10
 
Košice
Košice
ny
21
21
4
4
13
18
- 44
-26
16
 
3
3
5
9
- 19
12
 
1
1
8
9
- 25
4
11
 
Zemplin Michalovce
Zemplin Michalovce
9
20
20
0
6
14
14
- 39
-25
6
 
0
4
6
6
- 18
4
 
0
2
8
8
- 21
2
12
 
Zlaté Moravce
Zlaté Moravce
11
20
20
0
4
16
11
- 40
-29
4
 
0
3
7
6
- 18
3
 
0
1
9
5
- 22
1

Placeringar: Lag 1-6 till mästerskapsserien, lag 7-12 till nedflyttningsserien.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål på bortaplan). 3. Playoff.

* Placering föregående säsong.

Uppdaterad: -

Mästerskapsserien
 
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
2
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
3
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
4
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
5
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
6
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa Conference League, lag 4-6 till Conference League-playoff.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål på bortaplan). 3. Playoff.

* Placering föregående säsong.

Uppdaterad: -

Nedflyttningsserien
 
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
7
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
8
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
9
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
10
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
11
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
12
 
-
-
-
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
 
0
0
0
0
- 0
0
 
0
0
0
0
- 0
0

Placeringar: Lag 7 till Conferece League-playoff, lag 11 till nedflyttningskval, lag 12 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål på bortaplan). 3. Playoff.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Grundserien
Uppdaterad: 18.02.2024, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Róbert Polievka
Dukla Banská Bystrica
11
Aleksandar Čavrić
Slovan Bratislava
9
Dávid Ďuriš
Žilina
9
Tigran Barseghyan
Slovan Bratislava
8
Dávid Strelec
Slovan Bratislava
8
Martin Rymarenko
Dukla Banská Bystrica
7
Matúš Marcin
Zemplin Michalovce
7

Mästerskapsserien
Uppdaterad: -

Namn
Klubb
Mål
-
-
-

Nedflyttningsserien
Uppdaterad: -

Namn
Klubb
Mål
-
-
-

Publiksnitt

Uppdaterad: 18.02.2024, 23:59

Totalt
297 697
120
2 481
DAC 1904 Dunajská Streda
54 654
10
5 465
Slovan Bratislava
44 516
10
4 452
Spartak Trnava
41 107
10
4 111
Košice
29 756
10
2 976
Trenčín
19 988
10
1 999
Žilina
19 572
10
1 957
Dukla Banská Bystrica
17 571
10
1 757
Zlaté Moravce
17 317
10
1 732
Podbrezová
16 349
10
1 635
Ružomberok
12 689
10
1 269
Skalica
12 497
10
1 250
Zemplin Michalovce
11 681
10
1 168

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 23.02.2024, 23:59

Juli 2023
Fredag 28 juli 2023
Dukla Banská Bystrica
1-4
Podbrezová
Lördag 29 juli 2023
Skalica
2-0
Zlaté Moravce
Zemplín Michalovce
0-0
DAC 1904
FC Košice
0-0
Slovan Bratislava
Söndag 30 juli 2023
Zilina
3-1
Ružomberok
Spartak Trnava
1-2
Trenčín
Augusti 2023
Fredag 4 augusti 2023
Ružomberok
2-1
Skalica
Lördag 5 augusti 2023
Slovan Bratislava
2-2
Dukla Banská Bystrica
Trenčín
2-0
Zemplín Michalovce
DAC 1904
5-2
FC Košice
Söndag 6 augusti 2023
Zlaté Moravce
1-1
Spartak Trnava
Podbrezová
2-0
Zilina
Fredag 11 augusti 2023
Zemplín Michalovce
0-3
Dukla Banská Bystrica
Lördag 12 augusti 2023
Podbrezová
1-0
Zlaté Moravce
Skalica
1-2
Slovan Bratislava
Zilina
5-2
Trenčín
Ružomberok
1-1
DAC 1904
Fredag 18 augusti 2023
Dukla Banská Bystrica
2-1
Skalica
Lördag 19 augusti 2023
Trenčín
4-1
Ružomberok
FC Košice
0-3
Zilina
Söndag 20 augusti 2023
Spartak Trnava
2-0
Podbrezová
Zlaté Moravce
0-2
DAC 1904
Fredag 25 augusti 2023
Zemplín Michalovce
0-2
FC Košice
Lördag 26 augusti 2023
DAC 1904
1-2
Dukla Banská Bystrica
Podbrezová
2-2
Trenčín
Zilina
3-2
Zlaté Moravce
Söndag 27 augusti 2023
Skalica
0-0
Spartak Trnava
September 2023
Fredag 1 september 2023
Dukla Banská Bystrica
1-1
Ružomberok
Lördag 2 september 2023
FC Košice
1-0
Zlaté Moravce
Skalica
2-1
Zemplín Michalovce
Trenčín
1-0
DAC 1904
Söndag 3 september 2023
Spartak Trnava
0-2
Zilina
Slovan Bratislava
3-2
Podbrezová
Fredag 15 september 2023
Podbrezová
1-0
Skalica
Lördag 16 september 2023
Zilina
1-4
Dukla Banská Bystrica
Zemplín Michalovce
3-4
Spartak Trnava
Ružomberok
1-0
FC Košice
Söndag 17 september 2023
DAC 1904
3-1
Slovan Bratislava
Zlaté Moravce
1-2
Trenčín
Fredag 22 september 2023
FC Košice
0-3
Trenčín
Lördag 23 september 2023
Dukla Banská Bystrica
1-1
Zlaté Moravce
Skalica
0-1
DAC 1904
Zemplín Michalovce
1-4
Podbrezová
Söndag 24 september 2023
Slovan Bratislava
2-0
Zilina
Spartak Trnava
2-2
Ružomberok
Onsdag 27 september 2023
Ružomberok
1-2
Slovan Bratislava
Spartak Trnava
3-0
FC Košice
Fredag 29 september 2023
Zilina
5-3
Skalica
Lördag 30 september 2023
Trenčín
1-0
Dukla Banská Bystrica
Ružomberok
0-0
Zemplín Michalovce
Oktober 2023
Söndag 1 oktober 2023
Podbrezová
5-3
FC Košice
Zlaté Moravce
0-3
Slovan Bratislava
DAC 1904
0-1
Spartak Trnava
Fredag 6 oktober 2023
Ružomberok
2-0
Zlaté Moravce
Lördag 7 oktober 2023
Skalica
1-0
FC Košice
Zemplín Michalovce
1-1
Zilina
Söndag 8 oktober 2023
DAC 1904
3-2
Podbrezová
Slovan Bratislava
2-0
Trenčín
Dukla Banská Bystrica
1-2
Spartak Trnava
Fredag 20 oktober 2023
Zlaté Moravce
2-2
Zemplín Michalovce
Lördag 21 oktober 2023
FC Košice
2-4
Dukla Banská Bystrica
Zilina
5-1
DAC 1904
Trenčín
0-0
Skalica
Podbrezová
5-0
Ružomberok
Söndag 22 oktober 2023
Spartak Trnava
1-2
Slovan Bratislava
Fredag 27 oktober 2023
Podbrezová
2-2
Dukla Banská Bystrica
Lördag 28 oktober 2023
DAC 1904
2-1
Zemplín Michalovce
Zlaté Moravce
0-1
Skalica
Ružomberok
0-2
Zilina
Söndag 29 oktober 2023
Trenčín
2-3
Spartak Trnava
Slovan Bratislava
4-0
FC Košice
November 2023
Onsdag 1 november 2023
Slovan Bratislava
5-1
Zemplín Michalovce
Fredag 3 november 2023
FC Košice
0-3
DAC 1904
Lördag 4 november 2023
Zemplín Michalovce
0-0
Trenčín
Dukla Banská Bystrica
1-4
Slovan Bratislava
Skalica
1-0
Ružomberok
Spartak Trnava
1-0
Zlaté Moravce
Söndag 5 november 2023
Zilina
2-1
Podbrezová
Fredag 10 november 2023
Aluminij
1-1
Bravo
Lördag 11 november 2023
Zlaté Moravce
0-2
Podbrezová
Dukla Banská Bystrica
3-1
Zemplín Michalovce
DAC 1904
1-1
Ružomberok
Söndag 12 november 2023
Slovan Bratislava
1-0
Skalica
FC Košice
0-2
Spartak Trnava
Fredag 24 november 2023
Ružomberok
1-0
Trenčín
Lördag 25 november 2023
Zemplín Michalovce
0-2
Slovan Bratislava
DAC 1904
3-0
Zlaté Moravce
Skalica
0-3
Dukla Banská Bystrica
Zilina
1-0
FC Košice
Söndag 26 november 2023
Podbrezová
1-2
Spartak Trnava
December 2023
Fredag 1 december 2023
FC Košice
2-1
Zemplín Michalovce
Lördag 2 december 2023
Zlaté Moravce
1-2
Zilina
Trenčín
1-2
Podbrezová
Dukla Banská Bystrica
0-0
DAC 1904
Söndag 3 december 2023
Spartak Trnava
2-0
Skalica
Slovan Bratislava
2-2
Ružomberok
Fredag 8 december 2023
Zilina
1-0
Spartak Trnava
Lördag 9 december 2023
Zemplín Michalovce
1-1
Skalica
Podbrezová
0-6
Slovan Bratislava
Zlaté Moravce
1-1
FC Košice
Söndag 10 december 2023
Ružomberok
2-1
Dukla Banská Bystrica
DAC 1904
0-0
Trenčín
Fredag 15 december 2023
Skalica
3-0
Podbrezová
Lördag 16 december 2023
FC Košice
2-2
Ružomberok
Trenčín
4-1
Zlaté Moravce
Dukla Banská Bystrica
3-1
Zilina
Söndag 17 december 2023
Spartak Trnava
1-0
Zemplín Michalovce
Slovan Bratislava
2-1
DAC 1904
Februari 2024
Fredag 9 februari 2024
Zilina
0-4
Slovan Bratislava
Lördag 10 februari 2024
Zlaté Moravce
0-2
Dukla Banská Bystrica
DAC 1904
1-0
Skalica
Podbrezová
2-1
Zemplín Michalovce
Ružomberok
1-0
Spartak Trnava
Söndag 11 februari 2024
Trenčín
4-1
FC Košice
Fredag 16 februari 2024
Dukla Banská Bystrica
1-1
Trenčín
Lördag 17 februari 2024
Skalica
1-1
Zilina
Zemplín Michalovce
0-1
Ružomberok
FC Košice
0-0
Podbrezová
Söndag 18 februari 2024
Slovan Bratislava
4-1
Zlaté Moravce
Spartak Trnava
1-2
DAC 1904
Fredag 23 februari 2024
FC Košice
2-1
Skalica
Lördag 24 februari 2024
Zilina
15:00
Zemplín Michalovce
Spartak Trnava
15:00
Dukla Banská Bystrica
Zlaté Moravce
15:00
Ružomberok
Söndag 25 februari 2024
Trenčín
15:00
Slovan Bratislava
Podbrezová
17:30
DAC 1904
Mars 2024
-
Mars 2024: Mästerskapsserien
-
Mars 2024: Nedflyttningsserien
-
April 2024: Mästerskapsserien
-
April 2024: Nedflyttningsserien
-
Maj 2024: Mästerskapsserien
-
Maj 2024: Nedflyttningsserien
-