ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Start: 2 september 2022
Slut: 22 april 2023

Spelade matcher

109 / 210

51,90 %

Målsnitt

2,83

Totalt: 309 mål

Publiksnitt

-

Totalt: - åskådare

Omgångar

28

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Cosmos Tre Fiori La Fiorita Tre Penne
Virtus Libertas Pennarossa Faetano Folgore San Giovanni Cailungo Fiorentino
Domagnano Juvenes/Dogana Murata

Aktuella matcher

Fredag 20 januari 2023
Murata
2-3
Cosmos
Lördag 21 januari 2023
Faetano
1-2
Tre Fiori
Söndag 22 januari 2023
Juvenes / Dogana
1-2
Fiorentino
San Giovanni
1-1
Pennarossa
Lördag 28 januari 2023
Cosmos
00:00
San Giovanni
La Fiorita
00:00
Folgore
Libertas
00:00
Faetano
Tre Penne
00:00
Cailungo
Domagnano
00:00
Juvenes / Dogana
Tre Fiori
00:00
Virtus
Pennarossa
00:00
Murata

Tabell

Uppdaterad: 15.01.2023, 21:10

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Cosmos
Cosmos
15
15
15
10
4
1
30
- 8
22
34
 
5
1
0
15
- 2
16
 
5
3
1
15
- 6
18
2
 
Tre Fiori
Tre Fiori
3
15
15
10
3
2
25
- 11
14
33
 
4
2
1
13
- 6
14
 
6
1
1
12
- 5
19
3
 
La Fiorita
La Fiorita
1
14
14
10
2
2
20
- 8
12
32
 
5
1
1
12
- 3
16
 
5
1
1
8
- 5
16
4
 
Tre Penne
Tre Penne
2
14
14
9
3
2
25
- 10
15
30
 
4
2
1
13
- 7
14
 
5
1
1
12
- 3
16
5
 
Virtus
Virtus
4
14
14
8
4
2
22
- 11
11
28
 
2
3
2
7
- 5
9
 
6
1
0
15
- 6
19
6
 
Libertas
Libertas
7
14
14
5
6
3
20
- 17
3
21
 
2
4
1
8
- 7
10
 
3
2
2
12
- 10
11
7
 
Pennarossa
Pennarossa
5
15
15
4
4
7
25
- 24
1
16
 
2
2
3
13
- 10
8
 
2
2
4
12
- 14
8
8
 
Faetano
Faetano
6
15
15
5
1
9
21
- 35
-14
16
 
2
1
4
11
- 16
7
 
3
0
5
10
- 19
9
9
 
Folgore
Folgore
8
14
14
4
3
7
18
- 22
-4
15
 
2
1
4
11
- 12
7
 
2
2
3
7
- 10
8
10
 
San Giovanni
San Giovanni
11
15
15
4
3
8
16
- 27
-11
15
 
1
2
4
6
- 14
5
 
3
1
4
10
- 13
10
11
 
Cailungo
Cailungo
13
14
14
3
5
6
15
- 24
-9
14
 
2
3
3
9
- 12
9
 
1
2
3
6
- 12
5
12
 
Fiorentino
Fiorentino
9
15
15
3
5
7
18
- 32
-14
14
 
2
1
5
8
- 18
7
 
1
4
2
10
- 14
7
13
 
Domagnano
Domagnano
10
14
14
2
7
5
17
- 19
-2
13
 
1
3
3
8
- 10
6
 
1
4
2
9
- 9
7
14
 
Juvenes/Dogana
Juvenes/Dogana
14
15
15
3
3
9
19
- 25
-6
12
 
1
1
7
7
- 16
4
 
2
2
2
12
- 9
8
15
 
Murata
Murata
12
15
15
2
1
12
18
- 36
-18
7
 
0
0
8
9
- 21
0
 
2
1
4
9
- 15
7

Placeringar: Lag 1-12 till slutspel. Lag 1-4 går in i kvartsfinalerna, lag 5-12 går in i åttondelsfinalerna.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål. 4. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål).

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 15.01.2023, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Matteo Prandelli
Cosmos
10
Emiliano Olcese
Libertas
9
Marseljan Mema
Faetano
8
Davide Merli
Juvenes/Dogana
8
Mattia Stefanelli
Pennarossa
8

Publiksnitt

Uppdaterad: -

Totalt
-
-
-
-
-
-
-

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad:

Uppdaterad: 22.01.2023, 21:10

September 2022
Fredag 2 september 2022
Domagnano
1-2
Virtus
Lördag 3 september 2022
Pennarossa
4-0
San Giovanni
Fiorentino
0-4
Juvenes / Dogana
Cosmos
4-1
Murata
Söndag 4 september 2022
La Fiorita
2-0
Cailungo
Tre Fiori
4-0
Faetano
Libertas
0-0
Folgore
Fredag 9 september 2022
Folgore
0-1
La Fiorita
Lördag 10 september 2022
Faetano
1-3
Libertas
Juvenes / Dogana
1-1
Domagnano
Cailungo
0-2
Tre Penne
Söndag 11 september 2022
Virtus
1-2
Tre Fiori
San Giovanni
0-3
Cosmos
Murata
2-4
Pennarossa
Fredag 16 september 2022
Tre Fiori
2-2
Cailungo
Lördag 17 september 2022
Cosmos
4-0
Faetano
Fiorentino
1-2
Virtus
Pennarossa
4-0
Folgore
La Fiorita
1-0
Juvenes / Dogana
Söndag 18 september 2022
Tre Penne
2-0
Domagnano
San Giovanni
0-2
Murata
Fredag 30 september 2022
Juvenes / Dogana
0-2
Murata
Oktober 2022
Lördag 1 oktober 2022
Virtus
1-1
Libertas
La Fiorita
2-0
Cosmos
Domagnano
1-1
Fiorentino
Söndag 2 oktober 2022
Faetano
0-3
Folgore
Cailungo
0-3
San Giovanni
Tre Penne
2-1
Tre Fiori
Lördag 8 oktober 2022
Domagnano
0-1
La Fiorita
Folgore
1-2
San Giovanni
Tre Fiori
1-2
Libertas
Murata
1-4
Tre Penne
Söndag 9 oktober 2022
Cosmos
1-0
Pennarossa
Juvenes / Dogana
1-3
Virtus
Fiorentino
2-5
Faetano
Fredag 14 oktober 2022
San Giovanni
4-3
Fiorentino
Virtus
2-0
La Fiorita
Lördag 15 oktober 2022
Folgore
4-1
Murata
Pennarossa
0-1
Tre Fiori
Söndag 16 oktober 2022
Tre Penne
2-2
Juvenes / Dogana
Libertas
1-1
Cosmos
Cailungo
0-0
Domagnano
Fredag 21 oktober 2022
Murata
0-2
Faetano
Juvenes / Dogana
0-2
Cosmos
Domagnano
2-1
Folgore
Fiorentino
3-2
Libertas
La Fiorita
0-1
Tre Penne
Lördag 22 oktober 2022
Cailungo
2-1
Pennarossa
Tre Fiori
1-0
San Giovanni
November 2022
Fredag 4 november 2022
San Giovanni
0-2
Faetano
Lördag 5 november 2022
Fiorentino
0-1
La Fiorita
Libertas
1-1
Cailungo
Virtus
0-0
Tre Penne
Murata
0-1
Tre Fiori
Söndag 6 november 2022
Pennarossa
2-2
Domagnano
Folgore
1-2
Juvenes / Dogana
Fredag 11 november 2022
Domagnano
1-2
Cosmos
Lördag 12 november 2022
Tre Penne
1-1
Fiorentino
Juvenes/Dogana
1-2
San Giovanni
Tre Fiori
2-0
Folgore
Söndag 13 november 2022
La Fiorita
1-0
Libertas
Cailungo
1-3
Virtus
Faetano
2-1
Pennarossa
Fredag 25 november 2022
Libertas
0-1
Tre Penne
Lördag 26 november 2022
Cosmos
4-0
Fiorentino
Pennarossa
1-2
La Fiortira
Tre Fiori
2-1
Domagnano
Folgore
4-1
Cailungo
Söndag 27 november 2022
Faetano
3-3
Juvenes / Dogana
Murata
1-2
Virtus
December 2022
Lördag 3 december 2022
Domagnano
1-1
Libertas
Cailungo
4-1
Murata
La Fiorita
4-0
Faetano
Virtus
0-0
Cosmos
Söndag 4 december 2022
Tre Penne
3-1
San Giovanni
Juvenes / Dogana
3-1
Pennarossa
Fiorentino
0-3
Tre Fiori
Fredag 9 december 2022
Pennarossa
1-1
Fiorentino
Lördag 10 december 2022
Faetano
3-0
Cailungo
Libertas
2-1
Juvenes / Dogana
Cosmos
1-0
Tre Penne
San Giovanni
1-1
Domagnano
Söndag 11 december 2022
Folgore
1-1
Virtus
Murata
1-2
La Fiorita
Lördag 17 december 2022
Libertas
3-3
Pennarossa
Tre Penne
1-2
Folgore
Virtus
3-1
Faetano
Söndag 18 december 2022
La Fiorita
2-2
San Giovanni
Juvenes / Dogana
0-1
Tre Fiori
Fiorentino
1-0
Murata
Cailungo
0-0
Cosmos
Januari 2023
Lördag 7 januari 2023
Folgore
0-4
Cosmos
Cailungo
2-2
Fiorentino
Tre Fiori
1-1
La Fiorita
San Giovanni
0-2
Virtus
Söndag 8 januari 2023
Murata
2-3
Libertas
Faetano
1-4
Domagnano
Pennarossa
1-4
Tre Penne
Lördag 14 januari 2023
Fiorentino
1-1
Folgore
Juvenes / Dogana
0-2
Cailungo
Virtus
0-1
Pennarossa
Libertas
1-0
San Giovanni
Söndag 15 januari 2023
Tre Penne
2-0
Faetano
Domagnano
2-2
Murata
Cosmos
1-1
Tre Fiori
Fredag 20 januari 2023
Murata
2-3
Cosmos
Lördag 21 januari 2023
Faetano
1-2
Tre Fiori
Söndag 22 januari 2023
Juvenes / Dogana
1-2
Fiorentino
San Giovanni
1-1
Pennarossa
Lördag 28 januari 2023
Cosmos
00:00
San Giovanni
La Fiorita
00:00
Folgore
Libertas
00:00
Faetano
Tre Penne
00:00
Cailungo
Domagnano
00:00
Juvenes / Dogana
Tre Fiori
00:00
Virtus
Pennarossa
00:00
Murata
Februari 2023
-
Mars 2023
-
April 2023
-
Maj 2023
-
Juni 2023
-