ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

-

Omgångar

2+6

Spelade matcher

70/-

Omgång
K1
K2
1
2
Lag
12
-
-
32
Matcher
6
21
27
16
Spelade
6
21
27
16
Omgång
3
KF
SF
F
Lag
16
8
4
2
Matcher
8
4
2
1
Spelade
0
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

Spelas 30 april 2023.

-

1 matcher

2 lag

Spelas 30 april 2023.

Semifinaler

2 matcher

4 lag

Spelas 3-5 april 2023.

-

2 matcher

4 lag

Spelas 3-5 april 2023.

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

Spelas 28 februari-2 mars 2023.

-

4 matcher

8 lag

Spelas 28 februari-2 mars 2023.

Tredje omgången

8 matcher

16 lag

Spelas 7-9 februari 2023.

Tisdag 7 februari 2023
Tredje omgången
AZ
18:45
Utrecht
De Graafschap
20:00
De Treffers
NAC Breda
21:00
Heerenveen
Onsdag 8 februari 2023
Tredje omgången
PSV
18:45
Emmen
Spakenburg
20:00
Katwijk
Feyenoord
21:00
NEC
Torsdag 9 februari 2023
Tredje omgången
Twente
18:45
Ajax
ADO Den Haag
21:00
Go Ahead Eagles

8 matcher

16 lag

Spelas 7-9 februari 2023.

Andra omgången

16 matcher

32 lag

Spelas 10-12 januari 2023.

Uppdaterad: 12.01.2023, 22:55

Tisdag 10 januari 2023
Andra omgången
Twente
3-1
Telstar
Kozakken Boys
1-3
ADO Den Haag
Quick
1-4
De Graafschap
NAC Breda
2-1
Eindhoven
Sparta Rotterdam
1-2
PSV
Onsdag 11 januari 2023
Andra omgången
Excelsior
1-4
AZ
VVV
2-3
Emmen
Almere City
0-4
NEC
De Treffers
1-0
Cambuur
Heerenveen
2-0
Volendam
Den Bosch
0-2
Ajax
Torsdag 12 januari 2023
Andra omgången
Heracles
0-1
Go Ahead Eagles
Urk
0-3
Katwijk
Blauw Geel '38
1-3
Utrecht
Groningen
2-3
Spakenburg
Feyenoord
3-1
PEC Zwolle

16 matcher

32 lag

Spelas 10-12 januari 2023.

Första omgången

27 matcher

- lag

Spelas 18-20 oktober 2022.

Uppdaterad: 20.10.2022, 23:59

Tisdag 18 oktober 2022
Första omgången
Eindhoven
1-0
Willem II
Koninklijke HFC
0-1
Telstar
GVVV
1-3
Den Bosch
Rijnsburgse Boys
1-3
De Graafschap
Harkemase Boys
1-5
Volendam
HSV Hoek
2-4 f
Heerenveen
Excelsior '31
2-3
ADO Den Haag
Urk
2-0
Staphorst
Almere City
2-0
TOP Oss
Roda JC
2-2* f
Heracles

Heracles vidare efter 7-6 på straffar.

Onsdag 19 oktober 2022
Första omgången
Dordrecht
0-3
Groningen
Spakenburg
2-1
TEC
De Treffers
2-0
RKC Waalwijk
USV Hercules
0-1
NAC Breda
Kozakken Boys
*2-2 f
Vitesse

Kozakken Boys vidare efter 5-4 på straffar.

Go Ahead Eagles
3-1
Helmond Sport
ADO '20
1-2 f
Emmen
Rijnvogels
0-3
Cambuur
Excelsior
5-1
MVV
NEC
3-2
Fortuna Sittard
Torsdag 20 oktober 2022
Första omgången
Sportlust '46
0-3
Utrecht
RKAV Volendam
2-4
Quick
Dongen
1-2
VVV
Katwijk
2-1
DVS '33
OFC
1-3
Sparta Rotterdam
DEM
1-4
Blauw Geel '38
HHC
0-1
PEC Zwolle

27 matcher

- lag

Spelas 18-20 oktober 2022.

Andra kvalomgången

21 matcher

- lag

Spelas 20-21 september 2022.

Uppdaterad: 21.09.2022, 22:46

Tisdag 20 september 2022
Andra kvalomgången
DOVO
0-1
Spakenburg
IJsselmeervogels
0-0* f
HSV Hoek

HSV Hoek vidare efter 6-5 på straffar.

Lisse
0-3
DVS '33
Quick Boys
1-2
Sportlust '46
Rijnvogels
1-0
ACV
Scheveningen
1-1* f
Harkemase Boys

Harkemase Boys vidare efter 5-4 på straffar.

ASWH
1-2
Kozakken Boys
De Treffers
3-1
Noordwijk
Onsdag 21 september 2022
Andra kvalomgången
GVVV
1-0
Sparta Nijkerk
AFC
4-4*
Staphorst

Staphorst vidare efter 5-4 på straffar.

Excelsior Maassluis
1-2
USV Hercules
ADO '20
3-0
VVSB
OFC
6-2 f
UDI '19
Blauw Geel '38
4-0
Baronie
TEC
1-0
UNA
SteDoCo
1-2
Dongen
Gemert
1-2 f
Urk
GVV Unitas
0-0* f
DEM

DEM vidare efter 5-4 på straffar.

OSS '20
1-2
Excelsior '31
Groene Ster
1-3
Quick
HSC '21
2-2* f
RKAV Volendam

RKAV Volendam vidare efter 5-4 på straffar.

21 matcher

- lag

Spelas 20-21 september 2022.

Första kvalomgången

6 matcher

12 lag

Spelas 13 augusti 2022.

Uppdaterad: 13.08.2022, 23:59

Lördag 13 augusti 2022
Första kvalomgången
Staphorst
3-0
TOGB
USV Hercules
5-1
Ter Leede
JOS Watergraafsmeer
1-3
HSV Hoek
OJC Rosmalen
1-2
Sportlust '46
Groene Ster
2-0
Barendrecht
ADO '20
4-3 f
VVOG

6 matcher

12 lag

Spelas 13 augusti 2022.

Skytteliga

Uppdaterad: -