ecst.se fotboll

 

Säsong

2024-25

Antal lag

166

Omgångar

4+6

Spelade matcher

50/445

Målsnitt

2,5

Publiksnitt

2.379

Omgång
K1
K2
K3
K4
GS
Lag
50
98
60
48
36
Matcher
50
98
60
48
144
Spelade
50
0
0
0
0
Omgång
1/16
1/8
KF
SF
F
Lag
16
16
8
4
2
Matcher
16
16
8
4
1
Spelade
0
0
0
0
0

Final

Spelade matcher: 0/1

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

1 matcher

2 lag

Spelas 21 maj 2025.

-

Spelade matcher: 0/1

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

1 matcher

2 lag

Spelas 21 maj 2025.

Semifinaler

Spelade matcher: 0/4

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

4 matcher

4 lag

Spelas 1 maj 2025, returer 8 maj.

-

Spelade matcher: 0/4

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

4 matcher

4 lag

Spelas 1 maj 2025, returer 8 maj.

Kvartsfinaler

Spelade matcher: 0/8

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

8 matcher

8 lag

Spelas 10 april 2025, returer 17 april.

-

Spelade matcher: 0/8

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

8 matcher

8 lag

Spelas 10 april 2025, returer 17 april.

1/8-final

Spelade matcher: 0/16

Målsnitt:

Publiksnitt:

16 matcher

16 lag

16 lag varav 8 lag rankade 1-8 i gruppspelet och 8 vinnarfe från föregående omgång.

Spelas 6 mars 2025, returer 13 mars.

-

Spelade matcher: 0/16

Målsnitt:

Publiksnitt:

16 matcher

16 lag

16 lag varav 8 lag rankade 1-8 i gruppspelet och 8 vinnarfe från föregående omgång.

Spelas 6 mars 2025, returer 13 mars.

1/16-final

Spelade matcher: 0/16

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

16 matcher

16 lag

16 lag rankade 9-24 i gruppspelet.

Spelas 13 februari 2025, returer 20 februari.

-

Spelade matcher: 0/16

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

16 matcher

16 lag

16 lag rankade 9-24 i gruppspelet.

Spelas 13 februari 2025, returer 20 februari.

Gruppspel

Spelade matcher: 0/144

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

144 matcher

36 lag

36 lag varav 12 vinnare från föregående omgång.

Spelas 25 september 2024-30 januari 2025.

Lag 1-8 går vidare till 1/8-final, lag 9-24 går vidare till 1/16-final.

-
1
 
-
2
 
-
3
 
-
4
 
-
5
 
-
6
 
-
7
 
-
8
 
-
9
 
-
10
 
-
11
 
-
12
 
-
13
 
-
14
 
-
15
 
-
16
 
-
17
 
-
18
 
-
19
 
-
20
 
-
21
 
-
22
 
-
23
 
-
24
 
-
25
 
-
26
 
-
27
 
-
28
 
-
29
 
-
30
 
-
31
 
-
32
 
-
33
 
-
34
 
-
35
 
-
36
 
-

Spelade matcher: 0/144

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

144 matcher

36 lag

36 lag varav 12 vinnare från föregående omgång.

Spelas 25 september 2024-30 januari 2025.

Lag 1-8 går vidare till 1/8-final, lag 9-24 går vidare till 1/16-final.

Fjärde kvalomgången

Spelade matcher: 0/48

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

48 matcher

48 lag

48 lag varav 30 vinnare från föregående omgång.

Spelas 22 augusti 2024, returer 29 augusti.

-

Spelade matcher: 0/48

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

48 matcher

48 lag

48 lag varav 30 vinnare från föregående omgång.

Spelas 22 augusti 2024, returer 29 augusti.

Tredje kvalomgången

Spelade matcher: 0/60

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

60 matcher

60 lag

60 lag varav 49 vinnare från föregående omgång.

Spelas 8 augusti 2024, returer 14 augusti.

-

Spelade matcher: 0/60

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

60 matcher

60 lag

60 lag varav 49 vinnare från föregående omgång.

Spelas 8 augusti 2024, returer 14 augusti.

Andra kvalomgången

Spelade matcher: 0/98

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

98 matcher

98 lag

98 lag varav 25 vinnare från föregående omgång.

Spelas 25 juli 2024, returer 1 augusti.

Match 2:2
Tisdag 30 mars 2024
Andra kvalomgången, match 2:2
Drita
17:00
Breiðablik
Pyunik
18:00
Struga
Flora
18:00
Virtus
Hamrun Spartans
18:45
Ballkani
Mornar
20:45
Radnički Kragujevac
Dečić
21:00
Dinamo Batumi
Onsdag 31 juli 2024
Andra kvalomgången, match 2:2
Auda
19:00
Cliftonville
Fehérvár
19:00
Sumqayit
Häcken
19:00
F91 Dudelange
Austria Wien
20:30
Ilves
Spartak Trnava
20:30
Sarajevo
Torsdag 1 augusti 2024
Andra kvalomgången, match 2:2
Astana
16:00
Milsami
Urartu
17:00
Baník Ostrava
Llapi
17:00
Brøndby
Ararat-Armenia
17:00
Zimbru
Ordabasy
17:00
Differdange 03
Bravo
17:30
Zrinjski
FCI Levadia
18:00
Osijek
Polissya Zhytomyr
18:00
Olimpija
Pafos
18:00
Žalgiris
Tobol
18:00
St. Gallen
TransINVEST Vilnius
18:00
Mladá Boleslav
Sabah
18:00
Maccabi Haifa
AEK, Larnaca
18:00
Paks
Inter Club d'Escaldes
18:30
AEK, Aten
Paide
18:30
Stjarnan
FC København
19:00
Magpies
Brann
19:00
Go Ahead Eagles
Torpedo Kutaisi
19:00
Omonia
Tromsø
19:00
KuPS
Universitatea Craiova
19:00
Maribor
Progrès Niedercorn
19:00
Djurgården
Sliema Wanderers
19:00
Noah
Vaduz
19:30
St Patrick's Athletic
Cherno More
19:30
Hapoel Be'er Sheva
Víkingur, Leirvík
19:45
Gent
Neman Grodno
20:00
CFR Cluj
Partizani
20:00
Iberia 1999
Śląsk Wrocław
20:30
Rigas FS
DAC 1904
20:30
Zira
St Mirren
20:45
Valur
La Fiorita
20:45
İstanbul Başakşehir
Caernarfon Town
20:45
Legia Warszawa
Shelbourne
20:45
Zürich
Budućnost
21:00
CSKA 1948 Sofia
Puskás
21:00
Dnipro-1
HB
21:00
Hajduk
Egnatia
21:00
Víkingur, Reykjavik
Vítoria SC, Guimarães
21:15
Floriana
Match 1:2
Tisdag 23 juli 2024
Andra kvalomgången, match 1:2
Ballklani
18:00
Hamrun Spartans
Differdange 03
19:00
Ordabasy
Virtus
21:00
Flora
Onsdag 24 juli 2024
Andra kvalomgången, match 1:2
Struga
18:00
Pyunik
Riga
19:00
Śląsk Wrocław
Dinamo Batumi
19:00
Dečić
AEK, Aten
19:00
Inter Club d'Escaldes
Cliftonville
20:45
Auda
Torsdag 25 juli 2024
Andra kvalomgången, match 1:2
KuPS
17:00
Tromsø
Zira
17:30
DAC 1904
Sumqayit
18:00
Fehérvár
Ilves
18:00
Austria Wien
Žalgiris
18:00
Pafos
Mladá Boleslav
18:00
TransINVEST Vilnius
Noah
18:00
Sliema Wanderers
Magpies
18:00
FC København
Iberia 1999
18:00
Partizani
Milsami Orhei
18:00
Astana
Go Ahead Eagles
18:30
Brann
Omonia
18:30
Torpedo Kutaisi
Zimbru
18:45
Ararat-Armenia
Olimpija
19:00
Polissya Zhytomyr
Dnipro-1
19:00
Puskás
Djurgården
19:00
Progrès Niedercorn
F91 Dudelange
19:00
Häcken
Hapoel Be'er Sheva
19:00
Cherno More
Baník Ostrava
19:00
Urartu
Zürich
19:00
Shelbourne
Brøndby
19:00
Llapi
Floriana
19:00
Vítoria SC, Guimarães
Paks
19:00
AEK, Larnaca
Maccabi Haifa
19:15
Sabah
CSKA 1948 Sofia
19:30
Budućnost
CFR Cluj
19:30
Neman Grodno
İstanbul Başakşehir
19:45
La Fiorita
Osijek
20:00
FCI Levadia
Gent
20:00
Víkingur, Leirvík
Stjarnan
20:00
Paide
St. Gallen
20:00
Tobol
Radnički Kragujevac
20:00
Morner
Maribor
20:15
Universitatea Craiova
Valur
20:45
St Mirren
St Patrick's
20:45
Vaduz
Legia Warszawa
20:45
Caernarfon Town
Víkingur, Reykjavik
20:45
Egnatia
Hajduk
21:00
HB
Zrinjski
21:00
Bravo
Sarajevo
21:00
Spartak Trnava
Breiðablik
21:15
Drita

Spelade matcher: 0/98

Målsnitt: -

Publiksnitt: -

98 matcher

98 lag

98 lag varav 25 vinnare från föregående omgång.

Spelas 25 juli 2024, returer 1 augusti.

Första kvalomgången

Spelade matcher: 50/50

Målsnitt: 2,5

Publiksnitt: 2.379

50 matcher

50 lag

50 lag.

Spelas 10 juli 2024, returer 18 juli.

Uppdaterad: 18.07.2024, 23:59

Match 2:2
Onsdag 17 juli 2024
Första kvalomgången, match 2:2
B36
0-1
Auda

Auda vidare med sammanlagt 3-0.

Crusaders
3-1**
Caernarfon Town

Caernarfon Town vidare med sammanlagt 3-3 och 8-7 på straffar.

Torsdag 18 juli 2024
Första kvalomgången, match 2:2
Urartu
2-0
Tallinna Kalev

Urartu vidare med sammanlagt 4-1.

KuPS
5-0
UNA Strassen

KuPS vidare med sammanlagt 5-0.

Inter Club d'Escaldes
5-1
Velež Mostar

Inter Club d'Escaldes vidare med sammanlagt 6-2.

Milsami Orhei
0-0
Torpedo-BelAZ

Milsami Orhei vidare med sammanlagt 4-2.

FCI Levadia
0-0
Šiauliai

FCI Levadia vidare med sammanlagt 2-0.

St Joseph's
1-1
Shelbourne

Shelbourne vidare med sammanlagt 3-2.

Žalgiris
1-0
VPS

Žalgiris vidare med sammanlagt 3-1.

Paide
*1-1
Bala Town

Paide vidare med sammanlagt 3-2.

Marsaxlokk
1-2
Partizani

Partizani vidare med sammanlagt 3-2.

F91 Dudelange
2-0
Atlètic Club d'Escaldes

F91 Dudelange vidare med sammanlagt 3-0.

Dinamo Tbilisi
1-1
Mornar Bar

Mornar Bar vidare med sammanlagt 3-2.

Isloch
0-1**
La Fiorita

La Fiorita vidare med sammanlagt 1-1 och 4-2 på straffar.

Connah's Quay Nomads
0-2*
Bravo

Bravo vidare med sammanlagt 2-1.

Víkingur
2-0
Liepāja

Víkingur vidare med sammanlagt 3-1.

Tirana
0-1
Torpedo Kutaisi

Torpedo Kutaisi vidare med sammanlagt 2-1.

Shkëndija
1-2
Noah

Noah vidare med sammanlagt 4-1.

Vllaznia
0-4
Valur

Valur vidare med sammanlagt 6-2.

Tre Penne
1-1
Floriana

Floriana vidare med sammanlagt 4-2.

Derry City
2-1*
Bruno's Magpies

Bruno's Magpies vidare med sammanlagt 3-2.

Linfield
3-2
Stjarnan

Stjarnan vidare med sammanlagt 4-3.

Budućnost
3-0
Malisheva

Budućnost vidare med sammanlagt 3-1.

Sarajevo
**2-3
Aktober

Sarajevo vidare med sammanlagt 3-3 och 4-3 på straffar.

Breiðablik
3-1
Tikvesh

Breiðablik vidare med sammanlagt 5-4.

Match 1:2
Onsdag 10 juli 2024
Första kvalomgången, match 1:2
Velež Mostar
1-1
Inter Club d'Escaldes
Auda
2-0
B36
Torsdag 11 juli 2024
Första kvalomgången, match 1:2
Šiauliai
0-2
FCI Levadia
Malisheva
1-0
Budućnost
Aktobe
0-1
Sarajevo
Liepāja
1-1
Víkingur
Bruno's Magpies
2-0
Derry City
Bravo
0-1
Connah's Quay Nomads
Noah
2-0
Shkëndija
Tallinna Kalev
1-2
Urartu
Atlètic Club d'Escaldes
0-1
F91 Dudelange
Floriana
3-1
Tre Penne
Torpedo-BelAZ
2-4
Milsami Orhei
Torpedo Kutaisi
1-1
Tirana
UNA Strassen
0-0
KuPS
VPS
1-2
Žalgiris
Caernarfon Town
2-0
Crusaders
Bala Town
1-2
Paide
Partizani
1-1
Marsaxlokk
Tikvesh
3-2
Breiðablik
Shelbourne
2-1
St Joseph's
Mornar Bar
2-1
Dinamo Tbilisi
La Fiorita
0-1
Isloch
Valur
2-2
Vllaznia
Stjarnan
2-0
Linfield

Spelade matcher: 50/50

Målsnitt: 2,5

Publiksnitt: 2.379

50 matcher

50 lag

50 lag.

Spelas 10 juli 2024, returer 18 juli.

Skytteliga

Uppdaterad: 18.07.2024, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Emil Atlason
Stjarnan
3
Kristófer Kristinsson
Breiðablik
2
Samir Hadji
F91 Dudelange
2
Domi Berlanga
Inter Club d'Escaldes
2
Guillaume Lopez
Inter Club d'Escaldes
2
Otto Ruoppi
KuPS
2
Yuri
Marsaxlokk
2
Mamadou Camara
Milsami
2
Danu Spătaru
Milsami
2
Aleksandar Miljković
Noah
2
Mikayel Mirzoyan
Urartu
2
Edgar Movsesyan
Urartu
2
Guðmundur Tryggvason
Valur
2
Poul Kallsberg
Víkingur
2
Adama Fofana
Žalgiris
2