ecst.se fotboll

 

Säsong

2023-24

Start: 5 augusti 2023
Slut: 27 april 2024

Spelade matcher

393 / 552

71,20 %

Målsnitt

2,59

Totalt: 1017 mål

Publiksnitt

9 515

Totalt: 3 653 728 åskådare

Omgångar

46

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46

Portsmouth Derby County
Bolton Wanderers Barnsley Oxford United Peterborough United
Stevenage Blackpool Leyton Orient Lincoln City Northampton Town Bristol Rovers Wigan Athletic Exeter City Wycombe Wanderers Reading Cambridge United Burton Albion Shrewsbury Town Charlton Athletic
Cheltenham Town Port Vale Fleetwood Town Carlisle United

Aktuella matcher

Fredag 23 februari 2024
Wigan Athletic
1-1
Cheltenham Town
Lördag 24 februari 2024
Cambridge United
13:00
Peterborough United
Barnsley
16:00
Derby County
Blackpool
16:00
Bolton Wanderers
Bristol Rovers
16:00
Carlisle United
Burton Albion
16:00
Northampton Town
Charlton Athletic
16:00
Portsmouth
Exeter City
16:00
Fleetwood Town
Oxford United
16:00
Leyton Orient
Port Vale
16:00
Lincoln City
Reading
16:00
Shrewsbury Town
Stevenage
16:00
Wycombe Wanderers
Tisdag 27 februari 2024
Derby County
20:45
Charlton Athletic
Port Vale
20:45
Fleetwood Town
Wycombe Wanderers
20:45
Cheltenham Town
Stevenage
20:45
Cambridge United
Leyton Orient
20:45
Blackpool
Lincoln City
20:45
Shrewsbury Town
Wigan Athletic
20:45
Bolton Wanderers
Burton Albion
20:45
Carlisle United
Lördag 2 mars 2024
Bolton Wanderers
16:00
Cambridge United
Carlisle United
16:00
Reading
Cheltenham Town
16:00
Burton Albion
Derby County
16:00
Port Vale
Fleetwood Town
16:00
Wigan Athletic
Leyton Orient
16:00
Bristol Rovers
Lincoln City
16:00
Stevenage
Northampton Town
16:00
Charlton Athletic
Peterborough United
16:00
Exeter City
Portsmouth
16:00
Oxford United
Shrewsbury Town
16:00
Blackpool
Wycombe Wanderers
16:00
Barnsley
Tisdag 5 mars 2024
Barnsley
20:45
Bolton Wanderers
Peterborough United
20:45
Northampton Town
Cheltenham Town
20:45
Charlton Athletic

Tabell

Uppdaterad: 23.02.2024, 23:59

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Portsmouth
Portsmouth
8
34
34
21
9
4
58
- 30
28
72
 
11
4
2
30
- 18
37
 
10
5
2
28
- 12
35
2
 
Derby County
Derby County
7
33
33
20
6
7
58
- 29
29
66
 
9
4
3
28
- 15
31
 
11
2
4
30
- 14
35
3
 
Bolton Wanderers
Bolton Wanderers
5
32
32
20
6
6
59
- 33
26
66
 
11
3
3
35
- 22
36
 
9
3
3
24
- 11
30
4
 
Barnsley
Barnsley
4
32
32
17
9
6
58
- 36
22
60
 
8
3
5
30
- 20
27
 
9
6
1
28
- 16
33
5
 
Oxford United
Oxford United
19
34
34
16
9
9
56
- 42
14
57
 
8
6
3
31
- 19
30
 
8
3
6
25
- 23
27
6
 
Peterborough United
Peterborough United
6
32
32
16
8
8
60
- 41
19
56
 
8
4
3
34
- 17
28
 
8
4
5
26
- 24
28
7
 
Stevenage
Stevenage
ny4
32
32
15
8
9
46
- 34
12
53
 
6
6
3
20
- 14
24
 
9
2
6
26
- 20
29
8
 
Blackpool
Blackpool
ny2
33
33
14
8
11
50
- 39
11
50
 
10
4
3
34
- 16
34
 
4
4
8
16
- 23
16
9
 
Leyton Orient
Leyton Orient
ny4
33
33
13
9
11
40
- 41
-1
48
 
7
3
6
19
- 24
24
 
6
6
5
21
- 17
24
10
 
Lincoln City
Lincoln City
11
33
33
11
12
10
35
- 32
3
45
 
6
6
4
20
- 13
24
 
5
6
6
15
- 19
21
11
 
Northampton Town
Northampton Town
ny4
33
33
13
6
14
45
- 50
-5
45
 
8
4
5
24
- 19
28
 
5
2
9
21
- 31
17
12
 
Bristol Rovers
Bristol Rovers
17
33
33
12
7
14
45
- 48
-3
43
 
6
5
5
24
- 19
23
 
6
2
9
21
- 29
20
13
 
Wigan Athletic
Wigan Athletic
ny2
34
34
14
7
13
48
- 43
5
41
 
9
2
6
24
- 17
29
 
5
5
7
24
- 26
20
14
 
Exeter City
Exeter City
14
34
34
11
6
17
25
- 47
-22
39
 
5
5
7
10
- 16
20
 
6
1
10
15
- 31
19
15
 
Wycombe Wanderers
Wycombe Wanderers
9
32
32
9
11
12
41
- 43
-2
38
 
5
6
5
22
- 21
21
 
4
5
7
19
- 22
17
16
 
Reading
Reading
ny2
34
34
11
9
14
44
- 49
-5
38
 
9
4
4
27
- 16
31
 
2
5
10
17
- 33
11
17
 
Cambridge United
Cambridge United
20
32
32
10
8
14
31
- 40
-9
38
 
7
4
6
16
- 18
25
 
3
4
8
15
- 22
13
18
 
Burton Albion
Burton Albion
15
32
32
10
8
14
29
- 41
-12
38
 
6
4
5
16
- 15
22
 
4
4
9
13
- 26
16
19
 
Shrewsbury Town
Shrewsbury Town
12
33
33
10
5
18
23
- 44
-21
35
 
7
2
8
16
- 20
23
 
3
3
10
7
- 24
12
20
 
Charlton Athletic
Charlton Athletic
10
33
33
7
12
14
47
- 52
-5
33
 
6
4
7
29
- 25
22
 
1
8
7
18
- 27
11
21
 
Cheltenham Town
Cheltenham Town
16
32
32
9
6
17
28
- 43
-15
33
 
6
3
7
18
- 23
21
 
3
3
10
10
- 20
12
22
 
Port Vale
Port Vale
18
31
31
8
7
16
32
- 50
-18
31
 
5
2
8
19
- 20
17
 
3
5
8
13
- 30
14
23
 
Fleetwood Town
Fleetwood Town
13
33
33
6
8
19
33
- 55
-22
26
 
3
3
11
15
- 28
12
 
3
5
8
18
- 27
14
24
 
Carlisle United
Carlisle United
ny4
32
32
4
8
20
26
- 55
-29
20
 
3
5
9
14
- 27
14
 
1
3
11
12
- 28
6

Placeringar: Lag 1-2 flyttas upp, lag 3-6 till uppflyttningskval. Lag 22-24 flyttas ned.

Korringeringar: Wigan Athletic -8 poäng, Reading -4 poäng.

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål. 4. Inbördes möten. 5. Antal vinster. 6. Mål på bortaplan. 7. Bestraffningspoäng. 8. Fairplay.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 20.02.2024, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Devante Cole
Barnsley
17
Jamie Reid
Stevenage
17
Alfie May
Charlton Athletic
16
Colby Bishop
Portsmouth
16
Jordan Rhodes
Blackpool
15
Sam Hoskins
Northampton Town
14
Dion Charles
Bolton Wanderers
13
Chris Martin
Bristol Rovers
13
James Collins
Derby County
13
Paddy Lane
Portsmouth
11
Ruel Sotiriou
Leyton Orient
10
Ephron Mason-Clarke
Peterborough United
10
Victor Adeboyejo
Bolton Wanderers
9
Shaqai Forde
Leyton Orient
9
Mark Harris
Oxford United
9
Ben Garrity
Port Vale
9

Publiksnitt

Uppdaterad: 20.02.2024, 23:59

Totalt
3 653 728
384
9 515
Derby County
426 719
16
26 670
Bolton Wanderers (-2)
312 206
15
20 814
Portsmouth
315 717
17
18 572
Charlton Athletic
224 795
17
13 223
Barnsley
191 404
16
11 963
Reading (-2)
179 400
15
11 960
Blackpool
177 526
17
10 443
Wigan Athletic
155 235
16
9 702
Oxford United
152 434
17
8 967
Peterborough United (-2)
114 318
13
8 794
Carlisle United
141 709
17
8 336
Leyton Orient (-1)
124 297
15
8 286
Lincoln City
132 524
16
8 283
Bristol Rovers
129 612
16
8 101
Port Vale
104 031
15
6 935
Northampton Town
116 339
17
6 843
Exeter City
114 382
17
6 728
Cambridge United
111 327
17
6 549
Shrewsbury Town
107 086
17
6 299
Wycombe Wanderers (-1)
75 202
15
5 013
Stevenage
69 936
15
4 662
Cheltenham Town
72 436
16
4 527
Burton Albion
49 819
15
3 321
Fleetwood Town
55 274
17
3 251

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 23.02.2024, 23:59

Augusti 2023
Lördag 5 augusti 2023
Barnsley
7-0
Port Vale
Blackpool
2-0
Burton Albion
Bolton Wanderers
3-0
Lincoln City
Cambridge United
2-0
Oxford United
Carlisle United
1-1
Fleetwood Town
Charlton Athletic
1-0
Leyton Orient
Derby County
1-2
Wigan Athletic
Northampton Town
0-1
Stevenage
Portsmouth
1-1
Bristol Rovers
Reading
0-1
Peterborough United
Shrewsbury Town
1-0
Cheltenham Town
Wycombe Wanderers
0-3
Exeter City
Lördag 12 augusti 2023
Bristol Rovers
1-1
Barnsley
Burton Albion
0-3
Derby County
Cheltenham Town
0-3
Bolton Wanderers
Exeter City
0-0
Blackpool
Fleetwood Town
0-2
Cambridge United
Leyton Orient
0-4
Portsmouth
Lincoln City
3-0
Wycombe Wanderers
Oxford United
1-0
Carlisle United
Peterborough United
1-0
Charlton Athletic
Port Vale
1-0
Reading
Stevenage
2-0
Shrewsbury Town
Wigan Athletic
2-1
Northampton Town
Tisdag 15 augusti 2023
Barnsley
1-3
Peterborough United
Blackpool
0-0
Port Vale
Bolton Wanderers
3-1
Fleetwood Town
Cambridge United
1-2
Stevenage
Carlisle United
1-1
Wigan Athletic
Charlton Athletic
1-2
Bristol Rovers
Derby County
1-2
Oxford United
Northampton Town
2-2
Lincoln City
Shrewsbury Town
2-1
Burton Albion
Wycombe Wanderers
3-2
Leyton Orient
Portsmouth
1-0
Exeter City
Reading
1-0
Cheltenham Town
Lördag 19 augusti 2023
Bolton Wanderers
0-4
Wigan Athletic
Barnsley
1-3
Oxford United
Blackpool
0-0
Leyton Orient
Cambridge United
2-0
Bristol Rovers
Carlisle United
0-2
Exeter City
Charlton Athletic
2-3
Port Vale
Derby County
1-0
Fleetwood Town
Northampton Town
1-0
Peterborough United
Portsmouth
0-0
Cheltenham Town
Reading
2-0
Stevenage
Shrewsbury Town
0-1
Lincoln City
Wycombe Wanderers
0-0
Burton Albion
Lördag 26 augusti 2023
Bristol Rovers
1-2
Wycombe Wanderers
Burton Albion
1-1
Bolton Wanderers
Cheltenham Town
0-1
Northampton Town
Exeter City
2-1
Reading
Fleetwood Town
0-1
Shrewsbury Town
Leyton Orient
2-0
Cambridge United
Lincoln City
3-0
Blackpool
Oxford United
2-1
Charlton Athletic
Peterborough United
2-4
Derby County
Port Vale
1-0
Carlisle United
Stevenage
0-0
Portsmouth
Wigan Athletic
0-2
Barnsley
September 2023
Lördag 2 september 2023
Blackpool
2-1
Wigan Athletic
Bolton Wanderers
2-1
Derby County
Bristol Rovers
1-1
Lincoln City
Burton Albion
0-1
Exeter City
Carlisle United
2-0
Shrewsbury Town
Charlton Athletic
2-1
Fleetwood Town
Cheltenham Town
0-2
Barnsley
Leyton Orient
0-3
Stevenage
Northampton Town
0-1
Wycombe Wanderers
Oxford United
1-2
Port Vale
Portsmouth
3-1
Peterborough United
Måndag 4 september 2023
Cambridge United
1-0
Reading
Lördag 9 september 2023
Exeter City
1-2
Leyton Orient
Stevenage
2-2
Carlisle United
Lördag 16 september 2023
Barnsley
2-0
Burton Albion
Derby County
1-1
Portsmouth
Exeter City
1-0
Cheltenham Town
Fleetwood Town
0-3
Oxford United
Lincoln City
1-1
Carlisle United
Peterborough United
1-1
Leyton Orient
Port Vale
1-0
Northampton Town
Reading
2-1
Bolton Wanderers
Shrewsbury Town
0-2
Bristol Rovers
Stevenage
1-1
Charlton Athletic
Wigan Athletic
2-1
Cambridge United
Wycombe Wanderers
2-0
Blackpool
Tisdag 19 september 2023
Barnsley
2-3
Portsmouth
Peterborough United
3-0
Cheltenham Town
Port Vale
2-3
Burton Albion
Lördag 23 september 2023
Blackpool
4-1
Reading
Bolton Wanderers
1-1
Peterborough United
Bristol Rovers
4-1
Wigan Athletic
Burton Albion
1-1
Fleetwood Town
Cambridge United
1-1
Port Vale
Carlisle United
0-2
Derby County
Charlton Athletic
3-1
Wycombe Wanderers
Cheltenham Town
0-3
Stevenage
Leyton Orient
1-0
Shrewsbury Town
Northampton Town
1-2
Barnsley
Oxford United
3-0
Exeter City
Portsmouth
2-1
Lincoln City
Lördag 30 september 2023
Barnsley
0-1
Blackpool
Derby County
0-0
Cambridge United
Exeter City
0-2
Northampton Town
Fleetwood Town
1-0
Leyton Orient
Lincoln City
2-0
Cheltenham Town
Peterborough United
2-0
Bristol Rovers
Port Vale
0-1
Bolton Wanderers
Reading
0-0
Burton Albion
Shrewsbury Town
0-0
Charlton Athletic
Stevenage
1-3
Oxford United
Wigan Athletic
1-2
Portsmouth
Wycombe Wanderers
2-0
Carlisle United
Oktober 2023
Tisdag 3 oktober 2023
Blackpool
1-3
Derby County
Bolton Wanderers
3-2
Stevenage
Bristol Rovers
3-0
Port Vale
Burton Albion
2-1
Wigan Athletic
Cambridge United
0-4
Barnsley
Carlisle United
1-1
Peterborough United
Charlton Athletic
4-1
Exeter City
Cheltenham Town
0-2
Fleetwood Town
Leyton Orient
1-0
Lincoln City
Northampton Town
3-1
Reading
Oxford United
3-0
Shrewsbury Town
Portsmouth
2-1
Wycombe Wanderers
Lördag 7 oktober 2023
Oxford United
2-1
Bristol Rovers
Bolton Wanderers
1-3
Carlisle United
Charlton Athletic
2-2
Blackpool
Cheltenham Town
1-1
Derby County
Exeter City
0-1
Barnsley
Fleetwood Town
1-4
Wycombe Wanderers
Leyton Orient
2-1
Reading
Peterborough United
2-0
Lincoln City
Portsmouth
2-0
Port Vale
Shrewsbury Town
1-0
Northampton Town
Stevenage
1-0
Wigan Athletic
Måndag 9 oktober 2023
Burton Albion
2-1
Cambridge United
Lördag 14 oktober 2023
Blackpool
3-0
Stevenage
Cambridge United
1-1
Shrewsbury Town
Carlisle United
0-1
Leyton Orient
Lincoln City
0-1
Burton Albion
Lördag 21 oktober 2023
Bolton Wanderers
2-1
Northampton Town
Burton Albion
4-1
Bristol Rovers
Charlton Athletic
4-0
Reading
Cheltenham Town
1-0
Cambridge United
Exeter City
0-2
Wigan Athletic
Fleetwood Town
0-1
Lincoln City
Leyton Orient
1-1
Barnsley
Oxford United
1-1
Blackpool
Peterborough United
2-2
Wycombe Wanderers
Portsmouth
1-0
Carlisle United
Shrewsbury Town
1-0
Derby County
Stevenage
0-0
Port Vale
Tisdag 24 oktober 2023
Barnsley
3-0
Shrewsbury Town
Blackpool
3-2
Cheltenham Town
Bristol Rovers
1-1
Stevenage
Cambridge United
0-0
Portsmouth
Carlisle United
2-1
Burton Albion
Derby County
2-0
Exeter City
Lincoln City
3-1
Charlton Athletic
Northampton Town
2-2
Leyton Orient
Port Vale
0-1
Peterborough United
Wigan Athletic
2-0
Oxford United
Wycombe Wanderers
2-4
Bolton Wanderers
Reading
1-2
Fleetwood Town
Lördag 28 oktober 2023
Barnsley
2-2
Fleetwood Town
Blackpool
2-4
Peterborough United
Bristol Rovers
2-1
Northampton Town
Burton Albion
0-0
Leyton Orient
Cambridge United
1-0
Carlisle United
Charlton Athletic
0-2
Bolton Wanderers
Exeter City
1-1
Lincoln City
Oxford United
2-2
Wycombe Wanderers
Port Vale
1-2
Cheltenham Town
Reading
2-3
Portsmouth
Stevenage
3-1
Derby County
Wigan Athletic
2-0
Shrewsbury Town
Tisdag 31 oktober 2023
Derby County
4-0
Northampton Town
Lincoln City
0-2
Oxford United
Wigan Athletic
2-3
Charlton Athletic
Wycombe Wanderers
0-0
Cambridge United
November 2023
Onsdag 1 november 2023
Fleetwood Town
3-3
Blackpool
Tisdag 7 november 2023
Shrewsbury Town
0-2
Bolton Wanderers
Wigan Athletic
2-1
Peterborough United
Reading
1-1
Bristol Rovers
Lördag 11 november 2023
Peterborough United
5-0
Cambridge United
Bolton Wanderers
1-0
Blackpool
Carlisle United
0-1
Bristol Rovers
Cheltenham Town
1-1
Wigan Athletic
Derby County
3-0
Barnsley
Fleetwood Town
3-0
Exeter City
Leyton Orient
2-3
Oxford United
Lincoln City
1-1
Port Vale
Northampton Town
2-0
Burton Albion
Portsmouth
2-2
Charlton Athletic
Shrewsbury Town
3-2
Reading
Wycombe Wanderers
0-1
Stevenage
Lördag 18 november 2023
Blackpool
4-0
Shrewsbury Town
Stevenage
1-0
Lincoln City
Tisdag 21 november 2023
Leyton Orient
0-1
Lincoln City
Lördag 25 november 2023
Bolton Wanderers
7-0
Exeter City
Carlisle United
1-1
Charlton Athletic
Cheltenham Town
2-0
Oxford United
Derby County
2-1
Bristol Rovers
Fleetwood Town
0-3
Stevenage
Leyton Orient
1-1
Wigan Athletic
Lincoln City
2-2
Barnsley
Northampton Town
2-1
Cambridge United
Peterborough United
4-0
Burton Albion
Portsmouth
0-4
Blackpool
Shrewsbury Town
2-1
Port Vale
Wycombe Wanderers
1-2
Reading
Tisdag 28 november 2023
Barnsley
1-0
Wycombe Wanderers
Blackpool
1-2
Northampton Town
Bristol Rovers
1-1
Leyton Orient
Burton Albion
0-2
Portsmouth
Cambridge United
0-3
Lincoln City
Charlton Athletic
2-1
Cheltenham Town
Exeter City
0-0
Shrewsbury Town
Oxford United
0-0
Bolton Wanderers
Port Vale
0-1
Derby County
Stevenage
2-2
Peterborough United
Wigan Athletic
3-0
Fleetwood Town
Reading
5-1
Carlisle United
December 2023
Lördag 2 december 2023
Northampton Town
0-3
Portsmouth
Lördag 9 december 2023
Blackpool
3-0
Carlisle United
Bristol Rovers
1-1
Cheltenham Town
Burton Albion
1-2
Stevenage
Charlton Athletic
2-2
Cambridge United
Exeter City
0-1
Port Vale
Leyton Orient
0-3
Derby County
Northampton Town
3-0
Fleetwood Town
Peterborough United
3-0
Oxford United
Reading
1-3
Barnsley
Wigan Athletic
0-0
Lincoln City
Wycombe Wanderers
0-1
Shrewsbury Town
Måndag 11 december 2023
Portsmouth
2-0
Bolton Wanderers
Tisdag 12 december 2023
Reading
1-1
Oxford United
Lördag 16 december 2023
Barnsley
1-1
Charlton Athletic
Bolton Wanderers
1-2
Bristol Rovers
Cambridge United
2-1
Blackpool
Carlisle United
2-2
Northampton Town
Cheltenham Town
1-2
Leyton Orient
Derby County
1-1
Wycombe Wanderers
Fleetwood Town
0-1
Peterborough United
Lincoln City
1-1
Reading
Oxford United
3-0
Burton Albion
Port Vale
3-2
Wigan Athletic
Shrewsbury Town
0-3
Portsmouth
Stevenage
1-1
Exeter City
Torsdag 21 december 2023
Derby County
3-1
Lincoln City
Fredag 22 december 2023
Cambridge United
2-0
Exeter City
Lördag 23 december 2023
Barnsley
2-1
Stevenage
Blackpool
3-1
Bristol Rovers
Bolton Wanderers
3-2
Leyton Orient
Carlisle United
0-1
Cheltenham Town
Charlton Athletic
1-1
Burton Albion
Northampton Town
2-1
Oxford United
Portsmouth
1-1
Fleetwood Town
Reading
2-0
Wigan Athletic
Shrewsbury Town
1-2
Peterborough United
Wycombe Wanderers
1-1
Port Vale
Tisdag 26 december 2023
Leyton Orient
1-0
Charlton Athletic
Bristol Rovers
2-1
Portsmouth
Burton Albion
1-0
Blackpool
Cheltenham Town
2-0
Shrewsbury Town
Exeter City
1-0
Wycombe Wanderers
Fleetwood Town
1-1
Carlisle United
Lincoln City
0-1
Bolton Wanderers
Oxford United
2-1
Cambridge United
Peterborough United
2-2
Reading
Port Vale
2-3
Barnsley
Stevenage
3-0
Northampton Town
Wigan Athletic
0-1
Derby County
Fredag 29 december 2023
Wigan Athletic
2-0
Carlisle United
Bristol Rovers
2-1
Charlton Athletic
Burton Albion
1-0
Shrewsbury Town
Cheltenham Town
2-2
Reading
Exeter City
0-0
Portsmouth
Fleetwood Town
0-2
Bolton Wanderers
Leyton Orient
0-0
Wycombe Wanderers
Lincoln City
1-2
Northampton Town
Oxford United
2-3
Derby County
Peterborough United
2-2
Barnsley
Port Vale
3-0
Blackpool
Januari 2024
Måndag 1 januari 2024
Barnsley
1-1
Wigan Athletic
Blackpool
2-0
Lincoln City
Bolton Wanderers
1-0
Burton Albion
Cambridge United
0-2
Leyton Orient
Carlisle United
2-1
Port Vale
Charlton Athletic
1-2
Oxford United
Derby County
2-3
Peterborough United
Northampton Town
1-0
Cheltenham Town
Portsmouth
2-1
Stevenage
Reading
3-2
Exeter City
Shrewsbury Town
3-1
Fleetwood Town
Wycombe Wanderers
3-2
Bristol Rovers
Lördag 6 januari 2024
Fleetwood Town
1-3
Derby County
Burton Albion
1-1
Wycombe Wanderers
Cheltenham Town
2-1
Portsmouth
Exeter City
2-1
Carlisle United
Port Vale
3-3
Charlton Athletic
Lördag 13 januari 2024
Barnsley
2-1
Bristol Rovers
Blackpool
2-0
Exeter City
Bolton Wanderers
Avbr
Cheltenham Town
Carlisle United
1-3
Oxford United
Charlton Athletic
1-2
Peterborough United
Northampton Town
1-1
Wigan Athletic
Portsmouth
0-3
Leyton Orient
Reading
Avbr
Port Vale
Shrewsbury Town
0-1
Stevenage
Wycombe Wanderers
1-1
Lincoln City
Cambridge United
2-1
Fleetwood Town
Måndag 15 januari 2024
Derby County
3-2
Burton Albion
Tisdag 16 januari 2024
Barnsley
2-1
Carlisle United
Lördag 20 januari 2024
Bristol Rovers
1-2
Blackpool
Burton Albion
2-0
Charlton Athletic
Exeter City
0-0
Cambridge United
Fleetwood Town
0-1
Portsmouth
Leyton Orient
1-0
Bolton Wanderers
Lincoln City
0-0
Derby County
Peterborough United
2-1
Shrewsbury Town
Wigan Athletic
1-0
Reading
Tisdag 23 januari 2024
Bristol Rovers
0-1
Exeter City
Charlton Athletic
2-3
Northampton Town
Wigan Athletic
1-0
Wycombe Wanderers
Oxford United
0-1
Barnsley
Bolton Wanderers
1-0
Cheltenham Town
Reading
1-0
Derby County
Lördag 27 januari 2024
Barnsley
1-2
Exeter City
Blackpool
1-1
Charlton Athletic
Bristol Rovers
3-1
Oxford United
Cambridge United
0-0
Burton Albion
Carlisle United
1-4
Bolton Wanderers
Derby County
2-1
Cheltenham Town
Lincoln City
0-0
Peterborough United
Northampton Town
0-2
Shrewsbury Town
Port Vale
0-1
Portsmouth
Reading
1-1
Leyton Orient
Wigan Athletic
2-3
Stevenage
Wycombe Wanderers
2-2
Fleetwood Town
Tisdag 30 mars 2024
Oxford United
2-2
Portsmouth
Februari 2024
Lördag 3 februari 2024
Oxford United
1-1
Reading
Bolton Wanderers
1-1
Barnsley
Burton Albion
0-1
Lincoln City
Charlton Athletic
0-1
Derby County
Cheltenham Town
1-3
Wycombe Wanderers
Exeter City
0-1
Bristol Rovers
Fleetwood Town
3-0
Port Vale
Leyton Orient
3-2
Carlisle United
Peterborough United
2-3
Wigan Athletic
Portsmouth
4-1
Northampton Town
Shrewsbury Town
1-2
Cambridge United
Stevenage
1-0
Blackpool
Tisdag 6 februari 2024
Bristol Rovers
0-2
Fleetwood Town
Cambridge United
Avbr
Bolton Wanderers
Exeter City
2-1
Peterborough United
Port Vale
0-1
Leyton Orient
Stevenage
0-1
Reading
Lördag 10 februari 2024
Barnsley
2-1
Leyton Orient
Blackpool
1-1
Oxford United
Bristol Rovers
1-2
Burton Albion
Cambridge United
0-1
Cheltenham Town
Carlisle United
0-1
Portsmouth
Derby County
1-1
Shrewsbury Town
Lincoln City
2-1
Fleetwood Town
Northampton Town
1-1
Bolton Wanderers
Port Vale
2-2
Stevenage
Reading
2-0
Charlton Athletic
Wigan Athletic
1-2
Exeter City
Wycombe Wanderers
5-2
Peterborough United
Tisdag 13 februari 2024
Bolton Wanderers
2-1
Wycombe Wanderers
Charlton Athletic
1-1
Lincoln City
Cheltenham Town
2-0
Blackpool
Exeter City
0-3
Derby County
Fleetwood Town
1-1
Reading
Leyton Orient
4-3
Northampton Town
Oxford United
4-2
Wigan Athletic
Portsmouth
3-1
Cambridge United
Shrewsbury Town
1-1
Barnsley
Stevenage
2-3
Bristol Rovers
Lördag 17 februari 2024
Bolton Wanderers
3-3
Charlton Athletic
Carlisle United
0-4
Cambridge United
Cheltenham Town
3-2
Port Vale
Derby County
1-0
Stevenage
Fleetwood Town
1-2
Barnsley
Leyton Orient
1-2
Burton Albion
Lincoln City
1-0
Exeter City
Northampton Town
3-1
Bristol Rovers
Peterborough United
1-2
Blackpool
Portsmouth
4-1
Reading
Shrewsbury Town
0-1
Wigan Athletic
Wycombe Wanderers
0-0
Oxford United
Tisdag 20 februari 2024
Cambridge United
1-2
Bolton Wanderers
Oxford United
2-2
Northampton Town
Reading
2-0
Port Vale
Fredag 23 februari 2024
Wigan Athletic
1-1
Cheltenham Town
Lördag 24 februari 2024
Cambridge United
13:00
Peterborough United
Barnsley
16:00
Derby County
Blackpool
16:00
Bolton Wanderers
Bristol Rovers
16:00
Carlisle United
Burton Albion
16:00
Northampton Town
Charlton Athletic
16:00
Portsmouth
Exeter City
16:00
Fleetwood Town
Oxford United
16:00
Leyton Orient
Port Vale
16:00
Lincoln City
Reading
16:00
Shrewsbury Town
Stevenage
16:00
Wycombe Wanderers
Tisdag 27 februari 2024
Derby County
20:45
Charlton Athletic
Port Vale
20:45
Fleetwood Town
Wycombe Wanderers
20:45
Cheltenham Town
Stevenage
20:45
Cambridge United
Leyton Orient
20:45
Blackpool
Lincoln City
20:45
Shrewsbury Town
Wigan Athletic
20:45
Bolton Wanderers
Burton Albion
20:45
Carlisle United
Mars 2024
Lördag 2 mars 2024
Bolton Wanderers
16:00
Cambridge United
Carlisle United
16:00
Reading
Cheltenham Town
16:00
Burton Albion
Derby County
16:00
Port Vale
Fleetwood Town
16:00
Wigan Athletic
Leyton Orient
16:00
Bristol Rovers
Lincoln City
16:00
Stevenage
Northampton Town
16:00
Charlton Athletic
Peterborough United
16:00
Exeter City
Portsmouth
16:00
Oxford United
Shrewsbury Town
16:00
Blackpool
Wycombe Wanderers
16:00
Barnsley
Tisdag 5 mars 2024
Barnsley
20:45
Bolton Wanderers
Peterborough United
20:45
Northampton Town
Cheltenham Town
20:45
Charlton Athletic
Lördag 9 mars 2024
Barnsley
16:00
Lincoln City
Blackpool
16:00
Portsmouth
Bristol Rovers
16:00
Derby County
Burton Albion
16:00
Peterborough United
Cambridge United
16:00
Northampton Town
Charlton Athletic
16:00
Carlisle United
Exeter City
16:00
Bolton Wanderers
Oxford United
16:00
Cheltenham Town
Port Vale
16:00
Shrewsbury Town
Reading
16:00
Wycombe Wanderers
Stevenage
16:00
Fleetwood Town
Wigan Athletic
16:00
Leyton Orient
Tisdag 12 mars 2024
Carlisle United
20:45
Barnsley
Derby County
20:45
Reading
Fleetwood Town
20:45
Bristol Rovers
Leyton Orient
20:45
Port Vale
Lincoln City
20:45
Cambridge United
Northampton Town
20:45
Blackpool
Portsmouth
20:45
Burton Albion
Shrewsbury Town
20:45
Exeter City
Wycombe Wanderers
20:45
Wigan Athletic
Bolton Wanderers
21:00
Oxford United
Onsdag 13 mars 2024
Peterborough United
21:00
Stevenage
Lördag 16 mars 2024
Barnsley
16:00
Cheltenham Town
Derby County
16:00
Bolton Wanderers
Exeter City
16:00
Burton Albion
Fleetwood Town
16:00
Charlton Athletic
Lincoln City
16:00
Bristol Rovers
Peterborough United
16:00
Portsmouth
Port Vale
16:00
Oxford United
Reading
16:00
Cambridge United
Shrewsbury Town
16:00
Carlisle United
Stevenage
16:00
Leyton Orient
Wigan Athletic
16:00
Blackpool
Wycombe Wanderers
16:00
Northampton Town
Lördag 23 mars 2024
Blackpool
16:00
Fleetwood Town
Bolton Wanderers
16:00
Shrewsbury Town
Bristol Rovers
16:00
Reading
Burton Albion
16:00
Port Vale
Cambridge United
16:00
Wycombe Wanderers
Carlisle United
16:00
Stevenage
Charlton Athletic
16:00
Wigan Athletic
Cheltenham Town
16:00
Peterborough United
Leyton Orient
16:00
Exeter City
Northampton Town
16:00
Derby County
Oxford United
16:00
Lincoln City
Portsmouth
16:00
Barnsley
Fredag 29 mars 2024
Barnsley
16:00
Cambridge United
Derby County
16:00
Blackpool
Exeter City
16:00
Charlton Athletic
Fleetwood Town
16:00
Cheltenham Town
Lincoln City
16:00
Leyton Orient
Peterborough United
16:00
Carlisle United
Port Vale
16:00
Bristol Rovers
Reading
16:00
Northampton Town
Shrewsbury Town
16:00
Oxford United
Stevenage
16:00
Bolton Wanderers
Wigan Athletic
16:00
Burton Albion
Wycombe Wanderers
16:00
Portsmouth
April 2024
Måndag 1 april 2024
Blackpool
16:00
Wycombe Wanderers
Bolton Wanderers
16:00
Reading
Bristol Rovers
16:00
Shrewsbury Town
Burton Albion
16:00
Barnsley
Cambridge United
16:00
Wigan Athletic
Carlisle United
16:00
Lincoln City
Charlton Athletic
16:00
Stevenage
Cheltenham Town
16:00
Exeter City
Leyton Orient
16:00
Peterborough United
Northampton Town
16:00
Port Vale
Oxford United
16:00
Fleetwood Town
Portsmouth
16:00
Derby County