ecst.se fotboll

 

Säsong

2023-24

Antal lag

48

Omgångar

1+5

Spelade matcher

48/48

Omgång
Kv
1
2
KF
SF
F
Lag
32
32
16
8
4
2
Matcher
16
16
8
4
2
2
Spelade
16
16
8
4
2
2

Final

2 matcher

2 lag

Spelas 15-22 maj 2024.

Uppdaterad: 22.05.2024, 22:15

Match 2:2
Onsdag 22 maj 2024
Final, match 2:2
Rijeka
1-3
Dinamo Zagreb

Dinamo Zagreb vinnare med sammanlagt 3-1.

Match 1:2
Onsdag 15 maj 2024
Final, match 1:2
Dinamo Zagreb
0-0
Rijeka

2 matcher

2 lag

Spelas 15-22 maj 2024.

Semifinaler

2 matcher

4 lag

Spelas 3 april 2024.

Uppdaterad: 03.04.2024, 23:59

Onsdag 3 april 2024
Semifinal
Lokomotiva Zagreb
0-1
Rijeka
Hajduk Split
0-1
Dinamo Zagreb

2 matcher

4 lag

Spelas 3 april 2024.

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

Spelas 27-28 februari 2024.

Uppdaterad: 28.12.2023, 23:59

Tisdag 27 februari 2024
Kvartsfinal
Lokomotiva Zagreb
1-0
Osijek
Hajduk Split
5-0
Varaždin
Onsdag 28 februari 2024
Kvartsfinal
Rudeš
0-1
Rijeka
Dinamo Zagreb
4-0
HNK Gorica

4 matcher

8 lag

Spelas 27-28 februari 2024.

Andra omgången

8 matcher

16 lag

Spelas 31 oktober-5 december 2023.

Uppdaterad: 05.12.2023, 22:50

Tisdag 31 oktober 2023
Andra omgången
Rudeš
3-1
Slaven Koprivnica
Jadran LP
0-2
Hajduk Split
Karlovac 1919
0-1
Osijek
Onsdag 1 november 2023
Andra omgången
Oriolik Oriovac
0-8
Dinamo Zagreb
HNK Gorica
4-0
Radnik Križevci
Onsdag 29 november 2023
Andra omgången
Vukovar
1-2
Lokomotiva Zagreb
Tisdag 5 december 2023
Andra omgången
Cibalia
1-3
Rijeka
Varaždin
3-2
Istra 1961

8 matcher

16 lag

Spelas 31 oktober-5 december 2023.

Första omgången

16 matcher

32 lag

SPelas 13-27 september 2023.

Uppdaterad: 27.09.2023, 21:55

Onsdag 13 september 2023
Första omgången
Omladinac Gornja Vrba
0-6
Hajduk Split
Onsdag 20 september 2023
Första omgången
Moslavina
2-4
Slaven Koprivnica
Tisdag 26 september 2023
Första omgången
Libertas
0-9
Rijeka
Kutjevo
1-4
Osijek
Cibalia
6-0
NK Zagreb
Grobničan Čavle
0-0**
Varaždin

Varaždin vidare efter 5-3 på straffar.

Onsdag 27 september 2023
Första omgången
Ponikve
1-4
Dinamo Zagreb
Dugo Selo
0-1
Lokomotiva Zagreb
Zagora
0-2
Istra 1961
Radnik Križevci
*4-3
Šibenik
Zagorec
0-2
HNK Gorica
Croatia Zmijavci
0-1
Rudeš
Vukovar
4-1
Bijelo Brdo
Jadran Poreč
0-0**
Oriolik Oriovac

Oriolik Oriovac vidare efter 4-3 på straffar.

Jadran LP
2-1
Belišće
Karlovac 1919
2-1
Jaska Vinogradar

16 matcher

32 lag

SPelas 13-27 september 2023.

Kvalomgång

16 matcher

32 lag

Spelas 19-31 augusti 2023.

Uppdaterad: 31.08.2023, 19:51

Lördag 19 augusti 2023
Kvalomgång
Rudar Labin
2-3
Zagora
Tisdag 22 augusti 2023
Kvalomgång
Tigar Sveta Nedelja
0-2
Omladinac Gornja Vrba
Tisdag 29 augusti 2023
Kvalomgång
Dugo Selo
**2-2
Pitomača

Dugo Selo vidare efter 4-2 på straffar.

Papuk
1-29
Grobničan Čavle
Onsdag 30 augusti 2023
Kvalomgång
Gospić
2-4
Kutjevo
Vukovar
4-0
Graničar Kotoriba
Vardarac
1-2*
Karlovac 1919
Jalžabet
1-3
Moslavina
Bilogora 91
0-2
Ponikve
Jadran Poreč
2-1
Mladost Ždralovi
Graničar Županja
0-3
Croatia Zmijavci
Zagorec
1-0
Omladinac Staro Topolje
Belišće
3-0
Novi Marof
Primorac Biograd
0-2*
Radnik Križevci
Libertas
1-0
Međimurec Pretetinec
Torsdag 31 augusti 2023
Kvalomgång
Tomislav Drnje
1-4
Jadran LP

16 matcher

32 lag

Spelas 19-31 augusti 2023.

Skytteliga

Uppdaterad: -