ecst.se fotboll

 

Säsong

2023-24

Start: 15 juli 2023
Slut: -

Spelade matcher

266 / 282

94,33 %

Målsnitt

2,51

Totalt: 645 mål

Publiksnitt

0

Totalt: 0 åskådare

Omgångar

36

Grundserien: 30
Mästerskapsserien: 35
Conference League-playoff: 36
Nedflyttningsserien: 35

Omgång för omgång - grundserien

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Mästerskapsserien

31
32
33
34
35

Conference League-playoff

31
32
33
34
35
36

Nedflyttningsserien

31
32
33
34
35

Ludogorets
CSKA Sofia Cherno More
Lokomotiv Plovdiv Levski Sofia Krumovgrad
Botev Plovdiv CSKA 1948 Arda Slavia Sofia
Beroe Stara Zagora Hebar Pirin Blagoevgrad
Lokomotiv Sofia
Botev Vratsa Etar

Aktuella matcher

Mästerskapsserien
Lördag 18 maj 2024
Mästerskapsserien
CSKA Sofia
2-2
Krumovgrad
Lokomotiv Plovdiv
1-2
Levski Sofia
Söndag 19 maj 2024
Mästerskapsserien
Cherno more
4-0
Ludogorets
Onsdag 22 maj 2024
Mästerskapsserien
Krumovgrad
-
Levski Sofia
Ludogorets
-
Lokomotiv Plovdiv
CSKA Sofia
-
Cherno more
Conference League-serien
Fredag 10 maj 2024
Conference League-playoff
CSKA 1948 Sofia
0-2
Slavia Sofia
Lördag 11 maj 2024
Conference League-playoff
Arda
2-1
Botev Plovdiv
Måndag 20 maj 2024
Conference League-playoff
Arda
0-0
CSKA 1948 Sofia
Slavia Sofia
3-1
Botev Plovdiv
Nedflyttningsserien
Fredag 17 maj 2024
Nedflyttningsserien
Pirin Blagoevgrad
2-2
Etar VT
Lokomotiv Sofia 1929
1-1
Botev Vratsa
Hebar 1918
0-1
Beroe
Onsdag 22 maj 2024
Nedflyttningsserien
Etar VT
-
Botev Vratsa
Beroe
-
Lokomotiv Sofia 1929
Pirin Blagoevgrad
-
Hebar 1918

Tabell

Uppdaterad: 21.04.2024, 23:59

Grundserien
 
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Ludogorets
Ludogorets
1
30
30
24
3
3
78
- 15
63
75
 
12
2
1
49
- 9
38
 
12
1
2
29
- 6
37
2
 
CSKA Sofia
CSKA Sofia
2
30
30
19
6
5
50
- 19
31
63
 
8
4
3
25
- 8
28
 
11
2
2
25
- 11
35
3
 
Cherno More
Cherno More
5
30
30
18
8
4
47
- 25
22
62
 
14
1
0
29
- 9
43
 
4
7
4
18
- 16
19
4
 
Lokomotiv Plovdiv
Lokomotiv Plovdiv
6
30
30
16
7
7
50
- 34
16
55
 
9
2
4
27
- 12
29
 
7
5
3
23
- 22
26
5
 
Levski Sofia
Levski Sofia
4
30
30
16
6
8
45
- 26
19
54
 
10
2
3
24
- 6
32
 
6
4
5
21
- 20
22
6
 
Krumovgrad
Krumovgrad
ny
30
30
12
8
10
35
- 35
0
44
 
9
3
3
25
- 19
30
 
3
5
7
10
- 16
14
7
 
Botev Plovdiv
Botev Plovdiv
10
30
30
12
8
10
47
- 33
14
44
 
7
3
5
24
- 14
24
 
5
5
5
23
- 19
20
8
 
CSKA 1948
CSKA 1948
3
30
30
11
10
9
30
- 26
4
43
 
6
5
4
14
- 12
23
 
5
5
5
16
- 14
20
9
 
Arda
Arda
7
30
30
11
6
13
32
- 32
0
39
 
6
5
4
21
- 16
23
 
5
1
9
11
- 16
16
10
 
Slavia Sofia
Slavia Sofia
8
30
30
9
6
15
28
- 45
-17
33
 
6
3
6
17
- 19
21
 
3
3
9
11
- 26
12
11
 
Beroe Stara Zagora
Beroe Stara Zagora
12
30
30
9
6
15
24
- 42
-18
33
 
6
5
4
16
- 15
23
 
3
1
11
8
- 27
10
12
 
Hebar
Hebar
13
30
30
8
6
16
32
- 44
-12
30
 
5
4
6
14
- 16
19
 
3
2
10
18
- 28
11
13
 
Pirin Blagoevgrad
Pirin Blagoevgrad
11
30
30
7
9
14
23
- 41
-18
30
 
3
5
7
11
- 17
14
 
4
4
7
12
- 24
16
14
 
Lokomotiv Sofia
Lokomotiv Sofia
9
30
30
8
4
18
22
- 56
-34
28
 
3
3
9
11
- 23
12
 
5
1
9
11
- 33
16
15
 
Botev Vratsa
Botev Vratsa
14
30
30
6
4
20
22
- 53
-31
22
 
5
1
9
16
- 24
16
 
1
3
11
6
- 29
6
16
 
Etar
Etar
ny
30
30
3
5
22
17
- 56
-39
14
 
2
3
10
12
- 28
9
 
1
2
12
5
- 28
5

Placeringar: Lag 1-6 till mästerskapsserien, lag 7-10 till europacupserien, lag 11-16 till nedflyttningsserien.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplayranking. 6. Lottning.

* Placering föregående säsong.

Uppdaterad: 19.05.2024, 23:59

Mästerskapsserien
 
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Ludogorets
Ludogorets
1
33
33
25
4
4
84
- 23
61
79
 
13
3
1
55
- 13
42
 
12
1
3
29
- 10
37
2
 
Cherno More
Cherno More
5
33
33
20
9
4
52
- 25
27
69
 
16
1
0
34
- 9
49
 
4
8
4
18
- 16
20
3
 
CSKA Sofia
CSKA Sofia
2
33
33
20
7
6
56
- 25
31
67
 
9
5
3
30
- 11
32
 
11
2
3
26
- 14
35
4
 
Levski Sofia
Levski Sofia
4
33
33
17
7
9
48
- 30
18
58
 
10
3
3
24
- 6
33
 
7
4
6
24
- 24
25
5
 
Lokomotiv Plovdiv
Lokomotiv Plovdiv
6
33
33
16
7
10
52
- 41
11
55
 
9
2
5
28
- 14
29
 
7
5
5
24
- 27
26
6
 
Krumovgrad
Krumovgrad
ny
33
33
13
10
10
44
- 41
3
49
 
10
3
3
29
- 20
33
 
3
7
7
15
- 21
16

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa League, lag 4 till Conference League-playoff.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplayranking. 6. Lottning.

* Placering föregående säsong.

Uppdaterad: 20.05.2024, 22:40

Nedflyttningsserien
 
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
7
 
CSKA 1948
CSKA 1948
3
34
34
11
13
10
31
- 29
2
46
 
6
6
5
15
- 15
24
 
5
7
5
16
- 14
22
8
 
Botev Plovdiv
Botev Plovdiv
10
34
34
12
9
13
49
- 39
10
45
 
7
4
6
24
- 15
25
 
5
5
7
25
- 24
20
9
 
Arda
Arda
7
34
34
12
9
13
35
- 34
1
45
 
7
6
4
23
- 17
27
 
5
3
9
12
- 17
18
10
 
Slavia Sofia
Slavia Sofia
8
34
34
12
7
15
34
- 46
-12
43
 
7
4
6
20
- 20
25
 
5
3
9
14
- 26
18

Placeringar: Lag 7 till Conference League-playoff.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplayranking. 6. Lottning.

* Placering föregående säsong.

Uppdaterad: 17.05.2024, 23:59

Nedflyttningsserien
 
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
11
 
Beroe Stara Zagora
Beroe Stara Zagora
12
33
33
12
6
15
30
- 42
-12
42
 
8
5
4
21
- 15
29
 
4
1
11
9
- 27
13
12
 
Lokomotiv Sofia
Lokomotiv Sofia
9
33
33
9
6
18
26
- 58
-32
33
 
3
4
9
12
- 24
13
 
6
2
9
14
- 34
20
13
 
Hebar
Hebar
13
33
33
8
6
19
32
- 48
-16
30
 
5
4
8
14
- 19
19
 
3
2
11
18
- 29
11
14
 
Pirin Blagoevgrad
Pirin Blagoevgrad
11
33
33
7
10
16
26
- 47
-21
31
 
3
6
8
14
- 21
15
 
4
4
8
12
- 26
16
15
 
Botev Vratsa
Botev Vratsa
14
33
33
8
5
20
26
- 55
-29
29
 
6
1
9
17
- 24
19
 
2
4
11
9
- 31
10
16
 
Etar
Etar
ny
33
33
3
7
23
20
- 62
-42
16
 
2
4
10
13
- 29
10
 
1
3
13
7
- 33
6

Placeringar: Lag 14 till nedflyttningskval, lag 15-16 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, gjorda mål på bortaplan). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Fairplayranking. 6. Lottning.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Grundserien
Uppdaterad: 04.03.2024, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Georgi Nikolov
Hebar / Botev Plovdiv
10
Aleksandar Kolev
Krumovgrad
10
Antoine Baroan
Botev Plovdiv
8
Atanas Iliev
Cherno More
8
Giovanny
Lokomotiv Plovdiv
8
Jakub Piotrowski
Ludogorets
8
Rwan
Ludogorets
8
Duckens Nazon
CSKA Sofia
7
Preslav Borukov
Arda
6
Pedrinho
CSKA 1948
6
Ivaylo Chochev
CSKA 1948 / Ludogorets
6
Jawad El Jemili
Levski Sofia
6
Ricardinho
Levski Sofia
6
Ivelin Popov
Levski Sofia / Botev Plovdiv
6
Bernard Tekpetey
Ludogorets
6
Toni Tasev
Slavia Sofia
6

Mästerskapsserien
Uppdaterad: -

Namn
Klubb
Mål
-
-
-

Conference League-playoff
Uppdaterad: -

Namn
Klubb
Mål
-
-
-

Nedflyttningsserien
Uppdaterad: -

Namn
Klubb
Mål
-
-
-

Publiksnitt

Uppdaterad: -

Totalt
0
0
0
Ludogorets
0
0
0
CSKA Sofia
0
0
0
CSKA 1948
0
0
0
Levski Sofia
0
0
0
Cherno More
0
0
0
Lokomotiv Plovdiv
0
0
0
Arda
0
0
0
Slavia Sofia
0
0
0
Lokomotiv Sofia
0
0
0
Botev Plovdiv
0
0
0
Pirin Blagoevgrad
0
0
0
Beroe Stara Zagora
0
0
0
Hebar
0
0
0
Botev Vratsa
0
0
0
Etar
0
0
0
Krumovgrad
0
0
0

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 20.05.2024, 22:45

Juli 2023
Fredag 14 juli 2023
Pirin Blagoevgrad
1-2
Beroe
Krumovgrad
3-1
Ludogorets
Lördag 15 juli 2023
Levski Sofia
1-2
CSKA 1948 Sofia
Arda
3-3
Cherno more
Söndag 16 juli 2023
Lokomotiv Plovdiv
1-1
Botev Plovdiv
Hebar 1918
0-0
CSKA Sofia
Måndag 17 juli 2023
Lokomotiv Sofia 1929
1-0
Botev Vratsa
Etar VT
0-1
Slavia Sofia
Fredag 21 juli 2023
CSKA 1948 Sofia
3-0
Pirin Blagoevgrad
CSKA Sofia
1-0
Krumovgrad
Lördag 22 juli 2023
Botev Plovdiv
1-3
Levski Sofia
Ludogorets
5-0
Etar VT
Söndag 23 juli 2023
Cherno more
1-0
Hebar 1918
Lokomotiv Sofia 1929
2-4
Lokomotiv Plovdiv
Måndag 24 juli 2023
Botev Vratsa
2-0
Slavia Sofia
Beroe
1-0
Arda
Fredag 28 juli 2023
Krumovgrad
1-3
Cherno more
Lördag 29 juli 2023
Etar VT
Inst
CSKA Sofia
Slavia Sofia
Inst
Ludogorets
Hebar 1918
1-0
Beroe
Pirin Blagoevgrad
0-0
Botev Plovdiv
Söndag 30 juli 2023
Levski Sofia
6-0
Lokomotiv Sofia 1929
Måndag 31 juli 2023
Lokomotiv Plovdiv
4-0
Botev Vratsa
Augusti 2023
Fredag 4 augusti 2023
Cherno more
2-1
Etar VT
Botev Plovdiv
0-2
Arda
Lördag 5 augusti 2023
Botev Vratsa
0-5
Ludogorets
Lokomotiv Sofia 1929
2-0
Pirin Blagoevgrad
Söndag 6 augusti 2023
CSKA Sofia
1-1
Slavia Sofia
Lokomotiv Plovdiv
2-1
Levski Sofia
Måndag 7 augusti 2023
CSKA 1948 Sofia
1-1
Hebar 1918
Beroe
2-0
Krumovgrad
Fredag 11 augusti 2023
Arda
1-0
Lokomotiv Sofia 1929
Pirin Blagoevgrad
0-1
Lokomotiv Plovdiv
Lördag 12 augusti 2023
Hebar 1918
1-0
Botev Plovdiv
Slavia Sofia
1-5
Cherno more
Söndag 13 augusti 2023
Levski Sofia
1-0
Botev Vratsa
Ludogorets
3-0
CSKA Sofia
Måndag 14 augusti 2023
Etar VT
2-2
Beroe
Krumovgrad
1-0
CSKA 1948 Sofia
Fredag 18 augusti 2023
Lokomotiv Sofia 1929
0-1
Hebar 1918
Lokomotiv Plovdiv
1-0
Arda
Lördag 19 augusti 2023
Beroe
3-0
Slavia Sofia
Botev Vratsa
0-2
CSKA Sofia
Söndag 20 augusti 2023
Botev Plovdiv
1-2
Krumovgrad
Cherno more
1-0
Ludogorets
Måndag 21 augusti 2023
CSKA 1948 Sofia
1-0
Etar VT
Fredag 25 augusti 2023
Pirin Blagoevgrad
0-1
Botev Vratsa
Hebar 1918
3-4
Lokomotiv Plovdiv
Lördag 26 augusti 2023
Krumovgrad
2-0
Lokomotiv Sofia 1929
CSKA Sofia
1-1
Cherno more
Söndag 27 augusti 2023
Etar VT
1-2
Botev Plovdiv
Ludogorets
5-0
Beroe
Måndag 28 augusti 2023
Slavia Sofia
0-2
CSKA 1948 Sofia
September 2023
Fredag 1 september 2023
Pirin Blagoevgrad
0-2
Arda
Botev Vratsa
0-1
Cherno more
Botev Plovdiv
3-1
Slavia Sofia
Lördag 2 september 2023
Lokomotiv Sofia 1929
1-3
Etar VT
Beroe
0-3
CSKA Sofia
Söndag 3 september 2023
Lokomotiv Plovdiv
4-0
Krumovgrad
Levski Sofia
1-0
Hebar 1918
Torsdag 14 september 2023
Levski Sofia
2-0
Pirin Blagoevgrad
Fredag 15 september 2023
Arda
4-0
Botev Vratsa
Cherno more
2-0
Beroe
Lördag 16 september 2023
Slavia Sofia
1-2
Lokomotiv Sofia 1929
Ludogorets
1-2
Botev Plovdiv
Söndag 17 september 2023
Etar VT
0-1
Lokomotiv Plovdiv
CSKA Sofia
2-0
CSKA 1948 Sofia
Måndag 18 september 2023
Hebar 1918
1-2
Pirin Blagoevgrad
Krumovgrad
2-2
Levski Sofia
Fredag 22 september 2023
Botev Vratsa
1-0
Beroe
CSKA 1948 Sofia
1-1
Cherno more
Botev Plovdiv
1-2
CSKA Sofia
Lördag 23 september 2023
Arda
3-1
Hebar 1918
Lokomotiv Plovdiv
2-0
Slavia Sofia
Levski Sofia
1-0
Etar VT
Söndag 24 september 2023
Pirin Blagoevgrad
1-0
Krumovgrad
Lokomotiv Sofia 1929
1-3
Ludogorets
Tisdag 26 september 2023
Beroe
0-0
CSKA 1948 Sofia
Cherno more
1-0
Botev Plovdiv
Onsdag 27 september 2023
Hebar 1918
1-1
Botev Vratsa
Slavia Sofia
0-2
Levski Sofia
Ludogorets
1-1
Lokomotiv Plovdiv
Torsdag 28 september 2023
Etar VT
0-2
Pirin Blagoevgrad
Krumovgrad
1-3
Arda
CSKA Sofia
2-0
Lokomotiv Sofia 1929
Lördag 30 september 2023
Botev Vratsa
1-2
CSKA 1948 Sofia
Botev Plovdiv
4-1
Beroe
Oktober 2023
Söndag 1 oktober 2023
Arda
3-0
Etar VT
Lokomotiv Sofia
0-0
Cherno more
Levski Sofia
0-1
Ludogorets
Måndag 2 oktober 2023
Hebar 1918
0-0
Krumovgrad
Pirin
1-1
Slavia Sofia
Lokomotiv Plovdiv
0-2
CSKA Sofia
Fredag 6 oktober 2023
Krumovgrad
1-0
Botev Vratsa
Beroe
0-1
Lokomotiv Sofia 1929
Lördag 7 oktober 2023
CSKA Sofia
1-1
Levski Sofia
Slavia Sofia
1-0
Arda
Cherno more
2-2
Lokomotiv Plovdiv
Söndag 8 oktober 2023
Etar VT
2-5
Hebar 1918
CSKA 1948 Sofia
1-0
Botev Plovdiv
Ludogorets
4-0
Pirin Blagoevgrad
Fredag 20 oktober 2023
Krumovgrad
0-0
Etar VT
Lokomotiv Plovdiv
1-2
Beroe
Lördag 21 oktober 2023
Botev Vratsa
3-5
Botev Plovdiv
Lokomotiv Sofia 1929
0-0
CSKA 1948 Sofia
Pirin Blagoevgrad
1-2
CSKA Sofia
Söndag 22 oktober 2023
Hebar 1918
1-0
Slavia Sofia
Levski Sofia
1-0
Cherno more
Arda
0-0
Ludogorets
Onsdag 25 oktober 2023
Etar VT
2-1
Botev Vratsa
Torsdag 26 oktober 2023
Botev Plovdiv
6-0
Lokomotiv Sofia 1929
Cherno more
2-1
Pirin Blagoevgrad
CSKA 1948 Sofia
1-1
Lokomotiv Plovdiv
Fredag 27 oktober 2023
Slavia Sofia
2-0
Krumovgrad
CSKA Sofia
0-0
Arda
Beroe
2-1
Levski Sofia
Söndag 29 oktober 2023
Ludogorets
3-1
Hebar 1918
November 2023
Torsdag 2 november 2023
Slavia Sofia
0-2
Ludogorets
Fredag 3 november 2023
Beroe
0-0
Pirin Blagoevgrad
Botev Plovdiv
0-0
Lokomotiv Plovdiv
Söndag 5 november 2023
Ludogorets
1-0
Krumovgrad
Måndag 6 november 2023
Botev Vratsa
0-2
Lokomotiv Sofia 1929
Slavia Sofia
1-0
Etar VT
CSKA Sofia
3-0
Hebar 1918
Tisdag 7 november 2023
Cherno more
1-0
Arda
CSKA 1948 Sofia
1-0
Levski Sofia
Fredag 10 november 2023
Slavia Sofia
1-0
Botev Vratsa
Lokomotiv Plovdiv
2-1
Lokomotiv Sofia 1929
Lördag 11 november 2023
Hebar 1918
1-1
Cherno more
Pirin Blagoevgrad
2-1
CSKA 1948 Sofia
Arda
1-0
Beroe
Söndag 12 november 2023
Krumovgrad
1-4
CSKA Sofia
Levski Sofia
1-1
Botev Plovdiv
Etar VT
0-4
Ludogorets
Fredag 24 november 2023
Beroe
2-1
Hebar 1918
Lördag 25 november 2023
Botev Vratsa
2-0
Lokomotiv Plovdiv
Botev Plovdiv
3-1
Pirin Blagoevgrad
Söndag 26 november 2023
CSKA Sofia
2-0
Etar VT
Cherno more
3-2
Krumovgrad
Måndag 27 november 2023
Arda
0-3
CSKA 1948 Sofia
Ludogorets
2-3
Slavia Sofia
Lokomotiv Sofia 1929
2-2
Levski Sofia
December 2023
Fredag 1 december 2023
Arda
0-2
Botev Plovdiv
Slavia Sofia
1-1
CSKA Sofia
Lördag 2 december 2023
Hebar 1918
1-3
CSKA 1948 Sofia
Etar VT
1-2
Cherno more
Levski Sofia
3-0
Lokomotiv Plovdiv
Söndag 3 december 2023
Pirin Blagoevgrad
1-1
Lokomotiv Sofia 1929
Ludogorets
5-0
Botev Vratsa
Krumovgrad
1-0
Beroe
Lördag 9 december 2023
Lokomotiv Sofia 1929
0-1
Arda
Cherno more
3-0
Slavia Sofia
Botev Vratsa
0-1
Levski Sofia
Söndag 10 december 2023
CSKA 1948 Sofia
0-3
Krumovgrad
Botev Plovdiv
1-0
Hebar 1918
CSKA Sofia
0-1
Ludogorets
Måndag 11 december 2023
Lokomotiv Plovdiv
3-0
Pirin Blagoevgrad
Beroe
0-0
Etar VT
Torsdag 14 december 2023
CSKA 1948 Sofia
1-0
Arda
Januari 2024
-
Februari 2024
Fredag 16 februari 2024
Hebar 1918
0-1
Lokomotiv Sofia 1929
Lördag 17 februari 2024
Krumovgrad
2-1
Botev Plovdiv
Slavia Sofia
3-0
Beroe
Pirin Blagoevgrad
1-2
Levski Sofia
Söndag 18 februari 2024
Etar VT
1-1
CSKA 1948 Sofia
Arda
1-2
Lokomotiv Plovdiv
CSKA Sofia
3-0
Botev Vratsa
Måndag 19 februari 2024
Ludogorets
3-1
Cherno more
Fredag 23 februari 2024
Botev Vratsa
1-2
Pirin Blagoevgrad
Botev Plovdiv
2-0
Etar VT
Lördag 24 februari 2024
Lokomotiv Plovdiv
1-2
Hebar 1918
Cherno more
1-0
CSKA Sofia
Levski Sofia
4-0
Arda
Söndag 25 februari 2024
Lokomotiv Sofia 1929
0-2
Krumovgrad
CSKA 1948 Sofia
1-1
Slavia Sofia
Måndag 26 februari 2024
Beroe
0-2
Ludogorets
Mars 2024
Fredag 1 mars 2024
Cherno more
2-1
Botev Vratsa
Lördag 2 mars 2024
Etar VT
1-2
Lokomotiv Sofia 1929
Krumovgrad
3-1
Lokomotiv Plovdiv
Slavia Sofia
2-2
Botev Plovdiv
Söndag 3 mars 2024
CSKA Sofia
3-0
Beroe
Ludogorets
2-0
CSKA 1948 Sofia
Måndag 4 mars 2024
Arda
0-0
Pirin Blagoevgrad
Hebar 1918
0-1
Levski Sofia
Fredag 8 mars 2024
Lokomotiv Plovdiv
17:30
Etar VT
Lördag 9 mars 2024
Lokomotiv Sofia 1929
11:30
Slavia Sofia
CSKA 1948 Sofia
14:00
CSKA Sofia
Beroe
16:30
Cherno more
Söndag 10 mars 2024
Botev Vratsa
11:45
Arda
Levski Sofia
14:15
Krumovgrad
Botev Plovdiv
16:45
Ludogorets
Måndag 11 mars 2024
Pirin Blagoevgrad
1-1
Hebar 1918
Fredag 15 mars 2024
Beroe
2-2
Botev Vratsa
Cherno more
2-1
CSKA 1948 Sofia
Lördag 16 mars 2024
Slavia Sofia
1-2
Lokomotiv Plovdiv
Etar VT
0-3
Levski Sofia
Ludogorets
6-0
Lokomotiv Sofia 1929
Söndag 17 mars 2024
Krumovgrad
2-2
Pirin Blagoevgrad
Hebar 1918
1-0
Arda
CSKA Sofia
4-0
Botev Plovdiv
Fredag 29 mars 2024
Pirin Blagoevgrad
2-1
Etar VT
Arda
1-1
Krumovgrad
Levski Sofia
2-0
Slavia Sofia
Lördag 30 mars 2024
Botev Vratsa
3-2
Hebar 1918
Lokomotiv Plovdiv
1-2
Ludogorets
Lokomotiv Sofia 1929
0-1
CSKA Sofia
Söndag 31 mars 2024
Botev Plovdiv
0-0
Cherno more
CSKA 1948 Sofia
0-1
Beroe
April 2024
Tisdag 2 april 2024
Etar VT
2-1
Arda
Slavia Sofia
0-0
Pirin Blagoevgrad
Onsdag 3 april 2024
Krumovgrad
3-2
Hebar 1918
CSKA Sofia
1-2
Lokomotiv Plovdiv
Ludogorets
5-1
Levski Sofia
Torsdag 4 april 2024
CSKA 1948 Sofia
0-0
Botev Vratsa
Beroe
0-3
Botev Plovdiv
Cherno more
3-0
Lokomotiv Sofia 1929
Lördag 6 april 2024
Hebar 1918
3-0
Etar VT
Arda
2-1
Slavia Sofia
Söndag 7 april 2024
Levski Sofia
0-2
CSKA Sofia
Botev Plovdiv
0-0
CSKA 1948 Sofia
Pirin Blagoevgrad
0-2
Ludogorets
Måndag 8 april 2024
Botev Vratsa
0-0
Krumovgrad
Lokomotiv Plovdiv
1-0
Cherno more
Tisdag 9 april 2024
Lokomotiv Sofia 1929
1-0
Beroe
Torsdag 11 april 2024
CSKA 1948 Sofia
0-1
Ludogorets
Fredag 12 april 2024
Botev Plovdiv
2-0
Botev Vratsa
CSKA Sofia
1-2
Pirin Blagoevgrad
Lördag 13 april 2024
Slavia Sofia
3-1
Hebar 1918
Cherno more
3-1
Levski Sofia
Söndag 14 april 2024
Etar VT
0-0
Krumovgrad
Beroe
2-2
Lokomotiv Plovdiv
Måndag 15 april 2024
CSKA 1948 Sofia
2-1
Lokomotiv Sofia 1929
Ludogorets
2-0
Arda
Fredag 19 april 2024
Botev Vratsa
2-0
Etar VT
Krumovgrad
2-0
Slavia Sofia
Lördag 20 april 2024
Pirin Blagoevgrad
0-0
Cherno more
Hebar 1918
0-3
Ludogorets
Levski Sofia
1-0
Beroe
Söndag 21 april 2024
Lokomotiv Plovdiv
1-1
CSKA 1948 Sofia
Lokomotiv Sofia 1929
0-4
Botev Plovdiv
Arda
2-3
CSKA Sofia
April 2024: Mästerskapsserien
Lördag 27 april 2024
Mästerskapsserien
CSKA Sofia
3-1
Levski Sofia
Söndag 28 april 2024
Mästerskapsserien
Ludogorets
3-3
Krumovgrad
Cherno more
1-0
Lokomotiv Plovdiv
April 2024: Conference League-playoff
Lördag 27 april 2024
Conference League-playoff
Botev Plovdiv
0-1
Slavia Sofia
Söndag 28 april 2024
Conference League-playoff
CSKA 1948 Sofia
1-1
Arda
April 2024: Nedflyttningsserien
Fredag 26 april 2024
Nedflyttningsserien
Pirin Blagoevgrad
1-2
Botev Vratsa
Söndag 28 april 2024
Nedflyttningsserien
Hebar 1918
0-2
Lokomotiv Sofia 1929
Måndag 29 april 2024
Nedflyttningsserien
Beroe
3-0
Etar VT
Maj 2024: Mästerskapsserien
Fredag 10 maj 2024
Mästerskapsserien
Krumovgrad
4-1
Lokomotiv Plovdiv
Lördag 11 maj 2024
Mästerskapsserien
Ludogorets
3-1
CSKA Sofia
Söndag 12 maj 2024
Mästerskapsserien
Levski Sofia
0-0
Cherno more
Lördag 18 maj 2024
Mästerskapsserien
CSKA Sofia
2-2
Krumovgrad
Lokomotiv Plovdiv
1-2
Levski Sofia
Söndag 19 maj 2024
Mästerskapsserien
Cherno more
4-0
Ludogorets
Onsdag 22 maj 2024
Mästerskapsserien
Krumovgrad
-
Levski Sofia
Ludogorets
-
Lokomotiv Plovdiv
CSKA Sofia
-
Cherno more
Lördag 25 maj 2024
Mästerskapsserien
Cherno more
-
Krumovgrad
Lokomotiv Plovdiv
-
CSKA Sofia
Levski Sofia
-
Ludogorets
Maj 2024: Conference League-playoff
Måndag 6 maj 2024
Conference League-playoff
Slavia Sofia
0-0
Arda
Botev Plovdiv
0-0
CSKA 1948 Sofia
Fredag 10 maj 2024
Conference League-playoff
CSKA 1948 Sofia
0-2
Slavia Sofia
Lördag 11 maj 2024
Conference League-playoff
Arda
2-1
Botev Plovdiv
Måndag 20 maj 2024
Conference League-playoff
Arda
0-0
CSKA 1948 Sofia
Slavia Sofia
3-1
Botev Plovdiv
Onsdag 22 maj 2024
Conference League-playoff
Arda
-
Slavia Sofia
CSKA 1948 Sofia
-
Botev Plovdiv
Lördag 25 maj 2024
Conference League-playoff
Slavia Sofia
-
CSKA 1948 Sofia
Botev Plovdiv
-
Arda
Maj 2024: Nedflyttningsserien
Söndag 12 maj 2024
Nedflyttningsserien
Beroe
2-0
Pirin Blagoevgrad
Måndag 13 maj 2024
Nedflyttningsserien
Etar VT
1-1
Lokomotiv Sofia 1929
Botev Vratsa
1-0
Hebar 1918
Fredag 17 maj 2024
Nedflyttningsserien
Pirin Blagoevgrad
2-2
Etar VT
Lokomotiv Sofia 1929
1-1
Botev Vratsa
Hebar 1918
0-1
Beroe
Onsdag 22 maj 2024
Nedflyttningsserien
Etar VT
-
Botev Vratsa
Beroe
-
Lokomotiv Sofia 1929
Pirin Blagoevgrad
-
Hebar 1918
Lördag 25 maj 2024
Nedflyttningsserien
Hebar 1918
-
Etar VT
Lokomotiv Sofia 1929
-
Pirin Blagoevgrad
Botev Vratsa
-
Beroe