ecst.se fotboll

 

Säsong

2023-24

Start: 26 augusti 2023
Slut: 11 maj 2024

Spelade matcher

180 / 180

100,00 %

Målsnitt

2,28

Totalt: 411 mål

Publiksnitt

-

Totalt: - åskådare

Omgångar

36

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

Egnatia Partizani Vllaznia Shkodër Skënderbeu Korçë
Tirana Teuta Durrës Dinamo City
Laçi
Erzeni Kukësi

Aktuella matcher

Onsdag 8 maj 2024
Kukësi
0-1
Partizani
Skënderbeu Korçë
1-1
Laçi
Tirana
0-0
Vllaznia Shkodër
Dinamo City
0-1
Egnatia Rrogozhinë
Erzeni Shijak
0-3
Teuta Durrës
Lördag 11 maj 2024
Teuta Durrës
1-0
Dinamo City
Egnatia Rrogozhinë
0-3
Tirana
Vllaznia Shkodër
1-5
Skënderbeu Korçë
Laçi
2-0
Kukësi
Partizani Tirana
4-0
Erzeni Shijak

Tabell

Uppdaterad: 11.05.2024, 23:59

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Egnatia
Egnatia
3
36
36
18
9
9
51
- 38
13
63
 
9
4
5
23
- 21
31
 
9
5
4
28
- 17
32
2
 
Partizani
Partizani
1
36
36
17
12
7
51
- 29
22
63
 
10
6
2
30
- 14
36
 
7
6
5
21
- 15
27
3
 
Vllaznia Shkodër
Vllaznia Shkodër
4
36
36
16
11
9
41
- 34
7
59
 
9
5
4
27
- 18
32
 
7
6
5
14
- 16
27
4
 
Skënderbeu Korçë
Skënderbeu Korçë
ny
36
36
15
6
15
37
- 39
-2
51
 
8
4
6
14
- 11
28
 
7
2
9
23
- 28
23
5
 
Tirana
Tirana
2
36
36
13
11
12
56
- 49
7
50
 
5
6
7
24
- 26
21
 
8
5
5
32
- 23
29
6
 
Teuta Durrës
Teuta Durrës
6
36
36
13
11
12
36
- 35
1
50
 
7
6
5
19
- 13
27
 
6
5
7
17
- 22
23
7
 
Dinamo City
Dinamo City
ny
36
36
13
8
15
42
- 43
-1
47
 
9
2
7
26
- 22
29
 
4
6
8
16
- 21
18
8
 
Laçi
Laçi
5
36
36
10
16
10
37
- 31
6
46
 
5
8
5
24
- 19
23
 
5
8
5
13
- 12
23
9
 
Erzeni
Erzeni
8
36
36
7
11
18
29
- 57
-28
32
 
3
6
9
11
- 28
15
 
4
5
9
18
- 29
17
10
 
Kukësi
Kukësi
7
36
36
6
9
21
31
- 56
-25
27
 
5
5
8
16
- 25
20
 
1
4
13
15
- 31
7

Placeringar: Lag 1-4 till slutspel, lag 8 till nedflyttningskval, lag 9-10 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Lottning

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 08.05.2024, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Bekim Balaj
Vllaznia Shkodër
17
Kristal Abazaj
Tirana
10
Florent Hasani
Tirana
10
Luis Kaçorri
Dinamo City
9
Raphael Dwamena
Egnatia
9
Archange Bintsouka
Partizani
9
Nnamdi Ahanonu
Skënderbeu Korçë
9
Klejdi Daci
Teuta Durrës
9
Denisson
Dinamo City
8
Ronald Sobowale
Laçi
8
Ildi Gruda
Vllaznia Shkodër
8

Publiksnitt

Uppdaterad: -

Totalt
-
-
-
-
-
-
-

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 11.05.2024

Augusti 2023
Lördag 26 augusti 2023
Egnatia
0-1
Skënderbeu
Vllaznia
3-1
Kukësi
Söndag 27 augusti 2023
Laçi
3-3
Erzeni Shijak
Dinamo City
2-3
Tirana
September 2023
Fredag 1 september 2023
Erzeni Shijak
16:00
Vllaznia Shkodër
Skënderbeu Korçë
19:00
Dinamo City
Lördag 2 september 2023
Teuta Durrës
19:00
Tirana
Söndag 3 september 2023
Kukësi
16:00
Egnatia Rrogozhinë
Partizani Tirana
19:00
Laçi
Onsdag 13 september 2023
Egnatia Rrogozhinë
4-3
Erzeni Shijak
Dinamo City
2-1
Kukësi
Torsdag 14 september 2023
Tirana
3-1
Skënderbeu Korçë
Vllaznia Shkodër
0-0
Partizani Tirana
Fredag 15 september 2023
Laçi
6-1
Teuta Durrës
Söndag 17 september 2023
Erzeni Shijak
2-1
Dinamo City
Måndag 18 september 2023
Kukësi
1-2
Tirana
Partizani Tirana
1-1
Egnatia Rrogozhinë
Tisdag 19 september 2023
Laçi
2-1
Vllaznia Shkodër
Teuta Durrës
1-0
Skënderbeu Korçë
Fredag 22 september 2023
Tirana
0-1
Erzeni Shijak
Dinamo City
1-3
Partizani Tirana
Lördag 23 september 2023
Egnatia Rrogozhinë
2-1
Laçi
Skënderbeu Korçë
0-1
Kukësi
Vllaznia Shkodër
2-0
Teuta Durrës
Onsdag 27 september 2023
Erzeni Shijak
1-2
Skënderbeu Korçë
Vllaznia Shkodër
0-2
Egnatia Rrogozhinë
Teuta Durrës
0-0
Kukësi
Torsdag 28 september 2023
Laçi
0-1
Dinamo City
Oktober 2023
Söndag 1 oktober 2023
Egnatia Rrogozhinë
0-1
Teuta Durrës
Skënderbeu Korçë
1-0
Partizani Tirana
Måndag 2 oktober 2023
Kukësi
2-1
Erzeni Shijak
Dinamo City
1-1
Vllaznia Shkodër
Tisdag 3 oktober 2023
Tirana
0-3
Laçi
Fredag 6 oktober 2023
Egnatia Rrogozhinë
3-0
Dinamo Tirana
Lördag 7 oktober 2023
Vllaznia Shkodër
0-1
Tirana
Söndag 8 oktober 2023
Laçi
2-0
Skënderbeu Korçë
Partizani Tirana
4-3
Kukësi
Teuta Durrës
0-1
Erzeni Shijak
Torsdag 19 oktober 2023
Partizani Tirana
2-1
Tirana
Lördag 21 oktober 2023
Skënderbeu Korçë
0-2
Vllaznia Shkodër
Söndag 22 oktober 2023
Kukësi
1-0
Laçi
Dinamo City
2-3
Teuta Durrës
Måndag 23 oktober 2023
Tirana
2-3
Egnatia Rrogozhinë
Erzeni Shijak
1-2
Partizani Tirana
Fredag 27 oktober 2023
Kukësi
1-0
Vllaznia Shkodër
Erzeni Shijak
0-0
Laçi
Lördag 28 oktober 2023
Tirana
1-1
Dinamo City
Teuta Durrës
0-1
Partizani Tirana
Skënderbeu Korçë
0-1
Egnatia Rrogozhinë
Tisdag 31 oktober 2023
Egnatia Rrogozhinë
2-1
Kukësi
Dinamo City
2-1
Skënderbeu Korçë
November 2023
Onsdag 1 november 2023
Laçi
0-1
Partizani Tirana
Tirana
2-0
Teuta Durrës
Vllaznia Shkodër
1-1
Erzeni Shijak
Lördag 4 november 2023
Erzeni Shijak
0-1
Egnatia Rrogozhinë
Söndag 5 november 2023
Kukësi
0-0
Dinamo City
Teuta Durrës
1-1
Laçi
Skënderbeu Korçë
1-1
Tirana
Måndag 6 november 2023
Partizani Tirana
4-1
Vllaznia Shkodër
Torsdag 23 november 2023
Egnatia Rrogozhinë
1-1
Partizani Tirana
Dinamo City
1-0
Erzeni Shijak
Tirana
3-2
Kukësi
Fredag 24 november 2023
Vllaznia Shkodër
0-0
Laçi
Skënderbeu Korçë
3-1
Teuta Durrës
Måndag 27 november 2023
Erzeni Shijak
1-0
Tirana
Partizani Tirana
0-0
Dinamo City
Tisdag 28 november 2023
Laçi
0-2
Egnatia Rrogozhinë
Kukësi
2-2
Skënderbeu Korçë
Teuta Durrës
0-1
Vllaznia Shkodër
December 2023
Lördag 2 december 2023
Egnatia Rrogozhinë
3-0
Vllaznia Shkodër
Skënderbeu Korçë
1-0
Erzeni Shijak
Söndag 3 december 2023
Kukësi
0-0
Teuta Durrës
Dinamo City
2-0
Laçi
Tirana
1-1
Partizani Tirana
Torsdag 7 december 2023
Partizani Tirana
1-1
Teuta Durrës
Söndag 10 december 2023
Laçi
2-2
Tirana
Erzeni Shijak
0-0
Kukësi
Vllaznia Shkodër
3-1
Dinamo City
Måndag 11 december 2023
Teuta Durrës
2-2
Egnatia Rrogozhinë
Partizani Tirana
1-1
Skënderbeu Korçë
Lördag 16 december 2023
Kukësi
1-1
Partizani Tirana
Dinamo City
1-2
Egnatia Rrogozhinë
Söndag 17 december 2023
Tirana
13:30
Vllaznia Shkodër
Erzeni Shijak
13:30
Teuta Durrës
Skënderbeu Korçë
17:00
Laçi
Fredag 22 december 2023
Teuta Durrës
1-2
Dinamo City
Vllaznia Shkodër
5-0
Skënderbeu Korçë
Lördag 23 december 2023
Laçi
1-1
Kukësi
Söndag 24 december 2023
Egnatia Rrogozhinë
0-5
Tirana
Partizani Tirana
1-2
Erzeni Shijak
Januari 2024
Fredag 12 januari 2024
Dinamo City
2-3
Tirana
Lördag 13 januari 2024
Egnatia Rrogozhinë
1-0
Skënderbeu Korçë
Partizani Tirana
1-0
Teuta Durrës
Söndag 14 januari 2024
Laçi
0-0
Erzeni Shijak
Vllaznia Shkodër
1-0
Kukësi
Fredag 19 januari 2024
Kukësi
1-4
Egnatia Rrogozhinë
Teuta Durrës
2-2
Tirana
Lördag 20 januari 2024
Erzeni Shijak
0-1
Vllaznia Shkodër
Partizani Tirana
1-2
Laçi
Söndag 28 januari 2024
Laçi
1-1
Teuta Durrës
Vllaznia Shkodër
1-1
Partizani Tirana
Tirana
3-4
Skënderbeu Korçë
Måndag 29 januari 2024
Egnatia Rrogozhinë
3-2
Erzeni Shijak
Dinamo City
3-2
Kukësi
Februari 2024
Lördag 3 februari 2024
Kukësi
2-3
Tirana
Partizani Tirana
1-1
Egnatia Rrogozhinë
Teuta Durrës
3-0
Skënderbeu Korçë
Söndag 4 februari 2024
Laçi
1-1
Vllaznia Shkodër
Erzeni Shijak
0-4
Dinamo City
Lördag 10 februari 2024
Egnatia Rrogozhinë
0-0
Laçi
Vllaznia Shkodër
2-1
Teuta Durrës
Dinamo City
2-1
Partizani Tirana
Söndag 11 februari 2024
Tirana
1-1
Erzeni Shijak
Skënderbeu Korçë
1-0
Kukësi
Fredag 16 februari 2024
Teuta Durrës
1-0
Kukësi
Partizani Tirana
2-1
Tirana
Lördag 17 februari 2024
Laçi
1-1
Dinamo City
Erzeni Shijak
0-3
Skënderbeu Korçë
Vllaznia Shkodër
2-1
Egnatia Rrogozhinë
Onsdag 21 februari 2024
Skënderbeu Korçë
0-1
Dinamo City
Söndag 25 februari 2024
Egnatia Rrogozhinë
0-0
Teuta Durrës
Kukësi
1-2
Erzeni Shijak
Skënderbeu Korçë
1-0
Partizani Tirana
Måndag 26 februari 2024
Tirana
1-1
Laçi
Dinamo City
0-1
Vllaznia Shkodër
Mars 2024
Fredag 1 mars 2024
Laçi
0-1
Skënderbeu Korçë
Egnatia Rrogozhinë
1-1
Dinamo City
Partizani Tirana
3-0
Kukësi
Lördag 2 mars 2024
Vllaznia Shkodër
3-1
Tirana
Teuta Durrës
3-0
Erzeni Shijak
Söndag 10 mars 2024
Erzeni Shijak
0-4
Partizani Tirana
Tirana
1-1
Egnatia Rrogozhinë
Måndag 11 mars 2024
Kukësi
1-0
Laçi
Skënderbeu Korçë
0-1
Vllaznia Shkodër
Lördag 16 mars 2024
Erzeni Shijak
0-0
Laçi
Teuta Durrës
1-0
Partizani Tirana
Skënderbeu Korçë
2-0
Egnatia Rrogozhinë
Söndag 17 mars 2024
Kukësi
2-0
Vllaznia Shkodër
Tirana
3-3
Dinamo City
Fredag 29 mars 2024
Egnatia Rrogozhinë
1-0
Kukësi
Vllaznia Shkodër
1-1
Erzeni Shijak
Tirana
1-2
Teuta Durrës
Lördag 30 mars 2024
Laçi
1-1
Partizani Tirana
Dinamo City
2-0
Skënderbeu Korçë
April 2024
Onsdag 3 april 2024
Dinamo City
1-0
Teuta Durrës
Söndag 7 april 2024
Kukësi
1-1
Dinamo City
Teuta Durrës
0-1
Laçi
Partizani Tirana
0-0
Vllaznia Shkodër
Måndag 8 april 2024
Erzeni Shijak
1-0
Egnatia Rrogozhinë
Skënderbeu Korçë
0-0
Tirana
Lördag 13 april 2024
Tirana
1-0
Kukësi
Vllaznia Shkodër
1-2
Laçi
Skënderbeu Korçë
0-1
Teuta Durrës
Söndag 14 april 2024
Egnatia Rrogozhinë
2-1
Partizani Tirana
Dinamo City
2-0
Erzeni Shijak
Fredag 19 april 2024
Erzeni Shijak
0-2
Tirana
Kukësi
0-2
Skënderbeu Korçë
Lördag 20 april 2024
Laçi
1-2
Egnatia Rrogozhinë
Teuta Durrës
0-0
Vllaznia Shkodër
Partizani Tirana
2-0
Dinamo City
Lördag 27 april 2024
Dinamo City
0-0
Laçi
Skënderbeu Korçë
1-0
Erzeni Shijak
Söndag 28 april 2024
Egnatia Rrogozhinë
0-1
Vllaznia Shkodër
Kukësi
0-2
Teuta Durrës
Tirana
1-2
Partizani Tirana
Maj 2024
Lördag 4 maj 2024
Teuta Durrës
1-0
Egnatia Rrogozhinë
Vllaznia Shkodër
1-0
Dinamo City
Laçi
1-0
Tirana
Partizani Tirana
1-0
Skënderbeu Korçë
Erzeni Shijak
3-3
Kukësi
Onsdag 8 maj 2024
Kukësi
0-1
Partizani
Skënderbeu Korçë
1-1
Laçi
Tirana
0-0
Vllaznia Shkodër
Dinamo City
0-1
Egnatia Rrogozhinë
Erzeni Shijak
0-3
Teuta Durrës
Lördag 11 maj 2024
Teuta Durrës
1-0
Dinamo City
Egnatia Rrogozhinë
0-3
Tirana
Vllaznia Shkodër
1-5
Skënderbeu Korçë
Laçi
2-0
Kukësi
Partizani Tirana
4-0
Erzeni Shijak