ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 24 augusti 2019
Slut: 23 maj 2020

84

lag

9

omgångar

32/107

matcher spelade

Första omgången

22 matcher

24-28 augusti 2019

Andra omgången

10 matcher

31 augusti-8 september 2019

Tredje omgången

12 matcher

14-15 september

Fjärde omgången

12 matcher

24-26 september

Femte omgången

2x11 matcher

29-31 oktober
Returer 14-16 januari 2020

Sjätte omgången

2x8 matcher

7-9 januari 2020
Returer 14-16 januari 2020

Kvartsfinaler

2x4 matcher

4-6 februari 2020
11-13 februari 2020

Semifinaler

2x2 matcher

4-5 mars 2020
22-23 april 2020

Final

1 match

23 maj 2020

 

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

08.09.2019, 23:59

Lördag 31 augusti 2019
Elassona
*1-1 f
Tilikratis

Information Elassona vidare efter 5-3 på straffar.

Söndag 1 september 2019
Pandramaikos
*1-1 f
Makedonikos Foufas

Information Pandramaikos vidare efter 2-1 på straffar.

Aetos Orfani
4-2
Thermaikos Thermis

Thinaliakos
1-0
Apollo Efpaliou

Atalanti
Inst
Kalamata / Atromitos Patras

Pellana
1-0
Ipato

Xenophon Krestena
2-1
Doxa Arta

Karitsa
1-2
Panserraikos

Onsdag 4 september 2019
Episkopi
2-0
Ethnikos Piraeus

Söndag 8 september 2019
Panthiraikos
1-0
AEEK INKA

 

Visa matchfakta

Första omgången

28.08.2019, 23:59

Lördag 24 augusti 2019
Tilikratis
3-1
Sellana

Söndag 25 augusti 2019
M. Alexandros Iasmos
0-3
Pandramaikos

Ethnikos Alexandroupoli
0-7
Aetos Orfani

Panserraikos
*2-2 f
Orfeas Xanthi

Information Panserraikos vidare efter 6-5 på straffar.

Edessaikos
1-2
Thermaikos Thermis

Elassona
*0-0 f
Souli Paramythia

Information Elassona vidare efter 4-2 på straffar.

Atalanti
2-0
Meteora

Thinaliakos
2-1
Potamia

Pallixouriakos
0-1
Xenophon Krestena

Kalamata
0-3
Atromitos Patras

Korinthos
2-0
Leonidio

Pellana
2-0
Atromitos Agios Georgios

Nea Artaki
2-2* f
Ethnikos Piraeus

Information Ethnikos Piraeus vidare efter 5-4 på straffar.

Episkopi
1-0
Atsalenios

Acharnaikos
0-3
AEEK INKA

Paone
0-4
Karitsa

Makedonikos Foufas
3-2 f
M. Alexandros Kallithea

Apollo Efpaliou
3-0
Omiros Neochori

Pansamiakos Vathyllou
Inst
Aiolikos

Onsdag 28 augusti 2019
Doxa Arta
2-0
Zakynthos

Ipato
5-0
Panargiakos

Panthiraikos
3-0
Ilisiakos

 

Skytteliga

08.09.2019, 23:59

-