ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 24 augusti 2019
Slut: 23 maj 2020

84

lag

9

omgångar

55/108

matcher spelade

Första omgången

22 matcher

24 augusti-17 september 2019

Andra omgången

11 matcher

31 augusti-2 oktober 2019

Tredje omgången

12 matcher

14 september-16 oktober 2019

Fjärde omgången

12 matcher

24 september-9 oktober 2019

Femte omgången

2x11 matcher

29-31 oktober
Returer 14-16 januari 2020

Sjätte omgången

2x8 matcher

7-9 januari 2020
Returer 14-16 januari 2020

Kvartsfinaler

2x4 matcher

4-6 februari 2020
11-13 februari 2020

Semifinaler

2x2 matcher

4-5 mars 2020
22-23 april 2020

Final

1 match

23 maj 2020

 

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

09.10.2019, 22:45

Tisdag 24 september 2019
Trikala
1-0
Doxa Dramas

Ionikos
1-2
Panachaiki

Veria
3-0
Levadiakos

Onsdag 25 september 2019
Kalamata
*0-0 f
Karaiskakis

Information Kalamata vidare efter 4-3 på straffar.

Egaleo
0-2
Ergotelis

Kavala
2-0
Chania

Torsdag 26 september 2019
Panthiraikos
1-2
Platanias

Onsdag 2 oktober 2019
Ialysos
1-0
Kerkyra

Aetos Orfani
0-1
Apollon Larissa

Aspropyrgos Enosis
0-2
PAS Giannina

Onsdag 9 oktober 2019
Olympiakos Volos
1-0
Apollon Pontou

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

25.09.2019, 23:59

Lördag 14 september 2019
Aetos Orfani
2-1
Thesprotos

Elassona
0-1
Aspropyrgos Enosis

Söndag 15 september 2019
Episkopi
1-2
Trikala

Panthiraikos
*0-0 f
OF Ierapetra

Information Panthiraikos vidare efter 5-4 på straffar.

Thinaliakos
0-1 f
Kavala

Pandramaikos
0-3
Ionikos

Xenophon Krestena
1-2
Egaleo

Panserraikos
2-0
Triglia

Onsdag 18 september 2019
Pellana
0-2
Ialysos

Veria
2-0
Diagoras

Onsdag 25 september 2019
Atalanti
2-3 f
Olympiakos Volos

Onsdag 16 oktober 2019
Aiolikos
15:00
Niki Volos

 

Visa matchfakta

Andra omgången

02.10.2019, 23:59

Lördag 31 augusti 2019
Elassona
*1-1 f
Tilikratis

Information Elassona vidare efter 5-3 på straffar.

Söndag 1 september 2019
Pandramaikos
*1-1 f
Makedonikos Foufas

Information Pandramaikos vidare efter 2-1 på straffar.

Aetos Orfani
4-2
Thermaikos Thermis

Thinaliakos
1-0
Apollo Efpaliou

Atalanti
Inst
Kalamata / Atromitos Patras

Pellana
1-0
Ipato

Xenophon Krestena
2-1
Doxa Arta

Karitsa
1-2
Panserraikos

Onsdag 4 september 2019
Episkopi
2-0
Ethnikos Piraeus

Söndag 8 september 2019
Panthiraikos
1-0
AEEK INKA

Söndag 15 september 2019
Atalanti
1-0
Atromitos Patras

Onsdag 2 oktober 2019
Aiolikos
2-0
Korinthos

 

Visa matchfakta

Första omgången

17.09.2019, 23:59

Lördag 24 augusti 2019
Tilikratis
3-1
Sellana

Söndag 25 augusti 2019
M. Alexandros Iasmos
0-3
Pandramaikos

Ethnikos Alexandroupoli
0-7
Aetos Orfani

Panserraikos
*2-2 f
Orfeas Xanthi

Information Panserraikos vidare efter 6-5 på straffar.

Edessaikos
1-2
Thermaikos Thermis

Elassona
*0-0 f
Souli Paramythia

Information Elassona vidare efter 4-2 på straffar.

Atalanti
2-0
Meteora

Thinaliakos
2-1
Potamia

Pallixouriakos
0-1
Xenophon Krestena

Kalamata
0-3
Atromitos Patras

Korinthos
2-0
Leonidio

Pellana
2-0
Atromitos Agios Georgios

Nea Artaki
2-2* f
Ethnikos Piraeus

Information Ethnikos Piraeus vidare efter 5-4 på straffar.

Episkopi
1-0
Atsalenios

Acharnaikos
0-3
AEEK INKA

Paone
0-4
Karitsa

Makedonikos Foufas
3-2 f
M. Alexandros Kallithea

Apollo Efpaliou
3-0
Omiros Neochori

Pansamiakos Vathyllou
Inst
Aiolikos

Onsdag 28 augusti 2019
Doxa Arta
2-0
Zakynthos

Ipato
5-0
Panargiakos

Panthiraikos
3-0
Ilisiakos

Tisdag 17 september 2019
Pansamiakos Vathyllou
0-0* f
Aiolikos

Information Aiolikos vidare efter 4-2 på straffar.

 

Skytteliga

02.10.2019, 23:59

-