ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 4 februari 2023

Tävlingar

40

Resultat/matcher

156/156

Status

100%

Uppdaterad:
Onsdag 8 februari 2023 06:33

Resultatservice denna månad

 

Lördag 4 februari 2023
Andra omgången
Wydad Casablanca
1-1* f
Al Hilal

Al Hilal vidare efter 5-3 på straffar.

Seattle Sounders
0-1
Al Ahly
Lördag 4 februari 2023
Kapaz
1-1
Qarabağ
Lördag 4 februari 2023
Cercle Brugge
1-1
Standard Liège
Seraing
2-1
Leuven
Eupen
1-1
Westerlo
Sint-Truiden
1-0
Kortrijk
Lördag 4 februari 2023
Karmiotissa
1-3
AEK
Olympiakos
1-2
Enosis
Lördag 4 februari 2023
Everton
1-0
Arsenal
Aston Villa
2-4
Leicester City
Brentford
3-0
Southampton
Brighton & Hove Albion
1-0
AFC Bournemouth
Manchester United
2-1
Crystal Palace
Wolverhampton Wanderers
3-0
Liverpool
Newcastle United
1-1
West Ham United
Lördag 4 februari 2023
Norwich City
0-3
Burnley
Rotherham United
0-0
Sheffield United
Huddersfield Town
1-1
Queens Park Rangers
Hull City
1-0
Cardiff City
Luton Town
1-0
Stoke City
Middlesbrough
3-0
Blackpool
Millwall
1-1
Sunderland
Preston North End
1-2
Bristol City
Reading
2-2
Watford
Swansea City
3-4
Birmingham City
Lördag 4 februari 2023
Accrington Stanley
0-3
Lincoln City
Bolton Wanderers
1-0
Cheltenham Town
Bristol Rovers
0-2
Milton Keynes Dons
Cambridge United
1-1
Ipswich Town
Derby County
5-0
Morecambe
Exeter City
1-2
Charlton Athletic
Fleetwood Town
2-3
Burton Albion
Forest Green Rovers
0-2
Peterborough United
Oxford United
0-1
Shrewsbury Town
Port Vale
0-3
Wycombe Wanderers
Portsmouth
1-1
Barnsley
Sheffield Wednesday
1-0
Plymouth Argyle
Lördag 4 februari 2023
Newport County
2-1
Swindon Town
Bradford City
1-1
Mansfield Town
Carlisle United
0-1
Harrogate Town
Colchester United
1-1
Barrow
Crewe Alexandra
0-3
Grimsby Town
Doncaster Rovers
0-1
Hartlepool United
Gillingham
1-0
Crawley Town
Leyton Orient
1-0
AFC Wimbledon
Northampton Town
0-0
Walsall
Salford City
2-1
Rochdale
Stockport County
3-2
Tranmere Rovers
Sutton United
0-0
Stevenage
Lördag 4 februari 2023
Första omgången, gruppspel
Inter Turku
1-0
IFK Mariehamn
SJK
3-2
VPS
Haka
1-0
Ilves
Honka
1-1
KTP
KuPS
0-1
Oulu
Lördag 4 februari 2023
Paris Saint-Germain
2-1
Toulouse
Troyes
1-3
Olympique lyonnais
Stade rennais
1-3
Lille
Lördag 4 februari 2023
Saint-Étienne
3-2
Annecy
Lördag 4 februari 2023
Mästerskapsserien
Glacis United
0-2
Lynx
Lördag 4 februari 2023
Nedflyttningsserien
Manchester 62
2-0
Europa Point
Lördag 4 februari 2023
OFI
0-0
PAS Giannina
Ionikos
1-0
Aris
Lördag 4 februari 2023
Första omgången, gruppspel
Breiðablik
3-1
Selfoss
Keflavík
2-1
KA
Lördag 4 februari 2023
Sektzia Nes Tziona
0-1
Hapoel Be'er Sheva
Maccabi Tel Aviv
1-1
Bnei Sakhnin
Hapoel Haifa
1-1
Ashdod
Hapoel Jerusalem
0-2
Maccabi Netanya
Ironi Kiryat Shmona
0-3
Beitar Jerusalem
Lördag 4 februari 2023
Cremonese
0-2
Lecce
Roma
2-0
Empoli
Sassuolo
1-0
Atalanta
Lördag 4 februari 2023
Benevento
1-2
Venezia
Cittadella
3-0
Ascoli
Cosenza
0-0
Ternana
Perugia
4-0
Brescia
Pisa
0-1
Südtirol
SPAL
3-4
Bari
Como
0-2
Frosinone
Lördag 4 februari 2023
Andra omgången
Flamurtari
1-1* f
Vushtrria

Vushtrria vidare efter 4-3 på straffar.

Ballkani
2-0
A&N
Feronikeli
1-0
Trepça'89
Liria Prizren
2-3
Llapi
Lördag 4 februari 2023
Lokomotiva Zagreb
1-0
Osijek
Slaven Koprivnica
1-1
Dinamo Zagreb
Lördag 4 februari 2023
Floriana
0-1
Hamrun Spartans
Gudja United
3-0
Santa Lucia
Sirens
1-2
Mosta
Pietà Hotspurs
0-6
Gzira United
Lördag 4 februari 2023
Volendam
1-1
AZ
Emmen
2-2
Vitesse
Utrecht
1-0
Heerenveen
Excelsior
0-0
RKC Waalwijk
Lördag 4 februari 2023
Sjätte omgången
Knockbreda
1-2
Dungannon Swifts
Ballymena United
4-1
Newington
Cliftonville
*2-2 f
Coleraine

Cliftonville vidare efter 3-1 på straffar.

Glenavon
0-1
H&W Welders
Larne
*1-1 f
Linfield

Larne vidare efter 4-3 på straffar.

Portadown
0-3
Glentoran
Institute
0-1
Ballyclare Comrades
Lördag 4 februari 2023
Raków Częstochowa
1-0
Piast Gliwice
Górnik Zabrze
1-1
Lechia Gdańsk
Zagłębie Lubin
1-2
Legia Warszawa
Lördag 4 februari 2023
Santa Clara
2-2
Boavista
Benfica
3-0
Casa Pia
Estoril
0-1
Vitória SC, Guimarães
Lördag 4 februari 2023
Hermannstadt
1-1
Argeș
Rapid Bucureşti
4-1
Voluntari
Lördag 4 februari 2023
Virtus
1-1
Fiorentino
Folgore
2-1
Pennarossa
Domagnano
1-2
Tre Penne
Lördag 4 februari 2023
Grasshopper
1-0
Basel
St. Gallen
3-0
Servette
Lördag 4 februari 2023
Aberdeen
3-1
Motherwell
Hearts
3-1
Dundee United
Livingston
3-1
Kilmarnock
Rangers
2-1
Ross County
St. Mirren
0-1
Hibernian
Lördag 4 februari 2023
Femte omgången
Dukla Banská Bystrica
Inst.
Slovan Bratislava
Lördag 4 februari 2023
Espanyol
1-1
Osasuna
Elche
3-1
Villarreal
Atlético Madrid
1-1
Getafe
Real Betis
3-4
Celta Vigo
Lördag 4 februari 2023
Huesca
1-0
Mirandés
Leganés
1-0
Sporting Gijón
Tenerife
1-0
Albacete
Deportivo Alavés
2-0
Eibar
Lördag 4 februari 2023
Radnički Kragujevac
0-1
Voždovac
Radnički Niš
2-1
Mladost Lučani
Crvena Zvezda
1-1
Vojvodina
Spartak Subotica
1-3
Cukaricki
Lördag 4 februari 2023
Jablonec
2-2
Zlín
Teplice
0-5
Baník Ostrava
Slovácko
0-0
Sigma Olomouc
Pardubice
0-1
Slavia Praha
Lördag 4 februari 2023
Ankaragücü
0-2
Fatih Karagümrük
Sivasspor
1-0
Beşiktaş
Antalyaspor
1-0
Gaziantep FK
Lördag 4 februari 2023
Borussia Dortmund
5-1
Freiburg
1. FC Union Berlin
2-1
Mainz 05
1. FC Köln
0-0
RB Leipzig
Eintracht Frankfurt
3-0
Hertha BSC
Bochum
5-2
1899 Hoffenheim
Borussia Mönchengladbach
0-0
Schalke 04
Lördag 4 februari 2023
Jahn Regensburg
1-3
Arminia Bielefeld
Eintracht Braunschweig
2-0
1. FC Heidenheim
1. FC Kaiserslautern
2-1
Holstein Kiel
Greuther Fürth
1-0
1. FC Nürnberg
Lördag 4 februari 2023
Paksi FC
0-0
Kecskeméti TE
Honvéd
1-1
Kisvárda
Fehérvár
1-1
Debrecen
Lördag 4 februari 2023
Kvartsfinaler
Bala Town
2-0
Briton Ferry
Connah's Quay
5-0
Airbus UK
Cwmbran Celtic
1-3
The New Saints
Lördag 4 februari 2023
Kvartsfinaler
Wiener SC
0-2
Ried

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.