ecst.se fotboll

Resultatservice

Onsdag 28 september 2022

Tävlingar

18

Resultat/matcher

24/65

Status

37%

Uppdaterad:
Onsdag 28 september 2022 17:33

Resultatservice denna månad

 

Onsdag 28 september 2022
Första omgången, match 1:2
Partizani Tirana
0-0
Oriku
Butrinti Sarandë
0-1
Dinamo Tirana
Lushnja
2-0
Tërbuni Pukë
Shkumbini Peqin
0-3
Egnatia Rrogozhinë
Burreli
2-1
Tomori Berat
Veleçiku Koplik
0-3
Tirana
Onsdag 28 september 2022
Slavia Sofia
16:15
Levski Sofia
Onsdag 28 september 2022
Tredje omgången
Næstved
18:00
Silkeborg
Onsdag 28 september 2022
Mästerskapsserien
SJK
17:00
KuPS
Inter Turku
17:00
Haka
Onsdag 28 september 2022
Nedflyttningsserien
HIFK
17:00
Ilves
Lahti
17:00
VPS
IFK Mariehamn
17:30
Oulu
Onsdag 28 september 2022
Malisheva
13:00
Ballkani
Prishtina
19:00
Drita
Onsdag 28 september 2022
Tredje omgången
Tromsdalen
18:00
Bryne
Onsdag 28 september 2022
Fjärde omgången
Jiul Petroşani
15:00
Oţelul
Foresta Suceava
0-1
UTA Arad
CSM Reşiţa
15:30
Mioveni
Ocna Mureș
15:30
Slatina
Gloria Bistriţa
15:30
Unirea Slobozia
1599 Şelimbăr
17:45
Petrolul 52
Afumaţi
20:30
Rapid
Onsdag 28 september 2022
Gruppspel
Ural
14:00
Torpedo Moskva
Khimki
16:30
Lokomotiv Moskva
Orenburg
16:30
Dinamo Moskva
Krasnodar
19:00
Nizhny Novgorod
CSKA Moskva
19:00
Sochi
Onsdag 28 september 2022
Tredje omgången
Galanta
15:30
Púchov
Trenčianske Stankovce
15:30
Spartak Trnava
Družstevník Malá Mača
15:30
Slovan Bratislava
Onsdag 28 september 2022
Första omgången
Škofja Loka
16:00
Triglav
Onsdag 28 september 2022
Andra omgången
Celje
18:00
Onsdag 28 september 2022
Andra omgången
Kastamonuspor
*0-0 f
Nevşehir Belediyespor

Kastamonuspor vidare efter straffar.

Pazarspor
1-0
Mazıdağı Fosfatspor
Adıyaman
1-0 f
Bartınspor
Kırşehir FK
2-1 f
Kilis Belediyespor
Serik Belediyespor
1-0
1954 Kelkit Belediyespor
Niğde Anadolu
2-1
Yomraspor
Ankara Demirspor
0-2
Karaman FK
1922 Konyaspor
1-2
Karaköprü Belediyespor
Etimesgut Belediyespor
3-1
Yalovaspor
Kırklarelispor
5-0
Siirt İl Özel İdaresi
Sarıyer
3-0
Tepecikspor
Çatalcaspor
2-3 f
Sapanca Gençlikspor
Nazilli Belediyespor
2-1
Şile Yıldızspor
Ergene Velimeşespor
0-1
Elazığ Karakoçan FK
Uşak Spor
2-1
Arguvanspor
Afyonspor
2-4
Eynesil Belediyespor
Kuşadasıspor
0-1
Kartal Bulvarspor
Şanlıurfaspor
16:30
Karşıyaka
Bursaspor
19:00
Boyabat 1868 Spor

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.