ecst.se fotboll

Resultatservice

Tisdag 16 augusti 2022

Tävlingar

16

Resultat/matcher

0/60

Status

0%

Uppdaterad:
Tisdag 16 augusti 2022 06:03

Resultatservice denna månad

 

Tisdag 16 augusti 2022
Kvalomg 4:4, match 1:2
Bodø/Glimt
21:00
Dinamo Zagreb
FC København
21:00
Trabzonspor
Rangers
21:00
PSV
Tisdag 16 augusti 2022
Tredje omgången
Dender
20:00
RFC Wetteren
Tisdag 16 augusti 2022
Birmingham City
20:45
Watford
Bristol City
20:45
Luton Town
Burnley
20:45
Hull City
Norwich City
20:45
Huddersfield Town
Preston North End
20:45
Rotherham United
Queens Park Rangers
20:45
Blackpool
Swansea City
20:45
Millwall
Tisdag 16 augusti 2022
Barnsley
20:45
Bristol Rovers
Bolton Wanderers
20:45
Morecambe
Burton Albion
20:45
Ipswich Town
Charlton Athletic
20:45
Plymouth Argyle
Exeter City
20:45
Wycombe Wanderers
Fleetwood Town
20:45
Cheltenham Town
Forest Green Rovers
20:45
Accrington Stanley
Milton Keynes Dons
20:45
Port Vale
Oxford United
20:45
Lincoln City
Peterborough United
20:45
Sheffield Wednesday
Portsmouth
20:45
Cambridge United
Shrewsbury Town
20:45
Derby County
Tisdag 16 augusti 2022
Barrow
20:45
Walsall
Colchester United
20:45
Bradford City
Crawley Town
20:45
Northampton Town
Crewe Alexandra
20:45
Sutton United
Gillingham
20:45
Harrogate Town
Grimsby Town
20:45
Carlisle United
Hartlepool United
20:45
Tranmere Rovers
Mansfield Town
20:45
AFC Wimbledon
Newport County
20:45
Salford City
Stevenage
20:45
Rochdale
Swindon Town
20:45
Leyton Orient
Doncaster Rovers
21:00
Stockport County
Tisdag 16 augusti 2022
Extra förkval, omspel
Sheppey United
20:45
Athletic Newham
Tisdag 16 augusti 2022
Andra omgången
Olympic
19:00
Saare Latte
Tallinna Wolves
19:30
Maksatransport
Tisdag 16 augusti 2022
Tredje omgången
Tallinna Kalev
18:15
Soccernet
Tammeka
18:30
Pärnu
Tisdag 16 augusti 2022
Första omgången, gruppspel
Sektzia Nes Tziona
19:30
Hapoel Tel Aviv
Ashdod
19:30
Hapoel Jerusalem
Tisdag 16 augusti 2022
Första omgången
Vaduz III
20:00
Schaan
Ruggell II
20:00
Vaduz II
Triesenberg
20:00
Triesen
Eschen / Mauren II
20:15
Balzers
Tisdag 16 augusti 2022
Kvartsfinal
Zalgiris
-
Riteriai
Jonava
18:00
Hegelmann Litauen
Tisdag 16 augusti 2022
Rudar
18:00
Budućnost
Sutjeska
19:00
Iskra
Jedinstvo
19:00
Jezero
Petrovac
20:00
Dečić
Arsenal Tivat
20:00
Mornar
Tisdag 16 augusti 2022
Första omgången
Amkal
18:00
Zorkiy
Tisdag 16 augusti 2022
Andra omgången
Tovarníky
17:00
Spartak Mujava
Tisdag 16 augusti 2022
Västerås SK
19:00
Trelleborgs FF
Öster
19:00
Örebro
Tisdag 16 augusti 2022
Andra omgången
Uherský Brod
17:00
Vyškov
Hranice
17:00
Karviná
Aritma Praha
18:00
Olympie Březová

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.