ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 29 januari 2022

Tävlingar

23

Resultat/matcher

89/89

Status

100%

Uppdaterad:
Söndag 30 januari 2022 14:45

 

Kvartsfinal
Gambia
0-2
Kamerun
Burkina Faso
1-0
Tunisien
Nepal
1-0
Mauritius
Kuwait
2-0
Libyen
Nicaragua
4-0
Belize
Beerschot
3-3
Zulte Waregem
RFC Seraing
0-0
Eupen
Cercle Brugge
0-1
Oostende
Ethnikos Achna
0-0
AEK
Anorthosis
1-1
Omonia
Barnsley
0-1
AFC Bournemouth
Fulham
1-1
Blackpool
Hull City
2-0
Swansea City
Luton Town
0-0
Blackburn Rovers
Middlesbrough
1-0
Coventry City
Millwall
2-0
West Bromwich Albion
Preston North End
2-2
Bristol City
Queens Park Rangers
4-0
Reading
Peterborough United
0-2
Sheffield United
AFC Wimbledon
1-1
Shrewsbury Town
Accrington Stanley
2-2
Morecambe
Bolton Wanderers
6-0
Sunderland
Cheltenham Town
0-0
Wigan Athletic
Crewe Alexandra
0-2
Rotherham United
Doncaster Rovers
1-3
Plymouth Argyle
Fleetwood Town
1-1
Cambridge United
Gillingham
2-7
Oxford United
Lincoln City
1-2
Burton Albion
Sheffield Wednesday
1-0
Ipswich Town
Wycombe Wanderers
0-1
Milton Keynes Dons
Bradford City
1-2
Crawley Town
Bristol Rovers
1-0
Walsall
Carlisle United
0-2
Sutton United
Colchester United
1-1
Swindon Town
Exeter City
0-0
Hartlepool United
Mansfield Town
2-0
Leyton Orient
Newport County
2-1
Barrow
Northampton Town
1-0
Salford City
Oldham Athletic
0-0
Rochdale
Port Vale
1-0
Scunthorpe United
Stevenage
3-0
Harrogate Town
Tranmere Rovers
0-4
Forest Green Rovers
Första omgången, gruppspel
KuPS
3-1
VPS
SJK
2-2
Oulu
Lahti
Inst
Haka
Elfte omgången
Toulouse
0-1
Versailles
Nancy
0-2
Amiens
Stade Reims
1-1* f
Bastia

Bastia vidare efter 5-3 på straffar.

Olympique Marseille
*1-1 f
Montpellier

Olympique Marseille vidare efter 5ä4 på straffar.

Nedflyttningsserien
Lions Gibraltar
0-1
Europa Point
Lamia
2-1
OFI
Ionikos
2-1
Atromitos
Panathinaikos
0-1
Asteras Tripolis
Hapoel Jerusalem
0-1
Hapoel Be'er Sheva
Ashdod
1-3
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Nof HaGalil
1-0
Maccabi Petah Tikva
Hapoel Haifa
5-1
Beitar Jerusalem
Osijek
1-2
Slaven Koprivnica
Šibenik
1-3
Hajduk Split
Santa Lucia
0-0
Hibernians
Sliema Wanderers
1-0
Sirens
Balzan
2-3
Mosta
Coleraine
3-0
Linfield
Crusaders
0-1
Glenavon
Dungannon Swifts
3-2
Carrick Rangers
Glentoran
1-0
Warrenpoint Town
Larne
4-0
Portadown
Final
Benfica
1-2
Sporting CP
Voluntari
3-1
Gaz Metan Mediaş
Rapid
1-1
UTA Arad
Virtus
0-0
Faetano
Libertas
1-3
Tre Fiori
Juvenes / Dogana
0-4
Folgore
La Fiorita
2-0
Cosmos
Zürich
1-0
Servette
Young Boys
1-0
Lugano
Ross County
3-3
Rangers
Celtic
1-0
Dundee United
Hearts
2-0
Motherwell
Hibernians
2-3
Livingston
Amorebieta
1-0
Girona
Eibar
2-1
Huesca
Lugo
1-0
Burgos
Real Oviedo
2-0
Almería
Paksi SE
3-2
Zalaegerszegi TE
Debrecen
0-0
Kisvárda
Honvéd
0-1
Gyirmót
Connah's Quay
2-3
Barry Town United
Flint Town United
2-2
Cardiff MU

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn