ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 8 januari 2022

Tävlingar

15

Resultat/matcher

84/84

Status

100%

Uppdaterad:
Lördag 8 januari 2022 23:25

 

Aris
2-1
Ethnikos Achna
AEK
2-1
Apollon
Wycombe Wanderers
3-3
Sunderland
Accrington Stanley
1-1
Milton Keynes Dons
Cheltenham Town
1-1
Burton Albion
Doncaster Rovers
0-1
Rotherham United
Gillingham
0-4
Shrewsbury Town
Lincoln City
2-0
Oxford United
Carlisle United
2-0
Bradford City
Newport County
0-2
Salford City
Northampton Town
0-1
Crawley Town
Stevenage
3-1
Walsall
Tranmere Rovers
4-0
Scunthorpe United
Tredje omgången
Coventry City
2-3
Derby County
Burnley
1-0
Huddersfield Town
Mansfield Town
1-2
Middlesbrough
Hartlepool United
2-1
Blackpool
Bristol City
0-1 f
Fulham
Millwall
1-2
Crystal Palace
Boreham Wood
2-0
AFC Wimbledon
West Bromwich Albion
1-2 f
Brighton & Hove Albion
Kidderminster Harriers
2-1
Reading
Leicester City
4-1
Watford
Port Vale
1-4
Brentford
Wigan Athletic
3-2
Blackburn Rovers
Newcastle United
0-1
Cambridge United
Barnsley
5-4 f
Barrow
Peterborough United
2-1
Bristol Rovers
Queens Park Rangers
*1-1 f
Rotherham United

Queens Park Rangers vidare efter 8-7 på straffar.

Swansea City
2-3 f
Southampton
Chelsea
5-1
Chesterfield
Hull City
2-3 f
Everton
Birmingham City
0-1 f
Plymouth Argyle
Yeovil Town
1-3
AFC Bournemouth
Lens
1-0
Stade rennais
Le Havre
0-1
Sochaux-Montbéliard
Bastia
3-0
Quevilly-Rouen
Dijon
1-2
Nîmes Olympique
Grenoble Foot 38
0-1
Auxerre
Pau
4-0
Rodez
Valenciennes
1-1
EA Guingamp
College 1975
0-3
St Joseph's
Europa Point
0-10
Mons Calpe
OFI
1-1
PAS Giannina
Hapoel Haifa
0-2
Hapoel Tel Aviv
Hapoel Nof HaGalil
2-6
Ironi Kiryat Shmona
Maccabi Petah Tikva
0-4
Maccabi Haifa
Maccabi Tel Aviv
1-0
Hapoel Be'er Sheva
Första omgången
Knockbreda
0-2
Dungannon Swifts
Queen's University
2-0
Newington Youth
Dundela
3-2
Ards
Ballinamallard United
2-0 f
Ards Rangers
Ballyclare Comrades
0-2
Carrick Rangers
Ballymena United
2-0
Loughgall
Bangor
0-5
Larne
Cliftonville
5-0
Islandmagee
Coleraine
6-0
Windmill Stars
Dergview
2-3
Glentoran
H&W Welders
1-2
Annagh United
Institute
0-1
Portstewart
Linfield
4-0
Oxford Sunnyside
Portadown
2-0
Limavady United
Warrenpoint Town
1-2
Newry City
Vizela
0-1
Moreirense
Estoril
2-3
Porto
Boavista
1-1
Tondela
Levante
2-0
Mallorca
Real Sociedad
1-0
Celta Vigo
Granada
1-1
Barcelona
Real Madrid
4-1
Valencia
Ibiza
6-2
Alcorcón
Cartagena
0-3
Huesca
Real Valladolid
1-0
Burgos
Leganés
1-1
Real Sociedad B
Gaziantep
3-1
Fatih Karagümrük
Alanyaspor
1-1
İstanbul Başakşehir
Kasımpaşa
3-1
Hatayspor
Galatasaray
0-1
Giresunspor
RB Leipzig
4-1
Mainz 05
Bayer Leverkusen
2-2
1. FC Union Berlin
Freiburg
2-2
Arminia Bielefeld
1899 Hoffenheim
3-1
Augsburg
Greuther Fürth
0-0
VfB Stuttgart
Eintracht Frankfurt
2-3
Borussia Dortmund

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn