ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 19 december 2021

Tävlingar

30

Resultat/matcher

104/104

Status

100%

Uppdaterad:
Måndag 20 december 2021 20:24

 

Gruppspel
Vietnam
4-0
Kambodja
Malaysia
1-4
Indonesien
Egnatia Rrogozhinë
0-2
Laçi
Kukësi
2-1
Partizani Tirana
Tirana
2-1
Teuta Durrës
Atlètic Club d'Escaldes
3-0
Ordino
Inter Club d'Escaldes
2-2
UE Santa Coloma
FC Santa Coloma
3-0
Carroi
Sant Julià
3-2
Engordany
Club Brugge
2-2
Anderlecht
Eupen
0-4
Sporting Charleroi
Genk
1-1
Royal Antwerp
Leuven
2-1
Standard Liège
AEL
3-0
Olympiakos
Doxa
2-1
Omonia
Wolverhampton Wanderers
0-0
Chelsea
Newcastle United
0-4
Manchester City
Tottenham Hotspur
2-2
Liverpool
Nionde omgången
Stade Poitevin
0-1
Lens
Bergerac
*0-0 f
Metz

Red Star
0-2
Monaco
Lyon La Duchere
0-1
Saint-Etienne
Olympique Marseille
4-1
Cannet Rocheville
Wasquehal
0-4
Vannes
Linas-Montlhery
2-0
Angers
Andrézieux
0-1
Montpellier
Reims Sainte-Anne
0-1
Stade Reims
Girondins Bordeaux
10-0
Les Jumeaux M'Zouasia
Dinan Léhon
0-0* f
Stad ebrestois 29

Chauvigny
2-1
C' Chartres
Montauban TG
1-2
La Roche VF
Cholet
0-1
Nice
Feignies Aulnoye
0-3
Paris Saint-Germain
St Joseph's
3-1
Manchester 62
Lincoln Red Imps
5-0
Magpies
Olympiakos
1-0
Lamia
Panathinaikos
2-0
PAS Giannina
PAOK
3-2
Asteras Tripolis
Åttonde omgången
Beitar Tel Aviv Bat Yam
0-3
Hapoel Be'er Sheva
Beitar Jerusalem
2-1 f
Hapoel Afula
Maccabi Tel Aviv
4-0
Hapoel Marmorek
Fiorentina
2-2
Sassuolo
Spezia
1-1
Empoli
Sampdoria
1-1
Venezia
Torino
1-0
Hellas Verona
Milan
0-1
Napoli
Alessandria
0-2
Parma
Brescia
1-1
Cittadella
Perugia
1-1
Ternana
Hrvatski Dragovoljac
0-2
Dinamo Zagreb
Hajduk Split
0-0
Osijek
Gudja United
1-2
Hibernians
Floriana
2-0
Sliema Wanderers
Balzan
2-1
Valletta
Cambuur
1-2
Heerenveen
Feyenoord
0-2
Ajax
Go Ahead Eagles
0-2
NEC
RKC Waalwijk
1-4
PSV
Górnik Łęczna
2-1
Zagłębie Lubin
Lech Poznań
2-1
Górnik Zabrze
Legia Warszawa
0-3
Radomiak Radom
Benfica
7-1
Marítimo
Boavista
1-0
Moreirense
Vizela
0-4
Porto
Sporting Braga
1-0
Belenenses
Academica Clinceni
0-1
Chindia Târgovişte
CFR Cluj
1-0
Argeș
Sepsi
0-0
FCSB
Tre Penne
6-0
Domagnano
Murata
1-2
Faetano
Libertas
1-1
Pennarossa
Lugano
0-5
Young Boys
Basel
2-2
Grasshopper
Sion
2-0
Lausanne Sport
Radnik Surdulica
0-2
Mladost Lučani
Voždovac
5-2
Metalac GM
Final
Hibernian
1-2
Celtic
Žilina
1-1
Slovan Bratislava
Granada
4-1
Mallorca
Athletic Club
3-2
Real Betis
Getafe
1-0
Osasuna
Real Madrid
0-0
Cádiz
Fuenlabrada
0-0
Real Oviedo
Ponferradina
1-1
Amorebieta
Real Zaragoza
0-2
Tenerife
Huesca
0-0
Alcorcón
Real Sociedad B
0-2
Real Valladolid
Cartagena
3-0
Mirandés
Slovan Liberec
0-0
České Budějovice
Sigma Olomouc
1-1
Fastav Zlín
Teplice
0-1
Mladá Boleslav
Baník Ostrava
3-3
Slavia Praha
Rizespor
1-0
Yeni Malatyaspor
Kayserispor
0-0
Gaziantep
Göztepe
0-1
Fatih Karagümrük
Fenerbahçe
2-2
Beşiktaş
Freiburg
2-1
Bayer Leverkusen
1. FC Köln
1-0
VfB Stuttgart
Karlsruhe
2-2
Hansa Rostock
Hannover 96
1-4
Werder Bremen
Jahn Regensburg
0-2
Darmstadt 98
Kisvárda
1-1
Puskás Akadémia
Gyirmót
0-0
Debrecen
Zalaegerszegi TE
2-0
Újpest

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn