ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 12 december 2021

Tävlingar

41

Resultat/matcher

120/120

Status

100%

Uppdaterad:
Måndag 13 december 2021 07:02

 

Gruppspel
Laos
1-5
Indonesien
Vietnam
3-0
Malaysia
Kastrioti Krujë
1-0
Egnatia Rrogozhinë
Vllaznia Shkodër
2-0
Skënderbeu Korçë
BKMA
0-2
Alashkert
Royal Antwerp
2-3
Standard Liège
Union Saint-Gilloise
2-0
Mechelen
Gent
1-0
Genk
Club Brugge
3-0
Zulte Waregem
CSKA Sofia
2-0
Cherno more
Beroe
1-1
Levski Sofia
Apollon
0-2
Aris
Olympiakos
1-1
APOEL
Kvartsfinal, match 2:2
Midtjylland
1-2
Brøndby

Midtjylland vidare med sammanlagt 3-2.

OB
1-2
Randers

OB vidare med sammanlagt 3-2.

Burnley
0-0
West Ham United
Leicester City
4-0
Newcastle United
Crystal Palace
3-1
Everton
Tredje omgången
Flora III
0-14
Flora
Lille
0-0
Olympique lyonnais
Angers
0-1
Clermont Foot 63
Metz
4-1
Lorient
Stade rennais
1-2
Nice
Troyes
1-2
Girondins Bordeaux
Strasbourg
0-2
Olympique Marseille
Paris Saint-Germain
2-0
Monaco
Match 2:2
Gagra
1-0
Shukura

Gagra vinnare med sammanlagt 1-0.

Torpedo Kutaisi
3-0 f
Merani Martvili

Torpedo Kutaisi vinnare med sammanlagt 3-2.

Europa Point
3-2
Lions Gibraltar
Europa
4-0
Lynx
PAOK
2-1
Lamia
Olympiakos
1-0
Aris
Hapoel Be'er Sheva
2-0
Hapoel Nof HaGalil
Torino
2-1
Bologna
Hellas Verona
1-2
Atalanta
Napoli
0-1
Empoli
Sassuolo
2-1
Lazio
Internazionale
4-0
Cagliari
Parma
1-1
Perugia
Vicenza
0-1
Como
Reggina
0-4
Alessandria
Ballkani
0-1
Gjilani
Malisheva
2-2
Dukagjini
Osijek
3-1
Šibenik
Dinamo Zagreb
3-0
Slaven Koprivnica
Rodange
1-4
Jeunesse d'Esch
Swift Hesperange
0-2
Hostert
Victoria Rosport
1-1
Mondorf-les-Bains
Differdange 03
4-0
Etzella Ettelbrück
Birkirkara
2-2
Mosta
Hibernians
3-1
Gzira United
Twente
2-1
RKC Waalwijk
Groningen
1-1
Feyenoord
Vitesse
2-1
Heracles
Ajax
1-2
AZ
NEC
1-2
PSV
Rabotnički
1-2
Makedonija GjP
Akademija Pandev
1-0
Pelister
Borec
0-3
Shkupi
Shkëndija
1-0
FK Skopje
Brann
2-1
Sarpsborg 08
Haugesund
1-2
Molde
Kristiansund
2-1
Vålerenga
Lillestrøm
2-0
Sandefjord
Mjøndalen
0-3
Bodø/Glimt
Odd
3-1
Stabæk
Rosenborg
2-2
Strømsgodset
Tromsø
0-2
Viking
Cracovia
0-2
Górnik Łęczna
Wisła Płock
1-0
Legia Warszawa
Górnik Zabrze
2-2
Pogoń Szczecin
Moreirense
0-1
Portimonense
Belenenses
0-1
Estoril
Famalicão
1-4
Benfica
Porto
1-0
Sporting Braga
Sepsi
1-0
Farul Constanţa
CFR Cluj
1-0
Mioveni
Dinamo Moskva
1-1
Zenit Sankt-Petersburg
Akhmat Grozny
4-1
Khimki
FK Krasnodar
0-0
Nizhny Novgorod
Lokomotiv Moskva
2-0
Ufa
Cailungo
2-1
Cosmos
Fiorentino
2-5
Tre Penne
Young Boys
4-3
Sion
Grasshopper
1-1
Luzern
Servette
2-2
Basel
Hearts
0-2
Rangers
Celtic
1-0
Motherwell
Slovan Bratislava
0-0
DAC 1904
Bravo
2-1
Aluminij
Koper
2-2
Mura
Villarreal
2-0
Rayo Vallecano
Osasuna
2-2
Barcelona
Real Betis
4-0
Real Sociedad
Real Madrid
2-0
Atlético Madrid
Leganés
1-1
Ponferradina
Real Valladolid
2-1
Real Oviedo
Alcorcón
1-1
Cartagena
Amorebieta
1-1
Las Palmas
Slavia Praha
2-0
Mladá Boleslav
Jablonec
0-2
Teplice
České Budějovice
2-1
Sigma Olomouc
Sparta Praha
5-1
Bohemians 1905
Adana Demirspor
1-0
Giresunspor
Yeni Malatyaspor
2-6
Alanyaspor
Beşiktaş
4-2
Kayserispor
Greuther Fürth
1-0
1. FC Union Berlin
Eintracht Frankfurt
5-2
Bayer Leverkusen
Hamburger SV
3-0
Hansa Rostock
Karlsruhe
3-2
1. FC Heidenheim
Erzgebirge Aue
0-1
Dynamo Dresden
Chornomorets Odesa
2-1
Metalist 1925 Kharkiv
Dynamo Kyiv
1-1
Zorya Luhansk
Kolos Kovalivka
2-1
Minai
Ujpest
4-3
Paksi SE
Debrecen
2-0
Ferencváros
Mezőkövesd-Zsóry
0-2
Kisvárda
Admira
1-2
Rapid Wien
Austria Klagenfurt
0-3
Sturm Graz
Austria Wien
2-3
LASK

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn