ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 11 december 2021

Tävlingar

47

Resultat/matcher

177/177

Status

100%

Uppdaterad:
Måndag 13 december 2021 07:02

 

Gruppspel
Timor-Leste
0-7
Filipinerna
Thailand
4-0
Myanmar
El salvador
0-1
Chile
Pyunik
2-6
Ararat
Första omgången
Keshla
2-1
Qaradağ Lökbatan
Sabah
3-0
Kapaz
Kortrijk
2-1
Leuven
Sint-Truiden
1-2
Cercle Brugge
Eupen
1-0
Beerschot
RFC Seraing
0-5
Anderlecht
Lokomotiv Sofia 1929
2-0
Arda
CSKA 1948 Sofia
1-1
Slavia Sofia
Botev Plovdiv
2-1
Tsarsko selo
PAEEK
0-2
Ethnikos Achna
Kvartsfinal, match 2:2
Kolding
2-1
Vejle

Vejle vidare med sammanlagt 6-3.

Manchester City
1-0
Wolverhampton Wanderers
Arsenal
3-0
Southampton
Chelsea
3-2
Leeds United
Liverpool
1-0
Aston Villa
Norwich City
0-1
Manchester United
Huddersfield Town
1-1
Coventry City
AFC Bournemouth
0-2
Blackburn Rovers
Birmingham City
2-2
Cardiff City
Derby County
1-0
Blackpool
Hull City
2-2
Bristol City
Luton Town
1-1
Fulham
Peterborough United
2-1
Millwall
Preston North End
2-1
Barnsley
Stoke City
0-0
Middlesbrough
Swansea City
1-4
Nottingham Forest
West Bromwich Albion
1-0
Reading
Accrington Stanley
1-0
Bolton Wanderers
Charlton Athletic
2-0
Cambridge United
Cheltenham Town
2-2
Lincoln City
Crewe Alexandra
0-2
Sheffield Wednesday
Doncaster Rovers
1-0
Shrewsbury Town
Fleetwood Town
2-1
Gillingham
Milton Keynes Dons
1-2
Oxford United
Portsmouth
2-0
Morecambe
Rotherham United
3-1
Burton Albion
Sunderland
2-1
Plymouth Argyle
Wigan Athletic
1-1
Ipswich Town
Wycombe Wanderers
2-2
AFC Wimbledon
Barrow
2-0
Swindon Town
Bradford City
2-2
Sutton United
Bristol Rovers
4-2
Rochdale
Exeter City
0-1
Tranmere Rovers
Harrogate Town
1-2
Northampton Town
Hartlepool United
0-0
Scunthorpe United
Leyton Orient
1-2
Crawley Town
Mansfield Town
2-1
Salford City
Newport County
2-1
Port Vale
Oldham Athletic
5-5
Forest Green Rovers
Stevenage
0-2
Carlisle United
Walsall
3-0
Colchester United
Stade brestois 29
0-4
Montpellier
Stade Reims
2-0
Saint-Étienne
Le Havre
0-1
Ajaccio
Amiens
4-1
Grenoble Foot 38
Bastia
2-2
Sochaux-Montbéliard
Caen
2-0
EA Guingamp
Dijon
2-2
Chamois niortais
Dunkerque
0-2
Auxerre
Nîmes Olympique
2-1
Nancy Lorraine Lorraine
Pau
1-2
Quevilly-Rouen
Valenciennes
1-4
Paris FC
Manchester 62
0-2
Mons Calpe
College 1975
0-2
Glacis United
PAS Giannina
3-2
Volos
Panathinaikos
2-0
Atromitos
Asteras Tripolis
0-0
AEK
Panaitolikos
2-2
Ionikos
Bnei Sakhnin
1-0
Maccabi Petah Tikva
Hapoel Jerusalem
1-1
Hapoel Haifa
Ashdod
0-2
Ironi Kiryat Shmona
Maccabi Netanya
1-1
Hapoel Tel Aviv
Fiorentina
4-0
Salernitana
Venezia
1-1
Juventus
Udinese
1-1
Milan
Cittadella
2-0
Ascoli
Monza
3-2
Frosinone
SPAL
0-2
Brescia
Pordenone
1-1
Cosenza
Pisa
1-0
Lecce
Llapi
3-2
Prishtina
Feronikeli
0-2
Drenica Skënderaj
Drita
3-1
Ulpiana
Lokomotiva Zagreb
3-3
Hajduk Split
Rijeka
1-2
HNK Gorica
UNA Strassen
3-0
Racing Union Luxembourg
Fola Esch
3-0
UT Pétange
Wiltz
1-3
Progrès Niederkorn
RM Hamm Benfica
0-4
F91 Dudelange
Santa Lucia
1-3
Floriana
Utrecht
0-0
Go Ahead Eagles
Heerenveen
0-0
Sparta Rotterdam
PEC Zwolle
0-1
Fortuna Sittard
Carrick Rangers
0-3
Glentoran
Crusaders
4-0
Dungannon Swifts
Glenavon
1-0
Coleraine
Linfield
1-1
Warrenpoint Town
Portadown
1-1
Cliftonville
Tikveš
1-3
Bregalnica Štip
Radomiak Radom
2-1
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
2-1
Wisła Kraków
Lechia Gdańsk
1-2
Jagiellonia Białystok
Marítimo
4-1
Santa Clara
Vitória Guimarães
5-2
Tondela
Sporting CP
2-0
Boavista
UTA Arad
0-0
Botoşani
Voluntari
1-1
Universitatea Craiova
Gaz Metan Mediaş
0-1
FCSB
Krylya Sovetov
2-0
Rubin Kazan
CSKA Moskva
2-0
Arsenal Tula
Rostov
1-4
Ural
San Giovanni
1-1
Murata
Folgore
0-0
Tre Fiori
Domagnano
1-2
La Fiorita
Pennarossa
0-1
Virtus
Juvenes / Dogana
1-7
Libertas
Lausanne Sport
1-3
Zürich
St. Gallen
1-1
Lugano
Radnički Kragujevac
0-3
Bačka Topola
Radnički Niš
1-1
Čukarički
Kolubara
2-1
Proleter Novi Sad
Dundee United
0-1
Livingston
Ross County
3-2
Dundee FC
St. Johnstone
0-1
Aberdeen
St. Mirren
1-1
Hibernian
Ružomberok
1-1
Zlaté Moravce
Trenčín
1-3
Žilina
Pohronie
0-1
Senica
Tatran Liptovský Mikuláš
1-1
Sereď
Tabor Sežana
2-1
Celje
Radomlje
0-1
Olimpija
Maribor
1-0
Domžale
Espanyol
4-3
Levante
Deportivo Alavés
1-1
Getafe
Valencia
2-1
Elche
Athletic Club
0-1
Sevilla
Ibiza
1-1
Girona
Burgos
2-0
Fuenlabrada
Almería
3-0
Real Zaragoza
Eibar
2-2
Málaga
Tenerife
1-1
Lugo
Match 1:2
Helsingborg
0-1
Halmstad
Pardubice
0-3
Baník Ostrava
Hradec Králové
2-2
Slovácko
Fastav Zlín
2-1
Karviná
Viktoria Plzeň
2-0
Slovan Liberec
Fatih Karagümrük
1-4
Konyaspor
İstanbul Başakşehir
2-1
Kasımpaşa
Rizespor
3-1
Göztepe
Antalyaspor
2-1
Trabzonspor
Bayern München
2-1
Mainz 05
RB Leipzig
4-1
Borussia Mönchengladbach
Freiburg
1-2
1899 Hoffenheim
Hertha BSC
2-0
Arminia Bielefeld
Bochum
1-1
Borussia Dortmund
Wolfsburg
0-2
VfB Stuttgart
Holstein Kiel
3-2
Sandhausen
Paderborn 07
0-1
Darmstadt 98
Ingolstadt 04
1-2
Hannover 96
Fortuna Düsseldorf
1-1
St. Pauli
Oleksandria
1-2
Shakhtar Donetsk
Veres Rivne
1-1
Rukh Vynnyky
FK Lviv
1-1
Vorskla Poltava
Puskás Akadémia
3-0
Gyirmót
Honvéd
2-2
Zalaegerszegi TE
MTK
0-2
Fehérvár
Barry Town United
1-2
The New Saints
Connah's Quay
0-0
Cardiff MU
Haverfordwest County
0-0
Bala Town
Penybont
7-1
Cefn Druids
Salzburg
5-0
WSG Tirol
Ried
2-1
Rheindorf Altach
Hartberg
2-2
Wolfsberger AC

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn