ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 5 december 2021

Tävlingar

47

Resultat/matcher

145/145

Status

100%

Uppdaterad:
Måndag 6 december 2021 06:51

 

Gruppspel
Timor-Leste
0-2
Thailand
Singapore
3-0
Myanmar
Noah
3-0
Van
Neftchi Baku
0-0
Sumqayit
Zira
1-2
Qəbələ
Beerschot
0-1
Royal Antwerp
Anderlecht
3-2
Zulte Waregem
Standard Liège
0-3
Sporting Charleroi
Mechelen
1-1
Genk
Tuzla City
2-2
Radnik Bijeljina
Željezničar
1-0
Siroki Brijeg
Match 2:2
Krumkachy
0-0
Slavia Mozyr

Slavia Mozyr vinnare med sammanlagt 1-0.

Slavia Sofia
1-1
Lokomotiv Plovdiv
Lokomotiv Sofia 1929
2-4
Ludogorets
Pirin Blagoevgrad
1-1
CSKA Sofia
APOEL
1-1
Pafos
AEL
0-1
Omonia
Kvartsfinal, match 1:2
SønderjyskE
1-0
Hvidovre
Brøndby
0-2
Midtjylland
Randers
0-2
OB
Leeds United
2-2
Brentford
Manchester United
1-0
Crystal Palace
Tottenham Hotspur
3-0
Norwich City
Aston Villa
2-1
Leicester City
Queens Park Rangers
0-2
Stoke City
Andra omgången
Rochdale
1-2
Plymouth Argyle
Colchester United
1-2
Wigan Athletic
Kidderminster Harriers
2-0
Halifax Town
Salford City
0-2
Chesterfield
Mästerskapsserien
Flora
2-2
FCI Levadia
Saint-Étienne
0-5
Stade rennais
Lorient
0-1
Nantes
Monaco
4-0
Metz
Montpellier
1-0
Clermont Foot 63
Stade Reims
1-2
Angers
Nice
0-3
Strasbourg
Girondins Bordeaux
2-2
Olympique lyonnais
Åttonde omgången
Hauts Lyonnais
*3-3 f
Bourgoin-Jallieu

Hauts Lyonnais vidare efter 3-2 på straffar.

Solidarité Scolaire
0-2
Sarre Union
Mons Calpe
1-1
Magpies
St Joseph's
0-1
Lincoln Red Imps
Ionikos
3-2
PAOK
AEK
1-0
Panathinaikos
Aris
1-0
Asteras Tripolis
Hapoel Tel Aviv
1-1
Hapoel Jerusalem
Hapoel Nof HaGalil
0-4
Maccabi Haifa
Beitar Jerusalem
1-2
Maccabi Tel Aviv
Bologna
2-3
Fiorentina
Spezia
2-2
Sassuolo
Venezia
3-4
Hellas Verona
Sampdoria
1-3
Lazio
Juventus
2-0
Genoa
Ascoli
0-0
Parma
Como
0-1
Pisa
Brescia
0-2
Monza
Alessandria
0-1
Cittadella
Dukagjini
0-0
Llapi
Ulpiana
0-0
Feronikeli
Prishtina
0-1
Drita
Lokomotiva Zagreb
1-1
Šibenik
Dinamo Zagreb
0-2
Hajduk Split
Mondorf-les-Bains
3-3
Differdange 03
UT Pétange
0-3
Victoria Rosport
Hostert
1-1
UNA Strassen
Jeunesse d'Esch
1-0
Swift Hesperange
Sliema Wanderers
0-2
Hamrun Spartans
Hibernians
0-0
Floriana
Santa Lucia
3-3
Balzan
Sutjeska
1-1
Mornar
Rudar
2-2
Jezero
Budućnost
2-1
Petrovac
Dečić
2-2
Podgorica
RKC Waalwijk
2-1
NEC
AZ
3-1
Sparta Rotterdam
Go Ahead Eagles
1-2
Twente
Feyenoord
5-0
Fortuna Sittard
Struga
0-0
Tikveš
Akademija Pandev
0-0
Bregalnica Štip
Borec
1-1
Makedonija GjP
Shkëndija
2-1
Pelister
FK Skopje
1-3
Shkupi
Bodø/Glimt
2-2
Brann
Molde
3-3
Lillestrøm
Sandefjord
3-2
Kristiansund
Sarpsborg 08
0-1
Tromsø
Stabæk
1-3
Rosenborg
Strømsgodset
0-0
Haugesund
Viking
3-1
Odd
Vålerenga
2-0
Mjøndalen
Zagłębie Lubin
2-3
Lech Poznań
Cracovia
1-0
Legia Warszawa
Santa Clara
2-1
Arouca
Gil Vicente
4-0
Famalicão
Sporting Braga
2-0
Estoril
Mioveni
0-2
Sepsi
U Craiova 1948
0-2
Voluntari
FCSB
2-1
UTA Arad
Khimki
1-2
Arsenal Tula
Dinamo Moskva
2-0
Ufa
Nizhny Novgorod
2-1
Rubin Kazan
Sochi
1-2
FK Krasnodar
Murata
0-3
Folgore
Tre Fiori
3-0
Faetano
Basel
1-1
Lausanne Sport
Lugano
2-0
Sion
St. Gallen
0-4
Grasshopper
Napredak
0-2
Crvena Zvezda
Partizan
2-0
Novi Pazar
Spartak Subotica
0-0
Mladost Lučani
Dundee United
0-3
Celtic
Livingston
0-1
Hearts
Žilina
0-1
Spartak Trnava
Rayo Vallecano
1-0
Espanyol
Elche
3-1
Cádiz
Levante
0-0
Osasuna
Celta Vigo
1-2
Valencia
Ponferradina
2-1
Mirandés
Málaga
1-2
Amorebieta
Lugo
0-0
Ibiza
Real Oviedo
3-1
Alcorcón
Real Sociedad B
0-1
Burgos
Las Palmas
1-0
Sporting Gijón
Match 2:2
Akropolis
0-0
Skövde AIK

Skövde AIK vinnare med sammanlagt 3-0.

GAIS
1-1
Dalkurd

Dalkurd vinnare med sammanlagt 3-2.

Mladá Boleslav
2-3
Pardubice
Baník Ostrava
4-1
České Budějovice
Bohemians 1905
1-2
Jablonec
Slovácko
1-2
Viktoria Plzeň
Kayserispor
2-1
Antalyaspor
Giresunspor
3-1
Fatih Karagümrük
Hatayspor
0-3
İstanbul Başakşehir
Fenerbahce
4-0
Rizespor
VfB Stuttgart
2-2
Hertha BSC
Borussia Mönchengladbach
0-6
Freiburg
1. FC Heidenheim
3-0
Jahn Regensburg
Hannover 96
1-0
Hamburger SV
Dynamo Dresden
3-1
Karlsruhe
Zorya Luhansk
1-0
Inhulets
Oleksandria
3-0
Minai
Desna
3-3
Mariupol
Kisvárda
2-1
Fehérvár
MTK
2-1
Újpest
LASK
1-0
Ried
Wolfsberger AC
3-0
Rheindorf Altach
Rapid Wien
1-1
Austria Wien

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.