ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 4 december 2021

Tävlingar

52

Resultat/matcher

174/174

Status

100%

Uppdaterad:
Söndag 5 december 2021 17:22

 

El Salvador
1-1
Ecuador
Gruppspel
Jordanien
0-4
Marocko
Libanon
0-2
Algeriet
Sudan
0-5
Egypten
Palestina
1ö1
Saudiarabien
Egnatia Rrogozhinë
0-2
Tirana
Kastrioti Krujë
1-6
Kukësi
Partizani Tirana
2-1
Skënderbeu Korçë
Noravank
0-2
Alashkert
Ararat
2-1
BKMA
Keshla
2-2
Səbail
Qarabag
5-1
Sabah
Leuven
0-1
Gent
Kortrijk
0-2
Cercle Brugge
Oostende
2-1
Eupen
Club Brugge
3-2
RFC Seraing
Posušje
0-0
Rudar Prijedor
Sarajevo
9-2
Velez
Borac Banja Luka
3-1
Sloboda Tuzla
Botev Vratsa
1-0
Beroe
Levski Sofia
2-0
Botev Plovdiv
Doxa
1-4
AEK Larnaca
Anorthosis
2-3
PAEEK
Kvartsfinal, match 1:2
Vejle
5-1
Kolding
West Ham United
3-2
Chelsea
Newcastle United
1-0
Burnley
Southampton
1-1
Brighton & Hove Albion
Wolverhampton Wanderers
0-1
Liverpool
Watford
1-3
Manchester City
Coventry City
1-2
West Bromwich Albion
Barnsley
1-1
Huddersfield Town
Blackburn Rovers
1-0
Preston North End
Blackpool
0-3
Luton Town
Bristol City
1-0
Derby County
Cardiff City
2-3
Sheffield United
Middlesbrough
1-0
Swansea City
Millwall
3-1
Birmingham City
Nottingham Forest
2-0
Peterborough United
Reading
1-1
Hull City
Accrington Stanley
5-1
Fleetwood Town
Sunderland
1-1
Oxford United
Buxton
0-1
Morecambe
Bristol Rovers
2-1
Sutton United
Burton Albion
1-2
Port Vale
Lincoln City
0-1
Hartlepool United
AFC Wimbledon
4-3
Cheltenham Town
Leyton Orient
4-0
Tranmere Rovers
Cambridge United
2-1
Exeter City
Doncaster Rovers
2-3
Mansfield Town
Walsall
1-2
Swindon Town
Carlisle United
1-2
Shrewsbury Town
Ipswich Town
0-0
Barrow
Portsmouth
1-2
Harrogate Town
Yeovil Town
1-0
Stevenage
Mästerskapsserien
Legion
0-2
Trans
Paide
5-3
Nõmme Kalju
Olympique Marseille
1-2
Brest
Lille
2-1
Troyes
Lens
1-1
Paris Saint-Germain
Auxerre
2-2
Caen
Torpedo Kutaisi
4-1
Samgurali
Telavi
2-1
Shukura
Saburtalo
5-1
Samtredia
Dinamo Tbilisi
3-2
Lokomotivi Tbilisi
Lions Gibraltar
1-0
College 1975
Glacis United
1-1
Manchester 62
Atromitos
4-1
Apollon Smirnis
Volos
1-2
Panaitolikos
OFI
1-3
Olympiakos
Hapoel Hadera
2-1
Bnei Sakhnin
Maccabi Petah Tikva
0-1
Ashdod
Ironi Kiryat Shmona
2-1
Maccabi Netanya
Milan
2-0
Salernitana
Roma
0-3
Internazionale
Napoli
2-3
Atalanta
Benevento
2-1
Pordenone
Crotone
1-2
SPAL
Frosinone
1-1
Ternana
Cosenza
0-2
Cremonese
Lecce
2-0
Reggina
Drenica Skënderaj
0-1
Ballkani
Gjilani
3-1
Malisheva
HNK Gorica
1-1
Osijek
Rijeka
4-1
Hrvatski Dragovoljac
Wiltz
1-0
RM Hamm Benfica
Progrès Niederkorn
6-0
Etzella Ettelbrück
F91 Dudelange
5-1
Rodange
Racing Union Luxembourg
0-1
Fola Esch
Mosta
0-3
Gudja United
Valletta
0-0
Birkirkara
Sirens
1-3
Gzira United
PSV
4-1
Utrecht
Cambuur
1-6
Vitesse
Heracles
0-1
Heerenveen
Carrick Rangers
1-2
Dungannon Swifts
Cliftonville
1-0
Ballymena United
Coleraine
1-2
Linfield
Glenavon
1-0
Crusaders
Glentoran
3-1
Portadown
Larne
3-0
Warrenpoint Town
Rabotnički
0-0
Renova
Nieciecza
1-3
Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok
1-2
Górnik Łęczna
Lechia Gdańsk
3-1
Raków Częstochowa
Boavista
1-1
Marítimo
Paços Ferreira
1-2
Vitória Guimarães
Chindia Târgovişte
0-1
CFR Cluj
Farul Constanţa
2-0
Rapid București
Krylya Sovetov
0-1
CSKA Moskva
Spartak Moskva
2-1
Akhmat Grozny
Lokomotiv Moskva
0-1
Ural
Cosmos
0-0
Domagnano
Tre Penne
3-0
Pennarossa
Virtus
2-1
Fiorentino
Libertas
1-1
Cailungo
La Fiorita
1-1
San Giovanni
Zürich
4-0
Luzern
Young Boys
1-2
Servette
Proleter Novi Sad
1-0
Metalac GM
Aberdeen
4-1
St. Mirren
Hibernian
1-1
Motherwell
Rangers
3-0
Dundee FC
Montrose
1-1* f
Kelty Hearts

Kelty Hearts vidare efter straffar.

Darvel
Inst
Brechin City
Senica
1-0
Tatran Liptovský Mikuláš
Zemplín Michalovce
0-3
Ružomberok
DAC 1904
2-0
Pohronie
Sereď
4-2
Trenčín
Aluminij
1-1
Koper
Mura
1-0
Tabor Sežana
Celje
0-1
Maribor
Sevilla
1-0
Villarreal
Barcelona
0-1
Real Betis
Atlético Madrid
1-2
Mallorca
Real Sociedad
0-2
Real Madrid
Fuenlabrada
1-1
Almería
AIK
4.2
Sirius
Häcken
0-1
Djurgården
Hammarby
5-3
Kalmar FF
IFK Norrköping
1-2
IFK Göteborg
Malmö FF
0-0
Halmstad
Varberg
0-3
Mjällby
Örebro
2-3
Elfsborg
Östersund
0-1
Degerfors
Teplice
4-1
Fastav Zlín
Karviná
1-2
Sparta Praha
Slovan Liberec
1-0
Hradec Králové
Sigma Olomouc
0-1
Slavia Praha
Alanyaspor
0-1
Sivasspor
Trabzonspor
2-0
Adana Demirspor
Galatasaray
2-2
Altay
Bayer Leverkusen
7-1
Greuther Fürth
1899 Hoffenheim
3-2
Eintracht Frankfurt
Mainz 05
3-0
Wolfsburg
Augsburg
2-3
Bochum
Arminia Bielefeld
1-1
1. FC Köln
Borussia Dortmund
2-3
Bayern München
1. FC Nürnberg
2-1
Holstein Kiel
Sandhausen
1-1
Paderborn 07
Hansa Rostock
1-1
Ingolstadt 04
St. Pauli
2-1
Schalke 04
Veres Rivne
0-3
Dynamo Kyiv
Rukh Vynnyky
0-0
Vorskla Poltava
Metalist 1925 Kharkiv
0-1
Kolos Kovalivka
Gyirmót
0-1
Mezőkövesd-Zsóry
Ferencváros
1-1
Puskás Akadémia
Zalaegerszegi TE
2-1
Debrecen
Caernarfon Town
1-2
Penybont
Cefn Druids
1-3
Cardiff MU
Flint Town United
4-1
Haverfordwest County
Newtown
2-1
Barry Town United
Sturm Graz
1-1
Admira
WSG Tirol
0-1
Austria Klagenfurt
Salzburg
2-1
Hartberg

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.