ecst.se fotboll

Resultatservice

Tisdag 9 februari 2021

Uppdaterad

23:18

Onsdag 10 februari 2021

Tävlingar

23

Matcher

63

Resultat

63

Status

100%

Resultatservice Februari 2021

 

Nionde omgången
Cercle Brugge
3-1
KV Oostende
Kortrijk
1-1* f
Standard Liège

Standard Liège vidare efter 6-5 på straffar.

Omonia Nicosia
2-0
Nea Salamis
Apollon
3-0
AEK
Rotherham United
1-2
Cardiff City
Sheffield Wednesday
2-0
Wycombe Wanderers
Accrington Stanley
0-1
Plymouth Argyle
Bristol Rovers
0-2
Oxford United
Peterborough United
2-1
Ipswich Town
Shrewsbury Town
2-1
Sunderland
Portsmouth
2-0
Swindon Town
Hull City
0-0
Lincoln City
Rochdale
1-4
Milton Keynes Dons
Northampton Town
0-1
Wigan Athletic
Fleetwood Town
3-1
Doncaster Rovers
Salford City
4-1
Cambridge United
Harrogate Town
0-1
Cheltenham Town
Tranmere Rovers
0-1
Stevenage
Bolton Wanderers
1-1
Morecambe
Newport County
0-1
Southend United
Scunthorpe United
Avbr.
Bradford City
Walsall
1-1
Mansfield Town
Femte omgången
Burnley
0-2
AFC Bournemouth
Manchester United
1-0 f
West Ham United
Nionde omgången
Stade Reims
3-4
Valenciennes
Lorient
2-1
Paris FC
Olympique lyonnais
5-1
Ajaccio
Bnei Sakhnin
0-1
Hapoel Kfar Saba
Hapoel Be'er Sheva
0-3
Ashdod
Lecce
2-2
Brescia
Cittadella
1-1
Cosenza
Venezia
3-1
Cremonese
Vicenza
1-2
Monza
Empoli
2-2
Pescara
SPAL
1-3
Pordenone
Pisa
2-2
Salernitana
Ascoli
0-1
Frosinone
Semifinal, match 2:2
Juventus
0-0
Internazionale

Juventus vidare med sammanlagt 2-1.

Andra omgången
Llapi
*0-0 f
Ballkani

Llapi vidare efter straffar.

Drenica Skënderaj
4-0
Ulpiana
Prishtina
1-0 f
Drita
Första omgången
Birkirkara
6-0
Lija Athletic
Kvartsfinal
Excelsior
0-1
Vitesse
Carrick Rangers
1-1
Linfield
Cliftonville
3-0
Warrenpoint Town
Larne
2-2
Portadown
Tredje omgången
Puszcza Niepołomice
3-1
Lechia Gdańsk
Warta Poznań
0-1
Cracovia Kraków
ŁKS Łódź
2-3
Legia Warszawa
Paços de Ferreira
0-0
Portimonense
Rio Ave
2-1
Tondela
Boavista
0-1
Nacional
Gil Vicente
1-2
Sporting CP
Sjätte omgången
Dunărea Călăraşi
wo
Turris-Oltul T. Măgurele

Dunărea Călăraşi tilldömdes seger med 3-0.

Petrolul 52
3-0
Politehnica Iași
Sereď
0-2
Pohronie
Real Madrid
2-0
Getafe
Tredje omgången
Slavia Kralovy Vary
3-0
Opava
Kvartsfinal
Fenerbahçe
1-2 f
Istanbul Basaksehir
Åttonde omgången
Tarpa
0-3
Diósgyőr
Szolnoki MÁV
0-2
Újpest
Sturm Graz
2-1
Ried
Rapid Wien
1-0
Wolfsberger AC

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn