ecst.se fotboll

Resultatservice

Söndag 20 december 2020

Uppdaterad

23:00

Söndag 20 december 2020

Tävlingar

33

Matcher

96

Resultat

96

Status

100%

Resultatservice December 2020

 

Engordany
2-0
UE Santa Coloma
FC Santa Coloma
1-2
Carroi
Sant Julià
6-2
Penya Encarnada
Atlètic Club d'Escaldes
2-1
Inter Club d'Escaldes
Qəbələ
1-1
Qarabag
Zira
2-2
Sumqayıt
Keşlə
0-2
Səbail
Sabah
0-2
Neftçi
Club Brugge
0-1
Gent
OH Leuven
1-2
Mechelen
Standard Liège
0-1
Excel Mouscron
Waasland-Beveren
0-3
Antwerp
Ludogorets
2-1
Botev Plovdiv
Apollon
4-0
Ermis
Ethnikos Achna
0-1
Doxa
SønderjyskE
0-1
Randers
Lyngby
0-0
Vejle
AGF
3-0
AaB
FC København
1-1
OB
Horsens
1-2
Brøndby
Brighton & Hove Albion
1-1
Sheffield United
Tottenham Hotspur
0-2
Leicester City
Manchester United
6-2
Leeds United
West Bromwich Albion
0-3
Aston Villa
Stade brestois 29
2-2
Montpellier
Dijon
0-1
Monaco
Nantes
1-1
Angers
Saint-Etienne
2-2
Nîmes Olympique
Strasbourg
0-2
Girondins Bordeaux
Lorient
0-3
Stade rennais
Lille
0-0
Paris Saint-Germain
Åttonde omgången
Saint-Pierroise
1-1* f
Mtsapéré
Sinnamary
2-0
Phare du Canal
Mons Calpe
0-0
Lions Gibraltar
Magpies
0-3
St Joseph's
Olympiakos Piraeus
5-1
AEL
PAOK
2-1
Panathinaikos
Ironi Kiryat Shmona
0-1
Bnei Sakhnin
Hapoel Tel Aviv
0-3
Hapoel Be'er Sheva
Torino
1-1
Bologna
Benevento
2-0
Genoa
Cagliari
1-1
Udinese
Internazionale
2-1
Spezia
Sassuolo
1-2
Milan
Atalanta
4-1
Roma
Lazio
2-0
Napoli
Prishtina
1-1
Drita
Hajduk Split
2-4
HNK Gorica
Hibernians
2-1
Balzan
Santa Lucia
3-2
Gudja United
Vitesse
1-0
Feyenoord
ADO Den Haag
2-4
Ajax
Heerenveen
1-2
Heracles
AZ
5-3
Willem II
Piast Gliwice
0-0
Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok
1-0
Górnik Zabrze
Paços de Ferreira
1-1
Boavista
Gil Vicente
0-2
Benfica
Porto
2-0
Nacional
Hermannstadt
0-1
Politehnica Iași
Botoşani
1-1
Voluntari
Academica Clinceni
1-1
Dinamo Bucureşti
Lausanne Sport
2-1
Luzern
Sion
2-1
Vaduz
Zürich
0-1
Servette
Javor Ivanjica
1-2
Bačka Topola
Kilmarnock
0-2
Aberdeen
Final
Celtic
*3-3 f
Hearts

Celtic vinnare efter 4-3 på straffar.

Domžale
0-0
Bravo
Celje
1-3
Mura
Maribor
2-2
Aluminij
Celta Vigo
2-0
Deportivo Alavés
Granada
2-0
Real Betis
Cádiz
0-2
Getafe
Eibar
1-3
Real Madrid
Alcorcón
2-1
Cartagena
Espanyol
2-1
Almería
Rayo Vallecano
2-0
Las Palmas
Málaga
0-0
UD Logroñés
Teplice
1-0
Zbrojovka Brno
Pardubice
0-0
Zlín
Slovácko
4-0
Viktoria Plzen
Slavia Praha
2-1
Bohemians 1905
Gençlerbirliği
1-1
Ankaragücü
Denizlispor
1-0
Alanyaspor
Beşiktaş
4-0
BB Erzurumspor
Freiburg
4-1
Hertha BSC
Wolfsburg
1-0
VfB Stuttgart
Sandhausen
0-2
Holstein Kiel
St. Pauli
0-3
Fortuna Dusseldorf
1. FC Nürnberg
1-0
Erzgebirge Aue
Mezőkövesd-Zsóry
1-0
Puskás
Újpest
2-1
Honvéd
Salzburg
2-3
Wolfsberger AC
Swarovski Tirol
1-3
Ried
Austria Wien
1-1
LASK

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn