ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 12 december 2020

Uppdaterad

00:47

Söndag 13 december 2020

Tävlingar

44

Matcher

194

Resultat

194

Status

100%

Resultatservice December 2020

 

Pyunik
0-2
Shirak
Excel Mouscron
3-1
Beerschot
Cercle Brugge
0-1
KV Oostende
Kortrijk
0-3
OH Leuven
Sint-Truiden
1-2
Sporting Charleroi
Krupa na Vrbasu
2-1
Željezničar
Olimpik Sarajevo
1-0
Radnik Bijeljina
Sarajevo
2-1
Sloboda Tuzla
Beroe
3-0
Botev Plovdiv
Tsarsko selo
2-2
Levski Sofia
Ermis
1-1
Anorthosis
Wolverhampton Wanderers
0-1
Aston Villa
Newcastle United
2-1
West Bromwich Albion
Manchester United
0-0
Manchester City
Everton
1-0
Chelsea
Cardiff City
0-2
Swansea City
AFC Bournemouth
5-0
Huddersfield Town
Birmingham City
0-1
Watford
Blackburn Rovers
1-2
Norwich City
Derby County
0-0
Stoke City
Luton Town
3-0
Preston North End
Middlesbrough
3-0
Millwall
Nottingham Forest
1-3
Brentford
Queens Park Rangers
0-1
Reading
Rotherham United
2-0
Bristol City
Sheffield Wednesday
1-2
Barnsley
Wycombe Wanderers
1-2
Coventry City
Blackpool
0-0
Oxford United
Bristol Rovers
3-0
Plymouth Argyle
Charlton Athletic
5-2
AFC Wimbledon
Crewe Alexandra
2-1
Northampton Town
Doncaster Rovers
2-1
Gillingham
Hull City
0-1
Shrewsbury Town
Ipswich Town
0-2
Portsmouth
Lincoln City
0-4
Sunderland
Milton Keynes Dons
1-1
Burton Albion
Peterborough United
4-1
Rochdale
Swindon Town
0-1
Fleetwood Town
Wigan Athletic
4-3
Accrington Stanley
Carlisle United
4-0
Stevenage
Crawley Town
4-2
Barrow
Exeter City
5-0
Tranmere Rovers
Forest Green Rovers
2-0
Cambridge United
Grimsby Town
1-1
Mansfield Town
Leyton Orient
2-1
Newport County
Morecambe
1-0
Harrogate Town
Oldham Athletic
3-1
Bradford City
Port Vale
1-1
Colchester United
Salford City
0-0
Cheltenham Town
Southend United
1-0
Scunthorpe United
Walsall
2-1
Bolton Wanderers
Olympique Marseille
2-1
Monaco
Lens
2-3
Montpellier
Caen
0-0
Troyes
Amiens
1-1
Chambly
LB Châteauroux
0-3
Toulouse
Grenoble Foot 38
4-0
Dunkerque
EA Guingamp
1-1
Valenciennes
Nancy
2-2
Auxerre
Niortais chamois
2-0
Ajaccio
Paris FC
1-1
Rodez
St Joseph's
13-1
College 1975
Glacis United
0-1
Magpies
AEL
0-1
OFI
Panathinaikos
2-0
PAS Giannina
Hapoel Kfar Saba
0-1
Ashdod
Bnei Yehuda
0-3
Hapoel Hadera
Maccabi Netanya
3-2
Maccabi Petah Tikva
Crotone
4-1
Spezia
Torino
2-3
Udinese
Lazio
1-2
Hellas Verona
Brescia
3-1
Salernitana
Cosenza
0-1
Reggiana
Cremonese
3-3
Ascoli
Lecce
2-2
Frosinone
Pisa
1-0
Pordenone
Virtus Entella
2-5
Empoli
Pescara
2-3
Vicenza
Cittadella
2-0
SPAL
Besa Pejë
1-2
Gjilani
Vitia
2-3
Ferizaj
HNK Gorica
4-1
Osijek
Varaždin
4-2
Hajduk Split
Balzan
0-2
Gzira United
Gudja United
1-3
Sirens
Lija Athletic
1-1
Mosta
Groningen
2-0
RKC Waalwijk
Emmen
1-1
ADO Den Haag
Ajax
4-0
PEC Zwolle
Coleraine
2-1
Warrenpoint Town
Crusaders
5-0
Portadown
Dungannon Swifts
1-5
Ballymena United
Glentoran
6-0
Carrick Rangers
Renova
0-0
Shkupi
Warta Poznań
1-2
Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze
0-2
Cracovia Kraków
Wisła Kraków
1-2
Legia Warszawa
Fjärde omgången
Fontinhas
1-1* f
Fafe

Fafe vidare efter 4-3 på straffar.

Rio Ave
2-1
Famalicão
Estoril
2-1
Boavista
Gaz Metan Mediaş
0-3
Sepsi
Chindia Târgovişte
1-1
Viitorul
Rotor Volgograd
1-0
Ufa
Sochi
1-0
Spartak Moskva
Zenit Sankt-Petersburg
3-1
Dinamo Moskva
Sion
1-2
Luzern
Vaduz
0-2
Basel
Novi Pazar
1-0
Metalac GM
Radnički Niš
2-1
Zlatibor Čajetina
Mačva Šabac
0-1
Rad Beograd
Spartak Subotica
0-1
Vojvodina
Voždovac
0-2
Partizan
Aberdeen
2-0
Ross County
Hamilton Academical
0-4
Hibernian
Motherwell
0-1
St. Mirren
St. Johnstone
1-2
Livingston
Andra kvalomgången
Banks O' Dee
6-1
Vale of Leithen
Blackburn United
1-1* f
Civil Service Strollers

Civil Service Strollers vidare efter 4-2 på straffar.

BSC Glasgow
2-3
Haddington Athletic
Clachnacuddin
1-2
Caledonian Braves
Deveronvale
1-4
Camelon Juniors
Dundonald Bluebell
4-2
Easthouses Lily
Dunipace
1-3
Berwick Rangers
East Stirlingshire
5-9
Inverurie Loco Works
Edinburgh University
1-2
Tranent Juniors
Gala Fairydean Rovers
6-0
Wigtown & Bladnoch
Hill Of Beath Hawthorn
2-1
Whitehill Welfare
Huntly
3-0
Dalbeattie Star
Jeanfield Swifts
3-1
Stirling University
Keith
5-1
Fort William
Nairn County
4-0
Threave Rovers
Newton Stewart
0-3
Broxburn Athletic
Lothian Hutchison / St. Cuthbert Wanderers
*4-4 f
Lossiemouth

Lothian Hutchison vidare efter 4-3 på straffar.

Newtongrange Star
0-4
Rothes
Spartans
2-1
East Kilbride
Strathspey Thistle
0-4
Buckie Thistle
Tynecastle
2-3
Cumbernauld Colts
Senica
1-1
Zlaté Moravce
Žilina
0-0
Sereď
Ružomberok
1-1
DAC
Gorica
0-2
Celje
Aluminij
1-1
Bravo
Olimpija
2-1
Tabor Sežana
Koper
1-2
Maribor
Valencia
2-2
Athletic Club
Getafe
0-1
Sevilla
Huesca
1-0
Deportivo Alavés
Real Madrid
2-0
Atlético Madrid
Leganes
0-1
Mallorca
Castellón
3-0
Albacete
Fuenlabrada
0-1
Mirandés
Příbram
1-0
Zlín
Opava
2-2
Mladá Boleslav
České Budějovice
1-1
Karviná
Teplice
1-1
Sigma Olomouc
Pardubice
2-1
Zbrojovka Brno
Jablonec
3-2
Viktoria Plzen
Hatayspor
3-1
Fatih Karagümrük
Kayserispor
0-0
Trabzonspor
Rizespor
3-2
Göztepe
Ankaragücü
4-3
Konyaspor
Fenerbahçe
0-3
Yeni Malatyaspor
Borussia Dortmund
1-5
VfB Stuttgart
RB Leipzig
2-0
Werder Bremen
Borussia Mönchengladbach
1-1
Hertha BSC
Freiburg
2-0
Arminia Bielefeld
Mainz 05
0-1
1. FC Köln
1. FC Union Berlin
1-1
Bayern München
Heidenheim
1-0
Hannover 96
Darmstadt 98
1-2
Hamburger SV
Jahn Regensburg
2-3
Holstein Kiel
Vorskla
1-1
Minai
Dynamo Kyiv
0-1
Kolos Kovalivka
Rukh Vynnyky
4-1
Dnipro-1
Kisvárda
0-0
Honvéd
Ferencvaros
2-0
Zalaegerszegi TE
Fehérvár
4-1
Budafoki MTE
Bala Town
4-1
Cardiff MU
Caernarfon Town
2-0
Barry Town United
Cefn Druids
4-1
Haverfordwest County
Connah's Quay
2-0
The New Saints
Första omgången
Goytre United
Inst
Penrhyncoch
Llanrhaeadr
2-2* f
Llangefni Town

Llangefni Town vidare efter 4-3 på straffar.

Ammanford
0-6
Trefelin
Holyhead Hotspur
1-0
Llandudno
Buckley Town
2-2* f
Colwyn Bay

Colwyn Bay vidare efter 6-5 på straffar.

Bangor City
3-0
Gresford Athletic
Conwy Borough
0-2
Ruthin Town
Pontypridd Town AFC
2-0
Cwmbran Celtic
Risca United
5-2
Afan Lido
Port Talbot Town
1-1* f
Cambrian & Clydach

Cambrian & Clydach vidare efter 4-2 på straffar.

Sturm Graz
3-0
Admira
St. Pölten
2-2
Hartberg
Ried
1-4
Rheindorf Altach

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn