ecst.se fotboll

Resultatservice

Lördag 5 december 2020

Uppdaterad

23:45

Lördag 5 december 2020

Tävlingar

47

Matcher

177

Resultat

177

Status

100%

Resultatservice December 2020

 

Vllaznia Shkodër
1-0
Bylis
Skënderbeu Korçë
1-1
Laçi
Teuta Durrës
1-1
Kastrioti Krujë
Kukësi
1-0
Apolonia Fier
Van
0-1
Noah
Waasland-Beveren
2-0
Excel Mouscron
OH Leuven
2-1
Cercle Brugge
Club Brugge
1-0
Sint-Truiden
Radnik Bijeljina
2-1
Tuzla City
Velež
2-0
Olimpik Sarajevo
Fjärde omgången
BATE Borisov
4-2
Dinamo Brest
CSKA 1948 Sofia
1-0
Beroe
Levski Sofia
1-2
Arda
AEL
5-0
Ethnikos Achna
AEK Larnaca
4-0
Olympiakos Nicosia
Vejle
0-2
Midtjylland
Burnley
1-1
Everton
Manchester City
2-0
Fulham
West Ham United
1-3
Manchester United
Chelsea
3-1
Leeds United
Reading
2-0
Nottingham Forest
Brentford
2-2
Blackburn Rovers
Bristol City
0-1
Birmingham City
Coventry City
3-1
Rotherham United
Huddersfield Town
2-0
Queens Park Rangers
Millwall
0-1
Derby County
Norwich City
2-1
Sheffield Wednesday
Preston North End
2-2
Wycombe Wanderers
Stoke City
1-0
Middlesbrough
Swansea City
2-0
Luton Town
Watford
0-1
Cardiff City
Gillingham
2-0
Swindon Town
AFC Wimbledon
2-4
Bristol Rovers
Accrington Stanley
2-1
Milton Keynes Dons
Burton Albion
1-1
Crewe Alexandra
Fleetwood Town
0-1
Blackpool
Northampton Town
0-2
Doncaster Rovers
Oxford United
1-1
Hull City
Plymouth Argyle
1-2
Ipswich Town
Portsmouth
2-0
Peterborough United
Rochdale
0-2
Lincoln City
Shrewsbury Town
1-1
Charlton Athletic
Sunderland
0-1
Wigan Athletic
Scunthorpe United
2-0
Leyton Orient
Barrow
0-1
Salford City
Bolton Wanderers
3-6
Port Vale
Bradford City
0-1
Carlisle United
Cambridge United
1-2
Oldham Athletic
Cheltenham Town
5-3
Exeter City
Harrogate Town
0-1
Forest Green Rovers
Mansfield Town
3-3
Crawley Town
Newport County
2-1
Morecambe
Stevenage
0-0
Southend United
Tranmere Rovers
1-3
Walsall
Colchester United
2-1
Grimsby Town
Stade rennais
0-2
Lens
Montpellier
1-3
Paris Saint-Germain
Troyes
2-1
Paris FC
Auxerre
6-0
Chamois niortais
Caen
1-1
Grenoble Foot 38
Chambly
1-2
Valenciennes
Clermont
3-0
Pau
Dunkerque
2-0
LB Châteauroux
Rodez
1-2
Amiens
Sochaux
1-1
Nancy
Toulouse
2-2
EA Guingamp
Final
Víkingur
0-2
HB
Torpedo Kutaisi
1-2
Dinamo Batumi
Dinamo Tbilisi
1-0
Samtredia
Boca Juniors
0-3
Mons Calpe
College 1975
1-5
Glacis United
Atromitos
2-2
Aris
Olympiakos
4-1
Volos NFC
Ironi Kiryat Shmona
0-3
Maccabi Haifa
Maccabi Petah Tikva
1-0
Bnei Yehuda
Hapoel Haifa
0-2
Bnei Sakhnin
Hapoel Tel Aviv
0-0
Maccabi Netanya
Spezia
1-2
Lazio
Juventus
2-1
Torino
Internazionale
3-1
Bologna
Cremonese
2-1
Virtus Entella
Frosinone
3-2
Chievo
Lecce
2-2
Venezia
Salernitana
1-0
Cittadella
SPAL
4-0
Pisa
Reggina
2-1
Brescia
Trepça'89
3-0
Gjilani
Arbëria
1-0
Drenica Skënderaj
Osijek
1-0
Varaždin
Mosta
1-0
Tarxien Rainbows
Santa Lucia
0-3
Hibernians
Sirens
1-0
Gzira United
Zejtun Corinthians
2-4
Sliema Wanderers
RKC Waalwijk
3-2
VVV
Fortuna Sittard
3-2
Willem II
Ajax
1-2
Twente
PEC Zwolle
2-1
Vitesse
Carrick Rangers
1-3
Warrenpoint Town
Crusaders
2-0
Glentoran
Larne
2-1
Glenavon
Portadown
0-0
Ballymena United
Linfield
2-0
Cliftonville
Borec
0-2
Shkendija
Jagiellonia Białystok
4-3
Warta Poznań
Śląsk Wrocław
1-0
Raków Częstochowa
Legia Warszawa
2-0
Lechia Gdańsk
Vitoria Guimaraes
1-0
Portimonense
Moreirense
1-1
Gil Vicente
Famalicão
2-2
Sporting CP
Porto
4-3
Tondela
Sepsi
2-2
Botoşani
FCSB
3-0
UTA Arad
Lokomotiv Moskva
3-1
Rubin Kazan
Spartak Moskva
5-1
Tambov
Zenit Sankt-Petersburg
5-1
Ural
FK Krasnodar
5-0
Rotor Volgograd
Basel
1-0
Servette
Vojvodina
1-0
Mačva Šabac
Partizan
1-0
Čukarički
Hamilton Academical
1-0
Kilmarnock
Livingston
2-0
Dundee United
Motherwell
0-3
Hibernian
St. Mirren
1-1
Aberdeen
Nitra
1-1
Senica
Zemplín Michalovce
1-1
Žilina
Sereď
2-6
Spartak Trnava
Pohronie
2-2
Ružomberok
Slovan Bratislava
2-0
Trenčín
Domžale
1-1
Koper
Aluminij
1-2
Mura
Levante
3-0
Getafe
Sevilla
0-1
Real Madrid
Atlético Madrid
2-0
Real Valladolid
Cádiz
2-1
Barcelona
Rayo Vallecano
2-1
UD Logroñés
Ponferradina
0-0
Las Palmas
Mirandés
0-0
Lugo
Málaga
1-2
Cartagena
Ljungskile
0-3
Degerfors
Akropolis
1-1
Jönköpings Södra
AFC Eskilstuna
1-0
Norrby
GIF Sundsvall
0-1
Brage
Trelleborg
2-4
Halmstad
Västerås SK
2-1
Öster
Dalkurd
0-1
GAIS
Örgryte
1-1
Umeå
Opava
1-2
Baník Ostrava
Bohemians 1905
1-1
Pardubice
Sigma Olomouc
1-1
Příbram
Viktoria Plzen
0-1
Karviná
Göztepe
1-1
Kayserispor
Gençlerbirliği
2-1
Alanyaspor
Konyaspor
2-0
BB Erzurumspor
Yeni Malatyaspor
1-1
Istanbul Basaksehir
Galatasaray
3-0
Hatayspor
Freiburg
2-2
Borussia Mönchengladbach
Eintracht Frankfurt
1-1
Borussia Dortmund
1. FC Köln
2-2
Wolfsburg
Arminia Bielefeld
2-1
Mainz 05
Bayern München
3-3
RB Leipzig
Hamburger SV
0-1
Hannover 96
Greuther Fürth
0-1
Heidenheim
Osnabrück
1-2
Karlsruher SC
Eintracht Braunschweig
2-1
St. Pauli
Lviv
1-1
Inhulets
Shakhtar Donetsk
5-1
Minai
Mariupol
1-2
Dynamo Kyiv
Zalaegerszegi TE
3-0
Mezőkövesd-Zsóry
Diósgyőr
1-3
Ferencvaros
Puskás
0-0
Kisvárda
Penybont
6-0
Caernarfon Town
Haverfordwest County
1-1
Cefn Druids
Barry Town United
6-3
Flint Town United
Cardiff MU
1-1
Bala Town
Austria Wien
0-4
Sturm Graz
Rheindorf Altach
0-4
St. Pölten
Admira
1-0
Salzburg

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn