Resultatservice: Lördag 17 oktober 2020
45
tävlingar
175
matcher
175
resultat
0
matchfakta
Ararat-Armenia
7-0
Shirak
Səbail
1-1
Keşlə
Qarabag
3-0
Qəbələ
Cercle Brugge
5-2
Gent
Mechelen
1-2
Kortrijk
Beerschot
6-3
Sint-Truiden
Standard Liège
1-1
Club Brugge
Krupa na Vrbasu
0-1
Mladost Doboj Kakanj
Olimpik Sarajevo
0-3
Željezničar
Sarajevo
2-0
Široki Brijeg
Vitebsk
1-0
Energetyk-BGU
Neman Grodno
0-1
Gorodeya
Ludogorets
1-1
Tsarsko selo
CSKA Sofia
1-1
Beroe
AEK Larnaca
2-0
Doxa
Nea Salamis
1-4
Anorthosis
Karmiotissa
0-1
Ermis
Midtjylland
3-1
OB
Everton
2-2
Liverpool
Chelsea
3-3
Southampton
Manchester City
1-0
Arsenal
Newcastle United
1-4
Manchester United
AFC Bournemouth
0-0
Queens Park Rangers
Barnsley
2-2
Bristol City
Birmingham City
0-1
Sheffield Wednesday
Blackburn Rovers
0-1
Nottingham Forest
Brentford
2-0
Coventry City
Luton Town
0-2
Stoke City
Middlesbrough
0-0
Reading
Rotherham United
1-2
Norwich City
Swansea City
1-2
Huddersfield Town
Wycombe Wanderers
1-2
Millwall
Milton Keynes Dons
2-0
Gillingham
AFC Wimbledon
0-1
Shrewsbury Town
Bristol Rovers
1-1
Burton Albion
Charlton Athletic
1-0
Wigan Athletic
Crewe Alexandra
1-1
Blackpool
Fleetwood Town
0-0
Lincoln City
Ipswich Town
2-0
Accrington Stanley
Peterborough United
2-0
Oxford United
Plymouth Argyle
2-1
Northampton Town
Portsmouth
0-1
Doncaster Rovers
Rochdale
0-3
Hull City
Swindon Town
0-2
Sunderland
Bolton Wanderers
1-2
Oldham Athletic
Carlisle United
3-2
Colchester United
Crawley Town
4-0
Morecambe
Forest Green Rovers
1-0
Stevenage
Harrogate Town
1-0
Barrow
Mansfield Town
1-3
Bradford City
Newport County
1-0
Tranmere Rovers
Port Vale
1-0
Salford City
Scunthorpe United
0-5
Cambridge United
Southend United
0-2
Cheltenham Town
Walsall
0-0
Exeter City
Leyton Orient
2-3
Grimsby Town
FCI Levadia
2-0
Tulevik
Tallinna Kalev
1-4
Nõmme Kalju
Stade Reims
1-3
Lorient
Olympique Marseille
3-1
Girondins Bordeaux
Valenciennes
0-0
Sochaux-Montbéliard
Ajaccio
0-1
Toulouse
Amiens
1-0
Grenoble Foot 38
Le Havre
1-1
LB Châteauroux
Nancy-Lorraine
2-1
Dunkerque
Chamois niortais
3-0
Caen
Paris FC
1-0
Pau
Rodez
0-1
Troyes
B36
2-0
TB
KÍ
2-1
EB/Streymur
Samtredia
0-0
Telavi
Dila
6-1
Chikhura
Torpedo Kutaisi
1-0
Merani Tbilisi
Manchester 62
0-4
Lions Gibraltar
Lynx
3-0
Europa Point
Volos NFC
2-1
PAS Giannina
Aris
1-0
Apollon Smirnis
Olympiakos
4-0
Atromitos
Cork City
0-0
Waterford
Napoli
4-1
Atalanta
Internazionale
1-2
Milan
Sampdoria
3-0
Lazio
Crotone
1-1
Juventus
Cosenza
1-1
Cittadella
Cremonese
0-0
Venezia
Pordenone
3-3
SPAL
Reggiana
0-1
Chievo
Salernitana
4-1
Pisa
Virtus Entella
1-1
Reggina
Pescara
1-2
Empoli
Frosinone
1-0
Ascoli
Okzhetpes
2-1
Kyzyl-Zhar
Taraz
2-2
Kaisar
Prishtina
4-0
Besa Pejë
Llapi
0-1
Drenica Skënderaj
Dinamo Zagreb
3-2
HNK Gorica
Rijeka
2-1
Varaždin
Jelgava
0-2
Riga
BFC Daugavpils
1-0
Metta / LU
Spartaks Jūrmala
1-2
Ventspils
Valmiera / BSS
5-0
Tukums
Liepāja
Avbr
Rīgas FS
Semifinal
Žalgiris
1-2 f
Sūduva
Andra omgången
Pratzerthal-Redange
0-4
Fola Esch
Koerich
2-4
Atert Bissen
Jeunesse Gilsdorf
1-2
Etzella Ettelbrück
CeBra 01
2-3
UNA Strassen
Feulen
0-1
Hostert
Ehlerange
4-3
Berdenia Berbourg
Young Boys
0-6
Mondorf-les-Bains
Balzan
1-0
Lija Athletic
Gudja United
0-1
Hamrun Spartans
Birkirkara
2-3
Zejtun Corinthians
Sfîntul Gheorghe
1-1
Dinamo-Auto
Sheriff
1-0
Milsami
Petrovac
1-1
Dečić
Budućnost
Avbr
Zeta
Podgorica
2-0
Rudar
Iskra
2-1
Jezero
OFK Titograd
0-0
Sutjeska
Heracles
0-1
RKC Waalwijk
AZ
2-2
VVV
Willem II
0-3
Twente
Cliftonville
1-0
Glentoran
Larne
3-0
Dungannon Swifts
Linfield
5-1
Carrick Rangers
Warrenpoint Town
0-1
Crusaders
Glenavon
2-4
Portadown
Mjøndalen
2-0
Brann
Molde
4-2
Bodø/Glimt
Cracovia Kraków
1-0
Piast Gliwice
Górnik Zabrze
1-3
Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok
2-1
Lech Poznań
Gil Vicente
1-1
Tondela
Marítimo
1-2
Portimonense
Sporting Braga
2-1
Nacional
Sporting CP
2-2
Porto
Chindia Târgovişte
1-0
Gaz Metan Mediaş
Politehnica Iași
1-4
Sepsi
CFR Cluj
2-1
Botoşani
Zenit Sankt-Petersburg
3-1
Sochi
FK Krasnodar
3-1
Rubin Kazan
Lokomotiv Moskva
1-0
Ufa
Khimki
2-3
Spartak Moskva
Cailungo
2-3
Libertas
Murata
1-1
Virtus
Folgore
1-0
Tre Fiori
Servette
0-0
Young Boys
Vaduz
1-1
Lugano
Inđija
1-0
Zlatibor Čajetina
Voždovac
2-1
Spartak Subotica
Mladost Lučani
2-1
Mačva Šabac
Napredak
0-0
Radnički Niš
Javor Ivanjica
1-3
Metalac GM
Celtic
0-2
Rangers
Dundee United
0-0
Aberdeen
Hamilton Academical
3-5
St. Johnstone
Livingston
1-3
Kilmarnock
Ross County
0-0
Hibernian
Zlaté Moravce
3-1
Nitra
Senica
1-2
Ružomberok
Slovan Bratislava
3-0
Sereď
Zemplín Michalovce
2-4
DAC
Trenčín
1-1
Pohronie
Koper
2-0
Domžale
Gorica
0-4
Maribor
Granada
1-0
Sevilla
Celta Vigo
0-2
Atlético Madrid
Real Madrid
0-1
Cádiz
Getafe
1-0
Barcelona
Albacete
3-0
Sabadell
FC Cartagena
1-1
Fuenlabrada
Las Palmas
2-0
Almería
Castellón
0-1
Lugo
UD Logroñés
0-1
Leganes
Falkenberg
2-1
Örebro
Halmstad
2-0
Brage
Öster
2-0
Degerfors
Ljungskile
0-2
Västerås SK
GIF Sundsvall
3-2
Jönköpings Södra
Örgryte
1-2
Dalkurd
Rizespor
5-3
Ankaragücü
Kayserispor
1-3
Sivasspor
Konyaspor
1-1
Yeni Malatyaspor
Trabzonspor
0-2
İstanbul Başakşehir
1899 Hoffenheim
0-1
Borussia Dortmund
Freiburg
1-1
Werder Bremen
Hertha BSC
0-2
VfB Stuttgart
Mainz 05
0-1
Bayer Leverkusen
Augsburg
0-2
RB Leipzig
Arminia Bielefeld
1-4
Bayern München
Borussia Mönchengladbach
1-1
Wolfsburg
Greuther Fürth
0-1
Hamburger SV
Karlsruher SC
3-0
Sandhausen
Eintracht Braunschweig
2-1
Bochum
Minai
0-1
Mariupol
Shakhtar Donetsk
5-1
Lviv
Rukh Vynnyky
0-2
Dynamo Kyiv
Zorya Luhansk
1-1
Kolos Kovalivka
Budafoki MTE
2-1
Diósgyőr
Újpest
1-0
Mezőkövesd-Zsóry
Puskás
0-3
MTK
Cardiff MU
2-1
Flint Town United
Cefn Druids
0-2
Penybont
Haverfordwest County
1-1
Caernarfon Town
Newtown
0-2
Bala Town
Barry Town United
0-0
Connah's Quay
Andra omgången
St. Pölten
0-3
Salzburg
Hohenems
1-2
Sturm Graz
Gmünd
3-4 f
Hartberg
Wacker Innsbruck
1-0
Stripfing
Rheindorf Altach
7-0
Seekirchen
Wiener Neustadt
1-5
Rapid Wien
LASK
3-0
Wörgl
First Vienna
3-2
Vorwärts Steyr