ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

133

Omgångar

9

Spelade matcher

140/-

Omgång
1
2
3
4
5
Lag
52
58
88
54
32
Matcher
26
29
34
27
16
Spelade
26
29
34
27
16
Omgång
6
KF
SF
F
Lag
16
8
4
2
Matcher
8
4
4
1
Spelade
8
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

4 matcher

4 lag

-

4 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Sjätte omgången

8 matcher

16 lag

Spelas 17-19 januari 2023.

Uppdaterad: 19.01.2023, 20:48

Tisdag 17 januari 2023
Fjärde omgången
Sivasspor
3-0
Karacabey Belediyespor
Antalyaspor
0-2 f
Kayserispor
Alanyaspor
1-2
Galatasaray
Onsdag 18 januari 2023
Fjärde omgången
Fatih Karagümrük
2-2* f
Istanbul Basaksehir

Istanbul Basaksehir vidare efter 5-3 på straffar.

Ankaragücü
*1-1 f
Beşiktaş

Ankaragücü vidare efter 4-3 på straffar.

Ümraniyespor
1-4
Trabzonspor
Torsdag 19 januari 2023
Fjärde omgången
Gaziantep FK
*1-1 f
Konyaspor

Gaziantep vidare efter 7-6 på straffar.

Fenerbahçe
2-1
Rizespor

8 matcher

16 lag

Spelas 17-19 januari 2023.

Femte omgången

16 matcher

32 lag

Spelas 21 december 2022.

Uppdaterad: 22.12.2022, 21:12

Tisdag 20 december 2022
Femte omgången
Kasımpaşa
1-2
Ümraniyespor
Ankaragücü
2-0
Tuzlaspor
Sivasspor
5-2
Esenler Erokspor
Antalyaspor
1-0
Manisa FK
İstanbul Başakşehir
3-1
Göztepe
Fenerbahçe
3-1
İstanbulspor
Onsdag 21 december 2022
Femte omgången
Giresunspor
0-5
Karacabey Belediyespor
Fatih Karagümrük
3-0
Uşak Spor
Alanyaspor
3-2
Eyüpspor
Trabzonspor
3-0
Samsunspor
Beşiktaş
3-2
Şanlıurfaspor
Torsdag 22 december 2022
Femte omgången
Kayserispor
2-0
Gençlerbirliği
Konyaspor
3-2
Bodrumspor
Gaziantep FK
3-1
Boluspor
Adana Demirspor
3-4
Rizespor
Galatasaray
1-0
Ankara Keçiörengücü

16 matcher

32 lag

Spelas 21 december 2022.

Fjärde omgången

27 matcher

54 lag

Spelas 8-10 november 2022.

Uppdaterad: 10.11.2022, 22:25

Tisdag 8 november 2022
Fjärde omgången
Kasımpaşa
6-1
1461 Trabzon FK
Erzurumspor FK
2-2* f
Esenler Erokspor

Esenler Erokspor vidare efter 3-1 på straffar.

Yeni Malatyaspor
0-1
Uşak Spor
Alanyaspor
3-0
Sakaryaspor
Ankaragücü
6-2
Amed
Adana Demirspor
4-3
Nazilli Belediyespor
Galatasaray
2-1
Ofspor
Onsdag 9 november 2022
Fjärde omgången
Ankara Keçiörengücü
4-2
Kartal Bulvarspor
Giresunspor
3-2
Ankaraspor
Ümraniyespor
4-0
Efeler 09 Spor
Manisa FK
3-0
23 Elazığ
Altınordu
0-1 f
Bodrumspor
Bandırmaspor
0-3
Karacabey Belediyespor
Boluspor
2-1
Tarsus İdman Yurdu
Eyüpspor
2-1
Düzcespor
Gençlerbirliği
1-0
Bayburt ÖİS
Samsunspor
4-0
Adanaspor
Antalyaspor
3-0
Pendikspor
Gaziantep FK
2-0
Belediye Kütahyaspor
Beşiktaş
3-1
Serik Belediyespor
Torsdag 10 november 2022
Fjärde omgången
İstanbulspor
3-2
Etimesgut Belediyespor
Göztepe
2-0
Bucaspor 1928
Tuzlaspor
2-1
Isparta 32 Spor
Rizespor
2-1
Kırklarelispor
Denizlispor
0-5
Şanlıurfaspor
Fatih Karagümrük
3-1
Kırşehir FK
Kayserispor
1-0
Sivas Belediyespor

27 matcher

54 lag

Spelas 8-10 november 2022.

Tredje omgången

34 matcher

88 lag

Spelas 18-20 oktober 2022.

Uppdaterad: 20.10.2022, 21:33

Tisdag 18 oktober 2022
Tredje omgången
Kasımpaşa
2-1 f
Yeni Mersin İY
Serik Belediyespor
2-1
Batman Petrolspor
Manisa FK
*2-2 f
Eynesil Belediyespor

Manisa FK vidare efter 7-6 på straffar.

Altay
1-2 f
Efeler 09 Spor
Ankaraspor
2-1 f
Pazarspor
Rizespor
3-0
Boyabat 1868 Spor
Kayserispor
2-1
Iğdır FK
Adana Demirspor
5-0
Adıyaman
Onsdag 19 oktober 2022
Tredje omgången
Vanspor FK
2-3 f
Elazığ Karakoçan FK
Kırklarelispor
2-0
52 Orduspor
Nazilli Belediyespor
2-1
Arnavutköy Belediyespor
Göztepe
2-0 f
Karaköprü Belediyespor
Adanaspor
1-0
Orduspor 1967
Denizlispor
2-1
Ayvalıkgücü Belediyespor
Çorum FK
1-1* f
Esenler Erokspor

Esenler Erokspor vidare efter 4-3 på straffar.

Ankara Keçiörengücü
4-1
Diyarbekirspor
Kırşehir FK
1-0 f
İskenderunspor
24 Erzincanspor
0-1
Belediye Kütahyaspor
Balıkesirspor
0-1
Ofspor
Bucaspor 1928
3-0
Artvin Hopaspor
Altınordu
5-0
Sapanca Gençlikspor
Şanlıurfaspor
3-0
Karaman FK
Etimesgut Belediyespor
2-0
68 Aksaray Belediyespor
Uşak Spor
4-2 f
Gümüşhanespor
Boluspor
1-0
Fethiyespor
Samsunspor
3-0
1984 Muşspor
Hatayspor
0-2
Düzcespor
Galatasaray
7-0
Kastamonuspor
Torsdag 20 oktober 2022
Tredje omgången
Gençlerbirliği
3-1 f
Niğde Anadolu
Tuzlaspor
2-1 f
Bursa Yıldırımspor
Menemen
0-1 f
Kartal Bulvarspor
Yeni Malatyaspor
*3-3 f
Ağrı 1970

Yeni Malatyaspor vidare efter 5-4 på straffar.

Giresunspor
3-1
Amasyaspor FK
Gaziantep FK
4-0
Sarıyer

34 matcher

88 lag

Spelas 18-20 oktober 2022.

Andra omgången

29 matcher

58 lag

Spelas 27-29 september 2022.

Uppdaterad: 29.09.2022, 22:16

Tisdag 27 september 2022
Andra omgången
İnegölspor
1-2 f
Ağrı 1970
Ankaraspor
5-2
Kepez Belediyespor
Zonguldak Kömürspor
0-1
Gümüşhanespor
Somaspor
2-2* f
Efeler 09 Spor

Efeler 09 Spor vidare efter 5-4 på straffar.

Kocaelispor
1-4
Ayvalıkgücü Belediyespor
Balıkesirspor
2-1 f
Hacettepe 1945
Onsdag 28 september 2022
Andra omgången
Kastamonuspor
*0-0 f
Nevşehir Belediyespor

Kastamonuspor vidare efter straffar.

Pazarspor
1-0
Mazıdağı Fosfatspor
Adıyaman
1-0 f
Bartınspor
Kırşehir FK
2-1 f
Kilis Belediyespor
Serik Belediyespor
1-0
1954 Kelkit Belediyespor
Niğde Anadolu
2-1
Yomraspor
Ankara Demirspor
0-2
Karaman FK
1922 Konyaspor
1-2
Karaköprü Belediyespor
Etimesgut Belediyespor
3-1
Yalovaspor
Kırklarelispor
5-0
Siirt İl Özel İdaresi
Sarıyer
3-0
Tepecikspor
Çatalcaspor
2-3 f
Sapanca Gençlikspor
Nazilli Belediyespor
2-1
Şile Yıldızspor
Ergene Velimeşespor
0-1
Elazığ Karakoçan FK
Uşak Spor
2-1
Arguvanspor
Afyonspor
2-4
Eynesil Belediyespor
Kuşadasıspor
0-1
Kartal Bulvarspor
Şanlıurfaspor
4-2
Karşıyaka
Bursaspor
0-1
Boyabat 1868 Spor
Torsdag 29 september 2022
Andra omgången
Diyarbekirspor
3-0
Kars 36
Belediye Derincespor
0-1 f
Amasyaspor FK
Menemen
3-2
Bigaspor
Eskişehirspor
2-3
1984 Muşspor

29 matcher

58 lag

Spelas 27-29 september 2022.

Första omgången

26 matcher

52 lag

Spelas 13-15 september 2022.

Uppdaterad: 15.09.2022, 19:32

Tisdag 13 september 2022
Första omgången
Serhat Ardahanspor
2-4
Kars 36
Beyoğlu Yeni Çarşı
2-2* f
Ergene Velimeşespor

Ergene Velimeşespor vidare efter 5-3 på straffar.

Bilecik 1969 Spor
1-1* f
Yalovaspor

Yalovaspor vidare efter 4-1 på straffar.

Bigaspor
1-0
Akhisarspor
Karabük İdman Yurdu
0-0* f
Bartınspor

Bartınspor vidare efter straffar.

Onsdag 14 september 2022
Första omgången
Fatsa Belediyespor
0-1
Yomraspor
Erbaaspor
0-1
Gümüşhanespor
12 Bingölspor
1-10
Ağrı 1970
1954 Kelkit Belediyespor
3-0
Dersimspor
Elazığ Karakoçan FK
1-0
Elazığspor
Karaköprü Belediyespor
3-0
Cizre Serhatspor

Karaköprü Belediyespor tilldelad vinst med 3-0.

Siirt İl Özel İdaresi
2-0
Yüksekova Belediyespor
Kilis Belediyespor
*0-0 f
Osmaniyespor

Kilis Belediyespor vidare efter straffar.

Hacettepe 1945
3-0
Kırıkkale Büyük Anadolu
1922 Konyaspor
2-0 f
Kestelspor
Tepecikspor
2-0
Bayrampaşaspor
Şile Yıldızspor
*1-1 f
Darıca Gençlerbirliği

Şile Yıldızspor vidare efter straffar.

Turgutluspor
1-1* f
Kuşadasıspor

Kuşadasıspor vidare efter straffar.

Bergama Belediyespor
1-2
Karşıyaka
Eskişehirspor
2-1 f
Çankaya FK
Torsdag 15 september 2022
Första omgången
Niğde Anadolu
3-2
Kahramanmaraşspor
Mazıdağı Fosfatspor
Inst
Bitlis Özgüzelderespor
1074 Çankırıspor
0-4
Boyabat 1868 Spor
Nevşehir Belediyespor
3-1
Yozgatspor 1959
Karaman FK
2-0 f
Burdur MAKÜ Spor
Çatalcaspor
4-1
Edirnespor

26 matcher

52 lag

Spelas 13-15 september 2022.

Skytteliga

Uppdaterad: -