ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

-

Omgångar

1+9

Spelade matcher

239/-

Omgång
K
1
2
3
4
Lag
50
202
-
-
32
Matcher
25
101
64
32
16
Spelade
23
101
64
32
16
Omgång
5
KF
SF
F
Lag
16
8
4
2
Matcher
8
4
2
1
Spelade
7
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

-

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Sjätte omgången

- matcher

- lag

Tisdag 8 november 2022
Femte omgången
Komárno
2-0
Zlaté Moravce
Humenné
0-1
Tatran Prešov
Skalica
*1-1 f
Ružomberok

Skalica vidare efter 4-3 på straffar.

Spartak Trnava
*2-2 f
Zemplín Michalovce

Spartak Trnava vidare efter 4-3 på straffar.

Onsdag 9 november 2022
Femte omgången
Šamorín
*1-1
Púchov

Šamorín vidare efter 4-3 på straffar.

Jednota Bánová
0-3
Liptovský Mikuláš
Trenčín
5-0
Spartak Myjava
Dukla Banská Bystrica
Inst
MSK Tesla Stropkov / Slovan Bratislava

- matcher

- lag

Femte omgången

8 matcher

16 lag

Spelas 9 november 2022

Uppdaterad: 09.11.2022, 21:22

8 matcher

16 lag

Spelas 9 november 2022

Fjärde omgången

16 matcher

32 lag

Spelas 11 oktober-9 november 2022

Uppdaterad: 09.11.2022, 21:22

Tisdag 11 oktober 2022
Fjärde omgången
FC Košice
2-3
Komárno
Tisdag 18 oktober 2022
Tredje omgången
Humenné
2-1
DAC 1904
Kežmarok
0-1
Dukla Banská Bystrica
Pohronie
0-1
Liptovský Mikuláš
Považská Bystrica
2-2* f
Zlaté Moravce

Zlaté Moravce vidare efter 8-7 på straffar.

Onsdag 19 oktober 2022
Tredje omgången
Tatran Prešov
1-0
Podbrezová
Jednota Bánová
2-1
Častkovce
Slavoj Trebišov
0-4
Trenčín
Brezno
1-3
Púchov
Šamorín
2-1
Zilina
Lokomotíva DNV
0-3
Ružomberok
Spartak Myjava
4-1
Dolný Kubín
Tisdag 25 oktober 2022
Tredje omgången
Lipany
0-1
Skalica
Dubnica
0-3
Zemplín Michalovce
Onsdag 26 oktober 2022
Tredje omgången
Sereď
0-3
Spartak Trnava
Onsdag 9 november 2022
Tredje omgången
MSK Tesla Stropkov
2-3
Slovan Bratislava

16 matcher

32 lag

Spelas 11 oktober-9 november 2022

Tredje omgången

32 matcher

- lag

Spelas 13-28 september 2022

Uppdaterad: 28.09.2022, 23:59

Tisdag 13 september 2022
Tredje omgången
Kechnec
2-3
Tatran Prešov
Onsdag 14 september 2022
Tredje omgången
Lokomotíva DNV
3-1
Vrakuňa
Veľké Ludince
1-6
Komárno
Sereď
*1-1 f
Rača

Sereď vidare efter 4-2 på straffar.

Rožňava
0-7
Zemplín Michalovce
Jasenov
1-3
Slavoj Trebišov
Inter Bratislava
1-1* f
Zlaté Moravce

Zlaté Moravce vidare efter straffar.

Šenkvice
1-7
Dubnica
Beluša
0-4
Trenčín
Partizán Prečín
0-1
Jednota Bánová
Častkovce
2-1
Petržalka
Družstevník Malá Mača
Inst
Branč / Slovan Bratislava
Brezno
2-1
Podkonice
Baník Kalinovo
1-10
DAC 1904
Spišská Nová Ves
0-2
Zilina
Bacúch
0-11
Liptovský Mikuláš
Švošov
0-2
Humenné
Javorník Makov
0-2
Ružomberok
Kysucké Nové Mesto
0-3
Dolný Kubín
Kežmarok
2-0
Spišské Podhradie
Stará Ľubovňa
1-5
MSK Tesla Stropkov
Šalková
1-10
Lipany
Poprad
0-4
Podbrezová
Tisdag 20 september 2022
Tredje omgången
Fomat Martin
0-1
Pohronie
Onsdag 21 september 2022
Tredje omgången
Rimavská Sobota
2-4
Dukla Banská Bystrica
Snina
1-4
FC Košice
Kalná nad Hronom
0-1
Spartak Myjava
Veľký Meder
0-3
Skalica
Slovan Bystrička
1-10
Považská Bystrica
Nové Zámky
1-2
Šamorín
Onsdag 28 september 2022
Tredje omgången
Galanta
0-6
Púchov
Trenčianske Stankovce
0-6
Spartak Trnava
Družstevník Malá Mača
0-7
Slovan Bratislava

32 matcher

- lag

Spelas 13-28 september 2022

Andra omgången

64 matcher

- lag

Spelas 9 augusti-24 september 2022

Uppdaterad: 24.09.2022, 23:16

Tisdag 9 augusti 2022
Andra omgången
Lokomotíva DNV
2-1
Rusovce
Onsdag 10 augusti 2022
Andra omgången
Salka
0-5
Veľké Ludince
Tisdag 16 augusti 2022
Andra omgången
Tovarníky
0-3
Spartak Mujava
Tisdag 23 augusti 2022
Andra omgången
Krásnohorské Podhradie
0-1
Zemplín Michalovce
Družstevník Borov
0-8
Slavoj Trebišov
Zemianske Kostoľany
0-3
Sereď
Onsdag 24 augusti 2022
Andra omgången
Branč
Inst
Slovan Bratislava
RENOP Liptovská Teplá
0-2
Ružomberok
Slavoj Boleráz
1-1*
Spartak Trnava

Spartak Trnava vidare efter 4-2 på straffar.

Slovan Hlohovec
0-14
Trenčín
Čadca
0-2
Liptovský Mikuláš
Dunajská Lužná
0-5
Zlaté Moravce
Baník Prievidza
0-4
Skalica
Vinica
1-7
Dukla Banská Bystrica
Družstevník Trstice
1-7
Komárno
Nacina Ves
1-4
FC Košice
Sokol Zubrohlava
1-3
Humenné
Lokomotíva Bánov
1-3
Šamorín
Kopčany
0-7
Petržalka
Malacky
1-5
Dubnica
Tomášov
2-3
Púchov
Baník Stráňavy
1-4
Považská Bystrica
Spartak Medzev
1-2
Tatran Prešov
Tatran Turzovka
1-5
Dolný Kubín
Čierne
1-0
Poprad
Jasenov
4-0
Slovan Giraltovce
Kysucké Nové Mesto
1-0
Hamsik Academy
Banská Štiavnica
1-3
Baník Kalinovo
Hriňová
0-3
Šalková
Trenčianske Stankovce
2-0
Nové Mesto nad Váhom
Jednota Sokol
1-4
Partizán Prečín
Veľký Meder
2-1
Malženice
Rovinka
0-0*
Inter Bratislava

Inter Bratislava vidare efter 4-3 på straffar.

Slovan Most
1-2
Galanta
Družstevník Radimov
1-3
Častkovce
Kmeťovo
1-3
Nové Zámky
Sokol Medzibrod
1-3
Spišská Nová Ves
Vápeč Horná Poruba
1-4
Jednota Bánová
Bernolákovo
0-4
Vrakuňa
Šenkvice
*2-2
Igram

Šenkvice vidare efter 6-5 på straffar.

Družstevník Malá Mača
1-0
Družstevník Bešeňov
Kežmarok
2-1
Partizán Bardejov
Pivovar Veľký Šariš
0-4
MSK Tesla Stropkov
Slovan Kúpele Sliač
0-2
Brezno
Badín
0-1
Podkonice
Bacúch
*3-3
Slávia TU Košice

Bacúch vidare efter 6-5 på straffar.

Javorník Makov
4-2
Novohrad Lučenec
Slovan Bystrička
6-3
Tatran Chlebnice
MFK Bytča
1-2
Fomat Martin
Olcnava
1-3
Spišské Podhradie
Kechnec
1-0
Vranov nad Topľou
Šarišské Dravce
0-1
Stará Ľubovňa
Rožňava
2-0
Svidník
Onsdag 31 augusti 2022
Andra omgången
Solčany
1-2
Rača
Švošov
3-0
Námestovo
Baník Veľký Krtíš
0-2
Rimavská Sobota
Mladosť Kalša
1-3
Snina
Tisdag 6 september 2022
Andra omgången
Ladomerská Vieska
2-4
DAC 1904
Príbelce
1-4
Zilina
Tvrdošín
0-4
Podbrezová
Prameň Kováčová
0-3
Pohronie
Onsdag 7 september 2022
Andra omgången
Vrbové
1-4
Beluša
Nevidzany
0-1
Kalná nad Hronom
Hajnáčka
2-3
Lipany
Lördag 24 september 2022
Andra omgången
Branč
0-2
Slovan Bratislava

64 matcher

- lag

Spelas 9 augusti-24 september 2022

Första omgången

101 matcher

202 lag

Spelas 24 juli-17 augusti 2022

Uppdaterad: 11.08.2022, 23:59

Söndag 24 juli 2022
Första omgången
Slovan Vavrečka
1-3
Poprad
Jasenov
4-0
Ferenc Borša
Fredag 29 juli 2022
Första omgången
Oravan
1-1* f
Čadca

Čadca vidare efter 4-1 på straffar.

Slovan Skalité
1-2
Čierne
Lördag 30 juli 2022
Första omgången
Podolie
2-2* f
Vrbové

Vrbové vidare efter straffar.

Pravenec
0-3
Sereď
Slovan Krušovce
2-2* f
Solčany
Lokomotíva Bánov
2-0
Termál Podhájska
Zemianske Kostoľany
1-0
Baník Lehota p.Vtáčnikom
Banská Štiavnica
*0-0 f
MFK Zvolen
Selce
1-2
Šalková
Danubia Veľký Biel
3-6
Tomášov
Spartak Radôstka
1-6
Kysucké Nové Mesto
Söndag 31 juli 2022
Första omgången
Švošov
4-1
OFK Slovenská Ľupča
Báb
1-3
Slovan Hlohovec
Trenčianske Stankovce
5-0
TEMPO Partizánske
Horná Krupá
0-1
Slavoj Boleráz
Nevidzany
2-1
Čeľadice
FC Topoľčany
0-1
Tovarníky
Jednota Sokol
3-0
Spartak Kvašov
Plevník-Drienové
1-4
Partizán Prečín
Družstevník Rybky
1-3
Družstevník Radimov
Kopčany
3-2
Baník Brodské
Kmeťovo
*0-0 f
Veľké Lovce

Kmeťovo vidare efter straffar.

Salka
3-1
Slovan Šahy
Družstevník Trstice
3-0
Neded
Branč
1-0
Šoporňa
Kostolné Kračany
0-1
Veľký Meder
Tatran Uhrovec
2-4
Baník Prievidza
Blava 1928
1-3
Beluša
Spartak Horná Streda
0-4
Nové Mesto nad Váhom
Štúrovo
0-1
Veľké Ludince
Družstevník Bešeňov
*2-2 f
Slovan Duslo Šaľa

Družstevník Bešeňov vidare efter straffar.

Veľký Cetín
0-8
Malženice
Hrochoť
0-0* f
Sokol Medzibrod

Sokol Medzibrod vidare efter straffar.

Pokrok Stará Bystrica
Inst
Tatran Turzovka
Družstevník Malá Mača
*2-2 f
Pata

Družstevník Malá Mača vidare efter straffar.

Kráľová pri Senci
0-1
Rovinka
Zohor
0-3
Rusovce
Pezinok - Cajla
0-1
Slovan Most
Šenkvice
2-0
Kalinkovo
Láb
0-2
Malacky
Tisdag 2 augusti 2022
Första omgången
Limbach
0-2
Bernolákovo
Partizán Domaniža
3-3* f
Jednota Bánová

Jednota Bánová vidare efter straffar.

Lokomotíva DNV
*1-1 f
NMŠK 1922 Bratislava

Lokomotíva DNV vidare efter straffar.

Onsdag 3 augusti 2022
Första omgången
Vápeč Horná Poruba
2-1
Slovan Bolešov
Onsdag 10 augusti 2022
Första omgången
Slovan Častá
0-8
Inter Bratislava
Pezinok
0-0*
Vrakuňa

Vrakuňa vidare efter straffar.

Veľké Zálužie
0-4
Kalná nad Hronom
Mokrý Háj
0-0*
Častkovce

Častkovce vidare efter straffar.

Slovan Kúpele Sliač
4-2
Tatran VLM
Brezno
2-0
Fiľakovo
Šašová
1-5
Badín
Detva
0-3
Podkonice
Iskra Hnúšťa
1-2
Baník Kalinovo
Hliník nad Hronom
2-3
Ladomerská Vieska
Partizán Osrblie
0-9
Spišská Nová Ves
Vinohrad Čebovce
0-1
Príbelce
Baník Veľký Krtíš
2-1
Radzovce
Slovan Tomášovce
1-1*
Rimavská Sobota

Rimavská Sobota vidare efter straffar.

Strojár Krupina
1-3
Vinica
Hriňová
5-4
Žarnovica
Bacúch
*2-2
Závažná Poruba

Bacúch vidare efter straffar.

Poltár
1-2
Slávia TU Košice
TJ Družstevník Bitarová
3-5
Námestovo
Trstená
0-2
Sokol Zubrohlava
Spartak V. nad Kysucou
1-4
Javorník Makov
Ďarmoty
0-2
Novohrad Lučenec
RENOP Liptovská Teplá
1-0
Družstevník Štiavnica
Nižná
1-2
Tvrdošín
Slovan Bystrička
2-0
Dynamo Diviaky
Tatran Chlebnice
1-0
Oravské Veselé
Višňové
0-2
Baník Stráňavy
Pokrok Stará Bystrica
1-4
Tatran Turzovka
Turčianska Štiavnička
0-3
Hamsik Academy
Slovan Dudince
0-3
Prameň Kováčová
Sokol Liesek
1-2
Fomat Martin
Olcnava
2-1
Gelnica
Vikartovce
0-4
Spišské Podhradie
Dvorníky-Včeláre
1-4
Kechnec
Krásna
1-7
Vranov nad Topľou
Lokomotíva Košice
2-2*
Spartak Medzev

Spartak Medzev vidare efter straffar.

Ťahanovce
1-5
Mladosť Kalša
Lokomotíva Ruskov
0-5
Snina
Nacina Ves
2-0
Pavlovce nad Uhom
Fintice
0-4
Pivovar Veľký Šariš
Šarišské Dravce
4-0
Slovan Sabinov
Sokol Torysa
0-2
Stará Ľubovňa
Gemerská Hôrka
0-4
Rožňava
Teplička
2-4
Svidník
Krásnohorské Podhradie
*0-0
Rudňany

Krásnohorské Podhradie vidare efter straffar.

Družstevník Borov
*1-1
Gerlachov

Družstevník Borov vidare efter straffar.

MFK Bytča
7-3
Belá
Komjatice
1-7
Nové Zámky
Torsdag 11 augusti 2022
Första omgången
Svit
0-0* f
Kežmarok

Kežmarok vidare efter straffar.

Jesenské
2-2* f
Hajnáčka

Hajnáčka vidare efter straffar.

Onsdag 17 augusti 2022
Första omgången
Veľká Lomnica
1-8
Partizán Bardejov
Busov Gaboltov
1-2
Slovan Giraltovce
Slovan Modra
0-8
Galanta
Bešeňová
2-3
Lipany
Sokol Chminianska
0-6
MSK Tesla Stropkov
Lozorno
0-3
Dunajská Lužná

101 matcher

202 lag

Spelas 24 juli-17 augusti 2022

Kvalomgång

25 matcher

50 lag

Spelas 23 juli-3 augusti 2022

Uppdaterad: 03.08.2022, 21:18

Lördag 23 juli 2022
Kvalomgång
Busov Gaboltov
Inst
Marhaň
Söndag 24 juli 2022
Kvalomgång
Slovan Červeník
3-8
Blava 1928
Spartak Horná Streda
2-1
Piešťany
Pravenec
5-2
Kanianka
Slovan Nitra-Chrenová
2-5
Veľké Zálužie
Mokrý Háj
*1-1
Holíč

Mokrý Háj vidare efter straffar.

Černík
0-1
Komjatice
Onsdag 27 juli 2022
Kvalomgång
Družstevník Blatnica
0-1
TJ Družstevník Bitarová
Oravan Rabča
0-1
Sokol Liesek
Perín
1-1* f
Krásna

Krásna

Lokomotíva Ruskov
2-1
Maratón Seňa
Široké
2-6
Sokol Chminianska
Harichovce
2-4
Teplička
Lördag 30 juli 2022
Kvalomgång
Štart Kokava nad Rimavi.
Inst
Poltár
Prameň Dolná Strehová
1-7
Ďarmoty
Nenince
2-5
Partizán Osrblie
Iskra Hnúšťa
5-1
Partizán Čierny Balog
Söndag 31 juli 2022
Kvalomgång
MŠK Tisovec
1-2
Brezno
Priechod
2-2* f
Slovan Tomášovce

Slovan Tomášovce vidare efter straffar.

Spišský Štvrtok
1-2
Veľká Lomnica
Slovan Častá
2-0
Slovan Vištuk
Svätý Jur
0-5
Pezinok
Slovan Modra
*1-1 f
Domino

Slovan Modra vidare efter straffar.

Igram
*2-2 f
MŠK Senec

Igram vidare efter straffar.

Onsdag 3 augusti 2022
Kvalomgång
Tatran Chlebnice
2-0
Družstevník Dlhá nad O.

25 matcher

50 lag

Spelas 23 juli-3 augusti 2022

Skytteliga

Uppdaterad: -