ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

-

Omgångar

1+9

Spelade matcher

120/-

Omgång
K
1
2
3
4
Lag
50
202
-
-
32
Matcher
25
101
-
-
-
Spelade
23
95
2
0
0
Omgång
5
6
KF
SF
F
Lag
16
-
8
4
2
Matcher
16
8
4
2
1
Spelade
0
0
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

-

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Sjätte omgången

8 matcher

- lag

-

8 matcher

- lag

Femte omgången

16 matcher

16 lag

-

16 matcher

16 lag

Fjärde omgången

- matcher

32 lag

-

- matcher

32 lag

Tredje omgången

- matcher

- lag

-

- matcher

- lag

Andra omgången

- matcher

- lag

Uppdaterad: 10.08.2022, 23:59

Tisdag 9 augusti 2022
Andra omgången
Lokomotíva DNV
2-1
Rusovce
Onsdag 10 augusti 2022
Andra omgången
Salka
0-5
Veľké Ludince

- matcher

- lag

Första omgången

101 matcher

202 lag

Spelas 24 juli-17 augusti 2022

Uppdaterad: 11.08.2022, 23:59

Söndag 24 juli 2022
Första omgången
Slovan Vavrečka
1-3
Poprad
Jasenov
4-0
Ferenc Borša
Fredag 29 juli 2022
Första omgången
Oravan
1-1* f
Čadca

Čadca vidare efter 4-1 på straffar.

Slovan Skalité
1-2
Čierne
Lördag 30 juli 2022
Första omgången
Podolie
2-2* f
Vrbové

Vrbové vidare efter straffar.

Pravenec
0-3
Sereď
Slovan Krušovce
2-2* f
Solčany
Lokomotíva Bánov
2-0
Termál Podhájska
Zemianske Kostoľany
1-0
Baník Lehota p.Vtáčnikom
Banská Štiavnica
*0-0 f
MFK Zvolen
Selce
1-2
Šalková
Danubia Veľký Biel
3-6
Tomášov
Spartak Radôstka
1-6
Kysucké Nové Mesto
Söndag 31 juli 2022
Första omgången
Švošov
4-1
OFK Slovenská Ľupča
Báb
1-3
Slovan Hlohovec
Trenčianske Stankovce
5-0
TEMPO Partizánske
Horná Krupá
0-1
Slavoj Boleráz
Nevidzany
2-1
Čeľadice
FC Topoľčany
0-1
Tovarníky
Jednota Sokol
3-0
Spartak Kvašov
Plevník-Drienové
1-4
Partizán Prečín
Družstevník Rybky
1-3
Družstevník Radimov
Kopčany
3-2
Baník Brodské
Kmeťovo
*0-0 f
Veľké Lovce

Kmeťovo vidare efter straffar.

Salka
3-1
Slovan Šahy
Družstevník Trstice
3-0
Neded
Branč
1-0
Šoporňa
Kostolné Kračany
0-1
Veľký Meder
Tatran Uhrovec
2-4
Baník Prievidza
Blava 1928
1-3
Beluša
Spartak Horná Streda
0-4
Nové Mesto nad Váhom
Štúrovo
0-1
Veľké Ludince
Družstevník Bešeňov
*2-2 f
Slovan Duslo Šaľa

Družstevník Bešeňov vidare efter straffar.

Veľký Cetín
0-8
Malženice
Hrochoť
0-0* f
Sokol Medzibrod

Sokol Medzibrod vidare efter straffar.

Pokrok Stará Bystrica
Inst
Tatran Turzovka
Družstevník Malá Mača
*2-2 f
Pata

Družstevník Malá Mača vidare efter straffar.

Kráľová pri Senci
0-1
Rovinka
Zohor
0-3
Rusovce
Pezinok - Cajla
0-1
Slovan Most
Šenkvice
2-0
Kalinkovo
Láb
0-2
Malacky
Tisdag 2 augusti 2022
Första omgången
Limbach
0-2
Bernolákovo
Partizán Domaniža
3-3* f
Jednota Bánová

Jednota Bánová vidare efter straffar.

Lokomotíva DNV
*1-1 f
NMŠK 1922 Bratislava

Lokomotíva DNV vidare efter straffar.

Onsdag 3 augusti 2022
Första omgången
Vápeč Horná Poruba
2-1
Slovan Bolešov
Onsdag 10 augusti 2022
Första omgången
Slovan Častá
0-8
Inter Bratislava
Pezinok
0-0*
Vrakuňa

Vrakuňa vidare efter straffar.

?
Inst
Senica
Veľké Zálužie
0-4
Kalná nad Hronom
Mokrý Háj
0-0*
Častkovce

Častkovce vidare efter straffar.

Slovan Kúpele Sliač
4-2
Tatran VLM
Brezno
2-0
Fiľakovo
Šašová
1-5
Badín
Detva
0-3
Podkonice
Iskra Hnúšťa
1-2
Baník Kalinovo
Hliník nad Hronom
2-3
Ladomerská Vieska
Partizán Osrblie
0-9
Spišská Nová Ves
Vinohrad Čebovce
0-1
Príbelce
Baník Veľký Krtíš
2-1
Radzovce
Slovan Tomášovce
1-1*
Rimavská Sobota

Rimavská Sobota vidare efter straffar.

Strojár Krupina
1-3
Vinica
Hriňová
5-4
Žarnovica
Bacúch
*2-2
Závažná Poruba

Bacúch vidare efter straffar.

Poltár
1-2
Slávia TU Košice
TJ Družstevník Bitarová
3-5
Námestovo
Trstená
0-2
Sokol Zubrohlava
Spartak V. nad Kysucou
1-4
Javorník Makov
Ďarmoty
0-2
Novohrad Lučenec
RENOP Liptovská Teplá
1-0
Družstevník Štiavnica
Nižná
1-2
Tvrdošín
Slovan Bystrička
2-0
Dynamo Diviaky
Tatran Chlebnice
1-0
Oravské Veselé
Višňové
0-2
Baník Stráňavy
Pokrok Stará Bystrica
1-4
Tatran Turzovka
Turčianska Štiavnička
0-3
Hamsik Academy
Slovan Dudince
0-3
Prameň Kováčová
Sokol Liesek
1-2
Fomat Martin
Olcnava
2-1
Gelnica
Vikartovce
0-4
Spišské Podhradie
Dvorníky-Včeláre
1-4
Kechnec
Krásna
1-7
Vranov nad Topľou
Lokomotíva Košice
2-2*
Spartak Medzev

Spartak Medzev vidare efter straffar.

Ťahanovce
1-5
Mladosť Kalša
Lokomotíva Ruskov
0-5
Snina
Nacina Ves
2-0
Pavlovce nad Uhom
Fintice
0-4
Pivovar Veľký Šariš
Šarišské Dravce
4-0
Slovan Sabinov
Sokol Torysa
0-2
Stará Ľubovňa
Gemerská Hôrka
0-4
Rožňava
Teplička
2-4
Svidník
Krásnohorské Podhradie
*0-0
Rudňany

Krásnohorské Podhradie vidare efter straffar.

Družstevník Borov
*1-1
Gerlachov

Družstevník Borov vidare efter straffar.

MFK Bytča
7-3
Belá
Komjatice
1-7
Nové Zámky
Torsdag 11 augusti 2022
Första omgången
Svit
0-0* f
Kežmarok

Kežmarok vidare efter straffar.

Jesenské
2-2* f
Hajnáčka

Hajnáčka vidare efter straffar.

Onsdag 17 augusti 2022
Första omgången
Veľká Lomnica
16:30
Partizán Bardejov
Busov Gaboltov
16:30
Slovan Giraltovce
Slovan Modra
17:00
Galanta
Bešeňová
17:00
Lipany
Sokol Chminianska
17:00
MSK Tesla Stropkov
Lozorno
17:30
Dunajská Lužná

101 matcher

202 lag

Spelas 24 juli-17 augusti 2022

Kvalomgång

25 matcher

50 lag

Spelas 23 juli-3 augusti 2022

Uppdaterad: 03.08.2022, 21:18

Lördag 23 juli 2022
Kvalomgång
Busov Gaboltov
Inst
Marhaň
Söndag 24 juli 2022
Kvalomgång
Slovan Červeník
3-8
Blava 1928
Spartak Horná Streda
2-1
Piešťany
Pravenec
5-2
Kanianka
Slovan Nitra-Chrenová
2-5
Veľké Zálužie
Mokrý Háj
*1-1
Holíč

Mokrý Háj vidare efter straffar.

Černík
0-1
Komjatice
Onsdag 27 juli 2022
Kvalomgång
Družstevník Blatnica
0-1
TJ Družstevník Bitarová
Oravan Rabča
0-1
Sokol Liesek
Perín
1-1* f
Krásna

Krásna

Lokomotíva Ruskov
2-1
Maratón Seňa
Široké
2-6
Sokol Chminianska
Harichovce
2-4
Teplička
Lördag 30 juli 2022
Kvalomgång
Štart Kokava nad Rimavi.
Inst
Poltár
Prameň Dolná Strehová
1-7
Ďarmoty
Nenince
2-5
Partizán Osrblie
Iskra Hnúšťa
5-1
Partizán Čierny Balog
Söndag 31 juli 2022
Kvalomgång
MŠK Tisovec
1-2
Brezno
Priechod
2-2* f
Slovan Tomášovce

Slovan Tomášovce vidare efter straffar.

Spišský Štvrtok
1-2
Veľká Lomnica
Slovan Častá
2-0
Slovan Vištuk
Svätý Jur
0-5
Pezinok
Slovan Modra
*1-1 f
Domino

Slovan Modra vidare efter straffar.

Igram
*2-2 f
MŠK Senec

Igram vidare efter straffar.

Onsdag 3 augusti 2022
Kvalomgång
Tatran Chlebnice
2-0
Družstevník Dlhá nad O.

25 matcher

50 lag

Spelas 23 juli-3 augusti 2022

Skytteliga

Uppdaterad: -