ecst.se fotboll

 

Säsong

2021-22

Antal lag

226

Omgångar

1+8

Spelade matcher

191/-

1
2
3
4
5
Lag
178
98
74
37
32
Matcher
89
49
37
20
16
Spelade
89
49
37
16
-
SF
F
Omgång
Lag
16
8
4
2
Matcher
8
4
2
1
Spelade
-
-
-
-

Final

1 matcher

2 lag

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

4 matcher

8 lag

Fjärde omgången

16 matcher

32 lag

16 matcher

32 lag

Tredje omgången

20 matcher

37 lag

Spelas 14 september-9 oktober 2021.

Uppdaterad: 22.09.2021, 23:59

Tisdag 14 september 2021
Slovan Sabinov
0-4
Zemplín Michalovce
Pata
0-4
Spartak Trnava
Onsdag 15 september 2021
Kysucké Nové Mesto
0-6
Ružomberok
Tisdag 21 september 2021
Šamorín
*0-0 f
Sereď

Šamorín vidare efter 4-2 på straffar.

Námestovo
0-3
Pohronie
Rača
0-3
Trenčín
Onsdag 22 september 2021
Komárno
*0-0 f
DAC 1904

Komárno vidare efter 4-3 på straffar.

Trebatice
0-9
Zlaté Moravce
Podbrezová
2-1
Dukla Banská Bystrica
Nafta Gbely
0-3
Senica
Častkovce
1-1* f
Púchov

Púchov vidare efter 5-3 på straffar.

Novohrad Lučenec
2-5
FC Košice
Spartak Medzev
1-3
Humenné
Spartak Medzilaborce
0-0* f
Vranov nad Topľou

Vranov nad Topľou vidare efter 4-1 på straffar.

Lokomotíva Košice
1-2
Lipany
Považská Bystrica
Inst
TBC
Onsdag 29 september 2021
MŠK Senec
17:30
Skalica
Lördag 9 oktober 2021
Kováčová
15:00
Slovan Bratislava

20 matcher

37 lag

Spelas 14 september-9 oktober 2021.

Andra omgången

37 matcher

74 lag

74 lag: 8 lag från förstadivisionen, 17 lag från andradivisionen samt 49 vinnare från första omgången.

Spelas 18 augusti-22 september 2021.

Uppdaterad: 22.09.2021, 23:59

Onsdag 18 augusti 2021
Veľké Lovce
0-6
DAC 1904
Blava 1928
0-4
Šamorín
MŠK Senec
3-1
Tomášov
Tisdag 24 augusti 2021
Tovarníky
0-3
Zlaté Moravce
Fomat Martin
0-5
Pohronie
Tatran Prešov
2-2* f
Zemplín Michalovce

Zemplín Michalovce vidare efter 6-5 på straffar.

Jesenské
0-3
Dukla Banská Bystrica
Onsdag 25 augusti 2021
Beluša
0-3
Spartak Trnava
Jednota Bánová
Inst
Zilina
Veľký Meder
0-3
Trenčín
Oravské Veselé
0-3
Ružomberok
Družstevník Trstice
0-3
Sereď
Družstevník Radimov
0-0* f
Senica

Senica vidare efter 4-2 på straffar.

Tatran Krásno
0-5
Liptovský Mikuláš
Malacky
0-3
Skalica
Spartak Bánovce nad B.
0-6
Podbrezová
Fiľakovo
0-4
FC Košice
Baník Prievidza
1-3
Púchov
Okoličná na Ostrove
0-8
Komárno
Trebatice
2-1
Petržalka
Vranov nad Topľou
2-1
Slavoj Trebišov
Považská Bystrica
2-0
Dubnica
Závažná Poruba
2-4
Námestovo
Čaňa
0-4
Humenné
Nafta Gbely
*1-1 f
Nitra

Nafta Gbely vidare efter 5-3 på straffar.

Lednické Rovne
0-0* f
Častkovce

Častkovce vidare efter 5-4 på straffar.

Nová Dedinka
0-3
Rača
Likavka
2-5
Dolný Kubín
OFK Slovenská Ľupča
0-2
Kováčová
Olympia Bobrov
1-3
Kysucké Nové Mesto
Badín
1-2
Novohrad Lučenec
Veľká Lomnica
1-3
Slovan Sabinov
Lokomotíva Košice
2-1
Vikartovce
Spartak Medzilaborce
*2-2 f
Pavlovce nad Uhom

Spartak Medzilaborce vidare efter 4-2 på straffar.

Spartak Medzev
2-1
Mladosť Kalša
Onsdag 1 september 2021
Lipany
*1-1 f
Partizán Bardejov

Lipany vidare efter 6-5 på straffar.

Lördag 4 september 2021
Málinec
0-7
Slovan Bratislava
Onsdag 22 september 2021
Jednota Bánová
0-0* f
Zilina

Zilina vidare efter 6-5 på straffar.

37 matcher

74 lag

74 lag: 8 lag från förstadivisionen, 17 lag från andradivisionen samt 49 vinnare från första omgången.

Spelas 18 augusti-22 september 2021.

Första omgången

49 matcher

98 lag

98 lag: 9 lag från tredjedivisionen samt 89 vinnare från kvalomgången.

Spelas 30 juli-11 augusti 2021.

Uppdaterad: 11.08.2021, 20:22

Fredag 30 juli 2021
Svätý Jur
0-7
Tomášov
Lördag 31 juli 2021
Častkovce
4-1
Nové Mesto nad Váhom
Okoličná na Ostrove
*1-1 f
Veľké Ludince

Okoličná na Ostrove vidare efter 5-4 på straffar.

Kanianka
2-5
Baník Prievidza
Vrakuňa
0-0* f
MŠK Senec

MŠK Senec vidare efter 4-3 på straffar.

Láb
0-5
Malacky
Söndag 1 augusti 2021
Spartak Kvašov
0-2
Beluša
Partizán Prečín
0-2
Považská Bystrica
Nafta Gbely
2-0
Spartak Myjava
Lipová
0-2
Družstevník Trstice
Veľké Zálužie
1-1* f
Blava 1928

Blava 1928 vidare efter 4-1 på straffar.

Tisdag 3 augusti 2021
Rača
2-1
Dunajská Lužná
Solčany
1-1* f
Tovarníky

Tovarníky vidare efter 5-4 på straffar.

Onsdag 4 augusti 2021
Kotešová
0-3
Jednota Bánová
Tatran Chlebnice
0-5
Oravské Veselé
Javorník Makov
2-2* f
Tatran Krásno

Tatran Krásno vidare efter 4-3 på straffar.

Dynamo Diviaky
1-4
Fomat Martin
Družstevník Rybky
1-3
Družstevník Radimov
Slovan Modra
1-3
Nová Dedinka
Jesenské
3-0
Baník Veľký Krtíš
Jarovce Bratislava
0-2
Veľký Meder
Trenčianske Stankovce
17:00
Lednické Rovne
Veľké Lovce
*2-2 f
Nové Zámky

Veľké Lovce vidare efter 3-2 på straffar.

Horná Krupá
2-3
Trebatice
Čierne
0-3
Olympia Bobrov
Likavka
2-1
Liptovská Štiavnica
Brezno
1-2
Závažná Poruba
Rimavská Sobota
0-2
Novohrad Lučenec
OFK Slovenská Ľupča
5-0
Hontianske Nemce
Gbeľany
1-6
Kysucké Nové Mesto
Banská Štiavnica
1-1* f
Spartak Bánovce nad B.

Spartak Bánovce nad B. vidare efter 4-2 på straffar.

Poltár
0-1
Fiľakovo
Málinec
*1-1 f
Podkonice

Málinec vidare efter 5-3 på straffar.

Stráňavy
1-2
Dolný Kubín
Báb
0-1
Nitra
Šalková
0-0* f
Kováčová

Kováčová vidare efter 5-3 på straffar.

Torsdag 5 augusti 2021
Olováry
2-2* f
Badín

Badín vidare efter 6-5 på straffar.

Onsdag 11 augusti 2021
Hencovce
0-3
Vranov nad Topľou
Pivovar Veľký Šariš
2-3
Lipany
Fintice
0-5
Tatran Prešov
Harichovce
1-1* f
Vikartovce

Vikartovce vidare efter 4-3 på straffar.

Ťahanovce
0-6
Mladosť Kalša
Teplička
0-2
Lokomotíva Košice
Veľká Lomnica
2-0
Gerlachov
Vojčice
2-4
Čaňa
Dvorníky-Včeláre
0-3
Spartak Medzev
Sokol Chminianska
0-4
Slovan Sabinov
Spartak Medzilaborce
2-0
Slovan Belá nad Cirochou
Ferenc Borša
1-5
Pavlovce nad Uhom

49 matcher

98 lag

98 lag: 9 lag från tredjedivisionen samt 89 vinnare från kvalomgången.

Spelas 30 juli-11 augusti 2021.

Första omgången

89 matcher

178 lag

178 lag från regionala ligor och cuper.

Spelas 18-29 juli 2021.

Uppdaterad: 29.07.2021, 23:54

Söndag 18 juli 2021
Družstevník Rybky
5-0
Mokrý Háj
Lördag 24 juli 2021
Domino
0-8
Rača
Družstevník Zvončín
2-3
Blava 1928
Harichovce
4-0
Tatran Spišské Vlachy
Boleráz
0-3
Spartak Myjava
Baník Handlová
0-1
Baník Prievidza
Veľký Cetín
0-7
Nitra
Komjatice
0-2
Veľké Lovce
Buzitka
1-4
Fiľakovo
Slovan Modra
*3-3 f
Pezinok

Slovan Modra vidare efter straffar.

Söndag 25 juli 2021
Jednota Sokol
2-4
Nové Mesto nad Váhom
Jasenov
1-2
Spartak Medzilaborce
Ptava NV Ptičie
1-2
Slovan Belá nad Cirochou
Tatran Bystré
0-2
Hencovce
Lastomír
0-6
Pavlovce nad Uhom
Vojčice
3-0
Budkovce
Maratón Seňa
2-2* f
Mladosť Kalša

Mladosť Kalša vidare efter straffar.

Šaca
0-2
Ťahanovce
Kechnec
4-4* f
Čaňa

Čaňa vidare efter straffar.

Slovan Poproč
1-7
Spartak Medzev
Rožňava
0-1
Dvorníky-Včeláre
Lokomotíva Košice
1-0
Gelnica
Teplička
*1-1 f
Spišská Nová Ves

Teplička vidare efter straffar.

Vikartovce
*2-2 f
Poprad

Vikartovce vidare efter straffar.

Veľká Lomnica
5-2
Levoča
Tatran Ľubica
0-3
Gerlachov
Široké
2-5
Pivovar Veľký Šariš
Sokol Torysa
0-6
Slovan Sabinov
Fintice
2-1
Marhaň
Sokol Chminianska
3-0
Košická Nová Ves
Plevník-Drienové
1-1* f
Spartak Kvašov

Spartak Kvašov vidare efter straffar.

Partizán Domaniža
0-1
Lednické Rovne
Vápeč Horná Poruba
1-1* f
Partizán Prečín

Partizán Prečín vidare efter straffar.

Slovan Bolešov
2-4
Trenčianske Stankovce
Melčice-Lieskové
0-4
Častkovce
Holíč
0-3
Nafta Gbely
Baník Brodské
0-6
Družstevník Radimov
Horná Krupá
*0-0 f
Vrbové

Horná Krupá vidare efter straffar.

Piešťany
1-5
Trebatice
Kanianka
2-0
Dolné Vestenice
Tatran Uhrovec
1-1* f
Spartak Bánovce nad B.

Spartak Bánovce nad B vidare efter straffar.

Zemianske Kostoľany
0-5
Tovarníky
Topoľčany
0-4
Solčany
Veľké Zálužie
3-1
Slovan Hlohovec
Báb
4-1
Kovarce
Nevidzany
1-4
Lipová
Družstevník Trstice
4-0
Neded
Jelka
1-3
Veľký Meder
Okoličná na Ostrove
*2-2 f
Hurbanovo

Okoličná na Ostrove vidare efter straffar.

Termál Podhájska
0-4
Veľké Ludince
Družstevník Bešeňov
1-1* f
Nové Zámky

Nové Zámky vidare efter straffar.

Slovan Skalité
1-3
Kotešová
TJ Družstevník Bitarová
1-2
Olympia Bobrov
Čierne
1-2
Pokrok Stará Bystrica
Gbeľany
2-0
Teplička nad Váhom
Predmier
0-3
Kysucké Nové Mesto
Tatran Chlebnice
1-0
Tvrdošín
Družstevník Dlhá nad O.
1-4
Stráňavy
Sokol Zubrohlava
0-5
Dolný Kubín
Oravan
1-3
Liptovská Štiavnica
Baník Veľký Krtíš
3-1
Tatran VLM
Likavka
*0-0 f
Rosina

Likavka vidare efter straffar.

Višňové
0-3
Javorník Makov
Švošov
1-2
Dynamo Diviaky
Šk Kriváň Važec
2-3
Brezno
Slovan Vavrečka
1-3
Závažná Poruba
Slovan Dudince
0-1
Banská Štiavnica
Strojár Krupina
0-1
Málinec
Hrochoť
0-8
Podkonice
OFK Slovenská Ľupča
*2-2 f
Sokol Medzibrod

OFK Slovenská Ľupča vidare efter straffar.

Hontianske Nemce
*1-1 f
Lokomotíva Zvolen

Hontianske Nemce vidare efter straffar.

Ladomerská Vieska
1-8
Kováčová
Selce
2-4
Šalková
Jesenské
4-2
Detva
Iskra Hnúšťa
0-1
Poltár
Slovan Tomášovce
0-0* f
Badín

Badín vidare efter straffar.

Sokol Opatovská Nová Ves
0-2
Novohrad Lučenec
Lozorno
0-2
Láb
Malacky
2-1
Lokomotíva DNV
Limbach
1-3
Tomášov
Slovan Častá
3-4
Svätý Jur
Viničné
0-0* f
Vrakuňa

Vrakuňa vidare efter straffar.

NMŠK 1922 Bratislava
1-4
Dunajská Lužná
Danubia Veľký Biel
1-2
Nová Dedinka
Kráľová pri Senci
0-1
MŠK Senec
MŠK Tisovec
0-1
Rimavská Sobota
Onsdag 28 juli 2021
Olováry
3-0
Hajnáčka
Jarovce Bratislava
*1-1 f
Inter Bratislava

Jarovce Bratislava vidare efter 8-7 på straffar.

Torsdag 29 juli 2021
Ferenc Borša
4-0
Lokomotíva Michaľany

89 matcher

178 lag

178 lag från regionala ligor och cuper.

Spelas 18-29 juli 2021.

Skytteliga

Uppdaterad: -

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn