ecst.se fotboll

 

Säsong

2021-22

Antal lag

99

Omgångar

8

Spelade matcher

108/109

Omgång
1
2
3
4
Lag
42
44
36
33
Matcher
21
22
18
33
Spelade
21
22
18
33
Omgång
5
KF
SF
F
Lag
16
8
4
2
Matcher
8
4
2
1
Spelade
8
4
2
-

Final

1 matcher

2 lag

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

Uppdaterad: 11.05.2022, 23:59

Tisdag 10 maj 2022
Dinamo Moskva
3-0
Alaniya Vladikavkaz
Onsdag 11 maj 2022
Spartak Moskva
3-0
Yenisey

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

Uppdaterad: 20.04.2022, 23:42

Tisdag 19 april 2022
Baltika
1-1*
Dinamo Moskva

Dinamo Moskva vidare efter 5-4 på straffar.

Onsdag 20 april 2022
Yenisey
3-1
Rubin Kazan
Alaniya Vladikavkaz
*2-2 f
Zenit Sankt-Petersburg
CSKA Moskva
0-1
Spartak Moskva

4 matcher

8 lag

Femte omgången

8 matcher

16 lag

Uppdaterad: 03.03.2022, 22:40

Tisdag 1 mars 2022
Dinamo Moskva
3-0
Nizhny Novgorod
Onsdag 2 mars 2022
Alaniya Vladikavkaz
1-0
Arsenal Tula
Sochi
1-2
CSKA Moskva
Spartak Moskva
6-1
Kuban Krasnodar
Torsdag 3 mars 2022
Lokomotiv Moskva
0-4
Yenisey
Rubin Kazan
2-1
Rotor Volgograd
Baltika
3-0
Chayka
Zenit Sankt-Petersburg
6-0
KAMAZ

8 matcher

16 lag

Fjärde omgången

33 matcher

33 lag

Uppdaterad: 25.08.2021, 23:18

Onsdag 25 augusti 2021
Dinamo Barnaul
0-2
Fakel
Legion Dynamo
2-3
Alaniya Vladikavkaz
Kairat Moskva
0-3
Rotor Volgograd
Zenit Izhevsk
1-2
Metallurg Lipetsk
Leningradets
1-0
Kuban Krasnodar
Znamya Noginsk
0-4
Yenisey
Torpedo Vladimir
0-1
KAMAZ
Dinamo Bryansk
0-3
Veles
Saransk
1-2
Baltika
Dinamo Stavropol
1-3
Orenburg
Torsdag 26 augusti 2021
Chayka
1-0
Torpedo Moskva

33 matcher

33 lag

Tredje omgången

18 matcher

36 lag

Uppdaterad: 12.08.2021, 22:10

Onsdag 4 augusti 2021
Yenisey
2-1
Akron
Metallurg Lipetsk
1-0
Tekstilshchik
KAMAZ
1-0
Neftekhimik
Veles
*0-0 f
Tom Tomsk

Veles vidare efter 9-8 på straffar.

Volgar Astrakhan
1-1* f
Kuban Krasnodar

Kuban Krasnodar vidare efter 4-2 på straffar.

Fakel
2-1
Olimp-Dolgoprudny
Torpedo Moskva
*0-0 f
SKA Khabarovsk

Torpedo Moskva vidare efter 4-2 på straffar.

Onsdag 11 augusti 2021
Zenit Izhevsk
2-1
Torpedo Miass
Zvezda St. Petersburg
2-1
Leningradets
Dinamo Vladivostok
0-1
Kairat Moskva
Forte Taganrog
1-1* f
Chayka

Chayka vidare efter 7-6 på straffar.

Volga Ulyanovsk
0-2
Saransk
Dinamo Stavropol
3-1
Biolog
Peresvet Podolsk
0-2
Znamya Noginsk
Volna Nizhegorodskaya
0-2
Torpedo Vladimir
Krasava Odintsovo
1-2
Dinamo Bryansk
Torsdag 12 augusti 2021
Dinamo Barnaul
*2-2 f
Tyumen

Dinamo Barnaul vidare efter 4-2 på straffar.

Legion Dynamo
2-0
Anzhi

18 matcher

36 lag

Andra omgången

22 matcher

44 lag

Uppdaterad: 28.07.2021, 21:43

Onsdag 28 juli 2021
Strogino
0-3
Krasava Odintsovo
Torpedo Miass
2-0
Chelyabinsk
Irtysh Omsk
1-2
Dinamo Barnaul
Zvezda St. Petersburg
1-0
Tver
Legion Dynamo
*0-0 f
Spartak Nal'chik

Legion Dynamo vidare efter 4-2 på straffar.

Ilpar
0-3
Zenit Izhevsk
Rodina Moskva
2-3
Torpedo Vladimir
Spartak Tuymazy
1-1* f
Volga Ulyanovsk

Volga Ulyanovsk vidare efter 4-2 på straffar.

Anzhi
*0-0 f
Mashuk-KMV

Anzhi vidare efter 4-2 på straffar.

SKA Rostov
0-0* f
Forte Taganrog

Forte Taganrog vidare efter 7-6 på straffar.

Tyumen
*0-0 f
Zvezda Perm

Tyumen vidare efter 5-4 på straffar.

Kairat Moskva
1-0
Kaluga
Dinamo Stavropol
1-0
Kuban Pavlovskaya
Leningradets
4-0
Dinamo St. Petersburg
Dinamo Bryansk
*1-1 f
Smolensk

Dinamo Bryansk vidare efter 7-6 på straffar.

Dinamo Vladivostok
2-1
Chertanovo
Volna Nizhegorodskaya
*0-0 f
Shinnik

Volna Nizhegorodskaya vidare efter 5-4 på straffar.

Sokol Saratov
2-3
Saransk
Peresvet Podolsk
*1-1 f
Ryazan

Peresvet Podolsk vidare efter 4-3 på straffar.

Chernomorets
wo*
Biolog

Biolog vidare på walkover.

Chayka
2-0
Avangard Kursk
Saturn Ramenskoye
0-2
Znamya Noginsk

22 matcher

44 lag

Första omgången

21 matcher

42 lag

Uppdaterad: 18.07.2021, 23:59

Onsdag 14 juli 2021
Dinamo Barnaul
*1-1 f
Novosibirsk

Dinamo Barnaul vidare efter 4-2 på straffar.

Nosta
1-3
Torpedo Miass
Lada Tolyatti
0-4
Spartak Tuymazy
Amkar Perm
2-2* f
Tyumen

Tyumen vidare efter 3-2 på straffar.

Dinamo St. Petersburg
*2-2 f
Chita

Dinamo St. Petersburg vidare efter 11-10 på straffar.

Yadro St. Petersburg
0-2
Zvezda St. Petersburg
Smolensk
*0-0 f
Luki-Energiya

Smolensk vidare efter 3-2 på straffar.

Sakhalin
0-2
Dinamo Vladivostok
Kvant
0-3
Kairat Moskva
Znamya Truda
1-1* f
Peresvet Podolsk

Peresvet Podolsk vidare efter 4-3 på straffar.

Znamya Noginsk
3-0
Kolomna
Khimik Dzerzhinsk
0-0* f
Volna Nizhegorodskaya

Volna Nizhegorodskaya vidare efter 3-1 på straffar.

Saransk
1-0
Zenit Penza
Avangard Kursk
6-0
Salyut-Belgorod
Krasava Odintsovo
3-0
Metallurg Vidnoye
Torpedo Vladimir
2-0
Murom
Söndag 18 juli 2021
Biolog
*3-3 f
Tuapse

Biolog vidare efter 4-3 på straffar.

Mashuk-KMV
4-0
Essentuki
StavAgrosoyuz
2-4
Dinamo Stavropol
Spartak Nal'chik
3-2
Makhachkala
Forte Taganrog
3-0
Druzhba

21 matcher

42 lag

Skytteliga

Uppdaterad: -

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn