ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Start: -
Slut: -

Spelade matcher

136 / 240

56,67 %

Målsnitt

3,14

Totalt: 427 mål

Publiksnitt

10 462

Totalt: 1 454 204 åskådare

Omgångar

30

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zenit Sankt-Petersburg Spartak Moskva Rostov Dinamo Moskva CSKA Moskva Akhmat Grozny FK Krasnodar Orenburg Sochi Ural Krylia Sovetov Ryssland
Fakel Voronezh Lokomotiv Moskva
Khimki Ryssland

Aktuella matcher

Fredag 11 november 2022
Nizhny Novgorod
3-2
Akhmat Grozny
Lördag 12 november 2022
Ural
2-0
Fakel
Krylya Sovetov
1-3
Rostov
Torpedo Moskva
0-2
Zenit Sankt-Petersburg
Lokomotiv Moskva
1-2
Spartak Moskva
Söndag 13 november 2022
Orenburg
5-1
FK Krasnodar
Khimki
0-2
Sochi
Dinamo Moskva
2-1
CSKA Moskva
Zenit Sankt-Petersburg
-
Nizhny Novgorod
Spartak Moskva
-
Ural
Rostov
-
Lokomotiv Moskva
FK Krasnodar
-
Torpedo Moskva
Dinamo Moskva
-
Krylya Sovetov
Akhmat Grozny
-
Orenburg
Sochi
-
CSKA Moskva
Fakel
-
Khimki

Tabell

Uppdaterad: 13.11.2022, 23:59

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Zenit Sankt-Petersburg
Zenit Sankt-Petersburg
1
17
17
13
3
1
47
- 7
40
42
 
7
0
1
31
- 4
21
 
6
3
0
16
- 3
21
2
 
Spartak Moskva
Spartak Moskva
10
17
17
11
3
3
40
- 18
22
36
 
6
0
1
20
- 5
18
 
5
3
2
20
- 13
18
3
 
Rostov
Rostov
9
17
17
10
5
2
32
- 23
9
35
 
6
2
1
17
- 11
20
 
4
3
1
15
- 12
15
4
 
Dinamo Moskva
Dinamo Moskva
3
17
17
8
5
4
33
- 21
12
29
 
6
2
1
19
- 8
20
 
2
3
3
14
- 13
9
5
 
CSKA Moskva
CSKA Moskva
4
17
17
8
5
4
30
- 18
12
29
 
5
2
1
20
- 8
17
 
3
3
3
10
- 10
12
6
 
Akhmat Grozny
Akhmat Grozny
7
17
17
8
2
7
27
- 27
0
26
 
3
2
3
9
- 10
11
 
5
0
4
18
- 17
15
7
 
FK Krasnodar
FK Krasnodar
5
17
17
7
4
6
31
- 29
2
25
 
4
1
3
15
- 12
13
 
3
3
3
16
- 17
12
8
 
Orenburg
Orenburg
ny
17
17
8
1
8
33
- 37
-4
25
 
7
1
1
26
- 11
22
 
1
0
7
7
- 26
3
9
 
Sochi
Sochi
2
17
17
7
4
6
27
- 32
-5
25
 
5
3
0
18
- 8
18
 
2
1
6
9
- 24
7
10
 
Ural
Ural Sverdlovsk Oblast
11
17
17
6
3
8
21
- 28
-7
21
 
4
1
5
12
- 16
13
 
2
2
3
9
- 12
8
11
 
Krylia Sovetov
Krylia Sovetov Samara
8
17
17
5
5
7
20
- 25
-5
20
 
2
3
3
7
- 9
9
 
3
2
4
13
- 16
11
12
 
Ryssland
Nizhny Novgorod
12
17
17
5
4
8
22
- 29
-7
19
 
2
2
5
14
- 20
8
 
3
2
3
8
- 9
11
13
 
Fakel Voronezh
Fakel Voronezh
ny
17
17
1
10
6
21
- 33
-12
13
 
1
6
1
13
- 14
9
 
0
4
5
8
- 19
4
14
 
Lokomotiv Moskva
Lokomotiv Moskva
6
17
17
3
4
10
20
- 34
-14
13
 
1
3
5
14
- 17
6
 
2
1
5
6
- 17
7
15
 
Khimki
Khimki
13
17
17
3
3
11
16
- 36
-20
12
 
2
3
4
8
- 11
9
 
1
0
7
8
- 25
3
16
 
Ryssland
Torpedo Moskva
ny
17
17
1
3
13
7
- 30
-23
6
 
1
1
7
4
- 16
4
 
0
2
6
3
- 14
2

Placeringar: Lag 13-14 till nedflyttningskval, lag 15-16 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, vunna matcher, målskillnad, gjorda mål). 3. Vunna matcher. 4. Målskillnad. 5. Gjorda mål. 6. Playoff.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 13.11.2022, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Vladimir Sychevoy
Orenburg
14
Quincy Promes
Spartak Moskva
14
Malcom
Zenit Sankt-Petersburg
12
Fedor Chalov
CSKA Moskva
10
Christian Noboa
Sochi
10
Eduard Spertsyan
FK Krasnodar
9
Nikolay Komlichenko
Rostov
8
Dmitriy Poloz
Rostov
8
Mohamed Konaté
Akhmat Grozny
7
Fedor Smolov
Dinamo Moskva
7
Timur Suleymanov
Nizhny Novgorod
7
Aleksandr Sobolev
Spartak Moskva
7
Wendel
Zenit Sankt-Petersburg
7

Publiksnitt

Uppdaterad: 13.11.2022, 23:59

Totalt
1 454 204
139
10 462
Zenit Sankt-Petersburg
272 234
8
34 029
FK Krasnodar
194 729
8
24 341
Dinamo Moskva
157 328
9
17 481
Fakel Voronezh
132 514
8
16 564
Spartak Moskva
88 091
7
12 584
CSKA Moskva
92 830
8
11 604
Lokomotiv Moskva
80 629
9
8 959
Akhmat Grozny
65 008
8
8 126
Nizhny Novgorod
71 108
9
7 901
Rostov
58 240
9
6 471
Krylia Sovetov Samara
45 566
8
5 696
Orenburg
46 330
9
5 148
Torpedo Moskva
39 052
9
4 339
Ural Sverdlovsk Oblast
40 590
10
4 059
Sochi
28 690
8
3 586
Khimki
41 265
12
3 439

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad:

Uppdaterad: 13.11.2022, 23:59

Juli 2022
Fredag 15 juli 2022
Khimki
1-1
Zenit Sankt-Petersburg
Lördag 16 juli 2022
CSKA Moskva
2-0
Ural
Orenburg
2-4
Krylya Sovetov
Akhmat Grozny
1-1
Spartak Moskva
Söndag 17 juli 2022
Torpedo Moskva
1-3
Sochi
Lokomotiv Moskva
1-1
Nizhny Novgorod
Dinamo Moskva
1-1
Rostov
Krasnodar
2-2
Fakel
Fredag 22 juli 2022
Zenit Sankt-Petersburg
3-0
Krylya Sovetov
Lördag 23 juli 2022
CSKA Moskva
3-0
Sochi
Orenburg
3-0
Ural
Krasnodar
1-4
Spartak Moskva
Söndag 24 juli 2022
Khimki
3-0
Nizhny Novgorod
Dinamo Moskva
4-0
Torpedo Moskva
Lokomotiv Moskva
2-2
Rostov
Akhmat Grozny
2-1
Fakel
Fredag 29 juli 2022
Ural
1-3
Krasnodar
Lördag 30 juli 2022
Fakel
3-3
Dinamo Moskva
Zenit Sankt-Petersburg
5-0
Lokomotiv Moskva
Sochi
2-1
Akhmat Grozny
Söndag 31 juli 2022
Nizhny Novgorod
2-2
CSKA Moskva
Spartak Moskva
4-1
Orenburg
Krylya Sovetov
1-1
Torpedo Moskva
Rostov
1-0
Khimki
Augusti 2022
Lördag 6 augusti 2022
Ural
0-2
Spartak Moskva
CSKA Moskva
4-1
Fakel
Krasnodar
3-0
Lokomotiv Moskva
Akhmat Grozny
0-0
Zenit Sankt-Petersburg
Söndag 7 augusti 2022
Rostov
2-1
Orenburg
Krylya Sovetov
0-2
Dinamo Moskva
Sochi
2-1
Nizhny Novgorod
Torpedo Moskva
1-3
Khimki
Fredag 12 augusti 2022
Fakel
0-0
Ural
Lördag 13 augusti 2022
Lokomotiv Moskva
1-1
Krylya Sovetov
Zenit Sankt-Petersburg
2-1
CSKA Moskva
Dinamo Moskva
0-0
Krasnodar
Söndag 14 augusti 2022
Khimki
1-3
Akhmat Grozny
Orenburg
1-0
Torpedo Moskva
Nizhny Novgorod
3-4
Rostov
Spartak Moskva
3-0
Sochi
Fredag 19 augusti 2022
Krylya Sovetov
1-1
Fakel
Lördag 20 augusti 2022
Ural
0-1
Nizhny Novgorod
Khimki
0-3
Lokomotiv Moskva
Dinamo Moskva
1-0
Spartak Moskva
Rostov
2-2
Sochi
Söndag 21 augusti 2022
CSKA Moskva
4-2
Akhmat Grozny
Zenit Sankt-Petersburg
2-0
Torpedo Moskva
Krasnodar
2-0
Orenburg
Fredag 26 augusti 2022
Sochi
4-1
Khimki
Lördag 27 augusti 2022
Nizhny Novgorod
2-2
Dinamo Moskva
Fakel
1-4
Spartak Moskva
Akhmat Grozny
1-2
Krylya Sovetov
Söndag 28 augusti 2022
Ural
0-4
Zenit Sankt-Petersburg
Lokomotiv Moskva
5-1
Orenburg
Torpedo Moskva
1-4
Krasnodar
Rostov
0-0
CSKA Moskva
September 2022
Lördag 3 september 2022
Orenburg
3-1
Khimki
Nizhny Novgorod
3-1
Fakel
Krasnodar
2-1
Sochi
Dinamo Moskva
2-1
Ural
Söndag 4 september 2022
Krylya Sovetov
0-1
CSKA Moskva
Lokomotiv Moskva
1-2
Akhmet Grozny
Spartak Moskva
1-2
Zenit Sankt-Petersburg
Måndag 5 september 2022
Torpedo Moskva
0-1
Rostov
Fredag 9 september 2022
Sochi
2-1
Dinamo Moskva
Lördag 10 september 2022
Khimki
0-0
Krylya Sovetov
CSKA Moskva
4-1
Krasnodar
Akhmet Grozny
1-3
Nizhny Novogorod
Söndag 11 september 2022
Ural
2-0
Torpedo Moskva
Fakel
2-0
Lokomotiv Moskva
Zenit Sankt-Petersburg
8-0
Orenburg
Rostov
4-2
Spartak Moskva
Lördag 17 september 2022
Ural
1-2
Akhmat Grozny
Torpedo Moskva
1-0
CSKA Moskva
Rostov
2-1
Krylya Sovetov
Dinamo Moskva
0-2
Zenit Sankt-Petersburg
Söndag 18 september 2022
Nizhny Novgorod
0-2
Orenburg
Krasnodar
3-1
Khimki
Sochi
1-1
Fakel
Spartak Moskva
1-0
Lokomotiv Moskva
Oktober 2022
Lördag 1 oktober 2022
Orenburg
4-1
Sochi
Khimki
1-2
CSKA Moskva
Lokomotiv Moskva
2-4
Ural
Söndag 2 oktober 2022
Fakel
2-2
Torpedo Moskva
Zenit Sankt-Petersburg
3-1
Rostov
Akhmat Grozny
2-1
Dinamo Moskva
Nizhny Novgorod
1-2
Spartak Moskva
Måndag 3 oktober 2022
Krylya Sovetov
0-0
Krasnodar
Fredag 7 oktober 2022
Ural
2-1
Khimki
Lördag 8 oktober 2022
Fakel
1-1
Zenit Sankt-Petersburg
CSKA Moskva
1-1
Dinamo Moskva
Sochi
4-0
Lokomotiv Moskva
Söndag 9 oktober 2022
Spartak Moskva
5-2
Krylya Sovetov
Torpedo Moskva
0-0
Nizhny Novgorod
Orenburg
2-1
Akhmat Grozny
Rostov
3-2
Krasnodar
Fredag 14 oktober 2022
Rostov
1-2
Ural
Lördag 15 oktober 2022
Torpedo Moskva
0-1
Lokomotiv Moskva
Khimki
0-0
Fakel
Krasnodar
2-3
Akhmat Grozny
Dinamo Moskva
3-2
Orenburg
Söndag 16 oktober 2022
Krylya Sovetov
2-0
Sochi
Nizhny Novgorod
0-3
Zenit Sankt-Petersburg
CSKA Moskva
2-2
Spartak Moskva
Lördag 22 oktober 2022
Nizhny Novgorod
0-2
Krasnodar
Fakel
1-1
Rostov
Lokomotiv Moskva
1-3
Dinamo Moskva
Söndag 23 oktober 2022
Orenburg
2-2
CSKA Moskva
Spartak Moskva
5-0
Khimki
Akhmat Grozny
1-0
Torpedo Moskva
Måndag 24 oktober 2022
Ural
2-1
Krylya Sovetov
Zenit Sankt-Petersburg
7-0
Sochi
Fredag 28 oktober 2022
Orenburg
4-1
Fakel
Lördag 29 oktober 2022
Dinamo Moskva
6-1
Khimki
Akhmat Grozny
1-2
Rostov
Lokomotiv Moskva
0-1
CSKA Moskva
Söndag 30 oktober 2022
Krylya Sovetov
2-1
Nizhny Novgorod
Sochi
2-2
Ural
Spartak Moskva
1-0
Torpedo Moskva
Krasnodar
0-1
Zenit Sankt-Petersburg
November 2022
Fredag 4 november 2022
Khimki
2-0
Orenburg
Lördag 5 november 2022
Sochi
1-1
Spartak Moskva
Zenit Sankt-Petersburg
1-2
Akhmat Grozny
Fakel
3-3
FK Krasnodar
CSKA Moskva
0-1
Nizhny Novgorod
Söndag 6 november 2022
Ural
2-2
Lokomotiv Moskva
Torpedo Moskva
0-2
Krylya Sovetov
Rostov
2-1
Dinamo Moskva
Fredag 11 november 2022
Nizhny Novgorod
3-2
Akhmat Grozny
Lördag 12 november 2022
Ural
2-0
Fakel
Krylya Sovetov
1-3
Rostov
Torpedo Moskva
0-2
Zenit Sankt-Petersburg
Lokomotiv Moskva
1-2
Spartak Moskva
Söndag 13 november 2022
Orenburg
5-1
FK Krasnodar
Khimki
0-2
Sochi
Dinamo Moskva
2-1
CSKA Moskva
December 2022
-
-
Februari 2023
-
Mars 2023
Zenit Sankt-Petersburg
-
Nizhny Novgorod
Spartak Moskva
-
Ural
Rostov
-
Lokomotiv Moskva
FK Krasnodar
-
Torpedo Moskva
Dinamo Moskva
-
Krylya Sovetov
Akhmat Grozny
-
Orenburg
Sochi
-
CSKA Moskva
Fakel
-
Khimki
April 2023
-
Maj 2023
-