ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

-

Omgångar

2+8

Spelade matcher

41/197

Omgång
K1
K2
1
2
3
Lag
41
14
76
58
48
Matcher
40
7
38
29
24
Spelade
35
6
0
0
0
Omgång
4
5
KF
SF
F
Lag
32
24
8
4
2
Matcher
16
36
4
2
1
Spelade
0
0
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

-

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Femte omgången

36 matcher

24 lag

-

36 matcher

24 lag

Fjärde omgången

16 matcher

32 lag

-

16 matcher

32 lag

Tredje omgången

24 matcher

48 lag

-

24 matcher

48 lag

Andra omgången

29 matcher

58 lag

-

29 matcher

58 lag

Första omgången

38 matcher

76 lag

-

38 matcher

76 lag

Kvalomgång - finaler

7 matcher

14 lag

Uppdaterad: 16.07.2022, 23:26

Lördag 16 juli 2022
Första omgången, gruppspel
Victoria Horia
0-2
Viitorul Darabani
Someşul Feldru
16:30
Crişul Sântandrei
ACS Târgu Mureș 1898
2-1
Universitatea Alba Iulia
Turceni
0-1
CSM Lugoj
Roberto Ziduri
0-2
Dunărea Turris
Atletic United Ploiesti
4-1
Progresul Fundulea
Axiopolis
2-1
Unirea Braniştea

7 matcher

14 lag

Kvalomgång

40 matcher

41 lag

Uppdaterad: 13.07.2022, 23:59

Onsdag 6 juli 2022
Kvalomgång, gruppspel
Victoria Leţcani
Inst
Victoria Horia
Viitorul Darabani
5-1
CSSM Vaslui
Someşul Feldru
3-1
Sighetu Marmaţiei
Supporter
Inst
Recolta Dorolț
ACS Târgu Mureș 1898
7-1
Codlea
Nera Bogodinţi
0-4
Turceni
Victoria Felnac
6-2
Recolta Danceu
Oltul Curtişoara
4-5
Roberto Ziduri
Dunărea Turris
2-0
Inter Câmpulung
Iazu
0-3
Progresul Fundulea
Victoria Traian
0-12
Axiopolis
Unirea Braniştea
3-1
Voinţa Lanurile
Dunărea 2020 Giurgiu
4-3
ARD Snagov
Lördag 9 juli 2022
Kvalomgång, gruppspel
Unirea Bacău
Inst
Victoria Leţcani
Viitorul Liteni
1-2
Viitorul Darabani
Rapid Jibou
1-4
Someşul Feldru
Crişul Sântandrei
Inst
Supporter
Inter Stars
1-6
ACS Târgu Mureș 1898
Universitatea Alba Iulia
2-0
Gheorgheni
Gloria al Oraşului Geoag
13-0
Nera Bogodinţi
CSM Lugoj
5-3
Victoria Felnac
Sparta Râmnicu Vâlcea
0-1
Oltul Curtişoara
Dunarea Calafat
1-3
Dunărea Turris
CS Dinamo București
8-0
Iazu
Victoria Gugeşti
10-2
Victoria Traian
Pescăruşul Sarichioi
1-8
Unirea Braniştea
Atletic United Ploiesti
2-2
Dunărea 2020 Giurgiu
Onsdag 13 juli 2022
Kvalomgång, gruppspel
Victoria Horia
2-1
Unirea Bacău
CSSM Vaslui
5-3
Viitorul Liteni
Sighetu Marmaţiei
10-1
Rapid Jibou
Recolta Dorolț
0-1
Crişul Sântandrei
Codlea
3-2
Inter Stars
Turceni
2-1
Gloria al Oraşului Geoag
Recolta Danceu
1-2
CSM Lugoj
Roberto Ziduri
4-1
Sparta Râmnicu Vâlcea
Inter Câmpulung
4-1
Dunarea Calafat
Progresul Fundulea
1-0
CS Dinamo București
Axiopolis
7-2
Victoria Gugeşti
Voinţa Lanurile
Inst.
Pescăruşul Sarichioi
ARD Snagov
2-4
Atletic United Ploiesti
Grupp 1
1
- Victoria Horia
 
1
1
0
0
2
- 1
1
3
2
- Victoria Leţcani
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
3
- Unirea Bacău
 
1
0
0
1
1
- 2
-1
0
Grupp 2
1
- Viitorul Darabani
 
2
2
0
0
7
- 2
5
6
2
- CSSM Vaslui
 
2
1
0
1
6
- 8
-2
3
3
- Viitorul Liteni
 
2
0
0
2
4
- 7
-3
0
Grupp 3
1
- Someşul Feldru
 
2
2
0
0
7
- 2
5
6
2
- Sighetu Marmaţiei
 
2
1
0
1
11
- 4
7
3
3
- Rapid Jibou
 
2
0
0
2
2
- 14
-12
0
Grupp 4
1
- Crişul Sântandrei
 
1
1
0
0
1
- 0
1
3
2
- Supporter
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
3
- Recolta Dorolț
 
1
0
0
1
0
- 1
-1
0
Grupp 5
1
- ACS Târgu Mure 1898
 
2
2
0
0
13
- 2
11
6
2
- Codlea
 
2
1
0
1
4
- 9
-5
3
3
- Inter Stars
 
2
0
0
2
3
- 9
-6
0
Grupp 6
1
- Universitatea Alba Iulia
 
1
1
0
0
2
- 0
2
3
2
- Gheorgheni
 
1
0
0
1
0
- 2
-2
0
3
 
-
Grupp 7
1
- Turceni
 
2
2
0
0
6
- 1
5
6
2
- Gloria al Oraşului Geoag
 
2
1
0
1
14
- 2
12
3
3
- Nera Bogodinţi
 
2
0
0
2
0
- 17
-17
0
Grupp 8
1
- CSM Lugoj
 
2
2
0
0
7
- 4
3
6
2
- Victoria Felnac
 
2
1
0
1
9
- 7
2
3
3
- Recolta Danceu
 
2
0
0
2
3
- 8
-5
0
Grupp 9
1
- Roberto Ziduri
 
2
2
0
0
9
- 5
4
6
2
- Oltul Curtişoara
 
2
1
0
1
5
- 5
0
3
3
- Sparta Râmnicu Vâlcea
 
2
0
0
2
1
- 5
-4
0
Grupp 10
1
- Dunărea Turris
 
2
2
0
0
5
- 1
4
6
2
- Inter Câmpulung
 
2
1
0
1
4
- 3
1
3
3
- Dunarea Calafat
 
2
0
0
2
2
- 7
-5
0
Grupp 11
1
- Atletic United Ploiesti
 
1
1
0
0
4
- 2
2
3
2
- Dunărea 2020 Giurgiu
 
1
1
0
0
4
- 3
1
3
3
- ARD Snagov
 
2
0
0
2
5
- 8
-3
0
Grupp 12
1
- Progresul Fundulea
 
2
2
0
0
4
- 0
4
6
2
- CS Dinamo Bucureşti
 
2
1
0
1
8
- 1
7
3
3
- Iazu
 
2
0
0
2
0
- 11
-11
0
Grupp 13
1
- Axiopolis
 
2
2
0
0
19
- 2
17
6
2
- Victoria Gugeşti
 
2
1
0
1
21
- 9
12
3
3
- Victoria Traian
 
2
0
0
2
2
- 22
-20
0
Grupp 14
1
- Unirea Braniştea
 
1
1
0
0
3
- 1
2
3
2
- Pescăruşul Sarichioi
 
0
0
0
0
0
- 0
0
0
3
- Voinţa Lanurile
 
1
0
0
1
1
- 3
-2
0

40 matcher

41 lag

Skytteliga

Uppdaterad: -