ecst.se fotboll

 

Säsong

2021-22

Antal lag

?

Omgångar

8

Spelade matcher

122/-

Omgång
1
2
3
4
Lag
82
76
52
-
Matcher
41
38
26
16
Matcher
41
38
26
16
Omgång
5
KF
SF
F
Lag
-
8
4
2
Matcher
16
4
2
1
Matcher
13
-
-
-

Final

Semifinaler

Kvartsfinaler

Femte omgången

16 matcher

- lag

82 lag från tredje- och fjärdedivisionen.

Spelas 21-23 september 2021.

Uppdaterad: 22.09.2021, 23:59

Tisdag 21 september 2021
Şomuz Fălticeni
1-4
Voluntari
Minaur Baia Mare
3-1
Politehnica Iași
Petrolul 52
0-1
U Craiova 1948
Mioveni
0-0* f
Rapid

Rapid vidare efter straffar.

Onsdag 22 september 2021
Argeș
*0-0 f
Botoşani

Argeș vidare efter 4-2 på straffar.

Slatina
1-2
Dunărea Călăraşi
Csikszereda
0-1
Chindia Târgovişte
Unirea Slobozia
0-1
SSU Poli Timişoara
Concordia Chiajna
0-1 f
Gaz Metan Mediaş
AS FC Buzău
2-1 f
Academica Clinceni
1910 Oradea
0-1
Hermannstadt
FCV Farul Constanţa
0-1
Sepsi
Hunedoara
3-5 f
FCSB
Torsdag 23 september 2021
Filiaşi
15 : 00
UTA Arad
Ripensia Timişoara
17 : 45
Dinamo Bucureşti
Universitatea Craiova
20 : 30
CFR Cluj

16 matcher

- lag

82 lag från tredje- och fjärdedivisionen.

Spelas 21-23 september 2021.

Fjärde omgången

16 matcher

- lag

82 lag från tredje- och fjärdedivisionen.

Spelas 7-8 september 2021.

Uppdaterad: 08.09.2021, 21:39

Tisdag 7 september 2021
Şomuz Fălticeni
1-0
Aerostar Bacău
Șoimii Lipova
1-2
SSU Poli Timişoara
Odorheiu Secuiesc
0-0* f
Hermannstadt

Hermannstadt vidare efter 3-1 på straffar.

Hunedoara
*2-2 f
1599 Şelimbăr

Hunedoara vidare efter 6-5 på straffar.

Filiaşi
3-2
Viitorul P. Târgu Jiu
Onsdag 8 september 2021
Unirea Dej
0-1
Minaur Baia Mare
1910 Oradea
2-1
Universitatea Cluj
Hușana Huși
0-1
Politehnica Iași
CSM Reşiţa
1-2
Ripensia Timişoara
Municipal Braşov
2-6
Csikszereda
Unirea Bascov
0-1
Slatina
Tunari
0-1
Concordia Chiajna
Dacia Unirea Brăila
1-2 f
Petrolul 52 / Plopeni
Recolta Gheorghe Doja
0-5
AS FC Buzău
Năvodari
0-6
Unirea Slobozia
Dunărea Călăraşi
1-0
Astra

16 matcher

- lag

82 lag från tredje- och fjärdedivisionen.

Spelas 7-8 september 2021.

Tredje omgången

26 matcher

52 lag

82 lag från tredje- och fjärdedivisionen.

Spelas 24 augusti-1 september 2021.

Uppdaterad: 01.09.2021, 22:07

Tisdag 24 augusti 2021
Metalul Buzău
1-3
AS FC Buzău
Recolta Gheorghe Doja
3-1
Agricola Borcea
Tunari
1-0
Metaloglobus
Municipal Braşov
1-0
Brașov Steagul Renaște
Pucioasa
0-2
Unirea Bascov
Filiaşi
*2-2 f
Vediţa Coloneşti

Filiaşi vidare efter 11-10 på straffar.

Jiul Petroşani
0-5
Hunedoara
Crişul Chişineu Criş
0-2
Șoimii Lipova
Odorheiu Secuiesc
3-1
Unirea Ungheni
ACS Gloria Bistriţa
2-4 f
Unirea Dej
Focşani
2-2* f
Aerostar Bacău

Aerostar Bacău vidare efter 6-4 på straffar.

Sporting Roşiori
0-1
Slatina
Onsdag 25 augusti 2021
Şomuz Fălticeni
3-1
Dante Botoşani
Hușana Huși
2-1
Ştiinţa Miroslava
Năvodari
1-3
Unirea Constanța
Popești-Leordeni
0-1
Unirea Slobozia
Voinţa Stremţ
0-4
1599 Şelimbăr
Avântul Periam
1-4
Ripensia Timişoara
Sănătatea Cluj
0-4
Universitatea Cluj
1910 Oradea
1-0
SCM Zalău
Dacia Unirea Brăila
1-0
Oţelul
Progresul Ezeriș
2-3
CSM Reşiţa
Comuna Recea
Inst
Minaur Baia Mare
Pandurii Târgu Jiu
0-1
Viitorul P. Târgu Jiu
Torsdag 26 augusti 2021
Progresul Spartac
5-6
Concordia Chiajna
Onsdag 1 september 2021
Plopeni
0-5
Petrolul 52

26 matcher

52 lag

82 lag från tredje- och fjärdedivisionen.

Spelas 24 augusti-1 september 2021.

Andra omgången

38 matcher

76 lag

82 lag från tredje- och fjärdedivisionen.

Spelas 11-18 augusti 2021.

Uppdaterad: 18.08.2021, 20:38

Onsdag 11 augusti 2021
Avrig
2-7
Brașov Steagul Renaște
Jiul Petroşani
6-1
Gilortul
Hunedoara
*0-0 f
CSM Deva

Hunedoara vidare efter 5-3 på straffar.

Progresul Ezeriș
2-1
Ghiroda şi Giarmata Vii
Sportul Beclean
1-3
Unirea Dej
Voinţa Stremţ
1-0
Industria Galda de Jos
SJ Vaslui
1-2 f
Hușana Huși
Viitorul Curiţa
0-4
Odorheiu Secuiesc
Recolta Gheorghe Doja
1-0
Viitorul Ianca
Dunărea Ciocăneşti
3-5
Agricola Borcea
Asalt Bucureşti
1-7
Tunari
Flacăra Moreni
0-2
Pucioasa
CS Cârcea
0-3
Filiaşi
Kids Tâmpa Braşov
3-3* f
Municipal Braşov

Municipal Braşov vidare efter 5-4 på straffar.

Dumbrăviţa
0-1
Șoimii Lipova
Avântul Periam
2-1
Progresul Pecica
Luceafarul Lotus
0-1
Crişul Chişineu Criş
Foresta Tileagd
0-5
1910 Oradea
CSM Satu Mare
0-2
Minaur Baia Mare
Sportul Şimleu
0-1
SCM Zalău
Sănătatea Cluj
3-2
Arieşul Turda
Metalurgistul Cugir
1-2
1599 Şelimbăr
Unirea Ungheni
4-2
Avântul Reghin
Dante Botoşani
3-1
Foresta Suceava
Şomuz Fălticeni
3-0
Bucovina Rădăuţi
Ştiinţa Miroslava
*1-1 f
Ceahlăul Piatra Neamţ

Ştiinţa Miroslava vidare efter 9-8 på straffar.

Sporting Lieşti
0-4
Oţelul
Inizio Focşani
0-2
Focşani
Metalul Buzău
2-0
Râmnicu Sărat
Năvodari
*wo
Axiopolis

Năvodari vidare på walkover.

Popești-Leordeni
4-3
Afumaţi
Alexandria
0-0* f
Sporting Roşiori

Sporting Roşiori vidare efter 3-1 på straffar.

Plopeni
4-1
Blejoi
Sparta Râmnicu Vâlcea
1-2 f
Unirea Bascov
Viitorul Dăești
0-1
Vediţa Coloneşti
Progresul Șomcuta Mare
2-3
ACS Gloria Bistriţa
Onsdag 18 augusti 2021
Progresul Spartac
2-1
CSA Steaua Bucureşti
Pescăruşul Sarichioi
0-2
Dacia Unirea Brăila

38 matcher

76 lag

82 lag från tredje- och fjärdedivisionen.

Spelas 11-18 augusti 2021.

Första omgången

41 matcher

82 lag

82 lag från tredje- och fjärdedivisionen.

Spelas 28 juli 2021.

Uppdaterad: 28.07.2021, 22:53

Onsdag 28 juli 2021
Armata Aurul Brad
4-5
Hunedoara
ACS Poli Timişoara
3-6 f
CSM Deva
Nera Bozovici
0-2
Progresul Ezeriș
Universitatea de Vest
1-2
Ghiroda şi Giarmata Vii
Fortuna Becicherecu Mic
wo*
Avântul Periam

Avântul Periam vidare på walkover.

Gloria Lunca Teuz Cermei
1-3
Luceafarul Lotus
Foresta Tileagd
2-1
Luceafărul Oradea
Sportul Beclean
1-3
Someşul Dej
CS Floreşti
2-5 f
Sănătatea Cluj
Lăpuş R
0-2
Progresul Șomcuta Mare
Ştiinţa Beltiug
0-5
CSM Satu Mare
Rapid Jibou
0-5
Sportul Şimleu
Voinţa Stremţ
2-0
Ocna Mureș
Industria Galda de Jos
2-0
Unirea Alba Iulia
Steagu Roşu Braşov
0-2
Kids Tâmpa Braşov
Avrig
4-1
Olimpic Cetate
Kinder Sângeorgiu de Mur
0-3
Unirea Ungheni
Golimpiakosz Odorheiu
0-6
Odorheiu Secuiesc
Inter Aninoasa
2-7
Pucioasa
Asalt Bucureşti
8-0
Olteniţa
Viitorul Curiţa
2-0
CSM Bacău
Moldova Cristești
1-4
Dante Botoşani
Paşcani
1-3
Hușana Huși
Juniorul Suceava
2-3
Şomuz Fălticeni
CSM FC Vaslui
0-3
SJ Vaslui
Victoria Traian
2-4
Viitorul Ianca
Înfrăţirea Jilavele
wo*
Recolta Gheorghe Doja

Recolta Gheorghe Doja vidare på walkover.

Pescăruşul Sarichioi
1-2
Sportul Chiscani
Năvodari
4-0
Gloria Albeşti
Zimbrul Slobozia Conachi
1-6
Sporting Lieşti
Phoenix Poşta Câlnău
1-3
Plopeni
Inizio Focşani
4-2
Târgu Secuiesc
Dunărea Ciocăneşti
*2-2 f
Înainte Modelu

Dunărea Ciocăneşti vidare efter 4-3 på straffar.

Făurei
2-2* f
Agricola Borcea

Agricola Borcea vidare efter 4-3 på straffar.

Brăneşti
0-2
Tunari
Petrolul 95
2-2* f
Flacăra Moreni

Flacăra Moreni vidare efter 4-2 på straffar.

Maxima Hobaia
wo*
Alexandria

Alexandria vidare på walkover.

CS Cârcea
1-0
Petrolul Potcoava
Viitorul Şimian
1-3
Gilortul
Sparta Râmnicu Vâlcea
1-3
Flacăra Horezu
Minerul Costeşti
1-3
Jiul Petroşani

41 matcher

82 lag

82 lag från tredje- och fjärdedivisionen.

Spelas 28 juli 2021.

Skytteliga

Uppdaterad: -

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn