ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

152

Omgångar

8

Spelade matcher

144/141

Omgång
1
2
3
4
Lag
-
-
-
-
Matcher
42
46
32
16
Spelade
42
46
32
16
Omgång
5
KF
SF
F
Lag
-
8
4
2
Matcher
8
4
2
1
Spelade
8
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

-

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Femte omgången

8 matcher

- lag

Spelas 10-12 januari 2023.

Uppdaterad: 12.01.2023, 22:45

Tisdag 10 januari 2023
Femte omgången
Leixões
1-2
Famalicão
Varzim
0-2
Benfica
Onsdag 11 januari 2023
Femte omgången
Vilaverdense
1-4
Belenenses
Nacional
1-0
Rabo Peixe
Sporting Braga
3-2
Vitória SC, Guimarães
Academico Viseu
2-0
Beira-Mar
Porto
4-0
Arouca
Torsdag 12 januari 2023
Femte omgången
Vitória Setúbal
0-1
Casa Pia

16 matcher

- lag

Spelas 8-10 november 2022.

Fjärde omgången

16 matcher

- lag

Spelas 8-10 november 2022.

Uppdaterad: 10.11.2022, 23:59

Tisdag 8 november 2022
Fjärde omgången
Vilaverdense
7-0
Oliveira Hospital
Gil Vicente
1-4
Arouca
Varzim
1-0
São João Ver
Mafra
0-3
Porto
Onsdag 9 november 2022
Fjärde omgången
Academico Viseu
3-0
Camacha
Pêro Pinheiro
1-4
Vitória Setúbal
Nacional
1-0
Tondela
Leixões
3-1
Farense
Famalicão
4-1
Dumiense
Rabo Peixe
2-0
Sanjoanense
Beira-Mar
3-2
Pevidém
Casa Pia
2-0
Valadares Gaia
Vitoria Guimaraes
2-1 f
Vizela
Estoril
0-1
Benfica
Torsdag 10 november 2022
Fjärde omgången
Belenenses
4-0
Machico
Sporting Braga
2-1
Moreirense

16 matcher

- lag

Spelas 8-10 november 2022.

Tredje omgången

32 matcher

- lag

Spelas 14-16 oktober 2022.

Uppdaterad: 16.10.2022, 23:59

Fredag 14 oktober 2022
Tredje omgången
Olhanense
0-2
Belenenses
Moreirense
3-0
Vilafranquense
Amora
2-3
Estoril
Lördag 15 oktober 2022
Tredje omgången
Nacional
3-1
UD Oliveirense
Fontinhas
0-2
Arouca
Sanjoanense
3-2
CF Os Belenenses
Mafra
4-2
Marítimo
Canelas 2010
1-3
Vitoria Guimaraes
Trofense
0-1
Famalicão
FC Serpa
0-3
Gil Vicente
Penafiel
3-3* f
Vizela

Vizela vidare efter 2-1 på straffar.

Academico Viseu
1-0
Oriental Lisboa
Imortal Albufeira
0-3
Farense
Tondela
2-0
Santa Clara
Caldas
1-1* f
Benfica

Benfica vidare efter 5-3 på straffar.

Söndag 16 oktober 2022
Tredje omgången
Vilaverdense
2-0
Portimonense
Vitória Setúbal
2-0
Paços Ferreira
AR São Martinho
0-2
Casa Pia
Tirsense
1-4
Leixões
Bragança
0-1
Pevidém
Vianense
1-2
Beira-Mar
Montalegre
1-3
São João Ver
Courense
0-6
Camacha
Dumiense
2-1
Real
Pêro Pinheiro
4-0
Pombal
Valadares Gaia
3-2
Chaves
Machico
1-0
Boavista
Oliveira Hospital
3-2
Rio Ave
Rabo Peixe
2-1
Sertanense
Felgueiras 1932
1-2
Sporting Braga
Varzim
1-0
Sporting CP
Anadia
0-6
Porto

32 matcher

- lag

Spelas 14-16 oktober 2022.

Andra omgången

46 matcher

- lag

Spelas 1-2 oktober 2022.

Uppdaterad: 02.10.2022, 23:59

Lördag 1 oktober 2022
Andra omgången
Benfica Castelo Branco
0-1
Farense
Lajense
1-3
Moreirense
Varzim
1-0
Feirense
Oliveira Hospital
*1-1 f
Estrela

Oliveira Hospital vidare efter 4-1 på straffar.

Vasco da Gama Vidigueira
0-5
Leixões
Joane
0-3
Belenenses
Sanjoanense
3-1
Os Marialvas
União de Leiria
0-1
Montalegre
Águeda
0-1
Pevidém
1º Maio Funchal
0-8
FC Serpa
Arronches e Benfica
0-2
Vianense
CF Os Belenenses
3-1
Torreense
Söndag 2 oktober 2022
Andra omgången
Recreativa de Lamelas
0-0* f
Camacha

Camacha vidare efter 6-5 på straffar.

Gondomar
2-3 f
Penafiel
União Santarém
0-1
Mafra
Juventude Évora
2-3 f
Vilafranquense
Coruchense
0-2
Trofense
UD da Serra
0-4
UD Oliveirense
Fabril Barreiro
2-6
Academico Viseu
Bragança
1-0
Olímpico do Montijo
Vasco Gama VF do Campo
0-1
Imortal Albufeira
Vila Caíz
1-3
Amora
Oriental Dragon
0-2
Canelas 2010
Olhanense
1-0
Monte Trigo
Loures
0-3
Beira-Mar
São João Ver
3-0
Lagos
Sintrense
2-3
Real
Vilaverdense
2-1 f
Atlético CP
SC Paivense
1-2
Tirsense
Pêro Pinheiro
2-1
Ferreiras
Valadares Gaia
2-0
CD Olivais e Moscavide
AR São Martinho
*3-3 f
Guarda Desportiva

AR São Martinho vidare efter 5-4 på straffar.

Vitória Setúbal
4-0
Vilar de Perdizes
Merelinense
3-4
Rabo Peixe
Moura
0-5
Dumiense
Silves
3-5
Courense
Resende
1-2
Felgueiras 1932
Oriental Lisboa
*1-1 f
Paredes

Oriental Lisboa vidare efter 5-4 på straffar.

Pombal
2-0
GR Vigor Mocidade
Machico
*1-1 f
Alverca

Machico vidare efter 4-3 på straffar.

Fafe
1-2
Anadia
Sertanense
3-0
Castro Daire
Fontinhas
5-0
Praiense
Caldas
3-0
Sporting Covilhã
Angrense
0-2
Nacional
Académica
1-1* f
Tondela

Tondela vidare efter 4-2 på straffar.

46 matcher

- lag

Spelas 1-2 oktober 2022.

Första omgången

42 matcher

- lag

Spelas 9-11 september 2022.

Uppdaterad: 11.09.2022, 23:59

Fredag 9 september 2022
Första omgången
Alverca
2-0
Rio Maior SC
Lusitânia
2-3
Praiense
Lördag 10 september 2022
Första omgången
Valadares Gaia
5-2
Salgueiros
Bragança
2-1
Monção
Lagos
2-0
Comércio Indústria
Söndag 11 september 2022
Första omgången
Gondomar
1-0
Rebordosa
Vinhais
0-4
Vianense
Vilaverdense
3-1
Atlético Arcos
Maria da Fonte
0-4
Merelinense
Rebordelo
0-5
Montalegre
Dumiense
4-1
Brito
Santa Eulália
0-1 f
Tirsense
Fafe
5-0
Ribeira Brava
Freamunde
2-3
Joane
Camacha
1-0
Amarante
Alpendorada
0-1
Paredes
Leça
1-2 f
Resende
Canelas 2010
2-0
Régua
Os Marialvas
3-1
Vila Cortez
São João Ver
7-1
Mortágua
Sporting Mêda
0-6
Beira-Mar
Lusitano FCV
0-3
Sanjoanense
Alcains
0-1
Sertanense
Marinhense
0-1
União de Leiria
Pombal
*1-1 f
União de Tomar

Pombal vidare efter 3-0 på straffar.

UD da Serra
5-1
Pedrógão São Pedro
Benfica Castelo Branco
8-0
Águias do Moradal
Pêro Pinheiro
7-1
AD Portomosense
Arronches e Benfica
2-0
Mosteirense
Sintrense
1-0
Fazendense
União Santarém
1-0
Gavionenses
Oriental Dragon
2-1 f
1º Dezembro
Lajense
3-2
São Roque (Açores)
Lusitano Évora 1911
0-2
Fontinhas
Oriental Lisboa
1-0
Madalena
FC Serpa
3-0
Castrense
Atlético Reguengos
2-5
Olhanense
Juventude Évora
3-0
Moncarapachense
Varzim
2-1 f
Vila Meã
Ferreiras
2-0
Culatrense
Oliveira Hospital
1-0 f
Lusitânia Lourosa
Felgueiras 1932
5-2
Mondinense

42 matcher

- lag

Spelas 9-11 september 2022.

Skytteliga

Uppdaterad: -