ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

74

Omgångar

1+6

Spelade matcher

62/69

Omgång
Kv
1
2
3
Lag
-
-
-
-
Matcher
10
28
16
8
Spelade
10
28
16
8
Omgång
KF
SF
F
Lag
8
4
2
Matcher
4
2
1
Spelade
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

Spelas 2 maj 2023.

-

1 matcher

2 lag

Spelas 2 maj 2023.

Semifinaler

2 matcher

4 lag

-

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Tredje omgången

8 matcher

- lag

Uppdaterad: 10.11.2022, 23:59

Tisdag 8 november 2022
Tredje omgången
Kalisz
*3-3 f
Górnik Zabrze

Kalisz vidare efter 5-3 på straffar.

Górnik Łęczna
1-0 f
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
2-2* f
Legia Warszawa

Legia Warszawa vidare efter 4-2 på straffar.

Onsdag 9 november 2022
Tredje omgången
Motor Lublin
1-0
Wisła Kraków
Pogon Szczecin
0-1
Rakow Czestochowa
Sandecja Nowy Sącz
2-2*
Slask Wroclaw

Slask Wroclaw vidare efter 2-1 på straffar.

Torsdag 10 november 2022
Tredje omgången
Lechia Zielona Góra
*0-0
Radomiak Radom

Lechia Zielona Góra vidare efter 3-1 på straffar.

Pogoń Siedlce
1-0
Resovia Rzeszów

8 matcher

- lag

Andra omgången

16 matcher

- lag

Spelas 12-20 oktober 2022.

Uppdaterad: 20.10.2022, 23:59

Onsdag 12 oktober 2022
Andra omgången
Lechia Zielona Góra
3-1
Jagiellonia Białystok
Tisdag 18 oktober 2022
Andra omgången
Rekord Bielsko-Biała
3-3* f
Pogoń Szczecin

Pogon Szczecin vidare efter 12-11 på straffar.

Zagłębie Sosnowiec
0-1
Raków Częstochowa
Stal Mielec
0-3 f
Piast Gliwice
Kalisz
2-0
Olimpia Elbląg
Górnik Łęczna
1-0
Korona Kielce
Wisła Płock
0-3
Legia Warszawa
Onsdag 19 oktober 2022
Andra omgången
Radunia Stężyca
1-4
Lechia Gdańsk
Resovia Rzeszów
4-3
Cracovia
Sandecja Nowy Sącz
2-1
Warta Poznań
Motor Lublin
1-0 f
Zagłębie Lubin
Wisła Kraków
*2-2 f
Puszcza Niepołomice

Wisła Kraków vidare efter 6-5 på straffar.

Lech Poznań
1-3
Slask Wroclaw
Torsdag 20 oktober 2022
Andra omgången
Pogoń Siedlce
3-1
Chrobry Głogów
Zawisza Bydgoszcz
1-3
Radomiak Radom
GKS Katowice
1-2
Górnik Zabrze

16 matcher

- lag

Spelas 12-20 oktober 2022.

Första omgången

28 matcher

- lag

Spelas 30 augusti-1 september 2022.

Uppdaterad: 01.09.2022, 23:59

Tisdag 30 mars 2022
Första omgången
Legia Warszawa II
0-5
Wisła Kraków
Lechia Zielona Góra
2-1 f
Podbeskidzie
Stal Stalowa Wola
1-2 f
Puszcza Niepołomice
Radomsko
0-3
Radomiak Radom
Rekord Bielsko-Biała
3-0
Chełmianka Chełm
Wikielec
1-2
Zagłębie Sosnowiec
Start Jełowa
0-4
Zagłębie Lubin
Stal Rzeszów
3-3* f
Korona Kielce

Korona Kielce vidare efter 7-6 på straffar.

Bałtyk Gdynia
0-3
Olimpia Elbląg
Stomil Olsztyn
1-3
Chrobry Głogów
Nieciecza
2-3 f
Legia Warszawa
Onsdag 31 augusti 2022
Första omgången
Pogoń Siedlce
3-1
Chojniczanka Chojnice
Wieczysta Kraków
0-2
Radunia Stężyca
Pogoń Szczecin II
0-2
GKS Katowice
Ruch Wysokie Mazowieckie
0-4
Slask Wroclaw
Polonia Środa
0-2
Motor Lublin
SKRA Częstochowa
1-3
Wisła Płock
Łagów
1-3
Cracovia
Górnik Polkowice
1-3 f
Sandecja Nowy Sącz
Jastrzębie
0-2
Warta Poznań
Kalisz
*5-5 f
Widzew Łódź

Kalisz vidare efter 4-3 på straffar.

Zawisza Bydgoszcz
2-1
Tychy
Resovia Rzeszów
1-0
Miedź Legnica
ŁKS Łódź
2-2* f
Stal Mielec

Stal Mielec vidare efter 4-3 på straffar.

Torsdag 1 september 2022
Första omgången
Lechia Dzierżoniów
1-2
Piast Gliwice
Odra Opole
0-1 f
Jagiellonia Białystok
Arka Gdynia
0-0* f
Górnik Łęczna

Górnik Łęczna vidare efter straffar.

Ruch Chorzów
0-1
Górnik Zabrze

28 matcher

- lag

Spelas 30 augusti-1 september 2022.

Kvalomgång

10 matcher

- lag

Spelas 27 juli 2022.

Uppdaterad: 27.07.2022, 23:58

Tisdag 26 juli 2022
Kvalomgång
Motor Lublin
4-2
Śląsk Wrocław II
Ruch Chorzów
2-0
Znicz Pruszków
Onsdag 27 juli 2022
Kvalomgång
Górnik Polkowice
Inst
Bełchatów
Lech Poznań II
2-3 f
Pogoń Siedlce
Wigry Suwałki
0-4
Kalisz
Garbarnia Kraków
0-0* f
Olimpia Elbląg

Olimpia Elbląg vidare efter 3-2 på straffar.

Radunia Stężyca
3-2
Wisła Puławy
Jastrzębie
4-1
Sokół Ostróda
Stal Rzeszów
1-0
Pogoń Grod. Mazowiecki
Chojniczanka Chojnice
3-1 f
Hutnik Kraków

10 matcher

- lag

Spelas 27 juli 2022.

Skytteliga

Uppdaterad: -